W tej kategorii polecamy Państwu ogromny wybór książek psychologicznych: o biznesie, pracy i rozwoju osobistym, szkoleniach, kursach, relacjach międzyludzkich, samorealizacji i rozwoju kariery. Opracuj strategię, przygotuj skuteczny plan i osiągnij wyznaczone cele. W proponowanych przez nas publikacjach znajdziesz mnóstwo wskazówek, jak tworzyć miniplany, wykorzystać potencjał e-mail marketingu, rozwiązań m-commerce czy mediów społecznościowych. Mnóstwo praktycznych ćwiczeń i cennych uwag pomoże ci w przyswojeniu niezbędnych umiejętności biznesowych.
Marek Luty to absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Międzynarodowy Trener Zarządzania Uniwersytetu Thames Valley w Londynie. Menegaer sprzedaży, coach. Długoletni ratownik i przewodnik górski. Autor wielu projektów zarządczych, restrukturyzacyjnych i szkoleniowych. Wieloletni dyrektor zarządzający, sprzedaży i marketingu, rozwoju oraz ds. budowy ogólnopolskich sieci dystrybucji w polskich firmach. Jeden z najlepszych polskich trenerów-coachów w rankingu czasopisma "Profit" za 2004r. "Gwiazda sprzedaży" wg "Manager Magazin" w 2006r. W okresie ostatnich 15 lat zrealizował ponad 1000 dni szkoleniowych dla ponad 100 koncernów oraz średnich i małych firm polskich. Wykładowca-ekspert na Kongresie Kadry & Expo w listopadzie 2011r. Zafascynowany górami, podróżami, maratonami rowerowymi, pływaniem oraz jazdą na nartach i snowboardzie.
Analiza informacji leży u podstaw niemal każdej codziennej czynności, podejmowanej decyzji, zaplanowanych działań. We współczesnym świecie ? wypełnionym informacją, docierającą do każdego człowieka przez media, środki komunikacji elektronicznej, służbowe i prywatne lektury ? analiza to sposób i narzędzie, które pozwala odnaleźć się w złożonej i wymagającej rzeczywistości.
Książka, jako jedyna w Polsce pełna monografia dotycząca analizy informacji, skierowana jest do:
- pracowników administracji publicznej,
- pracowników sektora prywatnego,
- pracowników firm konsultingowych i doradczych,
- pracowników pionów analitycznych korporacji,
- dziennikarzy,
- osób naukowo zajmujących się analizą informacji i metodologią procesów informacyjnych,
- studentów i słuchaczy studiów licencjackich i magisterskich,
- studentów i słuchaczy szkół wojskowych i policyjnych,
- funkcjonariuszy, żołnierzy i pracowników służb specjalnych i o charakterze policyjnym.
"Książka jest obowiązkową lekturą zarówno dla menedżerów zaangażowanych w fuzje i przejęcia, jak i dla konsultantów pomagających skutecznie i w miarę możliwości „bezboleśnie” przeprowadzić te skomplikowane procesy biznesowe. Wielkim atutem książki jest rzetelny przegląd formalno-prawnych uwarunkowań fuzji i przejęć.Dlaczego kończą się (nie)powodzeniem
Dojrzewanie rynków, postępująca globalizacja oraz coraz ostrzejsza walka konkurencyjna powodują, że firmy, aby odnieść sukces (bądź zwyczajnie przetrwać) muszą się nieustannie rozwijać. Część z nich dokonuje tego w oparciu o własne zasoby, podczas gdy inne dążą do wzmocnienia swojej pozycji poprzez różnego rodzaju alianse strategiczne oraz fuzje i przejęcia. Zainteresowanie połączeniami firmowymi jest obecnie tak duże, że zjawisko to uważa się niemal za powszechne. W ostatnim dziesięcioleciu na rynku światowy wystąpiła wręcz lawina tego typu transakcji. Sukcesywnie padają kolejne rekordy liczb i wartości sprzedaży. I choć dane statystyczne pokazują, że po 2008 roku odnotowano ich istotny spadek, to jednak skala tego zjawiska wciąż jest ogromna.
