W tej strefie zapraszamy do nabycia książek z szeroko pojętej dziedziny jaką jest psychologia. Posiadamy podręczniki i poradniki kierowane do specjalistów psychiatrii i psychologii, a także uczniów i studentów. Poprzez poradniki z zakresu problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży czy okresu dojrzewania. Proponujemy poradniki dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli, dzieci i modzieży. Garść rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą otworzyć drzwi umysłu. Polecamy dobre książki psychologiczne. W ofercie psychologia społeczna, kliniczna, biznesu, rozwoju, zdrowia, sportu, psychologia umysłu, relacje międzyludzkie i wiele innych poradników.
„Nic nie może lepiej udowodnić istnienia tego, co się nazywa »ironią życia«, niż zamęt wywołany kłótnią moich braci po drugim referendum w sprawie niepodległości Quebeku. Mój brat Doris, bardziej poważny, bardziej zacietrzewiony niż zazwyczaj, zaczął rozpytywać wszystkich dookoła, czy można być bezwiednym, nieświadomym rasistą, podejrzewać o rasizm naszą rodzinę, naszego ojca, dziadka Cardinala, rasistą nazywać Louisa. Przywoływać na usta słowo, którego nie byliśmy w stanie normalnie wypowiedzieć w zdaniach, gdzie podmiotem było jedno z nas. To słowo – jak Doris powiedział pewnego dnia Salomonowi – nie istniało, gdy byliśmy dziećmi. W tym momencie waśń przybrała inny obrót”.
Rozległa, wielowarstwowa opowieść o dziejach pewnej montrealskiej rodziny jest jednocześnie opisem procesu przełomowych zmian cywilizacyjnych i mentalnościowych, jakie dokonały się w społeczeństwie kanadyjskiego Quebeku na przestrzeni kilku dziesięcioleci minionego stulecia. W historię rodzinnych perypetii autorka wplata fundamentalne zagadnienia tożsamości etnicznej, politycznej i kulturowej oraz stosunku do innych zbiorowości; pokazuje sposoby skutecznego poszukiwania dróg akceptacji Innego, która prowadzi do stworzenia wielokulturowego, harmonijnego społeczeństwa.
Książka Monique LaRue to pierwsza laureatka prestiżowej Nagrody Jacques’a Cartiera, przyznawanej powieściom w języku francuskim.
Książka rzuca nowe światło na początki wspólnoty z Taizé, dając nam dostęp do niepublikowanych nigdy stronic spisanych przez jej założyciela – brata Rogera.
Pierwsza część obejmuje lata 1940–1955: ukazuje ona dzieło, którego brat Roger nigdy nie dokończył i które zostawił na etapie projektu.
Druga część zawiera pisma, które powstawały w latach 1956–1963: zapowiedź zwołania Soboru Watykańskiego II przez papieża Jana XXIII i jego rozpoczęcie miały znaczący wpływ na refleksję brata Rogera na temat jedności Kościoła. Na tych stronach autor wyraża swoją poetycką wizję życia, radość obcowania z naturą, czasami zaś pozwala dostrzec głębię cierpienia, jakie było jego udziałem.
W trzeciej części znajdziemy stronice, na których autor z perspektywy czterdziestu lat przywoła jeszcze raz osobę Jana XXIII i podkreśli rolę, jaką ten papież odegrał w życiu wspólnoty.
Jak zauważył w przedmowie brat Alois, brat Roger „do samego końca prowadził walkę, by zaufać obecności Boga. I może właśnie dzięki temu potrafił tak dobrze dostrzegać zmiany zachodzące w naszych społeczeństwach. Nierzadko na długo przed innymi spostrzegał coś, co było dopiero w fazie kiełkowania. Zaufanie do Boga dało mu odwagę, żeby o kilka kroków wyprzedzać bieg historii. Otwierał drogi, które wydawały się niemożliwe. I wszystko to zarówno dla pojednania chrześcijan, jak i dla pokoju w rodzinie ludzi”.
