Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Przewodnik rekolekcyjny napisany przez cenionego znawcę życia i nauczania św. Teresy i św. Jana, jest zaproszeniem na drogę wewnętrznego doświadczenia, żywego i przemieniającego, Książka stanowi pomoc w pokonywaniu kolejnych etapów rozwoju duchowego oraz sposobów ich rozpoznawania. Czytelnik oprócz cennych wskazówek zajdzie tutaj bogactwo odniesień do pism Reformatorów Karmelu. Autor przedstawia rozważania poranne i wieczorne na cały miesiąc, przewidując także korzystanie z książki według indywidualnych potrzeb czytelnika lub animatora rekolekcji.
Nowe opracowanie listów Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża).
Pierwszy z tomów zawiera wszystkie odnalezione dotąd listy z lat 1916-1933. Dotyczą studiów filozoficznych autorki we Fryburgu oraz okresu do wstąpienia do klasztoru karmelitanek bosych w Kolonii. Rzeczowe i kompetentne wprowadzenie oraz objaśnienia i komentarze zawarte w przypisach ukazują relacje duchowe i intelektualne Edyty Stein, a także zmagania o kształt własnej drogi życiowej.
Matka Teresa od Jezusa (Marianna Marchocka, 1603-1652) należała do pierwszego pokolenia polskich karmelitanek bosych. Z racji świętości życia i roli, jaką odgrywała w życiu Zakonu na ziemiach polskich, nazwano ją "polską Teresą". W klasztorach skrzętnie gromadzono informacje o łaskach przypisywanych jej wstawiennictwu, czytano jej teksty i życiorys, napisany przez o. Ignacego od św. Jana Ewangelisty, dzisiaj uważany za arcydzieło hagiografii staropolskiej. U schyłku XIX wieku święty Rafał Kalinowski podjął starania w kierunku otwarcia procesu beatyfikacyjnego m. Teresy. Ostatecznie został on otwarty dopiero w 2007. Jest to pierwsze pełne wydanie pism tej najsłynniejszej polskiej karmelitanki bosej.
Czy nie masz czasami poczucia, że między twoją duchową kondycją a wymaganiami Ewangelii jest przepaść...? Nad tą przepaścią Jezus zbudował most łaski, zachęcając, abyś szedł za Nim drogą pokory, w duchowym ubóstwie, pielgrzymując jakby we mgle - w mroku wiary... Pochylając się nad naszymi codziennymi troskami i słabościami. Autor przekazuje w swojej książce mądrość i doświadczenie świętych oraz przytacza wypowiedzi współczesnych świadków wiary. Wszystko to sprawia, że książka ta jest pełna nadziei i tchnie świeżością żywej wiary. Ta książka naprawdę cię poruszy i pocieszy.
Antologia jest zapisem doświadczeń mistycznych 35 postaci polskiego Kościoła, m.in. bł. Dorota z Mątowów, św. Józef S. Pelczar, ks. Jan Bochenek, Sł. B. Teresa Marchocka OCD, św. Faustyna Kowalska, Sł. B. Kunegunda Siwiec, Sł. B. Zofia P. Tajber ZDCh, Wanda Boniszewska CSA, Sł. B. Jan Paweł II. Teksty zamieszczone w Antologii ukazują ich wewnętrzny żar ducha, jak i wyważoną refleksję nad tym, co najmocniej łączy Stwórcę ze stworzeniem. Jest to bardzo osobista historia człowieka pisana przez Boga, w ukryciu ich serc i wartkich nurtach wielkich wydarzeń. Antologia udostępnia w dużej mierze teksty jeszcze niepublikowane.
Wyjątkowa, opowieść o życiu Teresy Martin znanej jako św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Dzieje życia opierają się wyłącznie na autentycznych dokumentach i przedstawiają Teresę taką, jaka była w rzeczywistości. Poznajemy jej życie rodzinne, pobyt w Karmelu, historię jej choroby i śmierci. Autor z ogromną pasją bada życie normandzkiej karmelitanki, która wbrew wszelkim przeszkodom, z zuchwałą odwagą ośmieliła się uwierzyć w miłosierną Miłość Ojca, "w tę najbardziej podstawową rzeczywistość Ewangelii", jak mówił w Lisieux Jan Paweł II. Książka została wzbogacona zdjęciami św. Teresy, jej bliskich oraz miejsc z nią związanych takich jak: Lisieux, Alencon i Buissonnets.
