KATEGORIE [rozwiń]
Dizajn na co dzień

59,00 zł 43,36 zł


Pierwsze polskie wydanie kultowej książki poświęconej projektowaniu. Od czego zależy, czy przedmiot jest dobrze lub źle zaprojektowany? Kiedy spełnia on oczekiwania użytkowników, a kiedy zaspokaja wyłącznie ambicje projektanta? Co sprawia, że jedne przedmioty przechodzą do historii, a inne ulegają zapomnieniu? Donald Norman, amerykański psycholog kognitywny i projektant, wnikliwie i ze swadą opowiada o tym, na czym polega funkcjonalność projektowania i na czym opierają się nasze relacje z przedmiotami. Fascynująca lektura nie tylko dla adeptów wzornictwa przemysłowego i dizajnu.
Twój lud moim ludem

32,00 zł 23,52 zł


Żyjemy w przełomowym momencie dla historii całego świata, którego osią jest Izrael i naród żydowski. Książka Dona Finto jest punktem zwrotnym w objawieniu i zrozumieniu Bożych celów względem ludu, z którym zawarł wieczne przymierze, oraz względem innych narodów. Uzupełniona i rozszerzona wersja lidera ruchu na rzecz pojednania chrześcijan i Żydów jest mocnym przesłaniem dla współczesnego Kościoła. Autor tłumaczy, w jaki sposób postawa biblijnej Rut może być wzorem dla każdego wierzącego w Jezusa Chrystusa. Jakie stanowisko przyjmie dzisiaj Kościół, chrześcijanie w narodach wobec Izraela? Na kartach Starego Testamentu odnajdujemy obietnicę, którą Rut złożyła Noemi: Twój lud będzie moim ludem. Niestety, na przestrzeni wieków zapomnieliśmy o znaczeniu tych słów. Nieraz odwracaliśmy się od nich, stając się oprawcami dla narodu żydowskiego. Nadszedł czas, aby utożsamić się z obietnicą Rut, a swoje serca otworzyć na wybrany przez Boga naród. Kiedy połączymy nasze modlitwy z modlitwami płynącymi z Izraela, obejmiemy ramionami naród żydowski i potwierdzimy nasze obietnice, wówczas wkroczymy w nowy etap, który przemieni świat i nasze osobiste życie – i to na zawsze! (…) Don Finto przez 25 lat był pastorem Kościoła Belmont w Nashville, USA. Jest założycielem i dyrektorem organizacji Caleb Company. Jako wiodący głos w relacjach chrześcijańsko–żydowskich działa na rzecz mesjańskich Żydów zarówno w Izraelu, jak i w Stanach Zjednoczonych. Don z żoną Marthą Ann są rodzicami trojga dzieci, mają siedmioro wnucząt i powiększającą się liczbę prawnucząt.
Nazwy

36,00 zł 26,46 zł


Nazwy to siódma w kolejności powieść Dona DeLillo, napisana w 1982 roku. Jej bohaterem jest James Axton, Amerykanin zamieszkały w Grecji pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Axton pracuje jako ?analityk ryzyka? dla amNazwy to siódma w kolejności powieść Dona DeLillo, napisana w 1982 roku. Jej bohaterem jest James Axton, Amerykanin zamieszkały w Grecji pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Axton pracuje jako ?analityk ryzyka? dla amerykańskiej firmy, która prowadzi rozmaite operacje (biznesowe, wywiadowcze?) w basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, gdzie sytuacja polityczna staje się coraz bardziej niepewna ? upada reżim szacha Iranu, zbliża się interwencja Związku Radzieckiego w Afganistanie. Axton ? Amerykanin za granicą ? jest outsiderem, człowiekiem wyobcowanym nie tylko kulturowo, ale także psychologicznie. Nie potrafi zaangażować się całkowicie w żadną relację (ma żonę i syna) ani działanie ? bez przerwy ?analizuje ryzyko?. Choć czuje brak przynależności, przekonuje się, że ?amerykańskość? to garb, brzemię, od którego trudno się uwolnić, bo postrzegany jest przez pryzmat polityki zagranicznej Waszyngtonu ? ?Amerykanie dostrzegają innych tylko w chwilach kryzysu?. Staje się więc poszukiwaczem indywidualnej jaźni, chce odnaleźć własną odrębną tożsamości tu i teraz ? poza zdefiniowaniem i ograniczeniem jej za pomocą słów i przedmiotów. Szukając indywidualnego ?ja?, Axton usiłuje wyrwać się z potrzasku słów, które są spoiwem społecznym ? tę relatywną funkcję słowa widzi wyraźnie, zmieniając często miejsca swojego pobytu. ?Społeczna? funkcja języka jest przytłaczająca ? tak jak starożytne zabytki Grecji. Jak twierdzi archeolog Owen Brademas, wynalezienie języka przez człowieka było umotywowane potrzebą prowadzenia księgowości, a więc potrzebą wyrażania relacji i umownie wymiernych wartości, nie jaźni. Z jednej strony zdolność do stworzenia języka i posługiwania się nim to fundament ludzkiej cywilizacji, z drugiej jednak słowa nie potrafią wyjaśnić natury jednostki i służą do samooszukiwania się. Tylko jaźń ? w odróżnieniu od języka, polityki, a nawet, zdawałoby się, zrytualizowanej przemocy ? nie ma granic i nie jest skrępowana regułami. Jak więc jednostka ma odnaleźć własny ?głos?? Przemoc jednak wymyka się tej typologii. Axton i dwaj inni Amerykanie, wspomniany już archeologi i awangardowy filmowiec, ulegają obsesyjnej fascynacji tajemniczym Kultem działającym w regionie. Członkowie Kultu mordują ludzi, których nazwiska w zawoalowany sposób łączą się z nazwami miejsc ich pobytu. Ta swoista powieść podróżnicza to zarazem zbiór rozważań nad językiem i cywilizacją.
Pozbądź się toksyn w 30 dni