Współczesne fuzje i przejęcia mają często charakter ponadnarodowy, co oznacza, że ich konsekwencje wywierają wpływ na całą gospodarkę światową. W ich efekcie następuje konsolidacja rynku i ograniczanie liczby konkurentów, przy jednoczesnym zaostrzeniu rywalizacji między nimi. Poza skutkami makro- i mikroekonomicznymi transakcje takie wiążą się z określonymi konsekwencjami dla jednostek, ich rodzin oraz całych grup społecznych. Zagrożenie utratą pracy oraz konieczność reorganizacji dotychczasowego życia stają się źródłem ogromnego stresu, który ze względu na swą specyfikę został nawet nazwany merger syndrom. Z badań wynika, iż pod koniec lat 90. połączenia dotyczyły ok. 45 procent pracującego społeczeństwa. Biorac pod uwagę późniejszy wzrost liczby tego typu transakcji odsetek, ten należałoby jednak obecnie uznać za znacznie wyższy.
Fuzja bądź przejęcie to zawsze punkt zwrotny w historii organizacji, który powoduje zmiany we wszystkich obszarach jej funkcjonowania. Dotyczy to zarówno kwestii własnościowo-prawnych, działalności produkcyjnej i sprzedażowej, jak również wszelkich zagadnień kadrowo-organizacyjnych i finansów. Podstawową zaletą tego typu transakcji jest to, iż w sposób spektakularny pomagają one zrealizować strategię wzrostu przedsiębiorstwa, przy czym nie mniej istotne jest także ich znaczenie marketingowe. Połączenia stają się, z jednej strony, pretekstem do tego, aby firmy przypomniały opinii publicznej o swoim istnieniu (efekt promocyjny), z drugiej natomiast powodują nowe pozycjonowanie przedsiębiorstwa i jego produktów. Fuzje i przejęcia zaliczone zostały ponadto do jednych z 10 najważniejszych niewyjaśnionych fenomenów finansów korporacyjnych.
Choć fuzje i przejęcia nie są czymś nowym, to jednak dopiero stosunkowo niedawno zaczęto je dokładniej badać i opisywać (dotyczyło zwłaszcza ich aspektów psychologiczno-socjologicznych, wcześniej niemal zupełnie pomijanych). Jednocześnie w literaturze przedmiotu nie ma jak dotąd zgodności co do tego, jak pojęcia te należy definiować. W praktyce granica między tymi dwoma rodzajami połączeń ma charakter umowny: dlatego pomijając kwestie prawne, a koncentrując się jedynie na perspektywie rynkowej, wydaje się uzasadnione, omawianie ich łącznie - jako jeden typ zjawiska. W przeszłości zdarzało się bowiem iż to, co w początkowych zamierzeniach miało być fuzją, okazywało się przejęciem, podczas gdy przejęcie nie wykluczało zachowania równowagi i harmonii między partnerami, czyli typowych atrybutów fuzji.
Książka Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie)powodzeniem stanowi próbę przekrojowej prezentacji najważniejszych zagadnień związanych z procesem łączenia firm. Omówiono tu poszczególne etapy transakcji, tzn. od jej przygotowania aż po integrację pofuzyjną, przy czym najwięcej uwagi poświęcono kwestiom psychologicznym i kulturowym. Niektóre rozdziały książki mają charakter czysto teoretyczny i obejmują niezbędną systematykę pojęć; inne są bardzo praktyczne i zawierają konkretne wskazów-
ki dotyczące pożądanego sposobu postępowania. Takie zestawienie wydaje się właściwe, ponieważ z jednej strony - pozwala uporządkować wiedzę i przemyślenia, z drugiej natomiast - ułatwia zrozumienie mechanizmów rządzących tym rynkiem. Ostatni rozdział to swego rodzaju podsumowanie i jednocześnie odpowiedź na pytanie zawarte w tytule książki. Znalazły się tutaj rozważania i uwagi na temat czynników powodzenia fuzji i przejęć, jak również barier uniemożliwiających osiągnięcie zamierzonego celu. Niniejsza pozycja adresowana jest zarówno do praktyków, jak i teoretyków. Mogą nią być zainteresowani studenci kierunków ekonomicznych, jak też socjologicznych oraz osoby, które na co dzień mają do czynienia z planowaniem i realizacją połączeń firmowych, a w szczególności zarządzaniem integracją pofuzyjną.
