Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Historia Cudownego Obrazu powiązana z dziejami Polski została przekazana tak, aby odzwierciedlić szczególną miłość Matki Bożej do narodu polskiego. Autorka czerpiąc z bogactwa źródeł daje wiele przykładów cudownej i pełnej chwały opieki Maryi oraz wiary i miłości do Niej ludzi prostych i wielkich , ubogich i władców, grzeszników i świętych. Mówi, że „jeśli chcemy zrozumieć ducha polskiego, nasze narodowe posłannictwo, musimy przyjść na Jasną Górę”, bo serce Narodu bije w sercu Matki Bożej. Bogato zdobioną ilustracjami książkę czyta się przyjemnie i szybko. Ciekawa pozycja zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
Zbiór modlitw w którym można znaleźć m.in. katechizm wiary katolickiej, modlitwy w różnych sytuacjach rodzinnych, modlitwy i pieśni maryjne. Modlitewnik rozpoczynają Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz Zawierzenie Maryi Polski i świata przez Jana Pawła II z okazji trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.
Książka jest kolejną publikacją Marii i Kazimierza Piechotków poświęconą synagogom drewnianym. Pierwsza, pt. Bóżnice drewniane ukazała się w 1957 r. (w języku angielskim w – 1959 r.). W wydawnictwie Krupski i S-ka autorzy wydali kolejno w 1996 r. Bramy Nieba. Bożnice drewniane na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej (angielski przekład w 2004 r.), w 1999 r. Bramy Nieba. Bóżnice murowane na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej i w 2004 r. Oppidum Judaeorum. Żydzi w przestrzeni miejskiej Rzeczpospolitej.
Obecne wydanie, przygotowane już po śmierci Kazimierza Piechotki, stało się możliwe dzięki staraniom prof. Jerzego Malinowskiego, dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przy współpracy Instytutu Sztuki PAN i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
Książka składa się z dwóch części. W pierwszej, poprzedzonej wprowadzeniem (prezentującym tło historyczne, podstawowe informacje o diasporze żydowskiej, synagodze, syntetyczne przedstawienie murowanej architektury bóżniczej w Rzeczypospolitej) omówione zostały rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i rozplanowanie wnętrza bóżnic drewnianych, jakie powstały między połową XVII i początkiem XX w. na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej.
Druga część – albumowa, zawiera opisy, dokumentację rysunkową i fotograficzną wybranych bóżnic drewnianych z tego samego okresu. W obecnym wydaniu zmieniono układ rozdziałów książki, przeredagowano i rozszerzono niektóre rozdziały, a także w nieznaczny sposób zmieniono katalog bóżnic.
Książka zawiera 12 rozważań o Eucharystii. Każde z nich stanowi odrębne zagadnienie dotyczące konkretnego aspektu Mszy św. i zostało opatrzone adekwatną nazwą. Odsłanianie tajemnicy tego sakramentu ujawnia jego głębokie osadzenie w przeszłości Izraela. – czytamy we Wstępie. Wraz z autorem w kolejnych odsłonach odkrywamy Tajemnicę Eucharystii, co przybliża nam Tego, który choć zakryty, jest w niej obecny. Obrazowość i sugestywność opisu sprawia, że niemalże stajemy się uczestnikami tego samego misterium, co apostołowie czy pierwsi chrześcijanie, mający w świeżej pamięci ziemskie życie z Jezusem. Pełniej doświadczamy obecności samego Jezusa, a relacja z Nim staje się żywsza i głębsza. Sam Jezus zostawił nam Eucharystię, abyśmy mogli pozostawać w Jego bliskości (bliskości Jego miłości). Co więcej polecił nam, byśmy karmili się Nim, jak chlebem, oraz (jak łamie się chleb) dzielili się Nim z innymi.
KSIĄŻKA Z HISTORIĄ W TLE – otwieranie na tajemnicę Mszy św., odkrywanie w niej aspektów obecności Jezusa, miało dla autora jeszcze równoległy wątek (można go odczytać anegdotycznie lub potraktować wręcz jako znaki czasu) w postaci znalezisk, którymi były różne przedmioty eucharystyczne. Na okładce umieszczono fragment szczypiec do wypieku hostii, a więcej zdjęć z odkryć można znaleźć w książce.
