W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Zewsząd atakują nas informacje dotyczące cholesterolu i chorób układu krążenia. Kampanie społeczne, reportaże i statystyki nie pozostawiają złudzeń – jest to poważny problem, który większość Polaków bagatelizuje. Często dopiero w wyniku poważnej choroby zaczynamy myśleć o stanie naszego układu krążenia. Wtedy jest już często za późno na naprawienie powstałych szkód. Teraz możesz jednak zarówno zapobiegać chorobom układu krążenia, jak i je skutecznie leczyć. Wszystko dzięki przełomowej publikacji.
Jej Autorka jest nie tylko bestsellerową pisarką, ale i jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie ekspertów z dziedziny zapobiegania chorobom serca. W jej pierwszej na polskim rynku publikacji znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat cholesterolu i LDL oraz dowiesz się, jak utrzymać właściwą ilość tych substancji w swoim ciele. Wszystko dzięki dziesięciu prostym lecz w stu procentach skutecznym zmianom w jadłospisie i stylu życia. Dzięki nim w zaledwie cztery tygodnie doprowadzisz swoje ciało do właściwego stanu i jednocześnie zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Nauczysz się także przeprowadzać kompleksową diagnozę stanu zdrowia w domowym zaciszu.
Sprawdź, jak dużo zyskasz sięgając po produkty pełnoziarniste oraz jak wiele korzyści przyniesie Ci krótki spacer. Te oraz kilka innych niewielkich działań sprawią, że unikniesz chorób będących najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. żanie cholesterolu nigdy nie było równie łatwe!
Wybrany fragment książki
Czym zatem jest cholesterol?
Każdy mówi o cholesterolu, lecz niewiele osób faktycznie posiada o nim wiedzę. Z fizycznego punktu widzenia cholesterol to biała substancja, przypominająca zarazem tłuszcz i wosk świecy. Występuje niemal wszędzie, jeśli chodzi o ludzki organizm - znajduje się w błonach wszystkich komórek; w żółci wątroby; w hormonach sterydowych i - co najważniejsze dla celów tej publikacji - przemieszcza się po krwiobiegu w jednostkach transportowych zwanych lipoproteinami. Należy zdawać sobie sprawę, że mimo złej reputacji cholesterol (w normalnej ilości) jest niezwykle ważny dla zdrowia, ponieważ stanowi podstawowy budulec wielu struktur organizmu -nawet kości i zębów jako tworzywo dla witaminy D.
System transportowania cholesterolu
Olej nie miesza się z wodą, więc trudno się dziwić, że oleisty cholesterol nie miesza się z krwią, która jest zasadniczo słonym środowiskiem wodnym. Organizm rozwiązuje ten problem poprzez wytwarzanie wodoodpornych nośników nazywanych lipoproteinami. Oprócz cholesterolu lipoproteiny transportują również tłuszcz pokarmowy (określany przez naukowców mianem trójglicerydu czy też triacyloglicerolu) i rozpuszczalne w tłuszczu witaminy: E, D, A i K. Lipoproteinę tworzą cztery składniki: białko, cholesterol, trójglicerydy i fosfolipidy (to kolejny materiał, który przypomina tłuszcz i wosk, a występuje przede wszystkim w błonach komórkowych). Ilość wymienionych substancji różni się w zależności od rodzaju lipoprotein.
Pomiar cholesterolu
Przed pobraniem krwi w celu zmierzenia poziomów lipoprotein lekarz poprosi cię o zachowanie postu przez całą noc. Post sprawia, że chylomikrony zanikają i nie wpływają na ogólną ilość cholesterolu czy też trójglicerydów poruszających się wkrwiobiegu. Wynik laboratoryjny będzie zawierał informacje dotyczące próbki krwi pod kątem występowania HDL, LDL i VLDL. Dowiesz się wówczas, jaka ilość „dobrego" cholesterolu (HDL), „złego" cholesterolu (LDL) i trójglicerydów (tłuszczu krwi) zawarta jest w twoim krwiobiegu. Jeżeli zagraża ci wysokie ryzyko związane z chorobą serca, lekarz może też zbadać krew w kontekście niebezpiecznych cząsteczek -takich jak małe i gęste cząsteczki LDL, małe cząsteczki HDL lub duże cząsteczki VLDL.
