W tym dziale zapraszamy naszych Czytelników po ciekawą i inspirującą lekturę na tematy związane z urodą i dbaniem o nią. Polecamy mnóstwo poradników z zakresu odżywiania, sportu i różnorakich diet. Nie od dziś wiadomo, że dobre nawyki żywieniowe, utrwalone jeszcze w dzieciństwie, uchronią nas przed konsekwencjami złej diety, która jest kluczowa w zdrowym wyglądzie. Polecamy książki o urodzie: jak o siebie dbać, medycyna estetyczna, naturalne piękno, zdrowy styl życia, pielęgnacja ciała, naturalne sposoby na zdrowy i piękny wygląd. Zbiór wskazówek i prostych przepisów ułatwi codzienne wybory. Polecamy książki znanych autorów: Michała Tombaka, Magdaleny Makarowskiej, Andreasa Moritza czy Ewy Dąbrowskiej.
o miały być rozmowy tylko o modzie, a są też trochę o życiu. Nie da się przecież mówić o wizerunku, nie zahaczając o tematy kobiecości, dojrzałości, samoakceptacji czy nawet feminizmu. W końcu styl to głównie osobowość. Dlatego do rozmowy o nim zaprosiłam Polki, które są nie tylko piękne i dobrze ubrane, ale przede wszystkim − niezwykłe. Każda w swojej dziedzinie. Co sprawiło, że dziś są ikonami? Spotkanie z nimi w tej książce powinno przynieść odpowiedź. Bohaterki, alfabetycznie: Zuzanna Bijoch Magdalena Boczarska Marta Dyks Joanna Horodyńska Jessica Mercedes Kirschner Małgorzata Kożuchowska Aneta Kręglicka Julia „Maffashion” Kuczyńska Magda Mołek Helena Norowicz Maja Ostaszewska Lidia Popiel Kasia Sokołowska Danuta Stenka Małgorzata Szumowska Marieta Żukowska
Do tej pory pierwsza i jedyna w Polsce książka naukowa na temat komunikacji w środowisku medycznym pt. Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy pod redakcją Marii Nowiny Konopki, Wojciecha Feleszko i Łukasza Małeckiego.
Autorami są wybitni i doświadczeni polscy eksperci nauczający komunikacji w różnych uczelniach medycznych. Co ważne - reprezentują różne dziedziny i dyscypliny naukowe oraz różne specjalności kliniczne.
Książka ta pomoże usprawnić lekarzowi komunikację z pacjentem. Wychodzi ona ze środowiska lekarskiego i odwołuje się nie tylko do głęboko humanistycznego paradygmatu medycyny, wskazuje wartość współpracy i korzyści zdrowej relacji z pacjentami, ale pokazuje jak uprawiać zawód lekarza w sposób efektywny. Co istotne, przedstawione w praktycznej formie zasady i sposoby komunikacji prezentowane są w kontekście danych medycznych oraz realiów naszej codziennej pracy. Książka może stanowić podręcznik zarówno dla studentów, jak i lekarzy, którzy chcieliby uzupełnić wiedzę, której nie mieli szansy poznać podczas studiów.
Główną uwagę poświęcono technikom komunikacyjnym pomocnym m.in. w inicjowaniu konsultacji, nadawaniu jej struktury, budowaniu relacji między lekarzem a pacjentem, zbieraniu wywiadu i przeprowadzaniu badania przedmiotowego, a także zamykaniu konsultacji. Ponadto omówiono sposoby przekazywania niepomyślnych wiadomości, techniki komunikacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi oraz zasady komunikacji w zespole terapeutycznym. Ostatnia część publikacji stanowi zbiór scenariuszy zaczerpniętych z codziennej praktyki lekarskiej, które można wykorzystać do samodzielnego studiowania oraz do kontroli stopnia przyswojenia treści zawartych w książce.