29,00 zł 21,31 zł


Czy twoje ciało wysyła ludzie sygnały alarmowe? Dr Don Colbert w obrazowy sposób opisuje wojnę trucizn toczącą się w organizmie człowieka. Uzasadnia czynniki podwyższające ryzyko zachorowań i podaje rozwiązanie, jak uniknąć raka, chorób serca i wątroby, cukrzycy i innych schorzeń. Czy będąc otyłym, można być niedożywionym? Twój organizm ma możliwość być zanieczyszczony, ale jest nadzieja. Pozbądź się toksyn według sprawdzonego i bezpiecznego kodu postu na sokach z owoców i warzyw. Głębokie oczyszczenie ciała aż do poziomu komórek wzmocni witalność, energię, zdrowie, usunie toksyczny tłuszcz, przedłuży życie i przywróci zdrowy wygląd. Ta książka pomoże przekształcić złe nawyki i odnowić twoje ciało. Poznaj żywność, której trzeba unikać Pokonaj zmęczenie! Zostań świadomym konsumentem żywności i rozsądnie stosuj suplementy pokarmowe Co to jest syndrom chorych budynków? Zbadaj fizyczne i duchowe aspekty postu Dowiedz się, dlaczego sauna i nacierania ciała są dobre dla twojego zdrowia Don Colbert – lekarz rodzinny i specjalista w dziedzinie żywienia człowieka. W swojej praktyce kładzie duży nacisk na profilaktykę, głęboko przekonany, że jest ona równie ważna jak leczenie. Miliony osób odzyskały dzięki niemu przyjemność życia w zdrowiu. Jest autorem wielu bestsellerów. Fragment Pozbądź się toksyn w 30 dni ZANIECZYSZCZENIE PESTYCYDAMI Wilgoć nie jest jedynym niebezpieczeństwem w środowisku człowieka wewnątrz budynku. Zanieczyszczenie w pomieszczeniach ma możliwość być wywołane wzrastającym użyciem pestycydów. Można je odkryć w niektórych realnie niespodziewanych produktach - w pieluchach jednorazowych, szamponach, odświeżaczach powietrza, materacach i dywanach. Jesteś narażony na ich oddziaływanie dzień w dzień. Może regularnie spryskujesz lokal mieszkalny pestycydami przeciw owadom? Na dzień dzisiejszy w znaczącej liczbie sytuacji używanymi pestycydami są tzw. organofosfaty. Do nich zalicza się diazynon. Pestycydy łatwo przenikają do ciała w kontakcie ze skórą , prócz tego przez wdychanie albo połknięcie. Chociaż ciało jest tak produkowane, żeby wyeliminować te niebezpieczne trucizny, natomiast ich ilość, jaką ciało pochłania, jest dużo większa, niż przewidywał to projekt. Dlatego pestycydy , a oprócz tego towary ich przemiany w organizmie wraz z innymi niebezpiecznymi toksynami z upływem czasu gromadzą się w twoim ciele. Im większe ich nagromadzenie, tym znacznie trudniej ciału się ich pozbyć. Gdy pewna ilość pestycydów nagromadzi się w ciele, zaczynasz doświadczać następujących objawów albo chorób: utrata pamięci depresja niepokój psychoza inne formy choroby psychicznej choroba Parkinsona albo inne formy degeneracji neurologicznej też nowotwory, tj. rak piersi albo prostaty
Americana

