Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Historia nie znała tak niezwykłego pontyfikatu. Próżno szukać drugiego takiego podróżnika na Stolicy Piotrowej. Jan Paweł II zyskał przydomek Największego Pielgrzyma. Wyczerpujące, bogato ilustrowane kompendium opowiadające o wszystkich pielgrzymkach Ojca Świętego Jana Pawła II począwszy od Santo Domingo 25 stycznia 1979 r. aż po Lourdes 15 sierpnia 2004 r. Opis i analizę najważniejszych wydarzeń uzupełnia ponad setka kolorowych zdjęć. Album został uzupełniony o ostatnią papieską pielgrzymkę tę do domu Ojca oraz jego drogę na ołtarze.
Szczególną zaletę tej jedynej w swoim rodzaju książki stanowi zamieszczenie w niej - wraz z opisami poszczególnych "wyczynów" sportowych Jana Pawła II - jego poglądów na znaczenie sportu w życiu człowieka w całościowym ujęciu.
Od 1990 r. toczy się proces beatyfikacyjny Piusa XII. Od lat trwa gorąca dyskusja, w której jedni nazywają go „wielkim sługą pokoju”, inni papieżem Hitlera, biernym wobec hitlerowskich zbrodni i w obliczu zagłady Żydów. Dyskusja ta nie jest wolna od uproszczeń, nieprawdziwych wnioskowań, nieudokumentowanych hipotez, fałszywych oskarżeń.
Profesor uniwersytecki Peter Godman oparł swą książkę „Tajne akta. Hitler i Watykan”
na dokumentach z lat 30. i 40. watykańskiego Sekretariatu Stanu oraz Najwyższej Kongregacji Świętego Officium, niedawno udostępnionych historykom. W przejrzysty, przystępny sposób przedstawia politykę Kościoła wobec III Rzeszy oraz jej uwarunkowania, stosunek do hitleryzmu papieża Piusa XI, sekretarza stanu kardynała Pacellego (późniejszego Piusa XII), episkopatu Niemiec, członków kurii rzymskiej, pracowników watykańskiej dyplomacji, Świętego Oficjum i jezuitów, którym papież zlecił analizę ideologii nazistowskiej. Autor zagląda za kulisy polityki Watykanu, analizuje motywy, wybory i działania poszczególnych osób dramatu w skomplikowanej sytuacji politycznej, społecznej i wewnątrzkościelnej.
Książka nie przynosi jednoznacznej odpowiedzi. Nie oskarża i nie gloryfikuje. Zmusza do zastanowienia.
Książka Cuda Ewangelii to jedna z nielicznych prób w historii myśli chrześcijańskiej zrozumienia i zracjonalizowania tego, co nie poddaje się racjonalizacji, czyli cudu właśnie. W czasach, gdy protestanccy i katoliccy teolodzy przekonywali wiernych, że cudów nie ma, a to, o czym czytamy w Ewangelii, to pobożne bajki, Sergiusz Bułgakow zdecydował się na napisanie pracy, w której nie tylko przekonuje, że wydarzenia biblijne są prawdziwe, ale też próbuje odpowiedzieć na pytania: Czy cuda są dowodem na istnienie Boga? Czy skończyły się one wraz z pobytem Jezusa Chrystusa na ziemi? Czy nadal dokonywać się mogą cudowne uzdrowienia? Czyją mocą dokonało się zmartwychwstanie?
Cuda Ewangelii – to nie tylko próba teologicznego spojrzenia na problem cudów, ale także przewodnik po tym, jak prawosławni rozumieją Bóstwo i człowieczeństwo Chrystusa, to przewodnik po prawosławnej antropologii i mistyce. Trudno o lepsze wprowadzenie w specyfikę rosyjskiej teologii w ogóle.
Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek.
Prezentujemy piękny i elegancki album, który można ofiarować dziecku jako pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
Pozwala on na wklejenie zdjęć i pamiątek z tego uroczystego dnia.
Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek.