Ze wstępu do książki Fuzje i przejęcia Spis treści
Wstęp
1. Wprowadzenie do tematyki fuzji i przejęć
1.1. Fuzje i przejęcia - systematyka pojęć
1.2. Fuzja jako strategia rozwoju przedsiębiorstwa
1.3. Klasyfikacja rodzajów powiązań między firmami
1.4. Cele i motywy połączeń firmowych
1.5. Analiza historyczna rynku fuzji i przejęć
1.6. Charakterystyka współczesnego rynku fuzji i przejęć
2. Przygotowanie transakcji
2.l. Fazy fuzji
2.2. Uczestnicy procesu transakcyjnego
2.3. Rozwiązania organizacyjne dotyczące transakcji
2.4. Konsultanci zewnętrzni a fuzja
2.5. Klimat przejęcia
3. Zarządzanie procesem fuzji
3.1. Planowanie strategiczne a fuzja
3.2. Modele integracji po fuzji
3.3. Transformacja po fuzji
3.4. Wprowadzanie zmian w firmie
3.5. Pierwsze 100 dni
Psychologiczne aspekty łączenia firm
4.1. Emocje towarzyszące połączeniom firmowym
4.2. Merger syndrom
4.3. Potrzeby informacyjne pracowników
4.4. Ludzie a zmiana
4.5. My kontra oni
5. Zarządzanie zasobami ludzkimi po połączeniu
5.1. Strategia zarządzania zasobami ludzkimi w kontekście fuzji,
5.2. Zatrzymanie kluczowych pracowników po fuzji
5.3. Obsadzanie stanowisk w nowo powstałej firmie
5.4. Zwalnianie pracowników
5.5. Rola zarządu i kadry kierowniczej w okresie scalania firm
6. Integracja pofuzyjna - planowanie i realizacja
6.1. Integracja jako proces
6.2. Integracja działalności operacyjnej
6.3. Integracja międzyludzka
6.4. Integracja w czasie
6.5. Rola i zadania menedżera integracji i zespołów integracyjnych
7. Komunikacja w czasie fuzji i przejęć
7.1. Funkcja i fazy komunikacji w procesie łączenia firm
7.2. Analiza otoczenia i grupy docelowe strategii komunikacji
7.3. Planowanie i warunki skutecznej komunikacji
7.4. Ogłoszenie fuzji
7.5. System komunikacji wewnętrznej po fuzji
8. Kultura organizacyjna po połączeniu
8.1. Istota i elementy składowe kultury organizacyjnej
8.2. Klasyfikacja i metody identyfikacji kultury organizacyjnej
8.3. Dynamika kultury organizacyjnej
8.4. Zarządzanie kulturą organizacyjną połączonych przedsiębiorstw
8.5. Zmiana kultury organizacyjnej po fuzji - metody i narzędzia
8.6. Różnice kulturowe jako bariera integracji i przyczyna niepowodzenia fuzji
9. Warunki (nie)powodzenia fuzji i przejęć
9.1. Kryteria oceny fuzji i przejęć
9.2. Bariery powodzenia
9.3. Czynniki sukcesu
Bibliografia
W książce, w sposób kompleksowy i interdyscyplinarny przedstawiono temat zarządzania przestrzenią miasta - zarówno z punktu widzenia inwestorów, innych użytkowników przestrzeni oraz samorządów. Publikacja zawiera analizy oraz praktyczne wskazówki na temat m.in.:
- wykorzystywania poszczególnych instrumentów zarządzania przestrzenią,
- kształtowania przestrzeni mieszkaniowej miast,
- finansowych aspektów i konsekwencji zarządzania przestrzenią.
W książce poza konkretnymi propozycjami rozwiązań podawane są liczne przykłady miast prowadzących poprawną politykę w zakresie zarządzania przestrzenią.
Wszystko, co musisz wiedzieć, by wypromować swoją firmę w sieci.