39,00 zł 28,66 zł


Jak napisał Martin Amis w ""Sunday Timesie"": jeśli raz się czytało DeLilla, ""chce się poznać wszystkie jego dzieła"". Można się zatem spodziewać, że wielbiciele tego wybitnego amerykańskiego pisarza chętnie sięgną po jego debiutancką powieść. Americana pierwszy raz ukazały się w 1971 roku. Osiemnaście lat później autor przygotował nowe wydanie, usuwając z oryginalnej wersji kilka stron.Głównym bohaterem, a zarazem narratorem powieści jest David Bell. Ma dwadzieścia osiem lat i dobrą posadę w sieci telewizyjnej. Cieszy się opinią młodego i zdolnego. Nie znaczy to jednak, że może spać spokojnie - przecież zawsze znajdzie się ktoś młodszy i zdolniejszy. Raz po raz jakiś program zostaje zdjęty z anteny, krążą plotki, że ten czy ów jest na liście przewidzianych do zwolnienia, a na domiar złego niewykryty osobnik nazywany Trockim podrzuca na biurka pracowników notatki o dziwnej i niepokojącej treści. Bell tymczasem podejmuje nowe zadanie: wyrusza w podróż na Zachód, żeby zrealizować dokument o Indianach Nawaho. Towarzyszą mu między innymi ekscentryczna rzeźbiarka Sullivan i były lotnik Pike. Z biegiem czasu służbowa podróż zaczyna nabierać coraz bardziej duchowego charakteru. David Bell dochodzi do wniosku, że zamiast kręcić rutynowy dokument na potrzeby telewizji, zrobi własny film, odważny stylistycznie i bardzo osobisty, z udziałem przyjaciół i przypadkowo spotkanych ludzi.Kiedy główny bohater z telewizyjnego reportera zmienia się w awangardowego filmowca, powieść, która z początku mogła się wydawać krytyką korporacyjnej rzeczywistości, przekształca się w refleksję nad źródłem lęków i patologii, jakie gnębią Amerykę czasu wojny w Wietnamie. Przenikliwość obserwacji DeLilla sprawia, że - jak to określiła Joyce Carol Oates - ""prawie każde zdanie Americanów, dźwięczy prawdą"".
Gwiazda Ratnera

39,00 zł 28,66 zł


Czternastoletni Billy Twilling jest geniuszem matematycznym, specjalistą od „bezużytecznych” liczb zwanych „zorgami”, pierwszym laureatem Nagrody Nobla z matematyki, fenomenem, którego dorobek potrafi zrozumieć zaledwie garstka ludzi na świecie. Jako wybitny naukowiec Billy trafia do tajemniczego instytutu badawczego w Connecticut, gdzie w odosobnieniu pracuje doborowe grono uczonych. Przed nami paraduje galeria niezwykle barwnych postaci: archeolodzy, mitolodzy, alternatywni fizycy, językoznawcy, matematycy, uczeni pracujący na pograniczu różnych dyscyplin. Cel? Rozszyfrowanie komunikatu z kosmosu, z okolic odległej Gwiazdy Ratnera – tajemniczego sygnału, który dotarł na Ziemię w formie trzech serii impulsów przedzielonych pauzami, przypominających alfabet Morse'a. Ale sygnał z przestrzeni kosmicznej to jedna zagadka. Drugą jest jego źródło – Gwiazda Ratnera to być może wielowymiarowa bezwymiarowość, dziura, nieuchwytność, ostateczna pustka, być może praprzyczyna wszechświata i najmroczniejsza prawda o rzeczywistości. Gwiazda Ratnera, czwarta powieść Dona DeLillo, to zadziwiająca niebywałą erudycyjnością, niewolna od komizmu satyra na współczesną naukę i jej żargon, na graniczącą z szaleństwem pasję poszukiwania prawdy i ujmowania rzeczywistości w systemy i modele stworzone przez człowieka. „Wszystkie książki DeLillo wyrażają niespokojne dążenie do bezpośredniej konfrontacji z Zeitgeist, który jest wszakże jak mgławica – dostrzegalny w swojej pełni jedynie z odległej perspektywy. W Americanach narrator przyznaje nam, że „jedną z moich wad jest skłonność do zadowolenia się neonem idei, bez sięgania w głąb niej”, a echa tych wątpliwości możemy odnaleźć również w „Gwieździe Ratnera”. Jednak blask tego zwodniczego neonu blednie na tle rozżarzonego czerwonego olbrzyma, którym jest ta książka.” „New York Times”
The Border

60,00 zł 52,20 zł


The war has come home. For more than forty years, Art Keller has been on the front lines of America’s longest conflict: the war on drugs. His obsession with defeating the godfather of the Sinaloa Cartel – Adán Barrera – has cost him the people he loves, even taken a piece of his soul. Now Keller is elevated to the highest ranks of the DEA, only to find that in destroying one monster he has created thirty more that are wreaking chaos in his beloved Mexico. And not just there. Fighting to end the heroin epidemic scourging America, Keller finds himself surrounded by an incoming administration that’s in bed with the very drug traffickers that Keller is trying to bring down. From the slums of Guatemala to the marbled corridors of Washington, D.C., Winslow follows a new generation of narcos, cops, addicts, politicians, and mere children fleeing the violence for the chance of a life in a new country. A shattering tale of vengeance, corruption and justice, The Border is an unflinching portrait of modern America, a story of – and for – our time.
Landscape