Brat Roger Schütz (właśc. Roger Louis Schütz-Marsauche, 1915–2005) jest założycielem wspólnoty z Taizé. Do śmierci był jej przeorem. Wspólnota nadal żyje tym, co charakteryzowało całe życie jej założyciela: żarliwe poszukiwanie pojednania między podzielonymi chrześcijanami, by ludzkiej rodzinie zapewnić pokój, i niewzruszone zaufanie do młodych ludzi.
Okazały modlitewnik. Imponujący zbiór modlitw w układzie kalendarza liturgicznego – na uroczystości, święta, wspomnienia dedykowane Matce Najświętszej, świętym i błogosławionym. Biogramy naszych orędowników, modlitwy, litanie i nowenny za ich przyczyną. Zaproszenie do świętych obcowania każdego dnia.
Treść opracowana przez cenionego duszpasterza, ks. dr. Zbigniewa Sobolewskiego, kapłana diecezji siedleckiej, teologa moralistę, autora popularnych publikacji i modlitewników. Publikacja pełna pokoju i nadziei, zachęcająca nas do naśladowania zapału, zaangażowania i wytrwałości świętych. Ucieszą się nią szczególnie osoby pragnące wzbogacić swoją modlitwę, pogłębić swoją wiarę. Bogactwo treści oraz piękna szata graficzna, nadają ponadczasową wartość tej księdze, która może się stać dzięki temu wspaniałą pamiątką na całe życie, podarowaną np. z okazji ślubu, ważnej rocznicy, urodzin, bierzmowania lub Pierwszej Komunii.
Moralność chrześcijańska jest refleksją nad tym, jak powinien żyć człowiek, aby utożsamić się z Chrystusem i uczestniczyć w Jego misji. Bóg w swoim odwiecznym planie zaprasza nas do tego, abyśmy się stali jego przybranymi dziećmi w naszym Panu, wszak naśladowanie Chrystusa jest pierwotnym i najgłębszym fundamentem chrześcijańskiej moralności (Veritatis splendor, 19). Taka jest myśl przewodnia niniejszej publikacji.Jasny, kompletny i syntetyczny wykład zagadnień teologii moralnej fundamentalnej. Każdy z omawianych tematów uświadamia czytelnikowi, że chrześcijańskie życie powinno być odpowiedzią na stwórczą i odkupieńczą miłość Boga. Autor analizuje zasadnicze aspekty teologii moralnej, biorąc za podstawę refleksji Pismo Święte, Tradycję i Magisterium Kościoła ze szczególnym uwzględnieniem Katechizmu Kościoła katolickiego oraz encykliki Veritatis splendor św. Jana Pawła II.
Składająca się z czterech rozdziałów książka Karoliny i Daniela Heinschów oraz ks. prof. Jana Kochela to udana próba łączenia teologicznych i pedagogicznych aspektów motywujących do tworzenia kultury miłowania. Wartością książki jest ukazanie prawd objawionych, czerpanie z opracowań naukowych i ukierunkowanie na ich praktyczne zastosowanie: formowanie postaw, budowanie relacji, rozwój miłości, wspieranie wzrastania w cnocie czystości oraz stymulowanie podjęcia odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
Podręcznik „Tak” dla wychowania seksualnego prezentuje proces wychowania do miłości, uwzględniając przy tym integralną wizję osoby i jej chrześcijańskie powołanie urzeczywistniane na drodze życia małżeńskiego. W przekonaniu jego autorów wychowanie seksualne winno być jednym z najbardziej chronionych procesów podejmowanych wśród ludzi, pozostawia bowiem w duszy i pamięci dziecięcej trwały ślad. (...) W wyczerpujący sposób przedstawia personalistyczną wizję osoby, seksualności i relacji miłosnych, łącząc teoretyczne wprowadzenie w zagadnienie katolickiej edukacji seksualnej z propozycją pracy formacyjnej, co podnosi publikację do rangi podręcznika nadającego się do szerokiego zastosowania duszpasterskiego dla dobra rodzin i Kościoła.