Chociaż "oczywistą oczywistością" jest fakt, że prowadzenie marketingu w internecie to dzisiaj biznesowa konieczność, dużo prościej wygląda to w teorii niż w praktyce. Od czego zacząć? Jak się odnaleźć w całym tym chaosie? Co zrobić, by nie zaplątać się w zawiłości wirtualnej sieci? Autor tej książki nie zakłada, że skoro jesteś użytkownikiem internetu, można od razu wrzucić Cię na głęboką wodę i patrzeć, jak dramatycznie starasz się nie zachłysnąć ogromną ilością nieustannie emitowanych bajtów. Jon Reed jest konsultantem ds. mediów społecznościowych, wykładowcą, prelegentem i trenerem. Krok po kroku nauczy Cię, jak wykorzystywać ludzką potrzebę budowania relacji społecznych dla Twoich własnych biznesowych celów. Wyciągnij do swoich klientów rękę przez internet.
Zacznij od:
zwiększania Twojej widoczności w przeglądarce Google
prowadzenia skutecznych kampanii marketingu e-mailowego
tworzenia treści, które zostaną docenione przez rynek
promowania firmy w serwisach takich, jak Facebook, LinkedIn i Twitter.
Dzięki lekturze tej książki dowiesz się:
? jak prowadzić negocjacje,
? jakie taktyki mediacyjne wybrać,
? jak zbierać informacje o stronach konfliktu,
? w jaki sposób doprowadzić do satysfakcjonującej ugody,
? jak radzić sobie z sytuacjami szczególnymi.
W książce autorzy wyjaśniają rolę współczesnego marketingu w procesach tworzenia, komunikowania i dostarczania ofert systemowych produktów materialnych oraz usługowych. Analizą zostały objęte cztery grupy produktowe:
? systemowe produkty usługowe bankowości detalicznej oraz komercyjnych organizacji usług medycznych,
? systemowe oferty produktowo-usługowe międzynarodowych i krajowych sieciowych firm handlu detalicznego oraz usług taniej gospodarki,
? systemowe produkty informatyczne organizacji sieciowych działających w konwergentnych sektorach info-tele-medialnych,
? systemowe materialne produkty konsumpcyjne (wybieralnych dóbr trwałego użytku oraz innowacyjnych produktów odzieżowych).
Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków związanych z marketingiem i zarządzaniem, a także dla menedżerów i praktyków gospodarczych odpowiedzialnych za działania marketingowe w organizacji.
Marketing jako dziedzina zarówno naukowa, jak i praktyczna ulega gwałtownym przeobrażeniom wywołanym oddziaływaniem wirtualnego środowiska, w tym internetu i współczesnych koncepcji jego rozwoju, tj. Web 2.0, Web 3.0 czy cloud computing. Procesy wirtualizacji marketingu powodują modyfikację relacji zachodzących pomiędzy firmą a podmiotami otoczenia. Rośnie znaczenie współpracy w sieciach przy wykonywaniu zadań marketingu, a klienci stając się partnerami organizacji, współtworzą wartość istotną dla firmy, dla nich samych oraz dla innych nabywców. Książka opisuje wieloaspektowe zmiany wywołane w sferze koncepcji marketingu (np. sposób myślenia o kliencie), instrumentach marketingu oraz organizacji działań marketingowych w przedsiębiorstwie, osadzając analizowaną problematykę w teorii sieci oraz przyjmując perspektywę organizacji jako systemu otwartego.
Ta oryginalna na polskim rynku wydawniczym praca naukowa w obszarze nauk o zarządzaniu poświęcona istocie wirtualizacji marketingu w kontekście sieciowego kreowania wartości jest ciekawym i wartościowym kompendium wiedzy na niesłychanie ważny temat zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, wynikających z tworzenia nowych struktur i układów sieciowych w wirtualnym środowisku, uwzględniających m.in. rolę klientów. Autor w swoim opracowaniu podjął się trudnego zadania wyjaśnienia wielu pojęć, definicji, modelowania procesów wirtualizacji oraz charakterystyki wykorzystywanych narzędzi i przykładów zastosowania nowoczesnych form organizacji spełniającej wymogi globalizującego się coraz bardziej otoczenia.
prof. zw. dr hab. Irena Hejduk, Szkoła Główna Handlowa
Tematykę recenzowanej książki można uznać za nowatorską i przyczyniającą się do rozwoju nauk o zarządzaniu. Wirtualizacja marketingu rozpatrywana jest w tej pracy w sposób systemowy w kontekście istotnych przeobrażeń w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa na rynku. Autor ma ambicje stworzenia podstaw metodologiczno-teoretycznych nowoczesnego marketingu, a proponowane ujęcia modelowe zostały oparte na dogłębnej analizie dorobku światowego i własnych badaniach w tym zakresie. (?) Zasługą Autora jest kompleksowe postrzeganie wpływu wirtualnego środowiska na marketing oraz podkreślenie roli procesów wirtualizacji w teorii sieciowego kreowania wartości. Sformułowane wnioski i konkluzje bardzo dobrze odpowiadają na postawione w tej książce ambitne cele.
prof. zw. dr hab. Krystyna Mazurek-Łopacińska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zarządzanie wartością to koncepcja, która stała się obecnie podstawowym narzędziem kierowania przedsiębiorstwem. Poszerza ona zakres finansowych celów działalności przedsiębiorstwa o troskę nie tylko o własne interesy, ale także o relacje z jego interesariuszami. Niniejsza książka, którą jej autorzy określili jako podręcznik akademicki, skupia się na tych działaniach, które służą zwiększaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i jednocześnie podnoszą ich wiarygodność na rynkach finansowych. W książce przedstawione są nie tylko podstawowe zasady zarządzania wartością przedsiębiorstwa, ale szeroko opisane zostały, szczególnie użyteczne dla praktyków gospodarczych, sposoby skutecznego korzystania z rynków finansowych.
Szczególnie wartościową częścią książki są przykłady praktycznych doświadczeń zarządzania wartością w Banku Pekao SA, Grupie Fiat, Grupie Kapitałowej Allianz oraz GE Money. Doświadczenia te zostały opisane przez wybitnych menedżerów zarządzających tymi podmiotami.
Prof. dr hab. Jerzy Bieliński
Poradnik zawiera wyczerpujący zbiór gotowych formularzy niezbędnych do przeprowadzenia kompleksowej oceny nie tylko pracowników, ale i samej firmy.
W publikacji znajdą Państwo między innymi:
Kwestionariusz stylu zarządzania czasem
Zeszyt okresowej oceny wyników pracy dla przełożonego i pracownika
Kwestionariusz oceny stresu organizacyjnego
Okresowa ocena specjalisty
Formularz oceny postępów dla uczestnika szkolenia
Ankieta do badania powodów odejścia pracownika z firmy
Publikacja stanowi kompendium wiedzy dla przyszłych i już funkcjonujących w rolach zawodowych doradców zawodowych (i wszystkich tych, którzy zajmują się wsparciem zawodowo-społecznym) w aspekcie pracy z grupą 45+ w obszarze jej funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Należy zaznaczyć, iż każda grupa osób bezrobotnych czy też pragnących zmienić miejsce pracy, stanowiących tzw. grupę ryzyka, posiada inne potrzeby oraz oczekiwania wobec pracy zawodowej, różnie jest postrzegana na rynku pracy i musi walczyć z odmiennymi stereotypami.
Poznaj strategie zarządzania takich gigantów medialnych jak: BBC, MTV, Disney, Endemol czy CNN!
Książka łączy zagadnienia teoretyczne z praktyką zarządzania w mediach. Poza opisem struktury i specyfiki przemysłu medialnego oraz problemów występujących w poszczególnych jego sektorach zawiera szczegółową analizę modeli, koncepcji i metod zarządzania. Autorka pokazuje, jak w tej dynamicznej i obarczonej wysokim ryzykiem branży można skutecznie stosować narzędzia analizy rynku i teorii strategii, takie jak np. łańcuch wartości Portera.
Dzięki lekturze książki dowiesz się:
? jak planować działania strategiczne w przemyśle medialnym,
? jaki model przywództwa przyjąć,
? jak znacznie zwiększyć kreatywność zespołu dzięki niewielkim zmianom w sposobie zarządzania,
? jak szybko i efektywnie reagować na zmiany zachodzące w otoczeniu spółki medialnej.
Publikacja jest przeznaczona dla zarządzających spółkami medialnymi, kierowników produkcji, a także dla studentów szkół artystycznych i ekonomicznych.