181,44 zł 146,97 zł


After a career spanning sixty years, Sir Don McCullin, once a witness to conflict across the globe, has become one of the great landscape photographers of our time. McCullin’s pastoral view is far from idyllic. Though the woods and stream close to his house in Somerset have offered some respite, he has not sought out the quiet corners of rural England. He is drawn, instead, to the drama of approaching storms. He has an acute sense of how the emptiness of his immediate landscape echoes a wider tone of disquiet. McCullin is based in the geographical centre of southern England. The presence of sacred mounds, hill forts, ancient roads and the nearby monuments of the prehistoric era have shaped his sense of nationhood. But down on the Somerset Levels, he has tramped through the flooded lowlands. The imagery of his home county, ravaged by storms, inevitably projects the associations of a battlefield, or, at least, the views of one intimate with scenes of war. He is not alone in his preference for darkened clouds over clear skies. McCullin’s West Country is not far removed from the East Anglia of Constable’s Dedham Vale two centuries earlier. His knowledge of his historical predecessors places him deep in a Romantic tradition. His experience as a traveller reinforces the sense of a man on the edge of civilisation under siege. Nowhere is this more apparent than in his repeated views of the glories of Palmyra and of the destruction of this ancient Syrian city. The Landscape is the last in a long series of books published by Jonathan Cape, which encompasses the entirety of McCullin’s working life.
Anioł Esmeralda

29,00 zł 21,31 zł


Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spotkać się z fascynującą prozą Dona DeLillo, ten mocny, pełen wyrazu zbiór opowiadań może być doskonałym wprowadzeniem do twórczości jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy amerykańskich. Dla tych, którzy już go znają, będzie kolejnym źródłem niezapomnianych przeżyć. Podobnie jak w większości jego powieści, także w opowiadaniach z tego zbioru tematem wiodącym jest „życie w niebezpiecznych czasach”. Ukazując różnorodność ludzkich doświadczeń we współczesnej Ameryce, pisarz skłania nas do zmierzenia się z majaczącymi gdzieś w tle demonami. Jego bohaterowie muszą stawić czoło czyhającym zewsząd zagrożeniom. Starają się zrozumieć otaczający ich świat, lecz często z tych prób rezygnują i wybierają dobrowolne wyobcowanie. Jedni żyją w nieustającym strachu przed siłami natury, przemocą lub aktami terroru. Inni ulegają głębokim, często nieuświadamianym na co dzień pragnieniom, co kieruje ich ku czynom nieetycznym i żenującym dla nich samych. Gdziekolwiek rozgrywa się akcja – czy w slumsach Nowego Jorku, czy na orbicie okołoziemskiej – DeLillo poddaje bezwzględnej analizie niepokojące sposoby splatania się ludzkich losów i obnaża nieprzyjemną prawdę, ukrytą za emocjonalnymi relacjami. Jego świat to bezczasowa teraźniejszość, widziana ostro i proroczo. Osadza w niej pobudzające wyobraźnię opowieści o żądzy i obsesji, stracie i wyrzutach sumienia, żalu i ekstazie. Jak napisał autor głośnych Korekt Jonathan Franzen, „DeLillo wnika głębiej w tajemnicę naszej śmiertelności, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że to w ogóle jest możliwe”.
Libra

33,03 zł 28,74 zł


Don DeLillo's extraordinary Libra is a brilliant reimagining of the events and people surrounding the assassination of President John F. Kennedy. Concentrating on the lives of Lee Harvey Oswald, some rogue former spooks unhappy with Kennedy's presidency, and Nicholas Branch, a CIA archivist, trying to make sense of or draw inferences from the mass of information after the assassination, Libra presents an unapologeticly provocative picture of America in the second half of the last century.
Punkt Omega

21,00 zł 18,37 zł


W jednej z sal muzeum prezentowana jest instalacja, polegająca na wyświetlaniu w maksymalnie spowolnionym tempie Psychozy Hitchcocka. Galerię dzień w dzień odwiedza anonimowy obserwator. Zafascynowany tym, co widzi na ekranie, rozmyśla o względności czasu i ludzkiego postrzegania. Początkujący reżyser Jim Finley przybywa do położonej na pustyni samotni, gdzie żyje 73-letni uczony, Richard Elster, były współpracownik Pentagonu z czasów wojny w Iraku. Finley chce, aby Elster opowiedział przed kamerą o tym okresie swojej pracy. Starzec jednak unika wyrażenia ostatecznej zgody na udział w zamierzonym filmie. Sporą odmianę do życia w pustelni wprowadza przyjazd córki Elstera. Jednak pewnego dnia, gdy obaj mężczyźni wracają z zakupami, nie zastają Jessie w domu. Rozpoczynają się poszukiwania. Cyniczny dotąd Elster okazuje autentyczny niepokój. Powracamy do galerii, gdzie anonimowy obserwator wciąż obserwuje ekran. W pewnej chwili zagaduje go kobieta. Zaczynają rozmawiać. Przechwalają się, że w dzieciństwie mieli zdolności, jakie spotyka się u ludzi dotkniętych autyzmem. Nowa powieść DeLilla odznacza się wyjątkową prostotą języka i formy ? przypomina haiku. Podobnie jak haiku składa się z trzech krótkich części
Zero K