Pozycja przeznaczona dla wszystkich którzy lepiej chcą poznać życie i duchowość Małej Świętej.
W antropologii teologicznej Edyta Stein ogniskuje swe rozważania wokół pytania o to, „czego nasza wiara uczy o człowieku, aby w tym świetle poddać sprawdzeniu zarówno własną koncepcję człowieka, jak i każdą obcą”. Starała się przy tym, by jej antropologia miała zastosowanie w pedagogice katolickiej.
Na niniejszy tom składa się bowiem cykl niewygłoszonych wykładów dla Niemieckiego Instytutu Pedagogiki Naukowej, opracowany w roku 1933 – w czasie przełomowym zarówno dla dziejów nazizmu, jak i dla dalszych losów samej autorki, w której dojrzewała wówczas decyzja o wstąpieniu do Karmelu.
W swym ujęciu antropologicznym Edyta Stein ukazuje człowieka jako jedność duszy/ducha i ciała, jako istotę stworzoną, obdarzoną rozumem, wolną wolą i łaską. Ponieważ działanie mocy Bożej przejawia się zwłaszcza w sakramentach, autorka omawia je jako fundament życia duchowego. Zajmuje się także kwestią wolności w kontekście natury i łaski. W obszernej, choć niedokończonej części, autorka podejmuje dyskusję z tezami modernistów dotyczącymi związków pomiędzy rozumem a wiarą. Dla współczesnego czytelnika wskazane przez Edytę Stein błędy modernizmu mogą stać się punktem wyjścia do przemyślenia obecnego kryzysu wiary oraz pogłębionego rozumienia Kościoła.
Edyta Stein ukazała w zapiskach autobiograficznych swoje dzieciństwo i młodość na tle życia rodzinnego we Wrocławiu, potem czasy studenckie w Getyndze i środowisko filozoficzne skupione wokół Husserla, oraz wspomnienia z okresu służby sanitarnej w szpitalu polowym w Hranicach na Morawach podczas I wojny światowej. Rękopis kończy się na wydarzeniach roku 1916, ale pojawiają się fakty sięgające roku 1920.
Wydanie zawiera również inne teksty o charakterze autobiograficznym, informacje o postaciach wymienionych przez Edytę Stein oraz drzewo genealogiczne rodzin Courantów i Steinów.
Lektura Duszy mojej duszy pokazuje, że życie z Bogiem nie jest zarezerwowane tylko dla osób zakonnych, ale może być prowadzone wszędzie, zależy to tylko od naszej decyzji. Jeśli ktoś szuka mistyki codzienności, kontemplacji prowadzonej w życiu małżeńskim, rodzicielskim, w pracy i na ulicy to w tej książce znajdzie odpowiedź jak je odnaleźć. Ta książka mówi o modlitwie i jest modlitwą, aktualną i bardzo współczesną, która wciąga, angażuje i bez specjalnych technik uczy jak spotykać się z Bogiem. Autorka porusza też trudny temat samotności, która towarzyszy każdemu człowiekowi bez względu na powołanie. Dzięki niej odkrywamy, że samotność może również być modlitwą.
Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.
365 dni ze Świętymi Karmelu - to publikacja dla wszystkich zabieganych pośród codziennej krzątaniny... o. Jerzy Zieliński proponuje w rytm każdego dnia włączyć myśl Świętego Karmelu, zatrzymać się na moment, rozważyć i co najważniejsze wprowadzić w życie...
Jakub, syn Izaaka, syna Abrahama... Drugi tom z serii ?Na Drogach Wiary? ukazuje burzliwe losy Jakuba, dojrzewanie w zawierzeniu Jedynemu oraz spełnianie się Bożej obietnicy danej Abrahamowi.
