Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Książka "Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu" jest dziełem w polskiej literaturze przedmiotu oryginalnym i wyjątkowym. Po raz pierwszy omawia - w uprawianej w Polsce historii filozofii - początki filozofii islamskiej, nierozerwalnie związanej z poglądami pierwszego islamskiego (a jednocześnie arabskiego) filozofa Al-Kindiego. Żyjący w IX wieku. Al-Kindi "filozof Arabów", nazywany też w kręgu kultury chrześcijańskiej Alkindusem, stoi u początku filozofii islamskiej. Odegrał on fundamentalną rolę w ruchu tłumaczeniowym, który dał sposobność uczonym muzułmańskim IX w. (i w wiekach kolejnych) zapoznania się z dorobkiem filozofów starożytności: Sokratesa, Platona, Arystotelesa. Dzięki pracom Al-Kindiego świat islamu zainteresował się metafizyką, teorią wiedzy, a także teorią intelektu, co więcej - filozoficzną nauką o duszy, czyli dzisiejszą psychologią. Al-Kindi ma także znaczny wkład w opracowanie podstaw arabskiej terminologii filozoficznej i naukowej. Życie i dzieło Al-Kindiego (w przeciwieństwie do Awicenny, Awerroesa, Al-Gazalego, Ibn Halduna) jest w Polsce nieznane. Owszem, niektórzy polscy filozofowie przywoływali dzieła Al-Kindiego, były to jednak tylko jego łacińskie przekłady. Opracowując myśl filozoficzną Al-Kindiego, autor sam przekładał dzieła tego uczonego. Co więcej, dokonywał weryfikacji przekładów nie tylko terminów, ale i fragmentów Koranu czy treści zaczerpniętych z różnych dzieł napisanych w języku arabskim. W swojej pracy podejmował też zasadną krytykę błędnych interpretacji (upowszechnianych w polskiej literaturze z zakresu historii filozofii), dotyczących myśli filozoficznej islamu oraz kulturowego dziedzictwa Arabów i innych narodów z kręgu kultury tejże religii.
Barbara Pasamonik – doktor nauk humanistycznych, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Obecnie pracuje jako socjolog kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze obejmują zderzenia wartości kulturowych, dialog międzykulturowy, dylematy tolerancji w społeczeństwach wielokulturowych i perspektywę gender w badaniach migracyjnych. Jest autorką artykułów na temat dylematów wielokulturowości, paradoksów tolerancji i integracji europejskich muzułmanów opublikowanych m.in. w „The Social Studies”, „Edukacji”, „Edukacji i Dialogu”, „The International Affairs Review” oraz w „Kulturze i Społeczeństwie”.
Islam europejski doczekał się wielu opracowań. Również w Polsce powstają liczne publikacje na ten temat. Książka Barbary Pasamonik wpisuje się w ten mający znaczny dorobek polski nurt badań nad islamem europejskim. Szczególną zaletą książki jest odejście od ogólnej tematyki i skupienie się na szczegółowych zagadnieniach związanych z problemem genderu. […] Publikacja ta jest zatem ważnym osiągnięciem badawczym, autorka analizuje w niej postawy muzułmańskie wobec zjawisk genderowych w Europie Zachodniej, przede wszystkim we Francji i Wielkiej Brytanii.
Z recenzji prof. dr hab. Janusza Daneckiego
Praca dorównuje rangą teoretyczną takim pozycjom, które silnie poruszyły czytelników w Polsce, jak niedawno wydany bestseller Paula Scheffera Druga ojczyzna czy Stephena Castlesa i Marka J. Millera Migracje we współczesnym świecie. Wzmacnia również siłę polskich publikacji z tego zakresu, wnoszących poważny wkład teoretyczny w wiedzę o muzułmankach, a pisanych z perspektywy genderowej.
Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany
Tomasz Jochemczyk pracował po maturze w Zakopanem, w nocnym klubie ze striptizem. W dniu 13 maja 1996 r. zwolnił się na krótko z pracy, by na chwilę pomodlić się przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej, która na dwa dni nawiedziła Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Został w kościele całą noc. Następnego dnia podjął decyzję, że zostanie księdzem. Przez 15 lat zabiegał o to w Polsce, Bułgarii, Austrii, W Niemczech, we Włoszech i w USA. W tym czasie coraz bardziej zagłębiał się w katolicką Tradycją. Ostatecznie został wyświęcony na kapłana w roku 2010 we włoskiej diecezji Albenga-Imperia znajdującej się na terenie Ligurii, w północnych Włoszech. Jako swoje kapłańskie zawołanie przyjął słowa: In Te, Domine speravi non confundar in aeternum - W Tobie Panie zaufałem nie zawstydzę się na wieki. Od prawie trzech lat jest proboszczem w czterech parafiach. Odprawia tam, za pozwoleniem swojego, mianowanego przez papieża Jana Pawła II, biskupa ordynariusza, bp. Mario Olivieri, wyłącznie Msze Święte trydenckie. W diecezji tej w wielu kościołach Msza Święta i wszystkie sakramenty są w starym rycie.
W jaki sposób Matka Boża potrafi przemienić człowieka?
Dlaczego Tradycja jest tak ważna w Kościele?
Dlaczego należy przyjmować Komunię Świętą tylko na klęcząco?
Czy zanika wiara w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie?
Jak wygląda życie proboszcza we Włoszech?
Jakie wskazania dotyczące ołtarza i Mszy Świętej daje ordynariusz włoskiej diecezji Albenga-Imperia?
Na te i wiele innych pytań odpowiada ks. Tomasz Jochemczyk.
Irlandka Louise, pracownica jednego z biur turystycznych, mieszkała spokojnie na Cyprze wraz ze swoim syryjskim mężem Mustafą. Kiedy stosunki w małżeństwie się zepsuły, po rozwodzie ich córka May przyznana została Louise, ale Mustafa nie pogodził się z tym, było to bowiem niezgodne z zasadami panującymi w świecie islamu. Postanowił więc porwać swoją córkę podczas jednego z przyznanych przez sąd widzeń. Louise wyrusza z siostrą przez Turcję w kierunku Syrii z zamiarem odzyskania córki. Wszystko dzieje się w czasie, kiedy w Syrii wybuchła już wojna domowa.
Trzymająca w napięciu książka opowiada o niezwykłych, trudnych przeżyciach Louise w drodze do Syrii i z powrotem, o pomocy, jaką otrzymała od obcych ludzi i czyhających wokół niebezpieczeństwach wojny i obcej kultury. Opowieść kończy się happy endem - Louise z córką, po wielu trudach, udaje się wyrwać z "piekielnego kręgu".
Szopka bożonarodzeniowa. Makieta do rozłożenia, opłatek..."" Jednym z niepowtarzalnych elementów świąt Bożego Narodzenia jest tradycyjna szopka makieta przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej podczas nocy narodzenia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.Najważniejszym zadaniem szopek bożonarodzeniowych jest oczywiście przypominanie nam o niezwykłym wydarzeniu, o narodzinach Dzieciątka Jezus. W naszej publikacji wykorzystaliśmy w tym celu niezwykły obraz pędzla Hugo van der Goesa Pokłon pasterzy, który po rozłożeniu imituje taki model.Ponadto znajdą tu Państwo również teksty i opracowanie nutowe najpiękniejszych polskich kolęd: Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna i Jezus malusieńki oraz wiersz Opłatek Cypriana Kamila Norwida. Z życzeniami błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dajemy Państwu również poświęcony na Jasnej Górze w Częstochowie opłatek, aby mogli Państwo przełamać się nim w wigilijny wieczór ze swoimi bliskimi.W prezencie dołączamy także sianko wigilijne oraz płytę CD z wersją instrumentalną najwspanialszych polskich kolęd (karaoke), aby mogli Państwo wraz z rodziną zaśpiewać przy świątecznym stole.Wśród kolęd odnajdziecie Państwo:1. Wśród nocnej ciszy2. Gdy się Chrystus rodzi3. Przybieżeli do Betlejem4. W żłobie leży5. Gdy śliczna Panna6. Dzisiaj w Betlejem7. Jezus malusieńki8. Oj, maluśki, maluśki9. Hej, w dzień narodzenia10. Cicha noc11. Pasterze mili12. A wczora z wieczora13. Bóg się rodzi14. Lulajże, Jezuniu15. Pójdźmy wszyscy do stajenki16. Z narodzenia Pana17. Północ już była18. Mędrcy świata19. Mizerna, cicha20. Anioł pasterzom mówił
Napisano już setki artykułów i książek o tym, w jaki sposób osiągać sukces. Zdecydowana większość z nich traktuje jednak sukces w kategoriach czysto materialnych. Mało natomiast mówi się o tym, w jaki sposób odnosić sukcesy w życiu duchowym. W tej książce znajdziecie niezawodną metodę na sukces w tej dziedzinie, jaką jest praktykowanie postawy wdzięczności.