29,00 zł 21,31 zł


Najzabawniejsza, najbardziej erudycyjna i poruszająca powieść Dona DeLillo, jednego z największych amerykańskich pisarzy naszych czasów. Ta książka to oda do języka, wejrzenie w serce ludzkości, medytacja o śmierci i afirmacja życia. Ojciec Jeffrey'a Lockharta, Ross, jest bilionerem po sześćdziesiątce, żonatym z młodszą od niego Artis Martineau, której zdrowie wciąż się pogarsza. Ross jest również głównym sponsorem tajnego ośrodka, w którym śmierć jest procesem doskonale kontrolowalnym, zaś ciała są zabezpieczane do czasu, aż postęp medycyny i technologii pozwolą im na powrót do życia i zdrowia. Jeff dołącza do Rossa i Artis w ośrodku, by dokonać „nieostatniego pożegnania”, zanim jej ciało zostanie zahibernowane. „Nie mamy wyboru czy narodzić się, czy nie. Czy śmierć również musi być od nas niezależna? Czyż rzucenie wyzwania losowi i przeznaczeniu nie jest chwalebne?”. Te właśnie pytania prześladują zarówno DeLillo, jak i bohaterów powieści. Podczas gdy Ross Lockhart, czuje głęboką potrzebę przejścia do innego wymiaru, przebudzenia się w nowym świecie, dla jego syna jest to marzenie niezrozumiałe. Jeff, narrator powieści, jest bowiem oddany życiu, doświadczaniu „pomieszanych zadziwień naszej współczesności tu, na Ziemi”. Błyskotliwa powieść Dona DeLillo uwodzi czytelnika nieporównanym zmysłem obserwacji i oddaniem ducha naszych czasów: wiecznego starcia mroku – światowego terroryzmu, naturalnych katastrof i epidemii - i światła - piękna i uroku codzienności, miłości, „intymnego dotyku ziemi i promieni słońca”.
Skorumpowani

41,99 zł 30,86 zł


Zawsze wiemy, jak coś się zaczęło, ale nigdy nie możemy przewidzieć, jak się skończy. Denny Malone nie ma wielkich marzeń, chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu, wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji, jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To najlepsi z najlepszych, najbystrzejsi i najbardziej bezwzględni funkcjonariusze, elitarny zespół o nieograniczonych uprawnieniach, powołany do zwalczania gangów, handlu narkotykami i bronią. Przez osiemnaście lat służby, dniem i nocą, Malone, zawsze na pierwszej linii, widział zbyt wiele. Bestialsko okaleczeni ludzie, zmasakrowane zwłoki, przerażeni świadkowie to jego codzienność. Służył i chronił, jak najlepiej potrafił, w mieście zbudowanym na wybujałych ambicjach i korupcji. Tylko nieliczni wiedzą, że Denny Malone ma brudne ręce. Wraz z kolegami ukradł kilka milionów dolarów – w narkotykach i gotówce – zdobytych podczas największego policyjnego nalotu w historii Nowego Jorku. Teraz Malone znalazł się w sytuacji bez wyjścia, coraz mocniej naciskany przez agentów federalnych, rozdarty między poczuciem zawodowej odpowiedzialności i lojalnością wobec kolegów, rodziny i ukochanej kobiety. Chce wyjść z tej historii cało, ocalić ciało i duszę, ale w mieście wstrząsanym kolejnymi gwałtownymi zamieszkami na tle rasowym nikt nie jest bezpieczny. Porywająca opowieść o chciwości i przemocy, nierówności społecznej i rasowych uprzedzeniach, zbrodni i niesprawiedliwości. O karze i odkupieniu, o pozornie niewidocznym, lecz nieustannie narastającym napięciu między policją i różnymi grupami społecznymi, które powinny być jednakowo traktowane i ochraniane. Przenikliwy opis miasta i portret uwikłanych w nieczyste interesy ludzi stojących nad otchłanią. Mistrzowskie dzieło miejskiego realizmu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i dylematów moralnych. Pasjonująca analiza amerykańskiego społeczeństwa i najgroźniejszych wyzwań naszych czasów.
Życie i czasy Sknerusa McKwacza