Seria ?Na Drogach Wiary? przybliża najważniejsze postaci Biblii. Ich dobór, jak i zamysł pełnej opowieści zamyka się w ostatniej książce cyklu: ?Aby się wypełniły Pisma?, jednak każdy tom stanowi odrębną całość poświęconą tytułowemu bohaterowi. Abraham, Jakub, Józef, Mojżesz, Jozue, Estera, Samson, Judyta, Saul, Dawid, Salomon, Rut... i wielu, wielu innych, którzy szli drogami nieraz bardzo trudnego dialogu z Bogiem. Drogami zmagań, zwątpień, buntów, poszukiwań, zdrad, ale i drogami zawierzenia, przyjmowania, zgadzania się z wolą Jedynego.
Autor, ks. Antoni Kajzerek, trzymając się ściśle przekazu biblijnego, przedstawia losy tych postaci z wielką pasją. Pozawala im przemówić pominiętą codziennością, możliwymi zachowaniami, zmaganiami, kreśli ich sylwetki charakterologiczne, a osobom drugoplanowym czy wpisanym w tło dziejów na kartach Pisma Świętego daje imiona, twarze, własną historię ? przez co wszyscy bohaterowie stają się bliżsi. Są autentycznymi świadkami odważnego życia opartego na wierze lub pokazują konsekwencje schodzenie z jej dróg. Czy mogą nam, ludziom w XXI wieku, w czymś pomóc, coś pokazać?
Mamy nadzieję, że lektura tej serii zarówno wzmocni w Czytelniku pragnienie sięgnięcia do źródła: do Pisma Świętego, jak i pomoże pokonywać własną, niepowtarzalną drogę wiary.
Z powodu materii przekazu (wpisy blogowe) teksty są krótkie. Są też lakoniczne, miejscami aż do granic zrozumiałości. Tak jest i musi być, by mogły dziedziczyć coś ze zwięzłości ewangelicznych narracji. Ta lakoniczność zmusza do namysłu, medytacji, a tekst biblijny otwiera się naprawdę dopiero przed medytującym, kontemplującym go. Inaczej pozostaje zamknięty i nie oferuje niczego poza swoją faktycznością. Uważam, że interpretacja tego tekstu musi wspomnianą własność posiadać ? musi dawać do myślenia. Przedstawione wykładnie czytań niedzielnych są w tym sensie wymagające ? nie są prostym brykiem do niedzielnego kazania. Mają związać myśl z tekstem ewangelicznym, pobudzić do refleksji, która ma mieć swój grunt w Biblii. / Ze wstępu Autora
Pierwszy tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza.
Wyjdź całkowicie z siebie dla Boga, a On wyjdzie cały z siebie dla ciebie. Kiedy Bóg i człowiek wychodzą z siebie, to, co pozostaje, jest prostym Jednym.
Jeśli brak pobożności i skruchy sprawia ci ból, to właśnie jest teraz twoją pobożnością i surowością.
Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczyma, którymi patrzą na krowę, i chcą kochać Boga tak, jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera, ze względu na swoją własną korzyść.
Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca, od jego wielkiego ucznia – XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy, a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy. Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).
Święty Benedykt (ok. 480-547) jest znany na świecie jako Główny Patron Europy i genialny autor pierwszej Reguły zakonnej na kontynencie europejskim. Jego duchowość i światły umysł wywarły wielki wpływ na rozwój życia, nauki i kultury w Europie. Zanim to się jednak stało był małym chłopcem, mieszkał w Nursji, we Włoszech, a rodzice mówili do niego: Benedictus, co znaczy: błogosławiony.
Błogosławiony Papież Jan Paweł II, przypominając jego słynne hasło: "Módl się i pracuj", dodawał zawsze z uśmiechem: "i nie bądź smutny"!
Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia. Jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.
Święta Kinga (1234-1292) była córką króla węgierskiego, Beli IV, z dynastii Arpadów i żoną polskiego księcia krakowsko-sandomierskiego, Bolesława. W sposób heroiczny naśladowała cnoty Pana Jezusa i na różne sposoby umacniała wiarę Polaków. Przyczyniła się do odkrycia w Polsce największych na świece złóż soli kamiennej. Zanim to się jednak stało była małą dziewczynką, a rodzice nazywali ją Kunegundą.