Ostatecznie należy stwierdzić, że Mądrość Salomona przekazała najwyraźniejsze świadectwo o nieśmiertelności sprawiedliwych spośród wszystkich ksiąg LXX. Jednocześnie ta najmłodsza księga Starego Testamentu stała się pomostem do orędzia Nowego Testamentu, w którym Pierwszym Sprawiedliwym jest Jezus Chrystus
Jedni mówią, że islam jest religią pokoju, a barbarzyńcy, którzy się na niego powołują, w oczywisty sposób przekręcają jego sens. Inni, z równą pewnością siebie, twierdzą, że islam jest religią okrutną, w której przemoc nie jest tylko jakimś historycznym zaburzeniem czy wynikiem obłędu niektórych jego zwolenników, lecz koniecznością wynikającą z lektury jego świętych tekstów. Kto ma rację? Dlaczego, otwierając Koran, nie można raz na zawsze tego rozstrzygnąć? Dlaczego na temat islamu można wypowiedzieć tyle sprzecznych ze sobą i zarazem pozornie spójnych twierdzeń?
„Widzę, jak wszechobecny jest islam w debacie publicznej, dostrzegam też pewien paradoks: im bardziej wyjaśnia się islam, tym mniej się go rozumie. […] Aby spróbować rozumieć, trzeba zacząć od zbadania, dlaczego tak trudno wyrobić sobie prosty pogląd na temat islamu: trzeba zacząć od zrozumienia, dlaczego nic z islamu nie rozumiemy. To bez wątpienia pod tym właśnie warunkiem będziemy mogli wyrobić sobie nieco wyraźniejszy pogląd”.
To książka o przeżywaniu słabości i niedoskonałości, o tym jak sami się z nią obchodzimy i ją przyjmujemy. Dojrzałość to świadomość własnej niedojrzałości, swojej małości oraz – co więcej – umiejętność proszenia o pomoc. Powierzając się z ufnością Bogu, widzimy, jak On nas przemienia. To jest klucz do wzrastania w przyjaźni z Bogiem.
Na kartach książki autor odkrywa przed nami nowe warstwy obrazów biblijnych, ukryte znaczenia, paradoksy i tajemnice słowa Bożego. Pokazuje Maryję otwartą na działanie Boga, odsłoniętą, gotową do bycia nieustannie prowadzoną, czyli taką, która dojrzewa. Prowadzi nas śladami Eliasza, Jonasza, Piotra i Jana, uczniów w drodze do Emaus, św. Pawła, a także ojców pustyni, którym nieobce były głęboko skrywane emocje oraz rozterki związane z przeżywaniem własnych upadków i ograniczeń.
Pornografia, cyberprzemoc, materializm, nieuczciwość, parcie na sukces, depresja, uzależnienia – to tylko część drażliwych tematów, które podejmuje w swojej książce Diana R. Jenkins. Przybliża trudne zagadnienia w formie opowiadań. Ich bohaterem jest współczesny nastolatek zmagający się z konkretnym życiowym problemem, będącym wyzwaniem dla jego wiary. Niewielu z nas ma odwagę i pomysł, jak o takich sprawach rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, choć wszyscy czujemy, że nie wolno nam pozostawić ich bez komentarza.
„Trudny temat? Rozmawiam” to nieoceniona pomoc dla katechetów, nauczycieli i rodziców. Każdy rozdział zawiera propozycje zadań, praktyczne wskazówki oraz krótką modlitwę.
Opowiadanie – pokazuje problem.
Fakty i dane statystyczne – przygotowują do jego omówienia.
Cytaty z Biblii i Katechizmu – ujmują temat w kontekście wiary.
Zestaw pytań – ułatwia prowadzenie rozmowy.
Oddajemy do rąk polskiego czytelnika wybór esejów Eliadego już po raz czwarty. Skład tego tomu uczony sam jeszcze autoryzował. Tytuł całości i tytuły części pochodzą od autora wyboru, ale tytuły rozdziałów pozostawiono oryginalne.