Słownik medyczny polsko-hiszpański zawiera ok. 36 500 terminów, w tym ponad 300 odpowiedników dla terminów wieloznacznych. Stanowi on całość wraz ze słownikiem medycznym hiszpańsko-polskim. Dzięki zastosowaniu metod informatycznych zakres słownictwa w obu słownikach jest praktycznie identyczny. Słowniki te stanowią nowe i oryginalne opracowanie Tadeusza Weronieckiego, który jest również autorem istniejących od wielu lat na polskim rynku wydawniczym słowników technicznych polsko-hiszpańskiego i hiszpańsko-polskiego. Słownik obejmuje terminologię z zakresu szeroko rozumianej medycyny i dziedzin pokrewnych. Z uwagi na rosnące w Polsce znaczenie języka hiszpańskiego stanowić będzie istotną pomoc dla naukowców, lekarzy, studentów i tłumaczy, jak również dla osób zainteresowanych tym językiem.
Poradnik "Cukrzyca" w przystępny opisuje przyczyny, rodzaje, objawy, powikłania i najnowsze – udowodnione badaniami – sposoby leczenia tej podstępnej choroby. Zachorować na nią może każdy, ale też każdy może jej uniknąć. Zamiast wpisywać w Google słowo "cukrzyca" i czerpać wiedzę z nie zawsze wiarygodnych źródeł, lepiej sięgnąć po rzetelny, a jednocześnie napisany z myślą o laikach poradnik.
W sytuacjach granicznych, np. w stanie miłosnego uniesienia czy podczas trudnej wspinaczki górskiej, najpełniej doświadcza się jedności tego, co powszechnie, choć błędnie, dzieli się na odrębne byty: ciało i duszę. Wówczas bowiem dwie sfery naszego ja zbliżają się do siebie i tworzą harmonijny związek – można wtedy mówić o witalności i zdrowiu człowieka. „Ogołoceni” ze wszystkiego (w przenośni – jak w górach, lub dosłownie – jak w seksie), odkrywamy jedność i wynikającą z niej moc naszej cielesno-duchowej natury. Wiek senioralny, zwany III wiekiem albo III tercją życia, jest zwieńczeniem ludzkich losów. Przebieg tej fazy zależy od wcześniejszych zdarzeń. Jednakże nawet gdy dotychczas ponosiliśmy porażki, zawsze jest czas, aby zmienić swoje życie. Aktywność i wgląd w siebie pozwalają odkryć pokłady sił, które z różnych powodów nie zostały do tej pory uwolnione. Sport i seks należą do najbardziej przystępnych, a jednocześnie efektywnych metod skoncentrowania się na sobie i aktualizacji potencjału wewnętrznego, a przez to – doświadczania radości. Jedna i druga forma działania wzmacnia zdrowie i może być traktowana jako jego wskaźnik. Obie stanowią najlepsze antidotum na stereotyp ukazujący seniora jako pacjenta geriatrycznego, który chcąc w miarę normalnie funkcjonować, musi systematycznie odwiedzać lekarza i przyjmować leki.
Wszystkie wiemy, że kiedyś przyjdzie na nas pora, nie wiemy tylko kiedy. Często boimy się o niej mówić i wolimy cierpieć w milczeniu. Choć żyjemy w nowoczesnych czasach, temat menopauzy pozostaje jednym z największych tematów tabu, a stereotypy z nią związane dalej są głęboko zakorzenione w naszym liberalnym społeczeństwie.Charo i Laura dwie świetne dziennikarki, obdarzone lekkim stylem wyjaśniają szczegółowo, a zarazem w przystępny sposób, wszystko, co powinnaś wiedzieć o menopauzie: od huśtawek hormonalnych i odpowiedniego leczenia, przez dietę i wysiłek fizyczny, aż po tajniki urody, sposoby na poprawienie sobie humoru i udane współżycie. Chcą, by dzięki tej książce menopauza przestała być słowem wypowiadanym szeptem albo w ogóle pomijanym i żeby każdy zrozumiał, iż nic złego się z nami nie dzieje, że nie postarzejemy się w ciągu jednej nocy, że nie jesteśmy histeryczkami, nawet jeśli niektórzy nas o to oskarżają. Chcą też, żebyśmy poznały objawy menopauzy i z czego wynikają, bo tylko w ten sposób można zrozumieć samą siebie i pomóc w tym innym.Każdą z nas czeka nowe życie. Owszem, czasem może być wyzwaniem, ale za to otworzy przed nami bramy do niepowtarzalnego okresu dojrzałości i bogactwa przeżyć.Bo podczas menopauzy można cieszyć się życiem bez kompleksów.Charo Izquierdo dziennikarka, pisarka i bizneswoman. Szefowa Mercedes-Benz Fashion Week i autorka dwóch powieści: Puta no soy i Socorro, soy abuela! La historia de mi nieta, mi hija y la madre que la parió. W 2012 znalazła się na liście 500 najbardziej wpływowych osób w Hiszpanii, opublikowanej przez hiszpański dziennik El Mundo.Laura Ruiz de Galarreta dziennika i bizneswoman, obecnie zajmuję się projektami korporacyjnymi i współpracą w Taller de Editores-Vocento. Była dyrektor generalna Mujer de la Comunidad de Madrid. Prowadzi blog blogs.mujerhoy.com/caperucita-en-manhattan/.
Czy chcesz, aby efekty Diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej® towarzyszyły Ci już przez całe życie? Kontynuacja bestsellerowego zbioru przepisów do diety dr Ewy Dąbrowskiej to zestaw konkretnych wskazówek oraz metod, które pomogą Ci prawidłowo wyjść z postu i wprowadzić zmiany we wszystkich aspektach Twojego życia. Spójrz na nie i na swoją dietę holistycznie. Czytając tę książkę, poznasz: 5 filarów zdrowego odżywiania, które staną się podstawą Twojej diety, powody, dla których nie możesz schudnąć i pozbyć się problemów ze zdrowiem, „tajemne” metody dietetyków przedstawione w czytelny sposób, reguły prawidłowego i świadomego komponowania posiłków, zasady efektywnej aktywności fizycznej i budowania trwałej motywacji. Raz na zawsze przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, sylwetką i... całym życiem! Niniejsza książka, którą z serca polecam, jest holistycznym spojrzeniem na człowieka. Znajdziemy tu rozdziały opracowane przez dietetyka klinicznego, trenera personalnego, duszpasterza, a także sprawdzone wskazówki, jak znaleźć motywację do podejmowania wyzwań, i prawdziwe historie osób, którym się udało. dr Ewa Dąbrowska
Gniewomir zabrał mnie w ekscytującą podróż, która łączy hart ducha i łagodne serce. Podróż, która jest nie tylko kolejnymi pokonanymi kilometrami w ekstremalnie trudnych biegach długodystansowych, ale także – a może przede wszystkim – drogą, której początkiem jest młodzieńcza niewiedza, a metą siła i wrażliwość dojrzałego mężczyzny. Ogromna doza inspiracji, bez względu na to, czy szukasz motywacji sportowej, poprawy zdrowia czy wartości w codziennych wyborach konsumenckich. Polecam! –
Orestes Kowalski – autor kanału na YouTube “Everyday Hero”, aktywista prozwierzęcy, weganin i promotor efektywnego altruizmu.
Bieganie na weganie” to bieganizm w czystej formie – pomyślałam po przeczytaniu zaledwie kilku pierwszych stron. Trzymacie w rękach pełną empatii i wrażliwości opowieść o miłości do zwierząt, świadomych wyborach i o naturalnym bieganiu. To przemyślana książka, nie tylko o treningach i jedzeniu, ale również, a może przede wszystkim, o zaglądaniu w głąb siebie. To historia o życiu, które w zdrowiu i formie można przemierzać długodystansowym biegiem. Gniewko emanuje kosmiczną energią, którą szczodrze dzieli się z czytelnikami. —
Joanna JoKo Kowalczyk – autorka bloga Bieganizm, miłośniczka natury, kuchni roślinnej i biegania po górach.
Aż trudno uwierzyć, ile pracy muszą włożyć pszczoły, byśmy mogli zjeść łyżeczkę miodu. A przecież dzięki tym małym owadom mamy nie tylko ów słodki przysmak, ale też inne niezwykle zdrowe produkty z propolisem na czele.
W tej książce przytoczono wiele ciekawostek o pracy pszczół, dzięki którym każdy doceni ich wysiłek i lepiej zrozumie, ile im zawdzięczamy i jak ważne są dla całej przyrody. Jednak szczególnie wartościowe są szczegółowe wskazówki, dzięki którym każdy będzie umiał optymalnie wykorzystywać lecznicze działanie miodu, wosku i pyłku pszczelego oraz stosować i dawkować propolis i mleczko pszczele. Przydatne przy najczęstszych dolegliwościach będą zwłaszcza zamieszczone tu przepisy na środki z propolisem, które można w prosty sposób zrobić samemu. Warto też wypróbować receptury na wspaniałe domowe kosmetyki, takie jak szampony, kremy, maści, maseczki, płukanki. Z kolei ci mniej i ci bardziej profesjonalni ogrodnicy znajdą sprawdzone pomysły na preparaty pomagające w uprawie roślin.
Autorka dokładnie wyjaśnia, czym się kierować, przy wyborze miodu, by zawsze kupować produkty najwyższej jakości, oraz opisuje właściwości coraz łatwiej dostępnych miodów egzotycznych i pokazuje, dlaczego warto po nie sięgać. Przywołuje też wyniki badań dotyczących wpływu zanieczyszczenia środowiska na produkty pszczele, byśmy robili zakupy świadomie i bez najmniejszego ryzyka. Koniecznie trzeba poznać wszystkie skarby prosto z ula i nauczyć się z nich właściwie korzystać, by móc dobrze dbać o swą urodę i cieszyć się lepszym zdrowiem.
U ponad połowy osób powyżej 35 roku życia, lekarze rozpoznają pierwsze objawy chorób układu sercowo naczyniowego. Choroby te rozwijają się nie tylko z powodu złego odżywiania, nadciśnienia czy podwyższonego cholesterolu ale przede wszystkim z niedoleczonych przewlekłych stanów zapalnych organizmu.Dr Colbert w prosty i przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy ich powstawania oraz podpowiada, jak rozpoznać pierwsze objawy choroby wieńcowej i miażdżycy, które w konsekwencji przyczyniają się do udarów i zawałów serca. Zachęca też do prowadzenia zdrowego trybu życia i odżywiania, które wspomogą pracę serca i całego organizmu.W tym celu, zespół ekspertów przygotował zbiór prostych przepisów na smaczne dania, które ułatwią zmianę nawyków żywieniowych na lepsze i zdrowsze.
Monografię doktor Anny Andruszkiewicz należałoby wyróżnić w szczególny sposób, jest ona próbą całościowego, naukowo uzasadnionego ujęcia aspektów funkcjonowania zawodowego pielęgniarek/pielęgniarzy w odniesieniu do ich stanu zdrowia. Uzyskane wyniki mają istotne znaczenie poznawcze dla pielęgniarstwa.
Z recenzji prof. dr hab. N. med. Violetty Skrzypulec-Plinty
Praca wnosi istotny wkład dla rozwoju pielęgniarstwa, wzbogaca wiedzę na temat funkcjonowania zawodu oraz wskazuje na ważne kierunki kształcenia i zarządzania. Wyznacza kierunki dalszych badań dla poprawy jakości pracy pielęgniarek/pielęgniarzy, co przekłada się na jakość opieki pielęgniarskiej.
Z recenzji dr hab. n. o zdr. Matyldy Sierakowskiej
Nie trzeba mieć idealnej figury, żeby dobrać strój, w którym wygląda się atrakcyjnie. Dorota Wellman i zaproszone przez nią do jej projektu panie są tego najlepszym przykładem. O modzie bez uprzedzeń, bez wieku, za to z odwagą, przekonaniem i poczuciem własnej wartości w kontynuacji hitu Doroty Wellman "Ja nie mogę być modelką?".
Wolniej znaczy więcejWięcej zdrowia, więcej radości, więcej witalności. Slow jogging ma wszystkie zalety biegania, a jednocześnie pozbawiony jest jego wad. Biegając w wolnym rytmie, zapobiegniesz chorobom cywilizacyjnym: otyłości, cukrzycy, chorobom krążenia, a nawet depresji. Jednocześnie nie narazisz się na kontuzje, bóle mięśni, nie przeforsujesz serca i nie odczujesz zmęczenia. Jest i bonus: łatwo zrzucisz kilka kilogramów. Nic dziwnego, że ten rodzaj aktywności okrzyknięto już japońskim sposobem na długowieczność!Maciej Kozakiewicz, znawca tematu i najlepszy propagator idei slow joggingu w Polsce dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada:- Co znaczy bieganie z uśmiechem (niko niko)?- Czym slow jogging różni się od zwykłego biegania i nordic walkingu?- Czy można go uprawiać wszędzie, także we własnym domu?- Jak zmienić technikę biegania, aby przyniosła jak najwięcej korzyści, również sportowych?- Dlaczego warto uprawiać medytację w ruchu?- Jak opracować służące zdrowiu plany treningowe?Odkryj idealną formę ruchu!
Dowiedz się, w czym tkwi tajemnica włosów pięknych bez względu na porę roku!Udało się! Wreszcie twoje włosy wyglądają dobrze! Przychodzi jednak inna pora roku i znowu wszystko trzeba zacząć od nowaPoznaj nakazy i zakazy na każdą porę roku! Dzięki poradom ekspertki pielęgnacji włosów uzyskasz odpowiedzi na pytania:Czego potrzebują włosy wiosną: nawilżenia czy proteinowania?Co spakować na wakacje w tropikach, a co pod namiot?Jak pielęgnować końcówki po lecie?Kiedy lepiej sprawdzą się płukanki zakwaszające jesienią czy zimą?Jak zapobiec wypadaniu włosów w okresie jesiennym?Włosy elektryzujące się zimą to wina niedoboru protein czy humektantów?Kiedy nie wolno stosować protein mlecznych?Kiedy potrzebny jest włosowy detoks?Nie musisz kupować tony kosmetyków, by twoje włosy były w świetnej formie, potrzebujesz tylko kilku naprawdę dobrze dobranych produktów z bezpiecznym składem!Świadomie dopasuj pielęgnację do pory roku!Marta Klowan pasjonatka kosmetologii fryzjerskiej. Łączy trychologię z dermatologią, kładzie nacisk na holistyczną i naturalną pielęgnację włosów. Zadowolone klientki nazywają ją włosową czarodziejką, a ona po prostu kocha włosy.
Wszystko, co musisz wiedzieć o chorobach stawów oraz 140 przepisów na pyszne posiłki.
Masz zdiagnozowane reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) lub inną chorobę stawów? Dokuczają ci bóle stawów? Kolana nie pozwalają o sobie zapomnieć?
Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Sposób odżywiania, sprzyja zarówno leczeniu chorób stawów, jak i ich zapobieganiu.
W książce Zdrowe stawy znajdziesz dawkę niezbędnej wiedzy, zalecenia dietetyczne a także aż 140 prostych przepisów, dzięki którym Twoje posiłki będą zdrowe, smaczne i urozmaicone. W prawidłowym zestawieniu potraw pomoże Ci zbilansowana kuracja.
Dzięki lekturze dowiesz się, m.in.:
jak wybrać najskuteczniejszą dietę wspierającą leczenie chorób stawów, jak wybierać odpowiednie produkty spożywcze, łączyć je w smaczne i zdrowe posiłki, które zneutralizują objawy i zatrzymają postęp choroby, jakie zioła wspomagają proces leczniczy, jakie badania diagnostyczne wykonać, jakie czynniki wpływają na rozwój chorób, jak ćwiczyć. Hanna Stolińska-Fiedorowicz
Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Żywności i Żywienia. Prowadzi szkolenia żywieniowe dla dzieci i dorosłych. Autorka książek Jelito drażliwe oraz Insulinooporność (Wydawnictwo Zwierciadło).
Poznaj sekrety płuc i dowiedz się, jak oddychać, żeby żyć dłużej.
Czy wiejskie powietrze na pewno jest zdrowe?
Jak kasłać, żeby żyć dłużej?
W jaki sposób kontrolować astmę i jaki sport może w tym pomóc?
Dlaczego smog nazywa się czasem "astmą z rury wydechowej"?
Na czym polega POChP, na które cierpi ponad dwa miliony Polaków i jak można jej uniknąć?
Codziennie nasze płuca przepompowują tyle powietrza, ile by wystarczyło, żeby wznieść się w lot balonem. Niezależnie od tego, czy biegniemy maraton, czy śpimy, płuca nieustannie dostarczają nam tlen. Przypominamy sobie jednak o nich zazwyczaj dopiero wtedy, gdy odmawiają nam posłuszeństwa.
Doktor Michael Barczok, pulmonolog z Centrum Chorób Płuc w Ulm (oraz założyciel Chóru Osób bez Tchu) fascynująco i ze swadą opowiada, jak działa ludzki układ oddechowy, a wspólnie ze swoją żoną Susanne, trenerką oddechu, uczy, jak oddychać - i ziewać! - by ogarnęło nas poczucie szczęścia.
"Złap oddech" to pełen sprawdzonych porad lekarskich, a przy tym niezwykle przystępnie napisany przewodnik po najczęstszych chorobach układu oddechowego.
Ta książka jest jak łyk świeżego powietrza.
Zbiór esejów na temat męskiego stylu, ubranych elegancko w formę „podręcznika dla klas wyższych”. W drugim – uaktualnionym i znacznie poszerzonym – wydaniu książki Gentleman. Mam zasady przeczytamy, dlaczego Churchill nosił różową bieliznę, czy Donald Trump podkleja swe krawaty taśmą, dlaczego Ninę Andrycz pochowano w futrze, a Marlena Dietrich nosiła spodnie zapięte na męską stronę.
Poznamy opis manewrów z użyciem broni jądrowej na poligonie w Tocku, dowiemy się, co to jest Prince Albert piercing, na co pozwoliła Benowi Gurionowi królowa brytyjska, w jakim stroju trzeba iść do szefa na rozmowę o podwyżce, czym w przypadku brylantów różni się „rybie oko” od „główki gwoździa”, dlaczego za pokazywanie znaku Solidarności z odstawionym kciukiem można dostać trzy lata więzienia, jak wyglądały przyjęcia dla proletariackiej elity na jachcie Sea Cloud, oraz jakim kolorem atramentu podpisuje się szef MI6.
Ta wyjątkowa publikacja odsłoni także kulisy powstania herbu Jana Pawła II oraz tajniki herbu uniwersytetu Yale, wyjaśni, skąd się wzięło esesmańskie godło na polskich karetkach pogotowia i jakich spinek do mankietów wymaga regulamin US Army. Powie również, jak czytać katalog Sotheby’s, dlaczego Mosiężny Szczur jest tak ceniony wśród inżynierów, co to jest wiankowe, i na czym polega uszczerbienie herbu za pijaństwo.
Sprawdzimy, czy w Polsce wolno się posługiwać tytułami szlacheckimi, wyjaśnimy, jak tytułować księcia Liechtensteinu, a jak angielskiego markiza, jak wręczać wizytówkę w Japonii, a jak w krajach arabskich.
Koneserzy wyszukanych trunków mają okazję poznać wina mające nutę zużytych opon, dowiedzieć się, ile – zgodnie z rozporządzeniem ministra Kalinowskiego – okruchów korka może znaleźć się w butelce, kto musi pić wódkę w temperaturze 30°C, dlaczego w Finlandii drink na cześć marszałka Mannerheima pije się z meniskiem górnym oraz kiedy sake pije się w skrzynkach.
Jasne będą dla nas okoliczności pochówku w kawiarce i polski wzór tartanu, dowiemy się więcej o pluskwach w pałacu Potockich w Jałcie i o sztućcach w rezydencji Prezydenta RP. Zaznajomimy się z historią hot doga oraz niektórych hymnów i pozdrowień, zastanowimy się, jak rozplanować rezydencję, jaki wybrać fortepian i stół bilardowy. Dowiemy się, dlaczego kamerdynerzy zarabiają nawet 220 tys. euro rocznie, i na czym polega różnica pomiędzy tegestologią a filematologią.