99,99 zł 73,48 zł


Świętujemy 70. rocznicę powstania uwielbianej przez czytelników na całym świecie postaci Sknerusa McKwacza! Z tej okazji Egmont ponownie wydał komiks autorstwa Dona Rosy, sławnego na całym świecie amerykańskiego twórcy historii disnejowskich, pt. Życie i czasy Sknerusa McKwacza w wyjątkowym wydaniu. Jest to seria kilkunastu opowieści o młodym Sknerusie. Poznajemy dzieje życia McKwacza, który zaczął jako pucybut w szkockim Glasgow, by zostać milionerem ze słonecznego Kaczogrodu. Don Rosa posyła swojego bohatera w różne zakątki świata, między innymi do Afryki, ale skupia się na jego amerykańskich przygodach. Okazuje się, że Sknerus w poszukiwaniu przygód i majątku zjeździł pół Ameryki Północnej – aż po Alaskę! Dowiadujemy się też, że nie zawsze był skąpcem, jakiego znamy z opowieści o Kaczorze Donaldzie... Za serię Życie i czasy... Don Rosa otrzymał w 1995 roku Nagrodę Willa Eisnera. Niniejsze wydanie zawiera także dodatkowe opowieści o McKwaczu, jedną historię niespodziankę, a także osobiste komentarze Dona Rosy do każdej przygody Sknerusa.
Siedem filarów zdrowego życia