AUTORZY:
Karolina i Daniel Heinsch, małżonkowie i rodzice Karola i Adama, animatorzy Ruchu Czystych Serc Małżeństw, zaangażowani w formację małżonków i rodzin katolickich w Gliwicach; związani z katolickim czasopismem ewangelizacyjnym Miłujcie się!.
Jan Kochel, kapłan diecezji gliwickiej, teolog i pedagog, profesor nauk teologicznych, kierownik katedry Teologii Pastoralnej, Katechetyki, Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, rzeczoznawca ds. podręczników przy Komisji Wychowania Katolickiego KEP, członek Equipe Européenne de Catéchèse (EEC), European Forum for Religious Education in Schools (EuFRES), Stowarzyszenia Katechetyków Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego; redaktor naczelny strony Szkoły Słowa Bożego (www.ssb24.pl). Autor m.in.: Pedagogia biblijna w katechezie (2012), Duchowa pedagogia miłości (2018), Wprowadzenie do antropologii pedagogicznej (2018), Wprowadzenie do edukacji osób starszych (2020).
Ta książeczka to pierwszy modlitewnik malucha.Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, znak krzyża oraz inne modlitwy, które zachęcają dzieci do wielbienia Boga nie tylko słowami, ale i za pomocą gestów, czyli radosnym sercem i całym ciałem.To wspaniała propozycja, by modlić się razem z dzieckiem w rodzinie lub w przedszkolu.
Błogosławieni ci, którzy decydują się na spowiedź, czasem nawet po dziesiątkach lat trwania w grzechach ciężkich. Błogosławieni ci, którzy postanawiają skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, czyli z tego niezwykłego sakramentu, który dla człowieka zagubionego stanowi punkt zwrotny i który dosłownie ratuje życie każdemu, kto udręczony jest złą przeszłością. Spowiedź to Boże, radykalne, ratujące życie i uzdrawiające lekarstwo na złą przeszłość, która dręczy.
Każdy z nas potrzebuje dobrej spowiedzi, czyli tego sakramentu, który uwalnia nas od wszystkiego, co przeszkadza kochać i cieszyć się życiem. Sakrament pokuty i pojednania to spotkanie z Chrystusem, który urządza nam święto ocalenia i radości.
Ta publikacja nie powstała za biurkiem. Jest ona wynikiem tysięcy godzin sprawowania przez jej autorów posługi w konfesjonale. Autorzy tej książki prosto i precyzyjnie opisują warunki dobrego przygotowania się do spowiedzi i owocnego korzystania z tego sakramentu. Wzorem może być dla nas syn marnotrawny. Był on umarły, a ocalił się, bo zdobył się na uczciwy rachunek sumienia, na szczere wyznanie grzechów i na radykalne nawrócenie. Ta książka jest dla tych, którzy chcą dać sobie szansę na radość nawrócenia i ocalenia.
Po najbardziej atrakcyjnych miejscach autor proponuje spacery tematyczne, z dodatkowym planem i opisem trasy. Dotyczy to Rynku, dzielnicy Ormiańskiej, Podwala, Wałów Hetmańskich, Alei Akademickiej, murali Podzamcza (to pierwsza publikacja poruszająca tą tematykę!), sztuki ludowej w Skansenie oraz Cmentarza Łyczakowskiego. Dodatkowo książka zawiera opisy zwiedzania wnętrz z planami ekspozycji w najważniejszych obiektach, takich jak: Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Teatr Wielki, Lwowska Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Etnografii czy Lwowski Browar. Ponieważ wielką osobliwością miasta jest gastronomia, a lwowscy restauratorzy prześcigają się w niezwykłych pomysłach na wyszukany wystrój, jakość obsługi i atrakcyjność kulinarną serwowanych potraw, to opisowi głównych atrakcji turystycznych towarzyszy przegląd głównych miejskich lokali. Książka została bogato zilustrowana fotografią autorską z dwóch ostatnich lat.