Dobry wynik badania krwi zależy od tego, dokąd cholesterol jest transportowany; w jaki sposób przebiega analizowany transport i ile cholesterolu podlega akumulacji. Badanie krwi mierzy ilość nośników, czyli lipoprotein. Wysoka liczba jednostek transportowych HDL będzie oznaczać zdrowy stan organizmu (lipoproteina HDL wynosi cholesterol poza tętnice - z powrotem do wątroby celem jego rozkładu). Zbyt duża ilość LDL jest niekorzystna, ponieważ może gromadzić się w wewnętrznych ścianach tętnic, które odżywiają serce i mózg. Razem z innymi substancjami cholesterol tworzy w LDL płytkę, która zatyka tętnice. Na tym polega proces miażdżycowy. A j eśli tworzy się zakrzep krwi, dochodzi do obumarcia komórek wzdłuż krwiobiegu, co w konsekwencji może powodować zawał serca albo udar mózgu. Miażdżyca jest zatem procesem chorobowym, który wynika z zaburzeń w zakresie transportu cholesterolu.
Nowe, uzupełnione opracowanie cieszącego się dużym zainteresowaniem czytelników ,,Atlasu anatomicznego"". Treść przedstawiono w sposób prosty i uporządkowany, ułatwiający zrozumienie oraz naukę. Książka zawiera opisy budowy i działania układów i narządów w organizmie człowieka oraz 100 szczegółowych kolorowych rysunków anatomicznych. W ostatniej części atlasu znajduje się polsko-łacińsko-angielsko-niemiecki słownik wszystkich terminów medycznych pojawiających się na ilustracjach. Uzupełnieniem książki są 3 plakaty: Układ mięśniowy, Układ kostny i Układ naczyniowo-tętniczy. Atlas przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych anatomią, biologią i medycyną.
prof. UG dr hab. Mariola Bidzan:
Oceniając całościowo monografię Autorki należy podkreślić nowatorstwo podjętych problemów, jak również obecną w pracy troskę o interpretacje aplikacyjne, w formie wskazań i sugestii praktycznych. Poruszenie problemu niezmiernie istotnego, o którym coraz częściej się mówi, ale dotąd często pomijany jest w praktyce klinicznej, a jednocześnie mało eksplorowany przez specjalistów różnych profesji, sprawia, że książka stanowi uzupełnienie istniejącej luki w tym zakresie.
prof. UMK dr hab. Jacek J. Błeszyński:
Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem książkę pt. Uwarunkowania jakości życia rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa autorstwa Lucyny Bobkowicz-Lewartowskiej, znanej i cenionej terapeutki, naukowca. Bardzo się cieszę, iż powstała kolejna Jej praca, ponieważ duże wyczucie badawcze, jak i kompetencje Autorki są cennym źródłem wiedzy dla wielu środowisk m.in. psychologicznego, pedagogicznego, logopedycznego, medycznego i innych.
prof. UWM dr hab. Agnieszka Żyta:
Autorka podejmuje problem jakości życia rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa, wpisując się w tym samym w nurt badań coraz częściej podejmowanych przez psychologów i pedagogów specjalnych, zajmujących się funkcjonowaniem psychospołecznym rodzin dzieci z niepełnosprawnością. Książka Lucyny Bobkowicz-Lewartowskiej będzie wartościową pozycją wzbogacającą wiedzę na temat jakości życia rodziców dzieci z zespołem Downa.
Książka zawiera fakty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego!
Po publikacji tej książki podniesie się wielki krzyk. Napisanie jej było jednak koniecznością. Wszystkie podane tutaj fakty i liczby zostały starannie zbadane, skrupulatnie sprawdzone.
Jak mogło dojść do tego, że na całym świecie aborcja stała się biznesem?
Dlaczego ?prawo do aborcji? zaczęto powszechnie uważać za elementarne prawo kobiet?
W jaki sposób dokonuje się aborcji?