29,00 zł 21,31 zł


Zł achęcam cię do przeczytania tej książki. Przedstawiono w niej siedem podstawowych filarów zdrowego stylu życia. Życzę ci, by stały się twoją mapą drogową wiodącą do zdrowia, którym będziesz się cieszyć do końca życia. Ta pozycja różni się od innych książek napisanych o zdrowiu z kilku powodów. Po pierwsze, wielu popularnych autorów książek zdrowotnych nie jest lekarzami, a ja nim jestem od roku 1984, od 1987 roku zaś - lekarzem rodzinnym. Prowadzę praktykę lekarską w Orlando na Florydzie. Jeśli zawitasz do mego gabinetu w którykolwiek dzień tygodnia, zobaczysz mnie w niebieskim kitlu lekarskim ze stetoskopem na szyi. będę przeglądał karty pacjentów i prowadził z nimi rozmowę. Pomagam ludziom stawać się zdrowymi. Życie w zdrowiu nie jest dla mnie teorią czy eksperymentem naukowym; to fakt. Jestem lekarzem, dlatego rady zawarte w tej książce nie zostały przeze mnie ściągnięte z Internetu lub zasłyszane od innych lekarzy. To nie jest siedem „fanaberii" czy siedem „teorii" zdrowia, ale siedem filarów zdrowia. Stoją za nimi badania naukowe oraz moje doświadczenia w ponad dwudziestoletniej praktyce zawodowej z prawdziwymi problemami prawdziwych ludzi. Owe siedem filarów zdrowia uwolniło od chorób tysiące pacjentów. W ciągu ostatnich 10 lat siedem filarów zdrowia stało się podstawą mojej praktyki medycznej i służby ludziom. W 9 rozdziale Księgi Przypowieści w l wierszu czytamy: „Mądrość zbudowała swój dom na siedmiu filarach." Gdy ponad 10 lat temu przeczytałem ten wiersz, stał się inspiracją do książki, którą teraz trzymasz w ręku. Odtąd nauczałem na temat siedmiu filarów zdrowia w wielu kościołach i parafiach. Setki ludzi biorących udział w tych 2-3-dniowych seminariach opowiadało mi o znaczących zmianach w ich zdrowiu po zastosowaniu się do moich rad. Ta książka zawiera informacje, którymi dzieliłem się na seminariach, oraz inne materiały zaprezentowane w przystępnej, prostej formie. Zakładanie fundamentu Aby pomóc ci osiągnąć jak najwyższy poziom zdrowia, podzieliłem książkę nie na rozdziały, ale na dni. Pod koniec każdego dnia znajduje się sekcja, którą nazwałem „Kamienie gmachu zdrowia". Znajdziesz tam: Rozważ. Jest to podsumowanie ważnych zasad, omawianych danego dnia, nad którymi warto się zastanowić i do nich wracać. Zastosuj. To, co przeczytamy, utrwali się lepiej i na dłużej, jeśli znajdzie zastosowanie w codziennym życiu. Każdego dnia będziesz mógł wprowadzić niewielkie zmiany, które pomogą ci żyć w zdrowiu. Dzięki nim łatwiej ci będzie postępować zgodnie z omawianymi zasadami. Celem tej książki jest rozbudzenie w tobie chęci do świadomego działania, które zaowocuje zdrowiem w każdej dziedzinie życia. Pragnę pomóc ci dokonywać właściwych wyborów. Aby stawić czoła sztormom życia - chorobom, atakom, zranieniom - musisz budować swój fundament na konkretnych zasadach. Znajdziesz je w tej książce. Są one także ponadczasowymi prawdami biblijnymi. Są autorzy piszący książki, które odbierają nadzieję. Nie mam takiego zamiaru. Nie chcę cię w żaden sposób nakłaniać do czegoś czy wywoływać w tobie poczucie winy. Pragnę pokazać ci, jak stać się człowiekiem silnym i zdrowym, pełnym energii i odpornym na choroby, mądrzejszym i młodziej wyglądającym. Badania naukowe dowodzą, że możemy zmniejszyć ryzyko śmiertelnych chorób, np. choroby serca, o co najmniej 80%, raka - o 60%, jeśli zaczniemy prowadzić zdrowy tryb życia1. Przekażę ci wiedzę na temat funkcjonowania twego ciała, abyś, wedle słów starożytnego proroka, nie „zginął z powodu braku poznania". To zadanie nie będzie wymagało od ciebie dużego wysiłku. Po prostu zamienisz stare nawyki na nowe. W wielu książkach o zdrowiu przeczytasz, że należy unikać picia kawy. To fakt, że ten zwyczaj jest swego rodzaju plagą, ale ja pokażę ci, jak pić zdrową kofeinową kawę, gdy masz na nią ochotę. Pokażę, jak przesypiać całą noc i jak lepiej radzić sobie ze stresem. Dowiesz się, w jaki sposób pozbyć się umysłowego przyćmienia i o wielu innych sprawach. Bóg dał nam życie, byśmy się nim cieszyli. Siedem filarów zdrowego życia to poradnik, który nauczy cię czerpać radość z życia. Książka zabierze cię w 50-dniową podróż; jeden rozdział to jeden dzień. W kalendarzu żydowskim co 50 lat nastawa! rok jubileuszowy, rok darowania długów i odzyskiwania wolności przez niewolników. Ta książka przyniesie ci wolność od choroby i złych nawyków. W ciągu następnych 50 dni czytaj kolejne rozdziały i wprowadzaj zawarte w nich wskazówki w życie. Nie próbuj przeczytać tej książki za jednym razem, gdyż ilość informacji mogłaby cię przytłoczyć. Staraj się codziennie „przyjmować pojedynczą dawkę wiedzy", zastanawiaj się i rozmyślaj nad nią, rób notatki i proś Boga, by dał ci właściwe zrozumienie. Moim pragnieniem jest, aby siedem filarów zdrowia stało się fundamentem twojego życia. Dlatego jeszcze raz zapraszam cię do przeczytania tej książki! Niech twoje życie zmieni się na zawsze. Don Colbert Siedem filarów zdrowego życia Spis Treści Wstęp Filar 1: Woda Dzień 1: Woda i ty Dzień 2: Co się dzieje, gdy nie pijesz wody Dzień 3: Źródło młodości Dzień 4: Woda z kranu na ławie oskarżonych Dzień 5: Czy woda butelkowana jest lepsza? Dzień 6: Woda filtrowana Dzień 7: Ile wody należy pić i kiedy? Filar 2: Sen i odpoczynek Dzień 8: Odbudowa ciała przez sen Dzień 9: Przyczyny bezsenności Dzień 10: Ile godzin snu potrzebujesz Dzień 11: Planowanie nocnego odpoczynku Dzień 12: Sypialnia - składzik czy przystań dla snu? Dzień 13: Środki wspomagające sen Dzień 14: Naucz się odpoczywać Filar 3: Żywa żywność Dzień 15: Żywa żywność kontra martwa żywność Dzień 16: Twoje ciało jest świątynią Dzień 17: Co Biblia mówi na temat pokarmu Dzień 18: Czego unikać - ciemna strona świata żywności Dzień 19: Co jeść? Lista żywej żywności Dzień 20: Mięso i nabiał - zachowaj ostrożność w ich spożywaniu Dzień 21: „Obiad gotowy!": Jak przygotowywać i podawać posiłki Filar 4: Ćwiczenia fizyczne Dzień 22: Wprawmy wodę w ruch Dzień 23: Korzyści płynące z ćwiczeń fizycznych - część I Dzień 24: Korzyści płynące z ćwiczeń fizycznych - część II Dzień 25: Ćwiczenia aerobowe Dzień 26: Ćwiczenia anaerobowe Dzień 27: Alternatywne rodzaje ćwiczeń Dzień 28: Ćwiczenia fizyczne gwarancją zdrowego życia Filar 5: Detoksykacja Dzień 29: Twój organizm jest prawdopodobnie zatruty Dzień 3O: Skąd się biorą toksyny Dzień 31: Nieoczekiwane źródła toksyn Dzień 32: Szkody wyrządzane przez toksyny Dzień 33: Czas, aby pozbyć się toksycznych śmieci Dzień 34: Oczyszczanie przez skórę Dzień 35: Inne ważne sposoby detoksykacji Filar 6: Naturalne suplementy diety Dzień 36: Niedobory składników odżywczych Dzień 37: Najczęściej występujące niedobory witaminowo-minerałowe Dzień 38: Niezbędne przeciwutleniacze Dzień 39: Moc roślinnych substancji odżywczych Dzień 40: Zamieszanie wokół witamin Dzień 41: Przedawkowanie Dzień 42: Jak wybrać właściwy suplement diety Filar 7: Radzenie sobie ze stresem Dzień 43: Stres a twoje zdrowie Dzień 44: Ćwicząc myślenie Dzień 45: Reframing Dzień 46: Moc śmiechu i radości Dzień 47: Przebaczaj Dzień 48: Marginesy bezpieczeństwa Dzień 49: Wyrabianie w sobie zwyczajów obniżających stres Dzień 50: Dzień jubileuszu - najważniejszy fundament ZAŁĄCZNIK A Zalecane spożycie witamin i składników mineralnych PRZYPISY
Katarzyna ze Sieny. Niepokorna Święta