Prezentujemy piękny i elegancki album, który można ofiarować dziecku jako pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
Pozwala on na wklejenie zdjęć i pamiątek z tego uroczystego dnia.
Człowiek został stworzony do miłości i tylko w niej odnaleźć może szczęście i sens życia. Miłość jest jego przeznaczeniem. Jednak aby kochać, najpierw trzeba zapomnieć o sobie, a to możliwe jest tylko wtedy, gdy jesteśmy wewnętrznie uspokojeni i pogodni.
Autor demaskuje mechanizmy obronne oraz maski i role, do jakich skłonni jesteśmy uciekać się dla zrekompensowania braku poczucia własnej wartości. Przekonuje, że najlepszym sposobem na zrozumienie i zaakceptowanie samego siebie i bliskich, jest opanowanie niełatwej sztuki rozpoznawania i komunikowania emocji.
Jak to zrobić? Czy łatwo osiągnąć taki stan?
Ta książka pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
"Podkreślić należy, że recenzowana praca obfituje w nowe ustalenia i interpretacje, wprowadza w obieg naukowy wiele interesujących i wartościowych źródeł. Napisana została z dużą znajomością poruszanej problematyki. Z drugiej strony natomiast stanowi podsumowanie badań nad dziejami konfesji protestanckich w Łodzi w XIX i na początku XX wieku. Warty podkreślenia jest wyważony i obiektywny stosunek autorki do zagadnień budzących dotąd niejednokrotnie wiele emocji."
prof. dr hab. Elżbieta Alabrudzińska
Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Wybór modlitw, które przez lata tworzył Jan Paweł II. Teksty te zakorzenione są w Piśmie Świętym. Ich uważna lektura pozwoli odkryć bogactwo myśli Papieża-Polaka o Bogu, człowieku i świecie.
Modlitwy ułożono pod kątem ich przydatności do modlitwy osobistej. każde wezwanie zostało poprzedzone myślą Jana Pawła II, która może być inspiracją do medytacji.
Zawiera modlitwy do Trójcy Świętej i poszczególnych Osób Boskich, do Matki Bożej i wybranych Świętych Kościoła, modlitwy w intencji świata, różnych narodów i naszej Ojczyzny, modlitwy za nas samych oraz litanie, do których wezwania wybrane zostały z tekstów Papieża. Każda z modlitw poprzedzona jest myślą Jana Pawła II. Indeks pomoże dobrać modlitwy do danego okresu liturgicznego lub dokonać wyboru według własnych potrzeb.
Teologiczne i praktyczne aspekty dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego
Pedagogiczne i etyczne aspekty dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego
Dialog chrześcijańsko-muzułmański w Polsce, Europie i na świecie
Literatura przestrzenią dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego
Oto zwięzły przewodnik po biografii Jana Pawła II: chłopca z Wadowic, studenta polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, robotnika i aktora podziemnego teatru, kapłana, biskupa, metropolity krakowskiego i, wreszcie, następcy św. Piotra. Koleje życia Karola Wojtyły śledzimy na tle historii Polski, z którą jego myśl i uczucia tak mocno były związane. Prezentujemy Ojca Świętego w podróżach apostolskich i w Watykanie, wśród tłumów wiernych, pośród mężów stanu, i w gronie najbliższych przyjaciół. Dzięki relacjom tych ostatnich, do faktów opisanych przez papieskich biografów dodajemy też mniej znane, a charakterystyczne dla jego życia i pontyfikatu gesty, i wydarzenia. Starannie dobrane, często unikalne ilustracje ukazują życie, działalność i charyzmę Papieża.
Książka zawiera podstawowe informacje dotyczące objawień Matki Bożej w Medziugorju. Stanowi również zbiór Orędzi od 1981 roku. Orędzia w niej zawarte stanowią przesłanie Matki Bożej dla świata w oficjalna wersja tłumaczenia z języka chorwackiego parafii św. Jakuba w Medziugorju.Może stanowić pomoc w codziennej modlitwie,jak również źródło rzetelnych informacji na temat objawień. Została przygotowana przez Polskie Centrum Informacyjne „MIR” Medziugorje działające za pośrednictwem strony internetowej www.centrummedjugorje.pl. Głównym celem działalności centrum jest przekazywanie informacji z Parafii św. Jakuba w Medziugorju i oficjalnej nauki Kościoła Katolickiego na temat trwających objawień.