Kto w jej wyniku osiąga korzyść?
Co wspólnego z aborcją mają: polityka planowania rodziny, zapłodnienia in vitro, badania na komórkach macierzystych i szczepionki?
?Najpierw dzieci są sztucznie wytwarzane, potem sortowane według przeróżnych kryteriów, następnie ? w zależności od ich stanu ? mogą być odrzucane, przekazywane na cele badawcze, zamrażane lub zagnieżdżane; samo zagnieżdżenie o niczym nie przesądza ? również wtedy mogą być usunięte, po czym znów wykorzystane?.
Fragment z książki
Leczenie atopowego zapalenia skóry wymaga dużego doświadczenia i umiejętności, których nabywa się latami podczas codziennej pracy z pacjentami.
Przedstawiamy Państwu nową, oryginalną publikację, napisaną przez doświadczonych alergologów i dermatologów klinicystów, którzy na co dzień spotykają się z problemem atopowego zapalenia skóry.
Po raz pierwszy całość zagadnień związanych z atopowym zapaleniem skóry została przedstawiona w sposób jasny i zwięzły, aby ułatwić pracę lekarzom różnych specjalności, którzy w swojej praktyce medycznej zajmują się leczeniem tego coraz powszechniej występującego schorzenia, głownie wśród dzieci, ale również wśród osób dorosłych.
/Wstęp - prof. dr hab. n. med. Roman Nowicki/
Fragment „Wprowadzenia” do książki:Umieranie i śmierć są w dziejach ludzkości jednocześnie wyzwaniem i źródłem inspiracji dla filozofii, teologii i innych nauk, a także źródłem działań kulturotwórczych człowieka. Tematyka schyłku życia, umierania i śmierci jest zdaniem Philipa Ariésa jednym ze wspólnych tematów systemów filozoficznych w historii myśli ludzkiej. Również rozważania teologiczne wszystkich epok i systemów religijnych w eschatologiach analizują koniec ziemskiej egzystencji człowieka. Przykładem wpływu śmierci na nauki filozoficzno-teologiczne, literaturę i sztukę są podręczniki dobrego umierania i dzieła artystyczne określane gatunkiem ars bene moriendi. Ostatni etap ludzkiego życia jest przedmiotem badań i analiz dla nauk szczegółowych. Zagadnieniem tym zajmuje się medycyna i nauki o zdrowiu. W historii ich rozwoju były jednak okresy, gdy temat ten pomijano zarówno w podręcznikach, jak i w zainteresowaniach badawczych. W ostatnich dziesięcioleciach ważną rolę w przywróceniu debaty publicznej poświęconej tematowi umierania, z udziałem medycyny, psychologii i innych nauk szczegółowych, odegrały praktyczne zajęcia i ich zapisy dokonane przez Elizabeth Kübler-Ross. Interdyscyplinarne warsztaty z udziałem pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej, psychologów i pedagogów, duszpasterzy i innych osób, gotowych do przełamania społecznego tabu, były obok analizowanych w tej publikacji działań współczesnego ruchu hospicyjnego ważnymi sygnałami zmian w społecznej percepcji kresu ludzkiego życia.
Książka jest przeznaczona nie tylko do kieszeni fartucha początkującego lekarza dzieci, ale może okazać się pomocna dla doświadczonego pediatry czy też lekarza leczącego na co dzień ludzi dorosłych.
W publikacji zawarto przejrzyste i dokładne instrukcje przydatne w różnych sytuacjach ratowania zdrowia i życia dziecka. Szansa, jaką daje złota godzina, przelatuje bowiem często jak meteor i może już więcej nie wrócić.
W Złotej godzinie przeczytamy, jak postępować z chorym lub rannym dzieckiem, jak zaopatrzyć drobne skaleczenia i wielką ranę, co zrobić w napadzie drgawek i napadzie astmy, jak zachować się po urazie ośrodkowego układu nerwowego, a jak po oparzeniu.
Wskazówki są jasne i czytelne, nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości, a według naszej oceny – lekarzy, którzy całe swoje życie zawodowe spędzili wśród chorych dzieci – są bezcenne.