Mistrz rzeczy niemożliwych tak mówi o Duchu Świętym Jean-Marc Bot. A któż z nas nie nosi w sercu projektów czy marzeń niemożliwych? Któż nie boryka się z niemożliwymi do rozwiązania problemami?Niniejsza książka może być dla Ciebie formą osobistych rekolekcji o Bożym Duchu mistrzu rzeczy niemożliwych. Nauczysz się modlitwy objętej gwarancją, zasmakujesz ciszy słuchania Boga, doświadczysz radości i czułości naszego Pana.Ale jest to również przystępnie napisana katecheza. Autor dostarcza klucza do lepszego zrozumienia aktualności Piećdziesiątnicy, zależności pomiędzy Duchem Świętym a sakramentami, wprowadza w temat darów, charyzmatów, sumienia i wolności człowieka.
Prezentowana tu pozycja jest kolejną częścią homilii wygłaszanych w Kaplicy Loretańskiej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Obejmuje ona okres od 9 lutego do 17 sierpnia 2014 roku.
Zapis homilii może stanowić materiał do różnych rozważań, zarówno związanych z kalendarzem liturgicznym, jak i od niego niezależnych. Poszczególne wypowiedzi nawiązują do czytań liturgicznych, ale bardzo często poruszają tematykę o wiele szerszą i dlatego mogą być pomocne nie tylko w ścisłym okresie kościelnego kalendarza, z którym są związane.
Umieszczone tu rozważania nie wymagają znajomości poprzednich tomów, które już ukazały się poprzednio, i mogą służyć zupełnie niezależnie od tomów następnych. Istnieje jednak ciągłość czasowa całego dorobku.
Albumowe, ozdobne wydanie gawęd Bożeny Fabiani poświęconych sztuce inspirowanej Biblią. Książka z barwnymi reprodukcjami, wydana na wysokim jakościowo papierze,
w twardej oprawie będzie pięknym prezentem dla wszystkich miłośników sztuki.
Stary Testament zawiera opowieści najróżniejsze: zadziwiające, niezrozumiałe, wzniosłe i okrutne, tętniące życiem i emocjami – i wszystko to autorka obserwuje na obrazach, tropiąc przy tym realia związane zarówno z epoką żydowskich patriarchów i królów, jak i z czasami artystów podejmujących tematy biblijne. Przygląda się, jak w ciągu wieków radzono sobie z trudnościami w wyobrażeniu człowieka i żywiołów, powietrza, światła, wody, jak ukazywano potężne emocje bohaterów biblijnych, zwłaszcza te najgroźniejsze – nienawiść, mściwość, zawiść. Autorka ściśle powiązuje historię z obrazem, wyjaśnia jego treść, pokazuje podejście malarza do tematu – tak różne w zależności od epoki oraz indywidualnych cech artysty.
Bożena Fabiani przybliża i objaśnia również malarstwo, którego źródłem stał się Nowy Testament. Przyjmuje układ chronologiczny, zgodny z opowieścią o życiu Jezusa. Wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno-obyczajowy, zarówno w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne.
Pisząc o sztuce, która wyrosła na glebie słowa pisanego, Bożena Fabiani utrzymuje równowagę słowa i obrazu. Każdy rozdział składa się z przeplatających się dwóch elementów – krótkiego streszczenia tekstu, który malarz miał za zadanie zilustrować (autorka cytuje przy tym tekst biblijny) oraz z obrazów, którym towarzyszy opis, a nierzadko także dygresyjna informacja o malarzu. Autorka wzbogaca narrację o wiersze inspirowane Ewangelią.
Książka jest skierowana do wszystkich tych, których interesuje malarstwo, a zwłaszcza dzieła
inspirowane tematyką biblijną. To również publikacja dla osób poszukujących eleganckiej książki prezentowej. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki, pisana przez panią profesor Fabiani z zamysłem, by publikacja trafiła także do rąk młodych odbiorców.
KRÓTKIE WPROWADZENIE - książki, które zmieniają sposób myślenia!
Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. - od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.
Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.
Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.
*
Czy wiesz, kto najskuteczniej głosi dziś ewangelię? Gdzie powstają największe Kościoły? Jak globalizacja wpływa na religię?
Protestantyzm to omówienie najważniejszych zagadnień związanych z historią protestantyzmu i jego rolą we współczesnym świecie. Kryzys Kościoła, Luter i założenia teologii protestanckiej, rozkwit reformacji, zielonoświątkowcy i Kościoły niezależne - o tym wszystkim przeczytasz w tej publikacji.