Książka ta stanowi dokumentalny zapis historii uleczenia z nałogu narkomanii i duchowemu nawróceniu młodych ludzi w zwykłej szkole życia założonej w Medziugorju przez skromną włoską zakonnicę siostrę Elwirę.
Głównym przedmiotem nauczania jest MIŁOŚĆ:
miłość do Boga, miłość do bliźnich i miłość do siebie samego. "Nauka" trwa przeciętnie 3 lata. Dyplom tej szkoły daje szanse na prawdziwy sukces - nowe odrodzone życie.
Książkę polecamy szczególnie rodzicom i młodzieży poszukującej pomocy w celu wyjścia z nałogu.
To prawdziwe światło w tunelu.
Kiedy byłam małą dziewczynką moi dziadkowie opowiedzieli mi o wielkiej łunie, która tak rozświetlała nocne niebo, że - jak twierdzili - na ciemnej ulicy można było znaleźć igłę. Według nich owo niezwykłe światło zapowiadało nadejście drugiej wojny światowej. Jakiś czas później usłyszałam o proroctwie fatimskim, w którym Maryja zapowiadała pojawienie się wyjątkowo zjawiskowej zorzy tuż przed wybuchem najokrutniejszej z wojen, W ubiegłym roku, z czystej ciekawości, postanowiłam poszukać choćby jednej notatki prasowej z tamtych czasów, która wspominałaby o łunie. Rezultaty mojego niewinnego śledztwa kompletnie mnie przerosły.I tak powstał pierwszy rozdział tej książki.
Rozmówcą nagrodzonego Oscarem aktora jest jego buddyjski nauczyciel Roshi Bernie Glassman, z którym przyjaźni się od ponad dziesięciu lat. Przyrównuje on ikoniczną rolę Jeffa Bridgesa w filmie „Big Lebowski” do łamed wownika – jednego ze sprawiedliwych w żydowskim mistycyzmie, którzy niczym się nie wyróżniają i są ludźmi prostymi, ale o tak szlachetnym sercu, że dzięki nim Bóg pozwala światu trwać. Jego przyjaciel Jeff ujmuje to inaczej: wielkość Kolesia polega na tym, że woli dać pyska niż dać w pysk. Toczący się niespiesznie dialog odwołuje się do biografii Bridgesa, nie tylko zresztą artystycznej. Wspomina on swoje dzieciństwo, młodość oraz ludzi, których spotkał na swojej drodze i których nauki wywarły na niego wpływ. Punktem wyjścia do rozważań Bridgesa i Glassmana jest tytułowy Koleś, grany przez Bridgesa w „Big Lebowskim”. Podstarzały wieczny hippis, od którego bije nie tylko ujmująca szczerość i dobroduszność, ale także… dość luzackie podejście do życia. Glassman: Koleś przypomina nas wszystkich. Wnerwiają go różne rzeczy, na przykład gdy ktoś sika na jego dywan. Ma różne myśli, przeżywa frustracje, jak my wszyscy, ale nie to jest podstawą jego działania. Podstawę stanowi to, gdzie jest. Odpowiada mu Bridges: Robi swoje, jest bardzo autentyczny, ale nieprzewidywalne życie tarmosi nim raz za razem. Koleś radośnie wiosłuje po rzece, ale ciągle pojawia się coś nowego, więc musi się dostosowywać. „Koleś i mistrz zen” to także (a może nawet przede wszystkim!) błyskotliwie poprowadzony wykład buddyzmu zen. Stąd wszelkie nawiązania do „Big Lebowskiego” – czy biografii jego aktora – zostają zgrabnie powiązane z wątkami tej filozofii. Przypadki Kolesia stanowią znakomity pretekst do duchowych podróży Glassmana: Jedna z pierwszych nauk Buddy mówi, że życie to cierpienie. Budda nie miał na myśli rozdzierającego, dojmującego, traumatycznego cierpienia, ale coś bardziej fundamentalnego. Bo bez względu na to, jak dobrze nam idzie albo jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, każdego dnia pojawiają się zmiany, które przynoszą nam niezadowolenie i rozczarowanie. Tak więc film zaczyna się zaserwowaniem Kolesiowi porcji cierpienia, bo ktoś sika na jego dywan, dywan, który „robił mu pokój”. „Koleś i mistrz zen” to inspirująca i pogodna książka, zapis swobodnej, serdecznej rozmowy o życiu i filmach, zabawnej i zarazem pouczającej. Głęboki humanizm jej autorów przypomina o wadze czynienia dobra w trudnych czasach.