Z przedmowy
Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna
Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.
Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.
Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".
Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.
Prezentowana przez dr Gabrielę Kowalską tematyka jest niezwykle ważna, ponieważ podejmując problematykę dzieci chorych na dystrofię i ich rodzin, podejmuje temat szeroki i niezwykle potrzebny. Przeprowadzone badania dotyczą także aspektów funkcjonowania rodzin, w których dziecko chore na dystrofię zmienia i angażuje strategię wychowania w takich środowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem poświęcenia, empatii, miłości i radości z odnoszonych małych i dużych sukcesów. (?) Książka wpisuje się zdecydowanie w nurt teoretyczno-praktyczny pedagogiki specjalnej, co zwiększa jej atrakcyjność rynkową oraz wartość poznawczą i utylitarną. Myślę, że propagowane w niej idee doskonale korespondują z wyzwaniami pedagogiki, jako nauki o wychowaniu człowieka przez całe życie.
Przez ostatnie lata zgromadzono fascynującą wiedzę naukową na temat wzajemnych relacji między partnerami. Są to przełomowe prace w obszarze neuronauki i neurobiologii, psychofizjologii i psychologii. Dowody naukowe pokazują, że z biologicznego punktu widzenia zostaliśmy w większym stopniu stworzeni do walki niż do miłości. I to jest zła wiadomość. Ale jest też dobra wiadomość - nowe badania wskazują, że możemy te predyspozycje odwrócić i zapewnić sobie oprogramowanie służące miłości.
Publikacja ta jest czymś więcej niż błyskotliwą integracją najnowszych badań nad mózgiem z wglądem, jakiego dostarczyła teoria więzi. To przedstawienie nowego paradygmatu związku dwojga ludzi i wskazanie jak można ulepszać wzajemne kontakty. Książka pomoże parom ponownie rozkwitnąć w swoich związkach i będzie wsparciem dla profesjonalistów, którzy chcą jeszcze skuteczniej pomagać parom.
Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dlatego rozpoczęcie jej leczenia zawsze wymaga od lekarza ułożenia planu postępowania medycznego na całe życie pacjentki, z uwzględnieniem jej planów reprodukcyjnych. Mamy nadzieję, że w niniejszym opracowaniu znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące problemy związane z diagnostyką i leczeniem endometriozy. W poszczególnych rozdziałach wyczerpująco omówiono zagadnienia teoretyczne i kliniczne. Autorzy przedstawili w nich najnowsze światowe i krajowe dane, rozszerzając poszczególne zagadnienia o własne doświadczenia w tym zakresie.
Z Przedmowy
Prof. dr hab. med. Ryszard Poręba
Praktyczny, bogato ilustrowany poradnik zawierający zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa.
Przy każdym ćwiczeniu znajdziesz określenie stopnia trudności , jak wygląda pozycja wyjściowa oraz jaki ruch wykonujemy ze zwróceniem uwagi na najistotniejsze kwestie.
Znajdziesz tu również informacje o anatomii kręgosłupa, napisane w przystępny dla każdego sposób.
Dowiesz się jak dbać o kręgosłup, jak prawidłowo siedzieć, wsiadać do auta i pozycja podczas jazdy itp.
Bogaty materiał zdjęciowy, każdy ruch oraz pozycja została zilustrowana odpowiednim zdjęciem, co z pewnością pozwoli na poprawne wykonanie ćwiczenia i zwrócenie uwagi na najistotniejsze elementy w danym ćwiczeniu.
Opracowany przez doświadczoną instruktorkę Nordic Walking.
Choroba próchnicowa u dzieci i młodzieży jest powszechnym problemem w wielu krajach uprzemysłowionych. W Polsce jej częstość i intensywność są jednak szczególnie wysokie.
W książce autorzy podjęli się zadania przedstawienia współczesnej koncepcji postępowania w chorobie próchnicowej u dzieci w oparciu o wieloletnie, własne doświadczenia kliniczne, doniesienia piśmiennictwa oraz zalecenia Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (EAPD) i Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD).