Podział na rozdziały: 1. Stare Miasto, 2. Śródmieście Zachodnie, 3. Śródmieście Południowe, 4. Kleparów i Przedmieście Janowskie, 5. Wysoki Zamek i Podzamcze, 6. Łyczaków, 7. Przedmieście Stryjskie. Każdy rozdział ilustruje kolorowa 2-stronicowa mapa.
Ten oryginalny w formie album jest wspólnym dziełem dwóch autorów: ks. Pawła Tkaczyka, dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Kielcach, mającego pod swoją troskliwą pieczą zabytki sakralne znajdujące się na terenie diecezji kieleckiej, oraz Krzysztofa Pęczalskiego, znanego kieleckiego fotografa, od lat zajmującego się dokumentowaniem urody i walorów ziemi świętokrzyskiej.
Historia kieleckiej katedry obchodzącej właśnie swój jubileusz 850-lecia została zatem opowiedziana zarówno poprzez sugestywne, barwne słowo, jak i piękny, nastrojowy obraz. Przeglądając karty albumu, zgłębiamy burzliwą biografię tej świątyni, powstałej z fundacji biskupa krakowskiego Gedeona w 1171 r. i poświęconej w 1213 r. przez jego następcę bpa Wincentego Kadłubka. Na przestrzeni wieków, zachowując ciągłość kultu, przechodziła szereg architektonicznych przeobrażeń, zyskując w końcu obecny wygląd barokowej budowli, z wysmukłą sygnaturą oraz apsydą z romańskich ciosów pozostałych po pierwotnym kościele i naznaczonych gmerkami, znakami pierwszych budowniczych. Z kolejnych rozdziałów – Niebo, Ofiara, Skarb – dowiadujemy się wielu ciekawych informacji na temat programu ikonograficznego dekoracji malarskiej tej bazyliki, wyposażenia wnętrza i otoczenia kościoła, licznych ołtarzy, w tym głównego z imponującą nastawą i obrazem Wniebowzięcia NMP autorstwa Szymona Czechowicza, czy cennych zabytków przechowywanych w katedralnym skarbcu.
Zapoznając się z materialnym bogactwem kieleckiej katedry, poznajemy też jej gospodarzy i opiekunów: biskupów i proboszczów, artystów i mecenasów, duchownych i świeckich, którzy na miarę własnych możliwości dbali o swoją świątynię, będącą świadkiem ich silnej wiary i dziejowych przemian. Historia kieleckiej katedry to wszak szczególny dokument życia tutejszej wspólnoty wiernych i samych Kielc.
ublikacja poświęcona kolejnym przykazaniom Dekalogu, w kontekście słów Jana Pawła II, skierowanych do nas podczas pielgrzymki do Polski w 1991 r. 30 lat od owej pamiętnej wizyty, prezentujemy monografię dotyczącą papieskiego nauczania, przygotowaną pod redakcją ks. dra Radosława Mazura. Refleksje poprzedzone zostały analizami szerszego znaczenia Dekalogu w życiu społecznym i religijnym, a także w katechezie Kościoła katolickiego. Jeden z rozdziałów ukazuje sytuację społeczno-polityczną w Polsce oraz wydarzenia poprzedzające przemiany roku 1989, stanowiące tło i kontekst nauczania Jana Pawła II w 1991 roku.
Do wydania dołączona jest płyta CD z fragmentami pamiętnych homilii papieskich z roku 1991 – całe teksty wystąpień św. Jana Pawła II zamieszczamy w publikacji.