Postawa wdzięczności przemienia życie człowieka. Dziękując, zaczynamy widzieć życie innymi oczyma. Wdzięczność chroni przed małodusznością, zgorzknieniem i pesymizmem. Sprawia, że stajemy się pełni radości, energii i chęci do życia. Dzięki niej nasze życie staje się bogatsze i piękniejsze.
Wdzięczność jest przede wszystkim postawą religijną. Chrześcijanin ma świadomość, że wszystko, co posiada, otrzymał od Boga, i że nieustannie jest obdarowywany różnymi dobrodziejstwami. „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?” (1 Kor 4,7) – pytamy za św. Pawłem Apostołem. Praktykowanie postawy wdzięczności jest niezbędne, aby naprawdę zbliżać się do Boga.
„Jesteśmy powołani, aby wyrażać zachwyt i wdzięczność za życie otrzymane w darze”
Jan Paweł II
W życiu każdego człowieka przychodzą chwilę, kiedy ogarnia go głęboki smutek, przygnębienie, zniechęcenie czy może nawet depresja. Modlitewnik dla przygnębionych to pomoc duchowa dla wszystkich, którzy doświadczają takich stanów. Zawiera dobrane specjalnie z myślą o nich piękne i skuteczne modlitwy. Bóg to wielki Pocieszyciel, który jest przy nas w każdej Ciemnej Dolinie, przez którą kroczymy. Kiedy utraciliśmy radość i chęć do życia, znajdujemy się na duchowej pustyni, możemy i powinniśmy szukać wspomożenia właśnie u Niego.
Wśród książek, które odzwierciedlają poziom rozwoju sztuki drukarskiej w ostatnich trzech dziesięcioleciach XV wieku, w czasie, gdy wynalazek Gutenberga (ok. 1400–1468) coraz bardziej upowszechniał się w Europie, poczesne miejsce zajmuje Peregrinatio ad Terram Sanctam. Tekst został opublikowany w Moguncji, w mieście, w którym działała drukarnia Gutenberga. Co więcej – został wydrukowany czcionkami z oficyny, której właścicielem był jego niegdysiejszy czeladnik (dodajmy: najzdolniejszy), Peter Schöffer [...].
Wspomniane dzieło dziekana kapituły katedralnej mogunckiej Bernarda von Breydenbacha (1440–1497), zawierające opis jego pielgrzymki do Jerozolimy i innych miejsc świętych na Wschodzie, odbytej w latach 1483–1484 wydane – ze wspaniałymi drzeworytami – w 1. połowie 1486 r. po łacinie i po niemiecku, niedługo potem zostało przetłumaczone na kilka innych języków, cieszyło się więc sporą popularnością u schyłku średniowiecza, ale i w czasach wczesnonowożytnych. Należy ono do grupy „wielkich ilustrowanych inkunabułów”, do której zalicza się m.in. tak istotne dla późnośredniowiecznej i wczesnonowożytnej kultury osiągnięcia, jak Liber chronicarum Hartmanna Schedla (1493 r.), Das Narrenschiff Sebastiana Brandta (Stultifera navis, 1494 i 1497 r.), czy też Apokalipsa Albrechta Dürera (1498 r.).