Po raz pierwszy w tysiącletniej historii polskiego Kościoła Pismo Święte z komentarzami świętego Jana Pawła II.
Solidna twarda oprawa z ornamentem tłoczonym w złocie z bogato zdobionym grzbietem (waga 3,7 kg, wymiary 240x330 mm),
złota wstążka,
złocone brzegi księgi,
indeksy,
83 wspaniałych całostronicowych ilustracji Gustava Dore,
kolorowe, średniowieczne mapy Ziemi Świętej,
pamiątkowa obwoluta z okazji kanonizacji,
atrakcyjna szata graficzna, ze stylizowanymi XIX-wiecznymi ornamentami,
kremowy papier idealnie współgrający z tekstem i ilustracjami wydrukowanymi brązową farbą (sepią) ułatwiają odbiór treści nie męcząc jednocześnie wzroku,
wstęp Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza,
słowo Prymasa Polski Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka,
błogosławieństwo Jana Pawła II – „Z serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże – z 19 marca 2005 r.”
Wszelkiego rodzaju uzależnienia to śmiercionośna plaga naszych czasów. Alkohol, narkotyki, hazard czy pornografia to tylko niektóre z nich. Powierzenie się Bogu oraz ufność we wstawiennictwo Maryi i świętych może być dla ciebie milowym krokiem na drodze do wolności.
Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego (patrona uzależnionych od nałogów): 18 maja
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce): 14 sierpnia
Książka poświęcona jest najstarszym objawieniom maryjnym uznanym przez kościół, jakimi są objawienia Matki Bożej w Guadalupe oraz sanktuarium w Meksyku., do którego pielgrzymuje 12 milionów osób rocznie. Książka zawiera informacje na temat objawień i historii życia św. Juana Diego, dokładny opis cudownego wizerunku, licznych miejsc kultu oraz wizyt papieża Jana Pawła II. Całość uzupełniają modlitwy do Matki Bożej z Guadalupe oraz wiele zdjęć.
Dzięki tej książce w sercu Waszego dziecka może wytrysnąć źródło pokoju i miłości, które popłynie na całą Waszą rodzinę, a nawet znacznie dalej. Wasza rola jest tutaj bardzo ważna, gdyż dziecko przeżyje tę przygodę albo głębiej, albo bardziej powierzchownie - w zależności od tego, w jaki sposób przyjdziecie mu z pomocą.
Książka jest wołaniem do dzieci, które pragną zwycięstwa Matki Bożej.
Od Autorki
Jeszcze do niedawna pomysł wyjazdu do kraju ajatollahów spotykał
się z wielkim zdumieniem. Iran – potępiany przez całe lata, obłożony
wszelkimi restrykcjami gospodarczymi i finansowymi — powoli
jednak wraca na polityczne i podróżnicze salony świata. Po podpisaniu
porozumienia atomowego i zniesieniu sankcji odkrycie skarbów
dawnej Persji na nowo stało się więc możliwe.
Podróż po Iranie ma wiele wymiarów i odcieni. Stojąc przy elamickim
zikkuracie sprzed trzech tysięcy lat, niewątpliwie dotyka się najdawniejszej
historii. Podobnie w starożytnym Persepolis – zachowały się
tam pozostałości po potędze wielkiego imperium, a także ślady
niemalże zapomnianego zoroastryzmu, wyznawanego niegdyś przez
mieszkających tam ludzi.
Iran, pomimo swego wyznaniowego charakteru, jest krajem przyjaznym
i, co najważniejsze, bezpiecznym. Irańczycy to niezwykle życzliwi
ludzie. Każdego przybysza zachęcają do rozmowy i zapraszają na
poczęstunek do swoich domów. Mimo że na gruncie obyczajowym
dzieli nas rzeczywiście wiele, na Irańczyków można liczyć w trudnych
sytuacjach i mieć pewność, że nikogo nie zostawią w potrzebie.
Chociaż w żadnym wypadku nie wolno bagatelizować obowiązujących
w kraju ograniczeń oraz publicznie łamać społecznych zasad, władza
potrafi przymknąć oczy na wiele rzeczy i toleruje niektóre „grzeszki”
swoich obywateli
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?