Monografia zawiera ponadto podstawowe informacje dotyczące właściwości materiałów wykorzystywanych w leczeniu próchnicy ubytkowej, ułatwiające ich prawidłowy wybór w konkretnych sytuacjach klinicznych. Przedstawiono też współczesne zasady opracowania ubytków próchnicowych w zębach mlecznych i "młodych" zębach stałych i ich wypełniania, z wykorzystaniem materiałów szkło-jonomerowych i polimerowych oraz przygotowanych fabrycznie koron stalowych.
Szczególnie cennym elementem książki jest w większości barwne zilustrowanie technik wykorzystywanych w leczeniu zmian próchnicowych.
KSIĄŻKA pod redakcją:
Dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk - absolwentka Oddziału Stomatologicznego I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Od 2009 roku kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej, a od 2012 roku prodziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Redaktor naczelny czasopisma "Nowa Stomatologia", redaktor działu "Stomatologia Dziecięca" w "Journal of Stomatology" oraz sekretarz oddziału mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Dr hab. n. med. Leopold Wagner prof. nadzw. WUM - absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2003 roku kierownik Zakładu Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Natomiast od 2006 roku przewodniczący Kolegium specjalistów w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Repetitio est...", a także od 2012 roku prezes zarządu Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Podręcznik dla studentów III, IV i V roku stomatologii, obejmujący anatomię, histologię i fizjologię błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Autorzy omawiają postępowanie lekarsko-stomatologiczne, objawy kliniczne, diagnostykę rentgenowską i mikroskopową, a przede wszystkim profilaktykę i leczenie.
W podręczniku oprócz wiadomości podstawowych zawarto najnowsze informacje na temat kliniki, epidemiologii i chorób związanych z błoną śluzową jamy ustnej i przyzębia.
Książka jest przeznaczona nie tylko dla studentów, ale też dla młodych lekarzy stomatologów.
Jest to nowe, zaktualizowane wydanie jedynego na polskim rynku tak obszernego podręcznika praktycznej diagnostyki mikrobiologicznej. Książka prezentuje aktualny stan wiedzy na temat identyfikacji bakterii.
W obecnym drugim wydaniu:
uaktualniono systematykę bakterii na podstawie klucza Bergey’s Manual of Systematic Bacteriology, nie burząc przyjętych schematów identyfikacyjnych
przedstawiono charakterystykę prawie wszystkich drobnoustrojów związanych z człowiekiem (patogeny, patogeny oportunistyczne, flora naturalna), uwzględniając - obok powszechnie spotykanych gatunków - także te rzadziej identyfikowane w laboratoriach
wyznaczono miejsca bytowania bakterii i źródła zakażeń; scharakteryzowano patogenezę, wskazując możliwości diagnostyczne na różnych etapach choroby
omówiono diagnostykę, biorąc pod uwagę już wyizolowane drobnoustroje, a także z punktu widzenia chorób dotyczących poszczególnych narządów człowieka
dodano nowe rozdziały poświęcone fizjologicznej mikroflorze człowieka, diagnostyce chorób infekcyjnych układu kostno-stawowego, chorób przenoszonych przez kleszcze i wektory owadzie, a także metodom molekularnym w rutynowej praktyce laboratoryjnej.
Podobnie jak w poprzednim wydaniu, na końcu książki znajdują się: aneks zawierający podłoża, metody diagnostyczne i testy, których oferta handlowa znacznie się powiększyła w ostatnim czasie, a także zaktualizowane schematy identyfikacyjne i słowniczek. Zamieszczono też rozszerzony indeks ułatwiający poszukiwanie potrzebnych danych.
Publikacja jest przeznaczona dla studentów uczelni medycznych, zwłaszcza studiujących medycynę laboratoryjną, a także wydziałów: lekarskiego, pielęgniarstwa i farmacji; studentów mikrobiologii, biotechnologii i ochrony środowiska innych uczelni; pracowników laboratoriów mikrobiologicznych, stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz lekarzy, zwłaszcza specjalizujących się w mikrobiologii.
Odkryj sekrety ludzkiego ciała!