fragment Wstępu
Książka jest bardzo rzetelną, obszerną próbą monograficznego opracowania wszystkich znanych (zachowanych i tych tylko znanych z dawniejszych wydań) przekładów w postaci polskich glos do łacińskiego kanonu mszy świętej w średniowieczu (z lat 1413-1496) wraz z pełną ich edycją. Przekłady kanonów mszy należą do najcenniejszych zabytków średniowiecznego piśmiennictwa polskiego (np. w jednym z przekazów zachowała się niezwykła, rzadka starożytna forma Marzyja – Maryja!) i od lat zgłaszano potrzebę ich nowoczesnego wydania i opracowania. Niektóre przekłady mają jedynie formę kilku lub kilkunastu glos nad tekstem łacińskim, ale nieraz glosatura polska jest tak obfita, że daje ona kompletny lub prawie kompletny przekład łacińskiego tekstu. W swojej książce Autor dokonał rzetelnego przeglądu dotychczasowych wydań polskich przekładów kanonu mszy i zachowanych źródeł, omówił kształtowanie się łacińskiego tekstu kanonu mszy świętej, zajął się genezą powstawania polskich glos do łacińskiego tekstu kanonu, przedstawił rozmaite sposoby tłumaczenia przez glosatorów łacińskiego kanonu mszy świętej i wreszcie pieczołowicie zebrał i zbadał warianty leksykalne w średniowiecznych przekładach kanonu.
- prof. dr hab. Wiesław Wydra
Po dobrze już znanych w Polsce Konstelacjach Rodzinnych Berta Hellingera, przyszedł czas, aby zrobić następny krok i wyruszyć z dr Joy Manne w szamański świat KONSTELACJI ARCHETYPOWYCH. Autorka w klarowny sposób pokazuje, jak sięgać po własną wewnętrzną mądrość i osobistą moc, ukrytą zarówno w naszych rodzinnych historiach, jak i w bajkach oraz mitach.
Konstelacje Archetypowe pozwalają eksplorować różne schematy relacji i improwizować z nowymi modelami. Tak naprawdę wszystko (lub prawie wszystko) może posłużyć jako wzorce – archetypy, które można wykorzystać w ustawieniach. Autorka tworzy konstelacje z Emocjami, Narządami Ciała, Podstawowymi Fabułami Losu, bohaterami bajek, mitów i legend. Ustawia podróże, na przykład Podróż Bohatera czy Szamańską Ścieżkę i doświadcza wraz z uczestnikami ich różnych etapów. Wykorzystuje transpersonalne wzorce do badania seksualności i skłonności seksualnych. Konstelacje Archetypowe są ze swojej natury bezosobowe. Nic nie jest w nich z góry narzucone, ani ograniczone. Dzięki temu mamy dostęp do nieskończonych możliwości i alternatywnych ścieżek zgłębiania ludzkiej natury.
Nasze życie to zlepek wielu historii, a my w nich funkcjonujemy. Za każdym razem kiedy mówimy o swoich doświadczeniach, opowiadamy jakąś historię. Często popadamy przy tym w schematy. Historie, które wciąż powtarzamy stają się samo-spełniającymi się przepowiedniami. Nieświadomi ich efektu, programujemy się, powtarzając słowo po słowie, opowieści, które przekazywali nam członkowie rodziny o sobie nawzajem i wplątujemy się w nie niczym muchy w pajęczą sieć. Konstelacje Archetypowe pozwalają nam wyjść poza te schematy. Badają historie i ujawniają utrwalone wzorce, abyśmy mogli zrozumieć na głębszym poziomie, co znaczy być człowiekiem. Dzięki takiemu zrozumieniu poszerza się nasza świadomość. A wraz ze świadomością pojawia się uwolnienie i świadomy wybór.