Rozmówcą nagrodzonego Oscarem aktora jest jego buddyjski nauczyciel Roshi Bernie Glassman, z którym przyjaźni się od ponad dziesięciu lat. Przyrównuje on ikoniczną rolę Jeffa Bridgesa w filmie „Big Lebowski” do łamed wownika – jednego ze sprawiedliwych w żydowskim mistycyzmie, którzy niczym się nie wyróżniają i są ludźmi prostymi, ale o tak szlachetnym sercu, że dzięki nim Bóg pozwala światu trwać. Jego przyjaciel Jeff ujmuje to inaczej: wielkość Kolesia polega na tym, że woli dać pyska niż dać w pysk.
Toczący się niespiesznie dialog odwołuje się do biografii Bridgesa, nie tylko zresztą artystycznej. Wspomina on swoje dzieciństwo, młodość oraz ludzi, których spotkał na swojej drodze i których nauki wywarły na niego wpływ.
Punktem wyjścia do rozważań Bridgesa i Glassmana jest tytułowy Koleś, grany przez Bridgesa w „Big Lebowskim”. Podstarzały wieczny hippis, od którego bije nie tylko ujmująca szczerość i dobroduszność, ale także… dość luzackie podejście do życia. Glassman: Koleś przypomina nas wszystkich. Wnerwiają go różne rzeczy, na przykład gdy ktoś sika na jego dywan. Ma różne myśli, przeżywa frustracje, jak my wszyscy, ale nie to jest podstawą jego działania. Podstawę stanowi to, gdzie jest. Odpowiada mu Bridges: Robi swoje, jest bardzo autentyczny, ale nieprzewidywalne życie tarmosi nim raz za razem. Koleś radośnie wiosłuje po rzece, ale ciągle pojawia się coś nowego, więc musi się dostosowywać.
„Koleś i mistrz zen” to także (a może nawet przede wszystkim!) błyskotliwie poprowadzony wykład buddyzmu zen. Stąd wszelkie nawiązania do „Big Lebowskiego” – czy biografii jego aktora – zostają zgrabnie powiązane z wątkami tej filozofii. Przypadki Kolesia stanowią znakomity pretekst do duchowych podróży Glassmana: Jedna z pierwszych nauk Buddy mówi, że życie to cierpienie. Budda nie miał na myśli rozdzierającego, dojmującego, traumatycznego cierpienia, ale coś bardziej fundamentalnego. Bo bez względu na to, jak dobrze nam idzie albo jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, każdego dnia pojawiają się zmiany, które przynoszą nam niezadowolenie i rozczarowanie. Tak więc film zaczyna się zaserwowaniem Kolesiowi porcji cierpienia, bo ktoś sika na jego dywan, dywan, który „robił mu pokój”.