49,90 zł 36,67 zł


Bohaterka tej książki to postać niezwykła. Mistyczka, reformatorka, doktor Kościoła i patronka Europy. W czasach, gdy większość kobiet była zamykana w kuchniach lub klasztorach, ta nieuczona córka farbiarza odgrywała niezwykle ważną rolę w życiu politycznym, społecznym i duchowym Włoch i całej Europy. Napominała świeckich władców oraz występowała z postulatami reformy Kościoła. To ona nakłoniła papieża Grzegorza XI, by przeniósł z powrotem siedzibę papiestwa z Awinionu do Rzymu. Mediowała traktaty pokojowe i organizowała krucjatę. Była przewodniczką duchową dla wielu mężczyzn i kobiet, a pod jej wpływem nawracali się najbardziej zatwardziali grzesznicy. Autor głęboko wnika w obdarzoną charyzmatycznym urokiem, magnetyczną osobowość św. Katarzyny. Z ogromną wrażliwością opisuje jej mistyczną duchowość, czerpiąc przy tym obficie z jej listów i dzieł, na czele ze słynnym "Dialogiem". Portret bohaterki osadza na tle barwnego obrazu Włoch początków Renesansu, wykazując się znakomitym wyczuciem realiów społeczno-politycznych i mentalności ówczesnych czasów. Tę biografię naprawdę czyta się jak znakomitą i wciągającą powieść.
Dieta Daniela

39,90 zł 23,94 zł


Dieta Daniela zwana biblijną ma na celu usunięcie toksyn z organizmu i przywrócenie optymalnych funkcji umysłu, ciała i ducha. Jest uniwersalna i można ją stosować o każdej porze roku. W poradniku przedstawiono 3 tygodniowy program częściowego oczyszczenia zapewniający ochronę wątroby przed skutkami toksyn, program tygodniowego postu częściowego lub całkowitego oraz 2 dniowy program wspierania wątroby i detoksykacji organizmu. Autor książki do każdego z przepisów dołożył osobistą medytację z tekstem z Pisma Świętego.
Biblia leczy. Choroby serca

14,90 zł 13,33 zł


Ukryte przyczyny chorób serca - to nie cholesterol jest winowajcą Najważniejsze czynniki wywołujące choroby serca oraz sposób ich pokonania za pomocą diety
First Break All The Rules

115,50 zł 100,48 zł


Learn how to create the kind of workplace that attracts, develops and keeps the best employees while improving performance and profitability. Gallup's 2016 re-release of its management classic, First, Break All the Rules, gives you the tools you need to turn individuals' talents into performance. First, Break All the Rules includes access to the CliftonStrengths assessment and access to Gallup's Q12 employee engagement survey for up to 10 employees. What do the world's greatest managers do differently? Despite their different styles and backgrounds, great managers don't hesitate to break virtually every rule held sacred by conventional wisdom. They don't believe that, with enough training, people can achieve anything they set their minds to. They don't try to help people overcome their weaknesses. And yes, they even play favorites. In this longtime management bestseller, Gallup presents the remarkable findings of its massive in-depth study of great managers. From Fortune 500 companies to small, entrepreneurial firms, the best managers excel at turning each individual employee's talent into high performance. And perhaps most important, Gallup's research produced the 12 simple statements that distinguish the strongest departments of a company from all the rest. First, Break All the Rules is the first book to present this essential measuring stick and to prove the link between employee opinions and productivity, profit, customer satisfaction and the rate of turnover.
Biblia leczy Osteoporoza

14,90 zł 13,33 zł


Dr Don Colbert korzystając z najnowszych zdobyczy medycyny podaje wskazówki jak zapobiegać i leczyć osteoporozę. Szczególną uwagę zwraca na sposób odżywania się, podpowiada jaką dietę stosować oraz jakie formy aktywności fizycznej należy podjąć. W przystępnej formie obala mity, które narosły wokół tego schorzenia i daje praktyczne rady jak sobie z nim radzić.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka