Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Jakże często nie spodziewamy się, że w dolinie rozpaczy Bóg zastąpi nam drogę... i wskaże kolejny krok.
Pogrążeni w żałobie i zwątpieniu dwaj uczniowie Jezusa wracają do Emaus. Nie przypuszczają, że droga ich ucieczki stanie się drogą poszukiwania dla każdego człowieka, którego zawiodły nadzieje. Ślady wędrowców do Emaus stają się naszymi śladami, a my poszukiwaczami wiary.
"Poszukujący" - historia zarówno dla wierzących, jak i dla uczciwych sceptyków.
Postać tego świętego kapłana i jego niezwykłe życie nieustannie fascynują. Dowodem tego jest wydanie ponad pięćdziesięciu biografii ojca Pio, które niezmiennie w krótkim czasie znikają z księgarskich półek. W tej książce znajdziemy interesująco i w żywy sposób opowiedzianą historię spotkań autora (znanego egzorcysty) ze Świętym Stygmatykiem. Jest to niezwykle poruszająca lektura, przybliżająca meandry życia duchowego i nieustannych wewnętrznych zmagań Świętego.
WPROWADZENIE,,Nikt z ludzi nie rodzi się chrześcijaninem, ale nim się staje"" głosi słynna sekwencja Tertuliana . Drogą ku temu są w pierwszej kolejności chrzest, bierzmowanie i Eucharystia - fundamenty życia chrześcijańskiego . Udzielanie tych sakramentów posiada zarazem ważny wymiar rodzinny i społeczny, wyznacza kolejne etapy ziemskiej wędrówki człowieka, łączy się z wieloma zwyczajami.Na skutek postępującej sekularyzacji, zmniejsza się niestety poczucie ,,sacrum"" nawet w przypadku najświętszych czynności liturgicznych, a pojęcia teologiczne jawią się dla wielu, jako coś oderwanego od rzeczywistości. Cywilizacja zachodnia staje się coraz bardziej ,,wyemancypowana"" od chrześcijaństwa, coraz odleglejsza od związanych z nim wartości i autorytetów.Stanowi to wielkie wyzwanie dla rodziców, duszpasterzy i katechetów odpowiedzialnych za przekaz wiary. Tymczasem, jak przypomniał papież Benedykt XVI, znajomość treści wiary jest istotna, by przyjąć rozumem i wolą tajemnicę zbawczą objawioną przez Boga, którą głosi Kościół. Owocny przekaz wiary potrzebuje właściwego języka, formy, a przede wszystkim postawy świadka. Sam doświadczam nieraz wątpliwości, chociażby pouczając młodzież przy okazji udzielania sakramentu bierzmowania, czy moje słowa są zrozumiałe i przekonywujące.Nic jednak nie zastąpi rzetelnego wyjaśnienia prawd wiary, ani historie ułożone przez autorów przykładów do kazań, ani odwoływanie się do zdarzeń zajmujących czołówki dzienników.Świadomość tego i doświadczenia innych zrodziły pomysł głoszenia przed każdą niedzielną Mszą Świętą krótkich katechez na temat sakramentów. Stanowią one nie tylko cenną pomoc dla wiernych sandomierskich parafii, ale angażują również sporą grupę świeckich lektorów, którzy uczestniczą w ten sposób w dziele ewangelizacji. Dzięki życzliwej współpracy Radia ,,Leliwa"", obejmującego swoim zasięgiem całą naszą diecezję, grono słuchaczy znacznie się poszerzyło.To właśnie oni, a także duszpasterze i katecheci zwrócili się z prośbą o wydanie drukiem wygłoszonych dotąd katechez o sakramentach inicjacji chrześcijańskiej. Publikując je w niniejszej książce razem z listami pasterskimi, pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.Liczę na jego kontynuację i z serca błogosławię.Biskup SandomierskiKrzysztof Nitkiewicz
Współczesne tempo życia rzadko pozwala nam znaleźć czas na modlitwę i medytację – trudno nam się wyciszyć na tyle, by w skupieniu rozważać słowa i czyny Jezusa. Przytłoczeni obowiązkami niekiedy zapominamy o tym, że ukojenie i uzdrowienie możemy znaleźć właśnie w modlitwie.
Autorzy książki, O. Robert De Grandis oraz Eugene Peter Koshenina, odkrywają przed nami na nowo bogactwo modlitwy różańcowej, która powinna być szczególnie bliska sercu współczesnego chrześcijanina. Dzięki rozważaniu najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa łatwiej nam spojrzeć z dystansem na własną codzienność oraz uporządkować swoje myśli i pragnienia.
Regularne odmawianie Różańca może znacząco wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale także i fizyczne. Modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej, możemy wyprosić u jej Syna wszelkie łaski, w tym łaskę uzdrowienia. Modlitwa medytacyjna pomaga przede wszystkim przeciwdziałać skutkom stresu – stanom lękowym, łagodnej depresji, nadciśnieniu i chorobom serca.
Uzdrawiająca moc modlitwy różańcowej to cykl rozważań poświęconych czterem częściom Różańca, opatrzony komentarzem autorów. Drugą część książki tworzą wybrane myśli świętych i Ojców Kościoła, inspirujące do nowego, świeżego spojrzenia na największe tajemnice życia Świętej Rodziny i Trójcy Przenajświętszej.
„Ludzie, którzy odmawiają Różaniec, odkrywają na nowo wewnętrzny spokój i cieszą się zdrowiem ciała, umysłu i ducha. Wielu wielkich świętych przyznawało, że ich najgłębsze medytacje wypływały z refleksji nad życiem, męką i śmiercią Jezusa”.
o. Robert De Grandis
Publikowany w serii Dominikańskiego Instytutu Historycznego zbiór studiów o charakterze interdyscyplinarnym poświęcony jest działalności zakonów żebraczych: dominikanów, franciszkanów, augustianów, karmelitów i franciszkanów-obserwantów (bernardynów) w średniowiecznej aglomeracji krakowskiej, złożonej z trzech miast: Krakowa, Kazimierza, Kleparza oraz przedmieść. Ośrodek ten jako jedyny w Królestwie Polskim mógł poszczycić się posiadaniem klasztorów wszystkich pięciu wspólnot mendykanckich. Autorzy prezentowanych artykułów starali się przedstawić intensywną aktywność braci z krakowskich klasztorów na polu: duszpasterstwa, nauki, kultury, sztuki i gospodarki oraz ich rolę w polskim społeczeństwie, Kościele i państwie. Jest to pierwszy w polskiej mediewistyce tak obszerny tom studiów dotyczący środowiska krakowskich mendykantów
Książka opisuje okres karnawału „Solidarności” w jednym z największych przedsiębiorstw w PRL – Hucie im. Lenina. Przedsiębiorstwo oraz dzielnica, która wokół niego powstała, w zamyśle komunistów miały być wzorem socjalistycznego państwa. Jednak szybko mieszkańcy Nowej Huty przeciwstawili się władzy, stając w obronie krzyża i domagając się budowy kościoła. Wielkie wsparcie uzyskali ze strony Karola Wojtyły, który jako papież nawiązał do walki o krzyż w Nowej Hucie: „Nie można oddzielić krzyża od ludzkiej pracy. Nie można oddzielić Chrystusa od ludzkiej pracy. To właśnie potwierdziło się tutaj w Nowej Hucie”.
Andrzej Malik opisuje przebieg protestów w Kombinacie HiL w Sierpniu ’80 i proces budowy nowego związku zawodowego. Przedstawia działalność solidarnościowej struktury – Komisji Robotniczej Hutników (w okresie wrzesień 1980 – marzec 1981 Komitetu Robotniczego Hutników) do momentu pacyfikacji strajku, który wybuchł w kombinacie po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 r.
Książka nagrodzona w konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku
Pierwsza encyklika papieża Franciszka ?Lumen fidei? (światło wiary) została naszkicowana przez Benedykta XVI. Jest zatem owocem rozmyślań dwóch Następców św. Piotra i zamyka rozważania na temat wiary, nadziei i miłości. Jak stwierdził papież Franciszek to encyklika dla każdego, kto poszukuje Boga i sensu życia.
Siostra Jesme, zakonnica z południowoindyjskiego stanu Kerala, wystąpiła z zakonu karmelitanek po trzydziestu trzech latach życia w stanie duchownym. Jak sama twierdzi, w normalnej sytuacji byłaby ostatnią osobą, która uczyniłaby taki krok, jednak nie miała wyjścia - władze zakonne za wszelką cenę starały się zepchnąć ją na margines życia zawodowego i klasztornego. Kiedy inne metody zawiodły, próbowano poddać ją leczeniu psychiatrycznemu. Ona sama pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny praktykujących katolików. W wieku siedemnastu lat, podczas zorganizowanych przez uczelnię rekolekcji, miała mistyczne przeżycie, po którym postanowiła wstąpić do zakonu. Autorka obserwowała rozmaite nieuczciwe praktyki i nieprawidłowości w zakonie.
Służba Bogu, wierność Ewangelii, dbałość o katolicką katechezę, w tym fundamentalne dogmaty: o Trójcy Świętej i Matce Bożej były naczelnymi zasadami działalności duszpasterskiej i pisarskiej Piotra Skargi. Z pozycji wartości duchowych i obywatelskich atakował przywary i wady narodowe, wieszczył upadek Rzeczypospolitej, jeśli nie przejdzie ona gruntownej odnowy zgodnie z zasadami ewangelicznymi i ogólnoludzkimi.
W niniejszym tomie po raz kolejny podniesiono i skomentowano różne aspekty myśli religijnej i patriotycznej, społecznej i pedagogicznej, filozoficznej i filologicznej Piotra Skargi. Oddając do rąk Czytelnika współczesny komentarz do słów ks. Piotra Skargi, mamy nadzieję, iż ukaże się On znowu - jak podkreślano - wielkim wśród wielkich Polaków.
Skromność, radykalizm w głoszeniu Ewangelii, ubóstwo, pokój, docenienie wartości pracy, naśladowanie Jezusa, wolność wynikająca z posłuszeństwa Bogu, prostota, pójście za głosem powołania, pomoc innym, modlitwa, miłosierdzie, braterstwo, miłość do bliźnich, radość, dialog. To wartości głoszone przez św. Franciszka, których odrodzenie tak bardzo potrzebne jest współczesnemu światu. Czytanki różańcowe ukazują, jak wcielał je w życie Biedaczyna z Asyżu i obecny papież oraz jak powinien żyć każdy, kto chce być dobrym chrześcijaninem.
Objawienia, które miały miejsce współcześnie, mówią o czasie spuszczenia z uwięzi Szatana. Bóg odpowiedział na to zagrożenie, posyła?jąc nam Matkę Miłosierdzia. Dlatego w tych objawieniach, które otrzymywała siostra Faustyna, bardzo interesujące jest stwierdzenie, że Madonna jest w nich obecna jako Matka i doradczyni. Widoczny jest tu dokładny plan Boży: zbliżamy się do czasu próby, który będzie poprzedzony czasem łaski i miłosierdzia.
Najnowsza książka o. Livia Fanzagi ma na celu jeszcze mocniej uświadomić ludziom wierzącym, ale też tym wszystkim, którzy uciekają od Boga w niewiarę i grzech, że Bóg jest miłosiernym i kochającym Ojcem, który pragnie zbawić i uczynić szczęśliwym każdego człowieka. Ojciec Livio przypomina tę prawdę w fascynującym wywiadzie ze znanym włoskim dziennikarzem religijnym Saverio Gaetą. W tej książce przeczytamy o niezwykłym działaniu miłosiernego Boga, który poprzez objawienia Maryi w różnych miejscach na świecie, poprzez wydarzenia historyczne, a także przesłanie świętej siostry Faustyny Kowalskiej pragnie ocalić świat przed nadciągającym czasem próby i oczyszczenia.
?Niniejsza książka, która została wydana nakładem Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, z pewnością znajdzie swoje miejsce w najnowszej historiografii Polski.
Dr Rafał Dmowski, adiunkt w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych siedleckiej uczelni, od wielu lat swoje zainteresowania naukowe skupia wokół zagadnień, związanych z dziejami Diecezji Siedleckiej, następczyni dawnych Diecezji Janowskiej czyli Podlaskiej (1818-1867), (1918-1925) i Siedleckiej czyli Podlaskiej (1925-1992). Na ten temat opublikował wiele znaczących przyczynków i artykułów. Jest także autorem kilkudziesięciu publikacji z historii regionu południowego Podlasia i wschodniego Mazowsza, dlatego też o wspomnianym obszarze pisze z dużą znajomością problematyki regionalnej.
Podstawą niniejszej publikacji jest dysertacja doktorska Rafała Dmowskiego, która została obroniona w 2006 r. w Akademii Podlaskiej (obecnie UPH). Książka ta wypełnia lukę w polskiej historiografii kościelnej, dotyczącej dziejów Kościoła siedleckiego.
Struktura opracowania jest bardzo przejrzysta i adekwatna do treści, zawartych w poszczególnych jej rozdziałach. Autor, rekonstruując historię Diecezji Siedleckiej, korzystał ze wzorów i doświadczeń innych badaczy, zajmujących się wcześniej dziejami Kościoła w Polsce. Wykorzystał także zasady metodologii, stosowanej w naukach historycznych. Wszystkie zagadnienia, podejmowane w pracy, są wnikliwie i szczegółowo analizowane w oparciu o bogaty materiał archiwalny oraz dotychczasową literaturę przedmiotu".
Co zmieniłbyś w swoim życiu, gdybyś miał pewność, że cokolwiek się wydarzy, wszystko się dobrze, a nawet wspaniale skończy? Niespełna czteroletni Colton, syn Todda i Sonji Burpo, odbył niezwykłą podróż do nieba i z powrotem, a jego rodzina została wystawiona na największą życiową próbę. W tych trudnych chwilach brakowało im pieniędzy, a rachunków i obaw tylko przybywało. Historia niebiańskiej podróży Coltona odmieniła ich życie, a książka Niebo istnieje… Naprawdę! – bestseller, który sprzedał się już w 8 milionach egzemplarzy
na całym świecie – dała nadzieję ogromnej rzeszy czytelników. W opartych na fragmentach opisanej przez nich wcześniej historii, Todd wraz z żoną Sonją, która po raz pierwszy z perspektywy matki dzieli się swoimi odczuciami, opowiadają o tym, jak to zdarzenie wpłynęło na ich życie i losy milionów innych osób. Dzieląc się własnym doświadczeniem, a także przytaczając liczne historie swoich czytelników, starają się nam uświadomić, że niebo istnieje naprawdę, a wiara w to może pomóc w przetrwaniu bolesnych chwil, takich jak śmierć bliskiej nam osoby, utrata dziecka na skutek poronienia czy nawet aborcji. Sięgając po tę książkę na co dzień, nabierzemy przekonania, że niezależnie od tego, z jakimi trudnościami przychodzi nam się zmagać w życiu, u jego kresu czeka na nas wyjątkowy dar od Boga w postaci nieba. Tego możemy być pewni. „Niebo” to ostatnie słowo Boga, a wiara w jego istnienie zmienia wszystko.
Święta Katarzyna ze Sieny (1347 - 1380) znana jest na całym świecie. Pan Jazus wybrał ją i posłał do rządzących, aby upominała ich w Jego imieniu. Czyniła to z heroicznym oddaniem i jest teraz jedną z trzech Patronek Europy. Jest także Doktorem Kościoła. Zanim to się jednak stało, była małą włoską dziewczynką i nazywała się Caterina Benincasa.
Błogosławiony Papież Jan Paweł II nazwał ją nieustraszoną mniszką, która przywróciła pokój w rodzinnym mieście, w swojej Ojczyźnie i w całej ówczesnej Europie.
Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia. Jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.
Ustanowiony 11 października 2012 roku przez Benedykta XVI Rok Wiary powinien być dla nas wszystkich rokiem wielu pytań o wiarę.
Warto stawiać sobie pytania w rodzaju: Co to jest wiara? Co nam daje wiara? Jak dojść do wiary? Jak żyć wiarą? Jak pogłębiać swoją wiarę? Jak przekazywać innym swoją wiarę? Jak nie stracić wiary?
Niniejszka książeczka stanowi refleksję nad drugim pytaniem spośród wyżej wymienionych: Co nam daje wiara? To pytanie bowiem, lekko egoistyczne, wydaje się najbardziej interesujące dla dzisiejszego człowieka, który często w sprawach codziennych zadaje to samo pytanie: co mi to da?
Zapraszamy zatem, Drogi Czytelniku, do refleksji na temat: co mi daje moja wiara? Autor książeczki, ks. Stefan Czermiński, odkrył 10 powodów, dla których warto wierzyć. Może jest ich więcej?
Przeczytaj, pomyśl... i może uklęknij?... Niech ta książeczka dalej się pisze... w Twoim życiu.
Minęło ponad sto lat od narodzin Ojca Pio i historia, którą każdego w milczeniu i trudzie piszą ludzie swoim życiem, stała się z wolna Historią pisaną przez historyków, utrwalaną w książkach, niosącą na sobie niezgłębione piętno Opatrzności. Z upływem czasu zmienia się także przestrzeń: zmieniają się nie tylko
kraje, domy, ulice, ale także krajobraz, ziemia, nawet skały. I tak podróżny, który dzisiaj minąwszy Benewent pokonuje zakręty drogi prowadzącej do Pietrelciny, z trudem jest w stanie wyobrazić sobie krajobraz, który był tłem narodzin i dzieciństwa Ojca Pio. Muły i wozy ustąpiły miejsca skuterom i samochodom, na ciemnej i zimnej ziemi widać ślady kół traktorów, rozpadający się asfalt pokrył zakurzone drogi. Tylko szare zimowe niebo i sroki przelatujące nisko nad polami pozostały, jak się zdaje, takie same. Francesco Forgione, który stanie się Ojcem Pio po święceniach kapłańskich, urodził się 25 maja 1887 roku, o godzinie 17, w izdebce przy Vico Storto Valle pod numerem 27, w dzielnicy Castello, najstarszej i najuboższej części Pietrelciny. Tu Francesco spędził dzieciństwo w trzech lokalach należących do jego rodziny przy Vicolo Storto Valle. Często przychodził modlić się w starym kościele parafialnym, a kiedy kościół był zamknięty, siadywał na kamieniu i modlił się, dopóki nie zawołała go mama. Nierzadko umawiał się z zakrystianinem, by ten zamykał go w kościele... i tak, przez
nikogo nie widziany, pozostawał sam na sam z Bogiem.
Siódme Dni Duchowości, które – jak co roku – odbyły się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach w dniach 27 i 28 września 2011 roku, skupione były wokół tematu: „Kościół domem i szkołą komunii”. Ks. Janusz Wilk we wprowadzeniu do niniejszej publikacji, będącej pokłosiem owych obrad, podkreśla, że zaproponowany temat „przypomina o jednym z kluczowych aspektów w tożsamości Kościoła – fakt, że jest on komunią, czyli wspólnotą, przestrzenią więzi i relacji. Kościół to także metafora drogi, po której wędruje się na spotkanie z Bogiem oraz po której Bóg chce przychodzić do człowieka, a po tej drodze nie porusza się w samotności życia. Wspólna droga wiary powoduje, że Kościół jako komunia naturalnie kształtuje styl chrześcijańskiego wędrowania. Nie narusza ludzkiej wolności, ale jak rodzic w domu wychowuje do życia oraz jak nauczyciel w szkole uczy, jak poruszać się w sprawach życia”.
Rozważania prowadzili:
Bp Bronisław Dembowski, Przemiana postawy Apostołów po zesłaniu Ducha Świętego
Ks. Wojciech Węgrzyniak, Architektura domu zwanego Kościołem
Ks. Stanisław Longosz, Kościół wielką rodziną w myśli Ojców Kościoła
Ks. Jožko Pirc, Kościół – społeczność doskonała czy Kościół – komunia?
Ks. Jožko Pirc, Kościół: dom i szkoła komunii
Archidiecezja Katowicka świętuje 90. rocznicę powołania administracji apostolskiej Górnego Śląska (7 XI 1922). Z tej okazji Sejmik Województwa Śląskiego ogłosił rok 2013 Rokiem Prymasa Augusta Hlonda. To on, zanim został „Wielkim Prymasem II Rzeczypospolitej” (słowa Jana Pawła II) – jako administrator apostolski oraz pierwszy biskup katowicki – powołał do życia najważniejsze instytucje dzisiejszej archidiecezji: kurię, sąd biskupi, seminarium duchowne, zapoczątkował budowę katedry, zreorganizował parafie oraz duszpasterstwo, powołał tygodnik „Gość Niedzielny”, doprowadził do koronacji Matki Boskiej Piekarskiej… Wszystko to utworzył w ciągu niespełna czterech lat.
30 lat po śmierci ks. kard. Hlonda spełniło się jego proroctwo o zwycięstwie Matki Najświętszej. Dokładnie w rocznicę i godzinę jego śmierci, 22 października 1978 r., odbyła się w Rzymie inauguracja pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Kard. Stefan Wyszyński, którego August Hlond konsekrował na biskupa i zasugerował jego nominację na swojego następcę, powiedział podczas wspomnianej inauguracji: „Wypełnia się testament kardynała Hlonda. (...) Wszystkie uczucia wiążemy z aktem dziękczynnym za tę proroczą wizję Kardynała Prymasa, który trzydzieści lat temu umierając w Warszawie mówił: Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej. Meldujemy Tobie, radosny przyjacielu z Ojczyzny niebieskiej, trwający dzisiaj na kolanach przed Świętą Bożą Rodzicielką: zwycięstwo, które ukazałeś, krzepiąc nas na duchu – przyszło!”.
Po 1990 r. przepowiednia Prymasa Hlonda o zwycięstwie nad komunizmem, nabrała cech proroctwa. Zapowiedział to zwycięstwo Prymas Hlond już w słynnym liście pasterskim „O katolickie zasady moralne”, 29 lutego 1936 r., głosząc, że „jedynie etyka katolicka ma elementy, które mogą skutecznie przeciwstawić się etyce bolszewickiej. (...) Etyki, wahające się między katolicyzmem a bolszewizmem, zawiodą i ulegną w wielkiej rozprawie o ducha świata. W walce ideowej z rewolucją bolszewicką tylko katolicyzm jest niepokonany”.
Do słów Prymasa Hlonda o czekającym nas zwycięstwie Maryi, wielokrotnie odwoływał się i często je przytaczał bł. Jan Paweł II (wzmiankę o tym znajdujemy nawet w papieskim testamencie). W tym kontekście czekamy obecnie na spełnienie się jeszcze jednego proroctwa, o którym była mowa we wspomnianym wyżej liście pasterskim Prymasa Hlonda, „O katolickie zasady moralne”, iż zwycięstwem ma być nowy człowiek, który wyrośnie z walk duchowych XX w. „Wyróść powinien z człowieczeństwem nieokaleczonym, z człowieczeństwem uporządkowanym, człowiek pełny, wolny, z inicjatywą, z obowiązkami i prawami złączony ze m Stwórcą i ze stworzonym światem, złączony ze swym Odkupicielem i jego prawem, złączony z Duchem Świętym i jego łaską. A więc nie mechaniczny, elektryczny, bezduszny robot w zamienionym na fabrykę świecie techniki, lecz prawdziwy władca świata, pan siebie samego, a sługa Boży”.
Ten wielki duchowy syn św. Jana Bosko, salezjański zakonnik, przez całe życie odznaczał się duchem ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Sam mówił: „Byłem kardynałem, a żyłem jak zakonnik”. Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Prymasa Augusta Hlonda od 2006 r. jest już na etapie prac w Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych. 22 października 2008 r. opublikowano w Rzymie tzw. Positio super virtutibus, co niewątpliwie przybliża nas do dnia jego beatyfikacji.
O „Wielkim Prymasie II Rzeczypospolitej”, wielkim wychowawcy Narodu Polskiego w kraju i na emigracji, pisze Czesław Ryszka w swojej najnowszej książce.
Jak znaleźć w sobie radość płynącą
z uczestnictwa we Mszy Świętej?
? Jak przygotować się do Eucharystii?
? Jak rozumieć gesty i znaki czynione przez kapłana?
? Jak działa w nas Duch Święty podczas Eucharystii?
Ta książka to przystępnie napisany przewodnik odpowiadający na wiele ważnych dla chrześcijanina pytań. Przybliża poszczególne części Mszy Świętej, dzięki czemu można pełniej uczestniczyć w liturgii. Stanowi wartościową pomoc zarówno dla księży, jak i osób świeckich, pragnących owocnie przeżywać Mszę Świętą.
Książka "Seks, małżeństwo i rodzina. Vademecum spowiednika" pełni rolę małego kompendium katolickiej etyki seksualnej oraz życia małżeńskiego i rodzinnego. Pomaga spowiednikom we właściwej ocenie moralnej wykroczeń seksualnych. Ukazuje zobowiązania moralne jakie rodzi powołanie do miłości, małżeństwa oraz życia w rodzinie. Dotyka najważniejszych i najtrudniejszych zagadnień, jakie penitenci mogą poruszać w konfesjonale. Warto, by sięgnęli po nią zarówno początkujący, jak i doświadczeni spowiednicy.
Ks. prof. dr hab. Edward Jarmoch
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?