Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Ta mała książeczka wprowadza czytelnika w kult aniołów, proponuje teksty modlitw, a przede wszystkim przekonuje, że chrześcijanin, w jakiejkolwiek sytuacji by się znalazł, nigdy nie jest sam.
„Aniele Boży Stróżu mój…”
Bł. Stanisław Papczyński - pijar, kaznodzieja i patriota, założyciel Marianów, pierwszego polskiego męskiego zgromadzenia. Beatyfikowany w 2007 r., w 2012 r. rozpoczął się jego proces kanonizacyjny. Autor ukazuje nam go jako człowieka od najmłodszych lat zmagającego się z własną słabością i ograniczeniami, który jednak nie poddał się i wciąż wsłuchując się w głos swego serca, odnalazł swoje powołanie. Do książki dołączony jest dodatek z nowenną do Błogosławionego oraz modlitwa o kanonizację.
Pełne żarliwości, wypływające z głębokiej wiary rozważania misterium krzyża autorstwa kaznodziei Domu Papieskiego. Głosi on niesamowitą, przemieniającą moc Krzyża, prawdziwe doświadczenie której musi spowodować absolutną rewolucję w naszym życiu – prywatnym i społecznym. I tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie wejść w relację z Żywym Bogiem.
Pierwotne wersje tych tekstów zostały wygłoszone w Bazylice św. Piotra w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II.
Temat pracy został wybrany trafnie, dotyczy on problematyki ważnej poznawczo, a w polskiej nauce historycznej nieczęsto poruszanej. Wykazy spożytkowanych źródeł oraz wielojęzycznej literatury przedmiotu robią wrażenie i dowodzą dużego oczytania. Autorka wymienia także istniejące edycje i tłumaczenia polskie, co nie zawsze ma miejsce w polskich pracach.
Uważam pracę dr Moniki Ożóg za dzieło samodzielne i wartościowe, stanowiące na naszym gruncie istotne novum, mogące wytrzymać porównanie z monografiami zagranicznymi na podobny lub zbliżony temat.
Jerzy Strzelczyk
„Słuchaj”, pierwsze słowo Reguły niesie w sobie ogromną treść. Przede wszystkim mówi ono o postawie, której istotą jest wsłuchanie się w mądrość pochodzącą od mistrza. Tak na prawdę „słuchanie” chrześcijanina odnosi się tylko do jedynego Mistrza, którym jest Zbawiciel. Chrystus jednak przemawia do nas także przez inne osoby, nierzadko przez najmniejszego i ostatniego z braci.
Mądrość Boża jest niezmienna. Zmieniają się jednak pokolenia mnichów. Reguła św. Benedykta, która niewątpliwie jest ujęciem nauki Chrystusowej w odniesieniu do mnichów, wymaga więc aktualizacji, aby była właściwie rozumiana także współcześnie.
Niniejszy komentarz do Reguły stanowi właśnie jej aktualizację na dzień dzisiejszy.
Wyznanie wiary - Credo Populi Dei - papież przekazał Kościołowi na zakończenie Roku Wiary, 30 czerwca 1968 roku.
Dokument ten związany jest z tamtym czasem i wyzwaniami, które wówczas się pojawiły, ale wykracza poza tamtą chwilę dziejową i należy do trwałego dziedzictwa Kościoła.
Jeśli bliżej wnikniemy w jego stwierdzenia, na pewno będziemy mogli odkryć jego profetyczną aktualność i żywą wymowę.
Ze Wstępu
Starość czeka wszystkich, niezależnie od tego, czy zastanawiają się nad nią czy nie. Starość, tak jak życie, bywa różna, bo kowalem swego losu każdy bywa sam. Upływający czas kradnie młodość, przyjaciół… Kiedy umieramy, zostaje po nas jedynie miłość, którą daliśmy innym.
Zachęcam do przeczytania tej książki. Mam nadzieję, że ludzie starsi odkryją dobre strony starości, a młodym posłuży za przykład, jak żyć, aby cieszyć się radością życia niezależnie od wieku.