To miał być krótki opis, ale takich stron z ciekawostkami jest w „Podręczniku dla klas wyższych” znacznie więcej – aż 464! Całość tego jedynego w swoim rodzaju poradnika została wzbogacona obszernym zbiorem pieczołowicie wyselekcjonowanych przez Autora fotografii. Dzięki temu publikacja Adama Granville’a, zaprojektowana przez profesora Władysława Plutę, to po prostu niezwykła książka!
Co jest twoim małym grzeszkiem żywieniowym? Frytki, batonik do kawy, czipsy, cola, a może wszystko z tej listy?Za każdym razem kiedy sięgasz po białe pieczywo, frytki, batonik czy czipsy jesteś jak narkoman na głodzie. Twoje ślinianki pracują intensywniej na wspomnienie tego błogiego smaku w ustach. Przepyszne glutaminian sodu, aspartam albo biały cukier skutecznie zagłuszają apetyt na zdrowe jedzenie.Żart się skończyły. Twoje zdrowie i życie są zagrożone. Zadbaj o swoje zdrowie i dowiedz się:jak przetworzona żywność wpływa na mózg, inteligencję i rozwój u dzieci;dlaczego koncernom spożywczym nie zależy na twoim zdrowiu;czym jest gęstość odżywcza i jakie ma znaczenie przy komponowaniu posiłków;jak pokonać uzależnienie od trujących dodatków do żywności i fast foodów;co jeść, żeby cofnąć negatywne efekty jedzenia przetworzonej żywności.Weź odpowiedzialność za swoje zdrowie i zerwij z uzależnieniem od śmieciowego jedzenia!
Publikacja omawia wykonywanie zawodu lekarza z punktu widzenia prawa karnego i bioetyki, jak również konfliktów dóbr i kolizji norm, w przypadku np. ratowania przez lekarzy osób, które nie życzą sobie tego ze względów religijnych lub które podjęły decyzję o odebraniu sobie życia.
W monografii przedstawiono m.in. następujące zagadnienia:
- kiedy lekarz może powoływać się na klauzulę sumienia,
- jaki jest status prawny czynności nieterapeutycznych,
- czym jest uporczywa terapia i kiedy można jej zaniechać,
- jakie są granice tajemnicy zawodowej lekarza i tajemnicy psychiatrycznej.
Książka uwzględnia najnowsze zmiany w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, ustawie o ochronie zdrowia psychicznego, a także ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Pierwsza dieta, którą zastosujesz z przyjemnością8-tygodniowa dieta opracowana przez dr Michaela Mosleya to rewolucyjna metoda odżywiania, skutkująca nie tylko utratą wagi i obniżeniem poziomu cukru we krwi, ale również zapobieganiem cukrzycy typu 2, a nawet cofaniem się jej.W swojej niezwykłej książce kucharskiej dr Clare Bailey lekarz rodzinny i żona Michaela Mosleya połączyła siły ze znaną dietetyk, dr Sarah Schenker, aby stworzyć zestaw niskokalorycznych i niskowęglowodanowych potraw. Mamy tu rozplanowane na 8 tygodni proste i smaczne dania: od szybkich śniadań po pyszne kolacje. Przepisy zaprojektowano według najzdrowszej metody żywienia diety śródziemnomorskiej.ZREWOLUCJONIZUJ SWÓJ SPOSÓB ODŻYWIANIA.SCHUDNIJ I UTRZYMAJ WAGĘ przez:- ograniczenie prostych i przetworzonych węglowodanów- redukcję spożywanych kalorii- spożywanie zdrowych tłuszczów i wysokiej jakości białkaNieważne, czy chcesz zeszczupleć, cofnąć insulinooporność lub cukrzycę, obniżyć czy utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi. Ta książka pomoże ci schudnąć i na zawsze zmienić sposób, w jaki się odżywiasz.Gotowy jadłospis na 8 tygodni diety i ponad 100 propozycji pysznych potraw dla utrzymania osiągniętych rezultatów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?