Lucy Küng jest profesorem Media Management and Transformation Centre Uniwersytetu w Jönköping w Szwecji. Jest również członkiem zarządu spółki Swiss Broadcasting Corporation i byłym prezesem European Media Management Association.
Kryzys wizerunkowy doprowadził niejedną firmę do upadku. WorldCom i Enron to dawni potentaci, którzy odeszli w niesławie. W dobie internetu nawet najmniejsze potknięcie firmy jest błyskawicznie odnotowywane przez jej klientów, pracowników, akcjonariuszy czy konkurencję.
Autor wskazuje, jak opracować strategię komunikowania się z otoczeniem, oraz radzi, jak postępować w sytuacjach kryzysowych.
* Skorzystaj z doświadczeń takich gigantów jak Toyota, Philips, Walmart.
* Dowiedz się, jak zadbać o dobrą reputację firmy.
* Zajrzyj w głąb zagadnień dotyczących komunikacji korporacyjnej.
* Znajdź odpowiedzi na pytania dotyczące relacji inwestorskich, komunikowania zmiany i komunikacji wewnętrznej.
Trzymasz w ręku kompendium wiedzy o komunikacji korporacyjnej. Autor opisał nie tylko jej rozwój i znaczenie dla współczesnych firm, ale także wdrażanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu i zarządzania reputacją. W książce znajdziesz też plany kampanii informacyjnych, studia przypadków opisujące komunikację korporacyjną w największych światowych firmach.
?Komunikacja korporacyjna? adresowana jest do specjalistów ds. marketingu i public relations, menedżerów, analityków, szefów firm oraz studentów. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak lepiej zarządzać i podejmować celniejsze decyzje, koniecznie przeczytaj tę książkę.
Prawie połowa menedżerów ponosi porażkę w ciągu pierwszych 18 miesięcy od objęcia stanowiska. Dlaczego? Przecież pewnie doskonale radzili sobie na niższych szczeblach organizacji, a ich wiedza i kompetencje nie budziły wątpliwości.
W książce znajdziesz:
* wiele przykładów z życia menedżerów, z analizą ich sukcesów i porażek,
* narzędzia pozwalające planować karierę, poprawiać wydajność pracy i rozwiązywać trudne sytuacje w organizacji,
* sposoby komunikowania się z pracownikami i zarządzania zespołem.
Awans jest przewodnikiem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych menedżerów. Autor dostarcza praktycznych wskazówek, które pomogą zarządzającym osiągnąć zawodową doskonałość. Wykorzystaj je do rozwoju swojej kariery.
Metody, taktyki i strategie marketingowe, które ?działają"!
Książka dla każdego, kto musi szybko uzyskać wyniki, lecz dysponuje ograniczonymi zasobami finansowymi i kadrowymi.
Jak sprawić, aby projekty marketingowe były bardziej opłacalne?
Jak dzięki przedsiębiorczemu marketingowi wykorzystać każdą okazję do osiągnięcia zysku?
Co zrobić, aby oferta wyróżniała się na tle konkurencji?
Uniknij błędów niweczących nawet najlepsze projekty!
Autorzy opisują ideę przedsiębiorczego marketingu, jego zalety i praktyczne zastosowanie. Dzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w pracy z wieloma firmami. Analizują także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród 500 najszybciej rozwijających się firm z rankingu magazynu ?Inc".
Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy ostatnich lat, kryzys w wymiarze europejskim i poszczególnych krajów, wywołuje niekorzystne zjawiska w gospodarkach, a te generują niekorzystne zmiany także w polskiej gospodarce, tworząc nowe uwarunkowania dla funkcjonowania podmiotów rynkowych, w tym konsumentów. Zachowania podmiotów rynkowych określa niepewność i ryzyko powodowane niepewną sytuacją gospodarczą, w tym rynkową. Praca ma na celu identyfikację powstających, przejawiających się w konsumpcji i zachowaniach konsumentów, nowych procesów i zjawisk, a także działań adaptacyjnych indywidualnych podmiotów konsumpcji w nowych, trudnych warunkach gospodarczych. Zachowania konsumentów w okresie zwiększającej się niepewności i ryzyka stanowią interesujący poznawczo przedmiot badań. Podstawą pracy były bogate źródła danych i informacji. Posłużono się rozległą literaturą przedmiotu, statystykami wyczerpującymi i niewyczerpującymi oraz danymi z Internetu. Szczególnie istotnymi źródłami danych są w tej pracy wyniki badań pierwotnych, które pozwoliły poznać zachowania konsumentów w sytuacji kryzysowej i kierunki modyfikacji działalności konsumpcyjnej. Zamierzeniem autorów było zaprezentowanie problematyki związanej z konsumpcją i zachowaniami konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego. W tym celu dokonano takiego doboru zagadnień, które będą sprzyjały przydatności monografii dla badaczy tego problemu, gdyż dają asumpt do dyskusji i dalszych badań nad zachowaniami konsumentów w bardzo turbulentnym otoczeniu rynkowym, a także dla praktyków, którym praca będzie przydatna do prognozowania określonych rynkowych zachowań konsumentów w przyszłości. Praca pomocna będzie także studentom zdobywającym wiedzę w specjalnościach marketingowych oraz słuchaczom studiów podyplomowych zainteresowanym zagadnieniami rynkowych zachowań konsumentów.
W dyskusji o roli i znaczeniu pracowników we współczesnych organizacjach ścierają się różne poglądy i stanowiska. Autor pokazał: rolę pracownika i jego zachowań przedsiębiorczych wobec realizacji celów organizacji, zmiany zachodzące w tym zakresie w organizacji na różnych etapach rozwoju i funkcjonowania, istotę i znaczenie pracy zespołowej dla rynkowego powodzenia organizacji; przedsiębiorczość w rozwoju organizacji oraz znaczenie talentu pracownika dla funkcjonowania organizacji.
Książka jest przeznaczona dla specjalistów z dziedziny: zarządzania organizacjami, przedsiębiorczości, zarządzania zasobami ludzkimi.
Praca ma charakter diagnostyczny. Autor postanowił w niej odpowiedzieć na pytanie o rodzaj, uwarunkowania i ewolucję orientacji edukacyjnych współczesnych menedżerów, dokonał wieloaspektowej analizy literatury naukowej z zakresu ekonomii, socjologii, psychologii, a także pedagogiki i edukacji dorosłych, traktującej o zawodzie, pracy i społecznych funkcjach kadry kierowniczej i zarządzania zasobami ludzkimi w przemyśle, usługach i administracji. Praca stanowi poważne, dobrze zbudowane pod względem logicznym studium ważnego społecznie zagadnienia. Poważne, bo oparte na informacjach zebranych w toku analizy rozległej literatury i materiale zgromadzonym dzięki rzetelnym badaniom terenowym. Ważnego, bo dotyczy orientacji edukacyjnych kadry kierowniczej decydującej o dynamice naszej gospodarki. Kadry, która należy do najintensywniej edukującej się kategorii pracowniczej w naszym kraju.
Nowelizacja Prawa spółdzielczego i wydzielenie w nim zagadnień dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej było pierwszym krokiem do odrębnej własności mieszkań spółdzielczych i tworzenia wspólnot mieszkaniowych. Jednakże nieprecyzyjne zapisy ustawy i gra na emocjach spółdzielców nie przysłużyły się łagodnemu przejściu od praw ograniczonych do pełnej własności. Również obecnie proponowane modyfikacje uregulowań prawnych ? przede wszystkim odnoszące się do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ? budzą wiele kontrowersji i zastrzeżeń.
Książka ma na celu zestawienie i ocenę procedur zarządzania spółdzielczym zasobem mieszkaniowym w kontekście dotychczasowych doświadczeń zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. Zaprezentowano ewolucję spółdzielczości - od praw lokatorskich do odrębnej własności. Wskazano korzyści, ale również zagrożenia, jakie powoduje ten proces przekształceń członków spółdzielni mieszkaniowych, a także relacje pomiędzy spółdzielniami i wspólnotami. Omówiono najważniejsze regulacje prawne, problemy efektywnego zarządzaniem majątkiem i eksploatacji nieruchomości wspólnej, obszary zarządzania operacyjnego, rozliczania kosztów oraz kalkulacji budżetów. Przedstawiono perspektywy rozwoju sektora mieszkalnictwa w odniesieniu do tendencji w Unii Europejskiej oraz przewidywanych zmian w polskim ustawodawstwie, które powinny służyć przede wszystkim usprawnieniu funkcjonowania zarówno spółdzielni, jak i wspólnot mieszkaniowych.