Książkę tę pomogło mi napisać samo życie. Większość opisanych historii jest prawdziwa, zmieniłam tylko imiona bohaterów. Pragnę zatem podziękować wszystkim, którzy opowiedzieli mi bądź sami opisali zdarzenia ze swego życia i wyrazili zgodę na ujęcie ich w książce. Szczególne podziękowania składam mojej szkolnej koleżance Helenie oraz mężowi, Marianowi, z którym przeżyłam czterdzieści wspaniałych lat. Nie wiem, ile jeszcze nam ich zostało, dlatego od pewnego czasu dziękuję za każdy darowany nam dzień.
Autorka
Szokująca książka o pladze pedofilii w Kościele katolickim. Robertson rzuca wyzwanie najpotężniejszej organizacji religijnej świata. Kościół katolicki nadal stoi ponad prawem z racji przywilejów jakimi cieszy się nawet w najbardziej cywilizowanych krajach. Zdaniem autora zwierzchnia władza Kościoła ponosi odpowiedzialność za to, że przez lata nie tylko ignorowała, ale i przyczyniała się do wzrostu pedofilii wśród księży. Pod okiem kardynała Josepha Ratzingera działał tajny system służący ochronie księży-pedofilów przed publicznym wymiarem sprawiedliwości, który pozwalał im nie tylko uniknąć wieloletnich wyroków więzienia, ale także dalej bezkarnie krzywdzić dzieci. A wszystko to w imię ochrony interesów Kościoła. Geoffrey Robertson jest uznanym na całym świecie specjalistą z zakresu prawa międzynarodowego oraz praw człowieka. Był m.in prawnikiem Salmana Rushdiego oraz Juliana Assange (WikiLeaks)Czy papież jest winny?
Spis treści:
Przedmowa
1. Kiedy cierpią dzieci
2. Grzechy ojców
3. Prawo kanoniczne
4. Traktaty laterańskie
5. Sprawdzian z państwowości
6. Stolica Apostolska a Organizacja Narodów Zjednoczonych
7. Konwencja o prawach dziecka
8. Sedno sprawy
9. Zbrodnie przeciwko ludzkości
10. Czy papieża można pozwać?
11. Refleksje
Epilog
Dodatek A: Biskup na przesłuchaniu
Dodatek B: Wypisy z Crimen sollicitationis
Dodatek C: Wypisy z De delictis gravioribus, listu apostolskiego kardynała Josepha Ratzingera z 2001 roku
Czy można się obejść bez Maryi i dojść do Boga? To tak jakby zapytać, czy człowiek może przyjść na świat i wychować się bez ojca i matki. Z woli Chrystusa, Jego Matka stała się również naszą Matką, która przekazuje wierzącym dary łaski, wysłużone przez Jej Syna.
Książka ta zachęca do ponownego odkrycia różnych form kultu Maryi w Kościele, umiejętnie uczy jak zwracać się do naszej Matki, by Ona wzmacniała naszą wiarę, nadzieję i miłość.
"Maryja wzięta do nieba (…) dzięki swej macierzyńskiej miłości opiekuje się braćmi Syna swego, pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa, póki nie zostaną doprowadzeni do szczęśliwej ojczyzny"
Konstytucja Dogmatyczna o Kościele "Lumen Gentium", nr 62
Józefina Bakhita, czarnoskóra święta Kościoła katolickiego, to wspaniały przykład wsłuchiwania się w głos Boga, szukania Go i podążania za Nim bez względu na okoliczności. Jej historia jest zadziwiająca. Porwana jako dziecko przez handlarzy niewolników, wiele wycierpiała od swych panów, ale nigdy nie straciła wiary i nadziei, że kiedyś wreszcie spotka prawdziwego Pana. Mimo straszliwych doświadczeń, nigdy nie pałała nienawiścią. Zawsze życzliwa, pomocna, pełna wiary i miłosierdzia dla innych. Jej życie z mocą pokazuje, że to Bóg, a nie człowiek jest Panem każdej istoty.
DVD
Bakhita - wzruszająca opowieść o czarnoskórej niewolnicy, która odnalazła wolność w wierze w Jezusa Chrystusa
Czy jest coś ważniejszego niż kochać i być kochanym? Wszyscy jesteśmy przeznaczeni do miłości i wszyscy jej pragniemy.