„Autorami poszczególnych rozdziałów są zazwyczaj znani w Polsce teologowie, zwłaszcza katechetycy, co gwarantuje wysoką jakość opracowań. Wartość dodaną stanowi fakt, że poszczególni autorzy wywodzą się i pracują w tych diecezjach, na terenie których Ojciec Święty wygłosił swoje nauczanie w 1991 roku.
Warto podkreślić obszerną bibliografię zamieszczoną na końcu każdego opracowania, która pozwala na dalsze poszerzenie analiz. Ważne są także streszczenia i słowa kluczowe przygotowanie w języku angielskim, co daje szansę na umiędzynarodowienie rezultatów przeprowadzonych badań” (fragment recenzji naukowej ks. prof. Pawła Mąkosy).
Dobranoc, Panie Boże to zbiór 365 historii biblijnych pochodzących ze Starego i Nowego Testamentu, dedykowany małym chrześcijanom. Każdy biblijny fragment tomu został opatrzony poruszającym komentarzem i piękną modlitwą, którą można wykorzystać w wieczornym pacierzu. To połączenie sprawi, że młodzi czytelnicy lepiej zrozumieją słowo Boże i będą potrafili odnieść je do codziennego życia.Historia stworzenia świata, arka Noego, dzieje Rut, Samsona, proroka Samuela, króla Dawida, Boże Narodzenie, cuda i przypowieści Jezusa to tylko niektóre historie biblijne, jakie znajdziemy w tej księdze.
Astronom, lekarz, prawnik, polityk, ekonomista, matematyk, geograf, tłumacz, historyk, filozof. Żył w czasach granicznych, w okresie wielkich przemian ideowych, społecznych i politycznych, między polskim średniowieczem a renesansem, gdy astronomia przenikała się z astrologią. Astrologiczna Ryba. Ów znak zodiakalny symbolizuje zniszczenie i odrodzenie oraz intelektualną iluminację. Taki też był żywot Kopernika, rozdarty między rozlicznymi obowiązkami a pasją, której oddawał się w samotności, kładąc podwaliny pod nowoczesną naukę. Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię nie krzykiem i autoreklamą, tylko zgodnie z naturą Ryb – wytrwałością i siłą spokoju.
Karol Antoni Juliusz Sym, występujący w filmie i teatrze jako Igo Sym, był postacią o niezwykłym i wyjątkowo burzliwym życiorysie. W czasie I wojny światowej walczył na froncie włoskim w armii austro-węgierskiej, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości brał udział już jako polski żołnierz w walkach o Śląsk Cieszyński.Zadebiutował w polskim kinie w 1925 r. i już po roku trafił do Wiednia, gdzie stał się jedną z największych gwiazd wytwórni Sascha-Film. Przyjaźnił się z Marlene Dietrich, którą nauczył grać na muzycznej pile, regularnie pojawiał się na okładkach austriackiego magazynu filmowego Mein Film i promował polską kulturę na arenie międzynarodowej. Na przełomie lat 20. i 30. występował zaś w kinie niemieckim u boku takich gwiazd jak Lilian Harvey, Lil Dagover i Olga Czechowa. Pod koniec 1931 r. zdecydował się na powrót do Polski, gdzie stał się jedną z głównych gwiazd teatrów rewiowych.Jak wyglądała droga Igo Syma do filmu? Z kim występował na wielkim ekranie i co sądził o swoich filmowych partnerkach? Jakie utwory wykonywał w warszawskich teatrach rewiowych? Jakim był synem, bratem, mężem i ojcem? Co sprawiło, że postanowił pójść na współpracę z Niemcami? Kto i na jakiej podstawie zdecydował o jego likwidacji?Książka Upadły amant. Historia Igo Syma odpowiada na wiele pytań dotyczących przedwojennego gwiazdora filmu i sceny, a z dokumentów, prasy i wspomnień artystów wyłania się obraz człowieka, który miał świat u stóp, lecz zaprzepaścił wszystko swoimi życiowymi wyborami.