Błogosławiony Papież Jan Paweł II powiedział o Kindze, że jest przykładem harmonii pomiędzy wyznawaną wiarą, a własnym życiem.
Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia. Jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.
Papież Benedykt XVI nie podróżował tak często jak jego poprzednik. Przez ponad 7 lat odbył 24 podróże apostolskie. Odwiedził m.in.: Niemcy (3 razy), Hiszpanię (3 razy), Polskę, Czechy, Austrię, Francję, Portugalię, Wielką Brytanię. Podczas swojego pontyfikatu dwukrotnie był na kontynencie afrykańskim odwiedzając Kamerun, Angolę i Benin. Papież przyjął zaproszenie do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Był w Meksyku i w komunistycznej Kubie. Swoją najdłuższą pielgrzymkę odbył w 2008 roku do Australii na Światowe Dni Młodzieży. Wreszcie odwiedził Ziemię Świętą, czyli Izrael, Palestynę, Jordanię i Liban.
Każdy papież jest równocześnie prymasem Italii. Stąd Benedykt XVI oprócz podróży zagranicznych odwiedzał też poszczególne regiony państwa włoskiego, a tym samym diecezje włoskie w ramach odwiedzin duszpasterskich. Od kwietnia 2005 roku do października 2012 roku odbył ponad 30 takich podróży, nie licząc oczywiście letniego pobytu w Castel Gandolfo.
Niniejsza książka Włoskie podróże papieskie. Od Bari do Loreto zawiera opis 27 wizyt duszpasterskich Ojca Świętego na terenie Włoch.
"Kolejne wizyty i pielgrzymki Ojca Świętego zostają przez media najczęściej odnotowane i bardzo szybko zapomniane. Tymczasem te swoiste papieskie misje są przecież kontynuacją arcyważnych dla całego chrześcijaństwa podróży apostolskich sprzed wieków. Przypomina o tym ojciec Emil Pacławski ? baczny obserwator i komentator pontyfikatu Benedykta XVI".
Piotr Drzyzga, portal Wiara.pl
Przez ponad trzysta lat posługa egzorcystów w Kościele pozostawała w całkowitym zapomnieniu, dlatego też Ojciec Gabriele Amorth, przyjmując nominację na ten urząd, postawił przed sobą dwa cele. Pierwszym z nich była doraźna pomoc cierpiącym, którzy doświadczali działania złego ducha, a dotąd nie mieli się do kogo zwrócić, zaś drugim uświadomienie kapłanom znaczenia tej posługi. Dziś coraz więcej członków Kościoła – również świeckich – zdaje sobie sprawę z poważnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą lekceważenie wpływu mocy zła na nasze życie. Wciąż jednak nasza niewiedza daje wielką przewagę Szatanowi w walce między dobrem a złem.
W wyjątkowym wywiadzie udzielonym siostrze Angeli Musolesi, Ojciec Amorth opowiada o niezwykłych wydarzeniach, jakich był świadkiem podczas pełnienia obowiązków egzorcysty.
Modlitewnik. Pamiątka pierwszej Komunii Świętej to niezbędna pozycja dla każdej osoby przystępującej do I Komunii Świętej. W modlitewniku zamieszczono mały katechizm, ważne modlitwy, pieśni i litanie.
Książka „Wiara Kościoła Chrystusowego – moja wiara” jest zbiorem katechez wygłoszonych w parafii Świętego Krzyża w Lublinie, w ramach Roku Wiary, przez wybitnego kaznodzieję, znakomitego teologa życia duchowego, wieloletniego profesora KUL-u, twórcę Lubelskiej Szkoły Duchowości, autora licznych publikacji z zakresu teologii duchowości – Księdza Profesora Waleriana Słomkę.
Katechezy obejmują w całości poszczególne artykuły Składu Apostolskiego. Książka Księdza Profesora ukazuje się w osiemdziesiątą rocznicę jego urodzin.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?