Często jednak nie wiemy od czego zacząć i jak budować relacje miłości – obojętnie, czy będzie chodziło o miłość w rodzinie, o małżeństwo, narzeczeństwo, czy przyjaźń. Na szczęście miłości także można się nauczyć! John Towsnend pokazuje czym jest miłość i co jest w niej ważne:
- Tworzenie więzi: przerzucanie mostu
- Prawdomówność: sposób na problemy
- Uzdrawianie: naprawianie tego, co zostało zepsute
- Rezygnowanie: akceptowanie tego, co jest
- Zauroczenie: to, co przyciąga
"Recepta na miłość" to książka, dzięki której możesz stać się człowiekiem bardziej, lepiej i głębiej kochającym, a przez to także bardziej kochanym.
Koronka Drogi Krzyżowej, ułożona przez Luigię od Krzyża dla ułatwienia wiernym indywidualnego odprawiania nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej i zatwierdzona przez Piusa X w 1906 roku.- Historia objawień, które stały się inspiracją do ułożenia koronki.- Instrukcja odmawiania- 14 obietnic Zbawiciela dla odprawiających drogę krzyżową- Rozważania Męki Pańskiej dla rodziców, młodzieży i dzieci- Na odwrocie stacje drogi krzyżowej, ułatwiające odprawianie nabożeństwa w warunkach domowych- Do albumu dołączona koronka przygotowana według wskazówek Luigi od Krzyża!
Czy odmawianie „paciorków” to najskuteczniejsza forma modlitwy?
Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze?
Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijańskiego życia – to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią. Biskup Grzegorz Ryś prowadzi nas drogami Dobrej Nowiny i tłumaczy kolejne wydarzenia, których finałem było Zmartwychwstanie. Te niezwykłe rekolekcje pozwalają zrozumieć istotę miłości miłosiernej.
Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich – taki tytuł nosi sławny wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który ksiądz Tischner lubił cytować podczas kazań i lekcji religii w latach 60. Dwie dekady później tak się złożyło, że sam wygłosił kilka serii rekolekcji w Paryżu – w ośrodku prowadzonym przez księży pallotynów, który skupiał m.in. polskich emigrantów stanu wojennego. Rekolekcje Tischnera gromadziły tłumy słuchaczy, spragnionych wiadomości z Polski, ale też szukających religijnej odpowiedzi na wyzwania, jakie postawiła przed nimi historia.
Z dzisiejszej perspektywy Rekolekcje paryskie ks. Tischnera są ciekawe przede wszystkim jako opowieść o znaczeniu wiary w życiu człowieka. A także jako przykład odczytywania ludzkiego losu przez pryzmat dwóch pojęć – nadziei i wolności. Człowiek w kazaniach Tischnera to istota pełna niepokoju, ale też tęskniąca za wolnością i światłem. Słowo Tischnera to słowo krzepiące, mówiące o tym, że każdy z nas może spróbować odnaleźć w sobie siłę, by pokonać zewnętrzne trudności i wewnętrzne bariery.
Książka powstała z inicjatywy słuchaczy i czytelników Autora. Jest rodzajem wypisów z tekstów opublikowanych już w latach 2001-2011. Z nich zostały wybrane fragmenty, a niekiedy całe tematyczne ujęcia, które ukazują szerszy kontekst misji kapłana katolickiego we współczesnym świecie. Jest on duchowym przywódcą wspólnoty i ma prowadzić ludzi tak, by w sytuacjach konfrontacji stawali oni po stronie dobra. Co robić, by zawsze stawać po stronie dobra? - to pytanie przenika treść książki. Okolicznością wydania tych wypisów jest złoty jublileusz kapłaństwa Autora, który z siłą mędrca w homiliach, przemówieniach i publikacjach uwydatniał rozmaite współczesne problemy i zagrożenia, nazywając je po imieniu.