„Koleś i mistrz zen” to inspirująca i pogodna książka, zapis swobodnej, serdecznej rozmowy o życiu i filmach, zabawnej i zarazem pouczającej. Głęboki humanizm jej autorów przypomina o wadze czynienia dobra w trudnych czasach.
czyta: Zbigniew Zamachowski
Album otwiera wyjątkowy esej o wszystkich papieżach, którzy dotychczas zostali wyniesieni do chwały ołtarzy. Natomiast jego główna część to relacja z kwietniowych uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII w Rzymie, obejmująca wszystkie ważne miejsca i wszystkie najważniejsze wydarzenia tego niezwykłego aktu, który skupił uwagę całego katolickiego świata. Teksty zilustrowane zostały zdjęciami wykonanymi w Watykanie przez wybitnego fotografika Adama Bujaka. Tym, którzy nie mogli się wybrać do Rzymu na kanonizację, książka przybliży uroczystości w Świętym Mieście, a dla tych, którzy tam byli, będzie cenną pamiątką niezapomnianych chwil. Album ukaże się niebawem po zaplanowanych na 27 kwietnia rzymskich uroczystościach kanonizacyjnych.
Przygotowana przez specjalną ekipę reporterską Białego Kruka monumentalna książka dokumentująca niezwykłe historyczne wydarzenie - kanonizację dwóch wielkich papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Znajda się w niej relacje z przygotowań i przebiegu uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie (w tym Msza św. kanonizacyjna, nocne czuwania modlitewne i Msze św. dziękczynne), wszystkie wygłoszone tam ważne przemówienia i homilie, a także opis atmosfery, jaka panowała na ulicach Wiecznego Miasta. Teksty zilustrowane zostaną około 250 zdjęciami wykonanymi przez słynnego papieskiego fotografa Adama Bujaka. Dojdą do tego relacje z uroczystości kanonizacyjnych w sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach oraz szkice biograficzne obu wyniesionych na ołtarze papieży. Największa i najlepsza relacja z wydarzenia, jakiego dotąd nie było w dziejach świata.
Weź, czytaj: świetny publicysta, autor książki „Lepiej palić fajkę niż czarownice” znowu wsadza kij w mrowisko polskich i kościelnych sporów. Rok 2014 dla księdza Adama Bonieckiego, Redaktora Seniora „Tygodnika Powszechnego”, jest rokiem szczególnym. W lipcu będzie obchodził swoje 80. urodziny. W tym roku minie także 50 lat od pierwszej jego publikacji na łamach „Tygodnika Powszechnego”, którego 15 lat temu został redaktorem naczelnym. To nie jedyne powody do świętowania – 35 lat temu objął stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, a 40 lat temu wydał nakładem Znaku swoją pierwszą książkę Rozmowy niedokończone. Z okazji jubileuszu księdza Adama Bonieckiego przygotowaliśmy książkę Zakaz palenia - zbiór edytoriali z „Tygodnika Powszechnego”, który jest kontynuacją bestsellerowego tomu Lepiej palić fajkę, niż czarownice opublikowanego w listopadzie 2011 roku. Paradoksalnie, po nakazie milczenia nałożonym na księdza Adama przez jego zwierzchników, zainteresowanie jego osobą wzrosło – od tego czasu odwiedził on ponad 200 miejsc w Polsce i za granicą, w których spotkał się z czytelnikami, wiernymi, wszystkimi, dla których głos księdza Bonieckiego jest ważnym elementem debaty publicznej. Książka będzie ilustrowana zdjęciami Grażyny Makary i opatrzona komentarzami Michała Okońskiego i Piotra Mucharskiego, redaktorów „Tygodnika Powszechnego”.
Kolekcja "Dwudziestolecie międzywojenne " to wyjątkowa seria 39 książek o świecie, który przeminął, ale który wart jest przypomnienia. Zapraszamy czytelników do sentymentalnej podróży, w której postaramy się przedstawić najważniejsze aspekty życia w tamtych czasach. Opowiemy o tym, jak Polacy pracowali i odpoczywali, co ich wzruszało, interesowało czy bulwersowało. W naszej serii nie zapomnimy także o poważniejszych tematach , takich jak: polityka, rozwój nauki i przemysłu oraz stosunek do mniejszości narodowych . Zatem, cytując słowa znanego szlagieru z 1935 roku, powróćmy jak za dawnych lat ...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?