Ta książka prezentuje sylwetki niezwykłych kobiet. Niektóre z nich to postaci biblijne i święte Kościoła katolickiego, inne to postaci historyczne żyjące w różnych epokach; jeszcze inne to bohaterki naszych czasów, które mogliśmy minąć na ulicy lub jechać z nimi w tramwaju…
Wśród przedstawionych pań są takie, które dokonały rzeczy wielkich: budowały szkoły i szpitale, troszczyły się o biednych i chorych. Inne żyły skromnie i cicho, przez nikogo nie zauważane. Co je łączy: kobiecość, hart ducha, duma i osobowość, a przede wszystkim miłość, która dla każdej z nich stanowiła inspirację do działania, niezależnie od tego, czy zakładały fundacje, zajmowały się pracą naukową czy… gotowały zupę.
Mądre, piękne i odważne… bohaterki dla dziewczyn XXI wieku
Święta Bożego Narodzenia są dla najmłodszych czasem magicznym. Czekają na choinkę, śnieg, pierniczki, prezenty... I nie mogą się doczekać. A rodzice? No cóż... Muszą poradzić sobie z niecierpliwymi dziećmi. A jak to zrobić? Zaproponować wspólne przygotowania krok po kroku, a właściwie dzień po dniu: od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia.Książka ,,W grudniu po południu"" jest właśnie o takim oczekiwaniu. A jak sprawić, by było radosne? Sposobów jest wiele! Bo przecież jednego dnia można przejrzeć ozdoby na choinkę, drugiego - wykonać nowy błyszczący łańcuch, trzeciego - porozmawiać z babcią o wigilijnych potrawach, czwartego - wybrać się na świąteczny kiermasz, piątego - przygotować karmnik dla ptaków, szóstego - napisać list do Mikołaja, siódmego - posprzątać w pokoju... Pomysłów na każdy dzień adwentu na pewno nie zabraknie! A kiedy to robić? Oczywiście w grudniu po południu!To pełna humoru książka o bardzo rezolutnej dziewczynce, jej rodzicach i dziadkach, którzy cieszą się na czekające ich święta Bożego Narodzenia. Zabawne dialogi, pełne ciepła relacje między najbliższymi tworzą wyjątkowy klimat i mogą być inspiracją do stworzenia własnego adwentowego kalendarza.
Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu
Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła.
Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d’Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych – trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg.
Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości, czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką – jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką – też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła.
Elżbieta Wiater – doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.
Czy to jest przyjaźń, czy to jużPomyślałem kiedyś, że tomy współredagowane przez kilku autorów rzadko są plonem ich wzajemnej miłości. Postanowiliśmy wraz z Alicją, z którą od wielu lat wędrujemy przez życie, to zmienić. Zakochani redaktorzy zaprosili zatem przyjaciół naszej przyjaciółki do współpracy. Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego dzieła ku pamięci, bo Grażyna Stachówna jakoś nie planuje zostać pomnikiem. Monografia miłości jest w istocie monografią. Prawdziwą. Chcieliśmy, aby książka, którą oddajemy teraz czytelnikom, zrywała z tradycją publikacji jubileuszowych. To dlatego autorzy poproszeni zostali o przedstawienie rozdziałów poświęconych różnym wariantom kina opowiadającego o miłości, a nie tekstów z kategorii co mi w duszy gra. Ten tom jest jednocześnie prezentem dla Grażyny z okazji jej urodzin. Wszystkiego najlepszego!Andrzej Pitrus