Wybrany fragment ksiażki
WSTĘP
DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?
Książka ta przeznaczona jest zarówno dla osób prowadzących Ustawienia Rodzinne, jak i dla tych wszystkich, którzy znają i doświadczyli na sobie tej metody stworzonej przez Berta Hellingera. Jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, proszę przeczytaj najpierw moją książkę wprowadzającą do zagadnienia konstelacji rodzinnych. Zachęcam cię także do osobistego wzięcia udziału w warsztatach ustawień. Nie musisz robić własnego procesu. Już samo bycie obserwatorem jest wspaniałym sposobem na pogłębienie zrozumienia o tym, jak działa Pole oraz, szczególnie, jak tworzyć dobrą, szczęśliwą rodzinę i związki.
Metoda Berta Hellingera ustawiania konstelacji rodzinnych dotyczy nas wszystkich. Każdy z nas przyszedł na świat w rodzinie i należy do systemu, którym ona jest. Każdy z nas musi nauczyć się reguł, które nim rządzą, jeśli chcemy cieszyć się tym, co najlepsze w naszym życiu, w każdym jego aspekcie - naszymi relacjami w rodzinie, szkole, pracy, związkiem jaki mamy z samym sobą czy innymi osobami, swoją kreatywnością, sukcesami oraz spełnieniem.
Wielu prowadzących ustawienia wybiera moją niewielką książeczkę: Praktyczny przewodnik po konstelacjach rodzinnych (wyd. New Dawn, Warszawa 2008), żeby zapoznać swoich klientów z metodą Berta Hellingera. Pozycja ta została przetłumaczona na język francuski, polski, włoski i portugalski.
Niniejsza książka: Konstelacje Archetypowe - szamańska podróż przez życie, może być traktowana jako druga w tej serii. Wyjaśnia ona jak rozwinęłam metodę Berta Hellingera, aby zgłębiać tajemnicę bycia człowiekiem poprzez pracę z baśniami, mitami, miejscami oraz problemami w relacjach w danym kraju. Starałam się, aby książka była przystępna dla każdego, kto jest zainteresowany Konstelacjami Rodzinnymi i autentycznie otwarty nabywaniem podstawowych umiejętności życiowych, które umożliwiają powodzenie we wszelkiego typu relacjach.
Jeśli jesteś osobą zainteresowaną własnym rozwojem, sądzę, że zainteresują cię również inne moje książki. Terapia duszy jest „atlasem drogowym" dla wszystkich, którzy szukają. Dialog z Głosem - wewnętrzny dialog na co dzień, czyli jak wprowadzić na scenę swoją osobowość (wyd. New Dawn, Warszawa, 2008) jest praktycznym przewodnikiem „zrób to sam" opartym na technice Dialogu z Głosem Hala i Sidry Stone, dzięki któremu możesz lepiej poznać własną osobowość. Natomiast: Oddycham więc jestem -poznaj swój oddech, a poznasz siebie (wyd. New Dawn, Warszawa, 2008) wprowadzi cię w tajniki języka oddechu.
Praca porusza tematykę praktycznie niezbadaną, a czyni to w sposób nowatorski, łącząc problematykę teologiczno-liturgiczną prawosławia z kulturą ludową. Takie połączenie otwiera nowe perspektywy – wyprowadza dogmatyczne i katechetyczne myślenie o czasie liturgicznym, sakralnym z ograniczonych ram oficjalnej religijności i konfrontuje je z przełożeniem na żywy odbiór w ludzie, z drugiej strony – przestaje patrzeć na duchową kulturę ludową jak na skansen, a ukazuje dynamikę odbioru, przetwarzania i zwrotnego inspirowania kultury „wysokiej”.
Zarówno aspekt kalendarza liturgicznego, jak i jego odpowiednika ludowego jest oparty na solidnych kwerendach i badaniach terenowych w Rumunii. Rumuńska kultura duchowa stanowi wartość zamkniętą. Należąc do Pax Bizantina i w, dużej mierze, uczestnicząc w Slavia Orthodoxa, pozostaje na uboczu zainteresowań zarówno bizantynistów, jak i paleoslawistów. Leżąc na skrzyżowaniu kultur i interesów politycznych, Rumunia własnymi wyborami nieraz doprowadzała do zaniedbania lub wręcz obumarcia części tradycji narodowej. Wiele takich wyrw w pamięci kulturowej praca p. Ewy Kocój zapełnia. Praca porządkuje bowiem ogromny materiał: omawia źródła i strukturę prawosławnego kalendarza juliańskiego i ery bizantyjskiej i trzy główne cykle tego kalendarza, a także źródła, typologie i cechy charakterystyczne kalendarza ludowego prawosławnych Rumunów i odbicie cyklów cerkiewnych w obrzędowości ludowej. W ten sposób czytelnik otrzymuje przegląd obecności na ziemiach rumuńskich piśmienniczego dziedzictwa bizantyńsko-słowiańskiego i lokalnych wariantów tradycyjnych typów ksiąg, a także dzieł pseudokanonicznych, legendarnych, beletrystycznych i magicznych
Z recenzji Prof. dr hab. Aleksandra Naumowa
Trzeci – po tomach Wszędy pełno Ciebie i Kościół Cię nie ogarnie – zaplanowany jeszcze przez samego ks. Jana Twardowskiego, wybór komentarzy do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii. Jak wszystkie tytuły cyklu, uwzględnia on czytania przypadające na trzy lata liturgiczne: A, B, C. Przynosi nigdy dotąd niepublikowane refleksje, w dużej mierze powstałe w ostatnim okresie życia Autora. Spotykamy w nich ks. Twardowskiego – świadka wiary, który przez całe życie szukał dobra, głosił nadzieję, uczył dostrzegać działania Boga w życiu każdego i pomagał rozumieć ich sens.
Różaniec seniora został stworzony z myślą o osobach starszych.
Przygotowane rozważania różańcowe swoją tematyką dotykają spraw i problemów, które są szczególnie bliskie seniorom. Duża czcionka i przejrzysty układ są ogromną zaletą niniejszej książeczki.
Pan Bóg rozumie słabości starszego człowieka i z radością przyjmuje jego modlitwę. Modlitwa różańcowa zaś jest szczególna.
Papież Pius IX zapytany o to, co jest największym skarbem Kościoła, wyciągnął z kieszeni różaniec i powiedział: „Oto jest największy skarb".
O Janie Bosko mawia się, że jest to jeden z tych świętych, którego nie można nie znać. Całe swoje życie ofiarnie służył Bogu i bliźnim. Żyjąc według myśli Franciszka Salezego „Wszystko z miłości, nic na siłę”, święty przygarniał, ewangelizował, przygotowywał do życia opuszczonych i sieroty, a także pokazywał im jak być radosnym.
Podziwiali go nie tylko prostaczkowie, ale i ludzie z kręgów arystokracji, bogatego mieszczaństwa i inteligencji. Jego działalność charytatywna i ogromne sukcesy wychowawcze budziły zachwyt nawet u wrogów Kościoła.
Film wspaniale ukazuje kochające i oddane młodym ludziom serce ks. Jana Bosko, który ewangelizację łączył z nauką.
Medjugorie stało się jednym z najważniejszych miejsc na pielgrzymkowej mapie świata, a tego, co się tam działo i dzieje (wielkiej modlitewnej krucjaty, fali nawróceń, uzdrowień), nie sposób ignorować, bez względu na wiarę czy niewiarę w charakter objawień...
Znakomita propozycja dla tych, którzy pielgrzymowali do Medjugorie i zauroczyło ich to miejsce, ale także dla tych, którzy chcą Medjugorie dopiero poznać...
Czy to możliwe, że Jezus przyszedł na świat w październiku? Czy zachowała się do dziś choćby jedna relikwia Bożego Narodzenia? Co wiemy o dzieciństwie św. Józefa? Czy mędrcy ze Wschodu to postacie fikcyjne? Co o gwieździe betlejemskiej mówią zapisy starożytnych astrologów? Jak wyglądało życie Świętej Rodziny w Egipcie? Czy Ewangelista Łukasz spisał historię narodzin Jezusa w oparciu o relację, którą usłyszał z ust Maryi? Autorka w szalenie ciekawy sposób odpowiada na te i dziesiątki innych pytań. Warto, by każdy z nas poznał te odpowiedzi…
W RELIGII DLA ATEISTÓW deklarujący pełną szacunku niewiarę autor sprawdza – z właściwym sobie przewrotnym humorem – w jaki sposób doświadczenia różnych religii mogą się przydać świeckiemu umysłowi w tak rozmaitych dziedzinach jak kształtowanie więzi społecznych, tworzenie nowych koncepcji studiów wyższych i muzeów, wzbogacanie oferty turystycznej czy zachowywanie należytego dystansu wobec własnych ułomności.
„Niniejsza książka jest próbą wydobycia z religii, przede wszystkim z chrześcijaństwa i, w mniejszym stopniu, z judaizmu i z buddyzmu, elementów głębokiej mądrości, które dałoby się zastosować także w życiu świeckim i które pomogłyby nam sprostać wyzwaniom życia w społeczeństwie oraz poradzić sobie z psychicznym i fizycznym cierpieniem. Główna teza nie brzmi, że zeświecczenie jest złe, lecz że nazbyt często zostało źle przez nas przeprowadzone – że pozbywając się nieprawdopodobnych idei, niepotrzebnie zrezygnowaliśmy także z wielu przydatnych i przyjemnych aspektów religii” [fragment].
Kierownictwo duchowe Ojca Pio nadal jest bardzo pożądane. Jego współcześni czciciele i sypmatycy chętnie sięgają po korespondencję z dziećmi duchowymi. Aby ułatwić im poszukiwanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, na bazie tych listów powstał wybór porad duchowych Ojca Pio. Dotykają one rozmaitych - istotnych - wątpliwości w wierze i prowadzeniu życia chrześcijańskiego. Są wskazówkami, jak dążyć do miłości, prady i piękna duchowego.
Celem tego małego kompendium jest wprowadzenie czytelnika w osobiste przeżycie najważniejszych prawd wiary katolickiej. Książeczka może stanowić osobistą pomoc do codziennej, czterdziestodniowej modlitwy medytacyjnej albo materiał pomocniczy do przeprowadzenia kerygmatycznych rekolekcji ewangelizacyjnych w prafiach bądź różnych grupach przykościelnych.
Każde rozważanie zawiera wybrany fragment z Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz przystępny duchowy komentarz.
Nowy "Dzienniczek perkusisty".
Jan Budziaszek
- perkusista jazzowy i estradowy - niemal od początku związany z zespołem Skaldowie, z którym występuje do dziś;
- rekolekcjonista i współorganizator koncertu ewangelizacyjnego "Jednego Serca, Jednego Ducha", który rokrocznie odbywa się w Rzeszowie w Boże Ciało;
- autor m.in. "Dzienniczka perkusisty", który od 1985 roku publikował w miesięczniku LIST, a następnie wydawał w książkach.
Autor opowiada o swoim pielgrzymowaniu do Ziemi Świętej w gronie muzyków i organizatorów ewangelizacyjnego koncertu JSJD. Autor opowiada o miejscach związanych z życiem Jezusa, ale i zmaga się ze swoim wypaleniem i pokusą zaprzestania organizacji koncertu. Liczne zdjęcia miejsc świętych sprawiają, że książka ta jest nie tylko do czytania, ale i do oglądania.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?