O AUTORACH
Dr hab. Iwona Foryś - pracownik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, licencjonowany zarządca, pośrednik i rzeczoznawca majątkowy. Posiada prestiżowy tytuł CCIM oraz uprawnienia lustratora do przeprowadzania kontroli w spółdzielniach mieszkaniowych. Członek dwóch kadencji PKK ds. zarządców nieruchomości. Prowadzi wykłady na studiach magisterskich i podyplomowych oraz na kursach zawodowych. Jest autorką ponad 160 publikacji; współpracuje z praktykami rynku nieruchomości, wykonując wyceny, analizy, oceny opłacalności inwestycji, biznesplany oraz strategie zarządzania nieruchomościami.
Dr Maciej Nowak - adiunkt w Katedrze Prawa i Gospodarki Nieruchomościami i kierownik Pracowni Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Członek zespołu problemowego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych artykułów naukowych oraz współautor książek o tematyce związanej z nieruchomościami. Współpracuje z samorządami lokalnymi w zakresie szeroko rozumianej gospodarki nieruchomościami.
OPINIE
Autorzy podejmują aktualne zagadnienie przekształcenia spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności, a w konsekwencji - tworzenia wspólnot mieszkaniowych w obrębie spółdzielczości. Wskazują zalety i wady każdej z form zarządzania zasobem mieszkaniowym. Łączą przy tym akademicką rzetelność badawczą z doświadczeniami nabytymi w zarządzaniu nieruchomościami i obsłudze prawnej rynku nieruchomości. W klarowny sposób prezentują swoje stanowisko wobec proponowanych zmian w ustawach regulujących funkcjonowanie rynku nieruchomości, nie stroniąc od prezentowania kontrowersyjnych poglądów oraz akcentując problemy nierozstrzygnięte. W konkluzji słusznie nie prognozują upadku idei spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce, a jedynie wieszczą jej mniejszą rolę w przyszłości.
Z recenzji prof. dr. hab. Marka Bryxa
Chciałbyś być liderem? Ten poradnik pokaże ci, jak tego dokonać. Z jego wsparciem stworzysz indywidualny i skuteczny styl przywództwa.
Książka skierowana jest zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę, jak i do doświadczonych menedżerów. Wszystkim udowadnia, że przywództwa można się nauczyć. Pokazuje, jak stać się dobrym liderem, który motywuje, inspiruje i osiąga zamierzone cele.
Praktyczne wskazówki dostarczą ci odpowiedzi na wiele pytań, m.in. jak panować nad emocjami, budować pozytywne relacje ze współpracownikami, przekonywać ludzi do swoich pomysłów oraz radzić sobie ze zmianą i sytuacjami kryzysowymi. Dzięki poradnikowi nie tylko zrozumiesz i opanujesz wszystkie podstawowe umiejętności, które powinien mieć dobry lider, lecz także odkryjesz różne niekonwencjonalne rozwiązania w dziedzinie przywództwa. Poznasz m.in. teorię wrzeszczących małp i pięć pułapek matriksu, dowiesz się, jak sobie radzić z „drużyną grozy” i dlaczego dobry lider musi być czasem nierozsądny. Poradnik wzbogacają zabawne ilustrowane scenki przedstawiające rozmaite sytuacje z życia lidera.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- uczy, jak być liderem i jak osiągnąć mistrzostwo w przywództwie
- przekazuje wiedzę opartą na 30-letnim doświadczeniu autora w pracy z ponad setką firm
- dostarcza porad i wskazówek, które pomogą stworzyć twój indywidualny styl przywództwa
- wyjaśnia oryginalne zagadnienia, takie jak: zasada MBWA, dolina śmierci, od FEAR do EAR, pięć pułapek matriksu czy czterech jeźdźców projektowej Apokalipsy
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?