W tej niezwykłej książce znajdziesz wiele ciekawych informacji. Dzięki niej poznasz tajemnice ludzkiego umysłu i dowiesz się między innymi, ile waży serce, ile mamy mięśni i kości oraz co się dzieje z pokarmem, który spożywamy.
Publikacja zawiera mnóstwo interesujących faktów, ciekawostek i opisów, lupę a także okienka z ilustracjami i objaśnieniami.
Nerki są kluczowym narządem, do którego docierają sygnały z wielu narządów modyfikujących ich czynność wydalniczą, endokrynną (synteza erytropoetyny, aktywnych metabolitów witaminy D, angiotensyny II, endoteliny, bradykininy, prostacykliny i wielu innych), homeostatyczną (regulacja wolemii i ciśnienia tętniczego, homeostaza gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej) oraz metaboliczną (np. biosynteza glukozy). Ponadto nerki są narządem docelowym dla wielu hormonów (aldosteron, wazopresyna, kortyzol i inne) oraz rozkładającym hormony peptydowe) lub wydalającym (np. hormony steroidowe) ważne biologicznie związki...
Przekazujemy w Państwa ręce podręcznik poświęcony nowotworom układu moczowo-płciowego. Stanowią one, zwłaszcza u mężczyzn, problem bardzo istotny epidemiologicznie, społecznie i klinicznie, a prognozy wskazują, że ich udział i znaczenie będą w najbliższych latach rosły. Już obecnie w wielu krajach rak gruczołu krokowego jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem u mężczyzn, a podobną tendencję obserwuje się również w Polsce.
W ostatnich latach dzięki rozwojowi badań podstawowych i klinicznych oraz wprowadzeniu nowych metod terapeutycznych osiągnięto znaczący postęp w leczeniu najczęstszych nowotworów tej grupy, przede wszystkim raka gruczołu krokowego i raka nerki. Lepsze zrozumienie biologii tych nowotworów, wprowadzenie nowych leków i rozwój mniej inwazyjnych technik operacyjnych pozwoliło na bardziej świadomy wybór optymalnej strategii postępowania u poszczególnych chorych. Istotnym osiągnięciem jest postępujące zrozumienie roli i konieczności stosowania leczenia wielodyscyplinarnego przez wszystkie grupy pracowników medycznych zaangażowanych w opiekę nad chorymi na nowotwory układu moczowo-płciowego.
Oddany w Państwa ręce podręcznik jest pierwszym w Polsce opracowaniem przygotowanym wspólnie przez środowiska onkologów i urologów, z istotnym udziałem innych specjalistów opiekujących się chorymi na nowotwory układu moczowo-płciowego. Ambicją autorów i redaktorów było przygotowanie krótkiego i "przyjaznego w użyciu" kompendium aktualnego stanu wiedzy opartego na zasadach Evidence Based Medicine i mającego stanowić pomoc w codziennej praktyce klinicznej. Mamy nadzieję, że nasz podręcznik spełni Państwa oczekiwania i przyczyni się do poprawy wyników leczenia tej grupy nowotworów w Polsce.
Początek macierzyństwa to? coś więcej niż trzęsienie ziemi. Wraz z narodzinami dziecka dosłownie wszystko się zmienia, świat staje na głowie. Młodzi rodzice muszą się tek wielu rzeczy nauczyć. Jak karmić? Kiedy kąpać? Jak usypiać dziecko? Co to jest kolka i jak się jej pozbyć?
Dobrze jest mieć w tym okresie pod ręką poradnik, w którym na te i setki innych pytań znajdziecie odpowiedzi. Dlatego gorąco polecam książkę, którą trzymacie w ręku. Powstała przy współpracy z najlepszymi specjalistami. Jest bardzo wygodna, przystępnie i przyjaźnie napisana. Dobrej lektury i? spokojnych, przespanych nocy.
W książce przedstawiono najnowsze tendencje oraz zasady leczenia ostrych i przewlekłych ran, a także różnego pochodzenia owrzodzeń. Głównie skupiono się na omówieniu chirurgicznych metod ich opracowania. Zaprezentowano również różne rodzaje nowoczesnych opatrunków oraz najnowsze zasady leczenia farmakologicznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?