„Namysł nad istnieniem dzieła sztuki proponuję w formie meditatio tylko dlatego, że nie wyobrażam sobie rozważań na ten temat w jakiejkolwiek innej formie. Medytacja – słuchanie własnego myślenia – pozwala mi dotrzeć do metafizycznych źródeł dzieła. Metafizyczne źródło nie jest źródłem byle jakim, ale właśnie tym absolutnym i koniecznym początkiem istnienia rzeczy. Trudno taką absolutność i konieczność odnaleźć w tak zwanym świecie realnym, gdzie stoły i krzesła mają ważniejszą pozycję ontologiczną od myśli czy idei. Trudno też byłoby odnaleźć to źródło za pomocą sztywnych analiz, dla których ważniejsza jest metoda i pojęcie niż samo istnienie czy rzecz, którą chcę zbadać. Medytacja jest tutaj najrozsądniejszym wyjściem także i z tego powodu, że jest ona osobistym badaniem, osobistym zmaganiem się z przedmiotem badanym. Takie podejście natomiast uważam za najbardziej owocne w badaniu istnienia i nieistnienia dzieła sztuki i sztuki w ogóle”. Ze Wstępu
Jarek Skurzyński – doktor filozofii, autor eseju Tylko ateiści zostaną zbawieni (2015), powieści Zrolowany wrześniowy Vogue (2020) i dramatów wizualnych W raju się nie zgubisz oraz Ślepowidzenie (2020). Publikował między innymi w „Ruchu Filozoficznym” i „Stanie Rzeczy”. Tworzy i mieszka w Szczecinie.
Autor opisuje twórczość Janusza Nasfetera, tym samym pokazując, że to artysta oryginalny i niebanalny, wart uwagi i badawczego oglądu. Istnieją artyści nie wiadomo czemu pomijani, spychani na margines zainteresowań, wpychani w schematy poznawcze, którym przyprawia się, mówiąc za Gombrowiczem, „gęby”. Autor skupia się na twórczości Janusza Nasfetera, przypomina ją, a także osadza w kontekście historii kina polskiego.
Janusz Nasfeter został on zapamiętany głównie jako twórca filmu dziecięcego, a przecież przestrzeń jego twórczości okazuje się o wiele większa. Koleje jego życiowego losu sprawiły, że jest on jednym z najbardziej niedocenionych artystów. Drugi blok wśród jego spuścizny tworzy grupa filmów wojennych: Nasfeter był jednym z prekursorów gatunku partyzanckiego w polskim kinie. I wreszcie trzeci blok, który autor określa mianem „intymistycznego”. W tym wcieleniu Nasfeter obierał tematykę złożonych relacji rodzinnych, miłosnych. Interesowała go – czasem karkołomna – walka bohaterów o prawo do osobistego szczęścia.
Nasfeter spełniał się też – chociaż zdecydowanie rzadziej – w twórczości literackiej.
Starożytna wiedza i zgromadzone na przestrzeni tysiącleci doświadczenie na temat relacji kosmos – człowiek – środowisko naturalne na wyciągnięcie ręki! Jerzy Strączyński – uzdrowiciel, bioterapeuta, nauczyciel – dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, wprowadzając czytelnika w arkana medycyny energetycznej. Przedstawia najważniejsze zagadnienia i metody stosowane w medycynie energetycznej, bioenergoterapii i samouzdrawianiu oraz prezentuje szereg uzdrawiających technik. Tradycja uzdrawiania jest tak długa i bogata jak historia medycyny, a naturalne formy leczenia znane były już w starożytności. Medycyna ajurwedyjska, tybetańska i tradycyjna medycyna chińska od najdawniejszych czasów dowodzą niepodważalnej zależności między ciałem, umysłem i duchem. Jedynie utrzymanie harmonii na każdym z poziomów gwarantuje zachowanie pełni zdrowia i dobrego samopoczucia. Radiestezja i bioenergoterapia, odkąd pojawiły się w naszym życiu społecznym, wywarły duży wpływ na świadomość ludzi. Podążając ścieżką wyznaczoną przez autora: dowiesz się, na czym polega fenomen bioenergoterapii, poznasz rodzaje bioterapii, zasady działania i efekty, jakie przynosi, odkryjesz techniki postrzegania pozazmysłowego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?