Antonietta Meo, którą rodzina nazywała Nennoliną, umarła po ciężkiej chorobie, gdy miała zaledwie sześć i pół roku. Była jednak obdarzona niesamowitą łaską, dzięki której nie tylko zachowywała niezwykły hart ducha w obliczu cierpienia, ale osiągnęła prawdziwe szczyty życia duchowego.W 2007 roku Benedykt XVI podpisał dekret uznający heroiczność cnót Nennoliny i wyraził nadzieję, że wkrótce zakończy się jej proces beatyfikacyjny. Gdy do tego dojdzie, Antonietta Meo stanie się najmłodszą błogosławioną w historii Kościoła. Bp Jose Redrado z Watykanu przyznał w rozmowie z biuletynem włoskiego episkopatu , że siedmioletnia Antonietta Meo może nawet zostać ogłoszona Doktorem Kościoła. Pamiętnik jej matki opowiada o krótkim życiu tej wyjątkowej dziewczynki. Przejmujące i piękne opowieści matki opisują rozwój duchowy Nennoliny. Książka zawiera także fragmenty listów, jakie Nennolina pisała do Pana Jezusa i Matki Bożej, do Boga i Ducha Świętego. Znajdziemy w niej również wspomnienia innych osób, które towarzyszyły małej mistyczce w jej krótkim życiu. Siła miłości ukazuje nam cuda, jakich Bóg dokonał w Nennolinie (i jej bliskich) i jakich może dokonać także dziś - jeśli będzie w stanie znaleźć tak otwarte dusze...
Autor zachęca do „pochylenia” się nad słowem Bożym. Komentuje perykopy ewangelijne i zaprasza do codziennych medytacji. Każdy komentarz poprzedza pełny tekst Ewangelii, przeznaczonej na określony dzień. Nie trzeba więc sięgać po Pismo Święte, aby duchowo zjednoczyć się z Kościołem w przeżywaniu tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte można pokochać. Trzeba tylko o to się modlić. I dlatego przemyślenia Autora nie tylko pomagają lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę, ale są też przeniknięte duchem rozmodlenia w myśl powiedzenia św. Izaaka Syryjczyka: „Dusza doznaje wsparcia przez czytanie, o ile oddaje się modlitwie”.
Autor zachęca do „pochylenia” się nad słowem Bożym. Komentuje perykopy ewangelijne i zaprasza do codziennych medytacji. Każdy komentarz poprzedza pełny tekst Ewangelii, przeznaczonej na określony dzień. Nie trzeba więc sięgać po Pismo Święte, aby duchowo zjednoczyć się z Kościołem w przeżywaniu tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte można pokochać. Trzeba tylko o to się modlić. I dlatego przemyślenia Autora nie tylko pomagają lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę, ale są też przeniknięte duchem rozmodlenia w myśl powiedzenia św. Izaaka Syryjczyka: „Dusza doznaje wsparcia przez czytanie, o ile oddaje się modlitwie”.
Autor zachęca do „pochylenia” się nad słowem Bożym. Komentuje perykopy ewangelijne i zaprasza do codziennych medytacji. Każdy komentarz poprzedza pełny tekst Ewangelii, przeznaczonej na określony dzień. Nie trzeba więc sięgać po Pismo Święte, aby duchowo zjednoczyć się z Kościołem w przeżywaniu tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte można pokochać. Trzeba tylko o to się modlić. I dlatego przemyślenia Autora nie tylko pomagają lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę, ale są też przeniknięte duchem rozmodlenia w myśl powiedzenia św. Izaaka Syryjczyka: „Dusza doznaje wsparcia przez czytanie, o ile oddaje się modlitwie”.
Autor zachęca do „pochylenia” się nad słowem Bożym. Komentuje perykopy ewangelijne i zaprasza do codziennych medytacji. Każdy komentarz poprzedza pełny tekst Ewangelii, przeznaczonej na określony dzień. Nie trzeba więc sięgać po Pismo Święte, aby duchowo zjednoczyć się z Kościołem w przeżywaniu tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte można pokochać. Trzeba tylko o to się modlić. I dlatego przemyślenia Autora nie tylko pomagają lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę, ale są też przeniknięte duchem rozmodlenia w myśl powiedzenia św. Izaaka Syryjczyka: „Dusza doznaje wsparcia przez czytanie, o ile oddaje się modlitwie”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?