Do tego działu zapraszamy zwolenników medycyny konwencjonalnej. Jest bardzo wiele chorób, z którymi nie wygralibyśmy bez leków farmakologicznych, czy też radioterapii. Dlatego, aby zgłębić swją wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej zapraszamy po podręczniki, poradniki, publikacje, altasy, literaturę medyczą dla uczniów, studentów, lekarzy i nie tylko. Chirurgia, terapia laserem, anatomia, piwrwsza pomoc, fizjologia i patofizjologia ambulatoryjna i kliniczna, diagnostyka neurologiczna, otolaryngologiczna, audiologiczna i radiologiczna i wiele innych.
Pierwszy przewodnik dotyczący organizacji zabiegów i znieczuleń w trybie ambulatoryjnym. Omówiono w nim tematy szczególnie ważne dla anestezjologa, przenosząc punkt ciężkości jego zainteresowań z samego zabiegu prowadzonego na sali operacyjnej na cały okres okołooperacyjny.
Prezentowane zagadnienia to: organizacja oddziału, kwalifikowanie pacjenta w trybie ambulatoryjnym, przeciwwskazania, postępowanie z pacjentami w szczególnych grupach (dzieci, ciężarne, otyli, pacjenci w podeszłym wieku, pacjenci z chorobami towarzyszącymi, uzależnieni od alkoholu), zbieranie wywiadu, udzielanie informacji choremu; farmakologię i techniki anestezjologiczne.
Przedstawiono również praktyczne zasady postępowania, wybór środków i metody znieczulenia, także alternatywne.
Książka Im starszy, tym lepszy to 10 zasad oraz 10 wywiadów ze specjalistami i lekarzami, które na zawsze zmienią Twoje myślenie o własnym mózgu! Czy wiesz, że: ? Zasada neuroplastyczności mózgu mówi, że każdy człowiek w dowolnym wieku może skutecznie się uczyć i robić postępy? ? Aktywne muzykowanie i uprawianie sportów wspomaga koncentrację i pomaga odkryć podstawowy ?rytm mózgu?? ? Emerytura to idealny czas na odkrywanie swoich pasji? ? Prowadzenie pamiętników, częste podróże, kreatywne gotowanie i urządzanie przyjęć rozwija i stymuluje mózg? Dzięki odkryciom dwóch wybitnych specjalistów - neurobiologów dowiadujemy się, że w wieku dojrzałym ludzki mózg, choć działa wolniej, pracuje dokładniej, a dzięki odpowiednim, prostym ćwiczeniom i właściwej diecie nigdy cię nie zawiedzie. Nie jest to książka tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich chcących zadbać o swoją ?mózgową kondycję? i przeciwdziałać zjawiskom, które w późnej starości mogą okazać się nieodwracalne. Lektura tej książki to niesamowita przygoda ? mnóstwo przykładów, praktycznych wskazówek, wywiadów, podsumowań i ćwiczeń, które pozwalają lepiej poznać pracę naszego mózgu i dostrzec, że jest on doskonałym narzędziem ? prawdziwym cudem natury.
Książka Koniec z cukrzycą i otyłością to rewelacyjny, 6-tygodniowy program utraty wagi, zapobiegania chorobom i znakomitego samopoczucia!
- Czy masz nadwagę?
- Czy lekarz powiedział Ci, że Twoje stężenie cukru na czczo jest trochę za wysokie?
- Czy masz niepohamowany apetyt na słodycze i węglowodany
wysokoprzetworzone?
- Czy masz wysokie ciśnienie tętnicze?
- Czy w Twojej rodzinie ktoś cierpiał na cukrzycę, choroby serca lub otyłość?
Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, to znaczy, że ta książka jest Ci potrzebna.
Na cukrzycę w naszym kraju choruje około 2,5 mln ludzi, ponad 750 tys. z nich o tym nie wie i w związku z tym nie są leczeni - wynika z raportu przygotowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
W raporcie czytamy, że według szacunków w 2030 roku będzie w Polsce 3,2 mln chorych na cukrzycę. Częstość występowania tej choroby rośnie wraz z wiekiem. Ponad 20 proc. osób powyżej 60. roku życia choruje na cukrzycę, a kolejne 20 proc. ma upośledzoną tolerancję glukozy. U 50 proc. cukrzyków występuje choroba niedokrwienna serca. Dodatkowo 77 proc. chorych w Polsce ma podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.
Leczenie cukrzycy w Polsce pochłania około 2,5 mld zł rocznie ze środków NFZ
W naszym kraju w programach leczenia przewlekłego dializami znajduje się na stałe ponad 3 tys. chorych na cukrzycę. Co roku przeprowadza się 14 tys. amputacji stóp. W 2007 roku cukrzyca była raportowana jako przyczyna ponad 6,3 tys. zgonów w Polsce.
Zawarty w książce Koniec z cukrzycą i otyłością 6-tygodniowy program powrotu do zdrowia może w znaczący sposób nie tylko przynieść ulgę ponad 3 milionom chorych Polaków ale w poważny sposób zmniejszyć ryzyko zgonu jak również dzięki wdrożeniu nowego stylu życia zapobiec zachorowaniom, co złagodzi wydatki budżetu państwa na leczenie cukrzycy i chorób powiązanych.
Chodzi w niej o znacznie więcej niż o sam poziom cukru we krwi. Książka traktuje o dotarciu do samych korzeni problemu i zaradzeniu mu na różnych poziomach ? biologicznym, osobistym, społecznym i ekonomicznym.
Chociaż książka ta dotyczy głównie kwestii otyłości oraz cukrzycy typu 2, to jednak może być również pomocna dla osób z cukrzycą typu 1, chcących żyć ze zdrowo wyrównanym stężeniem glukozy we krwi.
Może być pomocna dla pierwszego w dziejach pokolenia dzieci, które będą bardziej chore i umrą we wcześniejszym wieku niż ich rodzice. Dla nich i dla nas samych możemy popracować nad powrotem do zdrowia.
Książka adresowana do osób dotkniętych chorobą nowotworową. Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii. Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie.
Zwalczanie zakażeń szpitalnych jest wyzwaniem stojącym nie tylko przed szeregowymi pracownikami ochrony zdrowia, ale także ich kierownikami, komitetami ekspertów (również międzynarodowych), laboratoriami diagnostycznymi. Wprowadzenie właściwych metod zapobiegawczych zależy od wiedzy i przekonania co do konieczności stosowania procedur przestrzegania higieny.
W książce zaprezentowano przegląd zagadnień dotyczących uwarunkowań prawnych i organizacyjnych zapobiegania zakażeniom. Ponadto omówiono etiologię, patogenezę i szybką diagnostykę zakażeń oraz specyfikę zakażeń na poszczególnych oddziałach ? co jest szczególnie ważne w działalności oddziałów intensywnej opieki medycznej oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych.
Publikacja stanowi kontynuację refleksji naukowej zapoczątkowanej wydaniem podręcznika Zakażenia szpitalne. Wybrane zagadnienia (2012). Skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałej służby medycznej; przydatna będzie także studentom medycyny.
Stan prawny na 1 kwietnia 2013 roku.
Bestseller z listy New York Timesa sprzedany do kilkunastu krajów! Niezwykła historia, która poruszyła serca milionów osób na całym świecie. "Wiadomość z nieba" to niezwykły pamiętnik napisany przez rodziców sześcioletniej Eleny, którzy dowiadują się, że ich córka ma rzadką odmianę guza mózgu i zostało jej tylko kilka miesięcy życia. To wzruszająca historia o tym, jaką lekcję życia i miłości może przekazać swoim rodzicom kilkuletnia dziewczynka, odchodząc z tego świata. Rodzice Eleny byli z nią do końca, pisząc wspaniały pamiętnik ostatnich wspólnych chwil, jednak dopiero po jej śmierci znaleźli 'wiadomość z nieba' pozostawioną przez ich córkę. Była ukryta w wielu miejscach w ich domu i została z nimi na zawsze...
"Wiadomość z nieba" to prawdziwa i niezapomniana opowieść, którą napisało życie.
Książka Edyty Zierkiewicz to dojrzałe i wielostronne studium dotyczące ważnego społecznie i bardzo interesującego naukowo fenomenu edukacyjnej funkcji prasy (i szerzej kultury) popularnej, w recenzowanej pracy badane na przykładzie konstruowania dyskursu choroby (rak piersi). Analizy autorki są wielostronne, interdyscyplinarne, a mimo to udało jej się zachować wyraźną i bardzo klarowną formę narracji pozwalającą na niezakłóconą i niemal linearną, systematycznie prowadzoną przez strukturę tekstu lekturę. (?) Jest to ważne i poznawczo bardzo interesujące studium dyskursu medialnego jako dyskursu pedagogicznego, informacyjnie i interpretacyjne ?gęste od znaczeń? i otwierające wiele nowych perspektyw badawczych.
Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek, Uniwersytet Gdański
Jest to oparty na doświadczeniu klinicznym poradnik przydatny w codziennej pracy lekarza na oddziale chirurgicznym.
Część pierwsza zawiera kryteria oceny pacjenta przyjmowanego na oddział chirurgii, opieki nad nim oraz zasad praktyki chirurgicznej.
Część druga ? szczegółowa ? jest poświęcona określonym chorobom wymagającym interwencji chirurgicznej. Przedstawiono w niej schorzenia głowy i szyi, sutka, klatki piersiowej, górnego odcinka przewodu pokarmowego i jelita cienkiego oraz wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony, jelita grubego, odbytnicy i odbytu, dróg moczowych, naczyń krwionośnych, gruczołów dokrewnych oraz skóry. Omówiono też zagadnienia dotyczące chirurgii pediatrycznej i urazowej.
W każdym z rozdziałów podano:
krótki opis schorzenia (w celu zrozumienia obrazu klinicznego),
zasady rozpoznawania oraz diagnostyki różnicowej
kolejne kroki niezbędne do potwierdzenia rozpoznania,
postępowanie operacyjne i pooperacyjne.
Zwięzłe ujęcie treści oraz jednolita konstrukcja rozdziałów ułatwiają przyswojenie praktycznych informacji.
Książka jest adresowana do młodych szkolących się chirurgów, stażystów oraz zainteresowanych chirurgią studentów medycyny.
Zwięzły i praktyczny przewodnik przedstawiający szpitalną i ambulatoryjną terapię oraz opiekę nad pacjentami chorującymi na cukrzycę typu 1 lub typu 2.
W książce omówiono rozpoznanie i leczenie występujących u chorych na cukrzycę stanów nagłych oraz związanych z tą chorobą powikłań, takich jak:
? ostry zespół wieńcowy
? udar
? zakażenia
? nefropatia cukrzycowa
? retinopatia cukrzycowa
? neuropatia cukrzycowa i jej wpływ na rozwój zespołu stopy cukrzycowej
? nadciśnienie tętnicze
? zaburzenia metabolizmu lipidów.
Osobny rozdział poświęcono psychologicznym aspektom cukrzycy.
Publikacja jest przeznaczona dla specjalistów diabetologów i endokrynologów oraz lekarzy zatrudnionych w podstawowej opiece zdrowotnej. Praktyczne wskazówki znajdą w niej również pielęgniarki wyspecjalizowane w opiece diabetologicznej, a także pracujące na różnych oddziałach szpitalnych, zwłaszcza kardiologicznych i intensywnej terapii. Przewodnik może też być pomocny przy doraźnej konsultacji w wątpliwych sytuacjach klinicznych oraz służyć jako źródło wiedzy dla zainteresowanych studentów.
Tortury to mroczna i upiorna, lecz zarazem nieodłączna, część naszej cywilizacji. Stosowano je oficjalnie, jako część procedury prawnej, oraz potajemnie, od najdawniejszej starożytności. Również obecnie, choć oficjalnie wszystkie rządy temu zaprzeczają, ludzie są torturowani: w imię prawa, religii oraz ideologii. Nieustannie udoskonala się też środki i metody służące zadawaniu męczarni: pieczenie ludzi żywcem w spiżowym byku przez siepaczy starożytnego tyrana Falarisa i stosy Inkwizycji zastąpiły sterowane komputerem elektrody wytwarzające impulsy elektryczne wywołujące ból nie do zniesienia. Książka zawiera przegląd technik i narzędzi tortur od najwcześniejszych, znanych nam z historycznych przekazów do stosowanych przez Amerykanów w więzieniu Abu Ghraib. Pogrupowano je w kilkanaście głównych kategorii. Uzupełnieniem tych informacji jest 110 przerażających rycin i fotografii.
Osoba chora w domu wymaga pomocy i opieki. Nie zawsze jej opiekunowie przygotowani są do jej udzielenia w sposób fachowy. Poradnik ten pomoże im, ale także i pielęgniarkom środowiskowym oraz pracownikom opieki społecznej wesprzeć chorych w codziennym funkcjonowaniu i usunąć napotykane na co dzień bariery w sytuacjach, które tylko pozornie są bez wyjścia.
W książce podpowiedziano wiele prostych sposobów na radzenie sobie z niepełnosprawnością oraz wskazano wiele urządzeń ułatwiających wykonywanie codziennych czynności.
Aby sprawniej poruszać się po poradniku wszystkie tematy omówiono według stałych punktów: informacje wstępne, warto wiedzieć, najczęściej popełniane błędy, trzeba pamiętać.
Cukrzyca typu 2 jest jednym z najpoważniejszych ogólnoświatowych problemów zdrowotnych i ekonomicznych. Decyduje o tym lawinowo narastająca liczba zachorowań. Książka pt. ?Racjonalne podstawy stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych w terapii cukrzycy typu 2? wskazuje na wielorakie uwarunkowania wyboru skutecznej i bezpiecznej strategii terapeutycznej w sytuacjach, w których cukrzyca typu 2 współistnieje z innymi chorobami. Informacje zawarte w monografii mogą być przydatne w codziennej praktyce lekarza pracującego z chorymi na cukrzycę.
Opracowanie poszczególnych tematów przez wybitnych polskich farmakologów gwarantuje wysoki poziom przedstawionych zagadnień oraz nowoczesny, a zarazem przystępny, sposób ich przekazania. Całość materiału podzielono na trzy zasadnicze działy:
farmakologia ogólna
farmakologia szczegółowa
elementy farmakologii klinicznej i farmakoterapii.
? [?] książka podejmuje temat bardzo ciekawy poznawczo i ważny społecznie. Może stać się istotnym głosem w dyskusji nad zagadnieniami związanymi z komunikacją interpersonalną, zwłaszcza z tą jej formą, która dotyczy porozumiewania się osób z dysfunkcją słuchu ze słyszącymi. Ma całkowitą rację Autorka, kiedy pisze: ?Znaczenie komunikowania uświadamiamy sobie szczególnie wtedy, gdy zetkniemy się z problemem jego braku (np. w przypadkach mutyzmu całkowitego lub autyzmu), czy zakłóceń i barier w komunikacji wynikających z dysfunkcji, np. słuchu?. Katarzyna Jachimowska nie tylko doskonale rozumie, jak bardzo komunikacja międzyludzka stanowi skomplikowaną i heterogeniczną sieć powiązań werbalnych i niewerbalnych, ale ma również świadomość, co niezwykle rzetelnie prezentuje w toku swoich wywodów, na jakie trudności w procesie wymiany myśli i słów napotykają osoby z uszkodzonym słuchem. (?) Autorka, dokonując opisów, analiz i interpretacji, czyni to w sposób retorycznie jasny, przekonujący i interesujący zarazem. Można powiedzieć, że realizuje starożytną zasadę: docere, delectare, movere, oczywiście z naciskiem na nauczanie?.
Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Małgorzaty Karwatowskiej
Jak założyć dom seniora, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy
Wymogi lokalowe i sanitarne
Dokumenty niezbędne przy prowadzeniu placówki
Aspekty podatkowe związane z prowadzeniem placówek opiekuńczych
Starzenie się społeczeństwa Polskiego to problem coraz częściej poruszany przez ekspertów i media. W związku z tym procesem w ciągu następnych kilkunastu lat zdecydowanie wzrośnie zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne dla seniorów. Sytuacja taka stwarza przedsiębiorcom ogromne możliwości rozwoju działalności gospodarczej w zakresie opieki nad osobami starszymi zarówno w formie placówek całodobowej opieki jak i niepublicznych zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych. Niniejsza publikacja to kompleksowe omówienie problematyki prawnej i podatkowej dotyczącej zakładania oraz prowadzenia placówek opiekuńczych.
Autorzy w książce zawarli przegląd podstawowych zagadnień z zakresu hematologii, biochemii i immunologii klinicznej, znakomicie łącząc praktyczne wskazówki do wykorzystania nieomal od zaraz po przeczytaniu książki ze szczegółową wiedzą, konieczną dla zrozumienia omawianych zagadnień. Trafny dobór materiału, uzupełniony opisami przypadków klinicznych, algorytmami i zakresami wartości referencyjnych dla wielu parametrów sprawia, ze książka powinna być obowiązkową pozycją w biblioteczce szanującego się gabinetu lekarskiego, a także laboratorium diagnostycznego, ale nade wszystko przydatna będzie jako podręcznik akademicki do nauki patologii klinicznej.
Wstęp do wydania I polskiego
Prof. dr hab. Anna Winnicka
Prezentowana publikacja jest jak do tej pory pierwszą i jedyną pozycją, w której przedstawione zostały wybrane metody terapii, w dostosowaniu do pracy z osobą przejawiającą głębokie deficyty rozwojowe. Praca nad dziećmi autystycznymi wymaga poszukiwania nowych dróg wspomagania ich rozwoju. Aby wyjść naprzeciw tym poszukiwaniom, Autorzy przedstawili własne doświadczenia, będące wynikiem wieloletniej praktyki zawodowej oraz zdobytej wiedzy. Każdy z Autorów, opisując prowadzoną przez siebie terapię, wychodzi od założeń terapeutycznych, następnie ukazuje możliwości wykorzystania metody w pracy z osobą z autyzmem. Dodatkowo przedstawione zostały badania nad efektywnością wykorzystania każdej z metod oraz propozycje zastosowania tych metod do pracy z dziećmi, gdzie połączone zostały autorskie podejścia z prezentacją podstawowych zaleceń. W końcowej części opracowania znajdują się zalecenia, możliwe do zastosowania w pracy edukacyjno-terapeutycznej w odniesieniu do opisanych programów autorskich.
Książka jest skierowana przede wszystkim do terapeutów-psychologów, pedagogów, socjologów, pracowników socjalnych oraz administracji, podejmujących działania z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Szczególnie książkę można polecić praktykom pracującym z dziećmi z głębokimi deficytami rozwoju, nauczycielom szkół integracyjnych, masowych oraz rodzicom posiadającym dzieci autystyczne.
W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyło się pierwsze wydanie tej publikacji pod tytułem Wspomaganie rozwoju osób z autyzmem, Autorzy z wielką radością podjęli się opracowania drugiego wydania, które zostało zmienione. Zmiany dotyczą m.in. zaprezentowania
w artykułach nowych metod pracy z osobami dotkniętymi autyzmem, aktualizacji prezentowanych tekstów oraz dołączenia nowego artykułu.
W podręczniku w kompleksowy sposób zostały przedstawione informacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Jest to pierwsza tego typu publikacja napisana przez polskich autorów.
Najważniejsze schorzenia wieku dziecięcego i młodzieńczego omówiono w działach obejmujących: neonatologię, neurologię, ortopedię, reumatologię, pulmonologię, kardiologię, onkologię oraz fizykoterapię i balneologię. Autorzy poświęcili również dużo uwagi problemom niepełnosprawności dzieci i młodzieży.
Zagadnienia opracowano tak, aby zaprezentować spojrzenie na daną jednostkę chorobową i równolegle na zasady postępowania fizjoterapeutycznego.
Podręcznik spełnia wymogi programowe wydziałów fizjoterapii studiów licencjackich. Biorąc jednak pod uwagę zakres omawianych tematów, będzie również przydatny dla studentów fizjoterapii wyższych poziomów nauczania, ponadto może stanowić cenną pomoc w pracy zawodowej każdego fizjoterapeuty i lekarza rehabilitacji medycznej.
Terapia psychomotoryczna metodą Procus i Block została stworzona w latach 60-tych XX wieku, z inspiracji dr Zofii Kułakowskiej. Terapia jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które wykazują łagodne zaburzenia neuropsychologiczne, m.in. ruchu, emocji, mowy. Poradnik jest przede wszystkim kompendium dla wyszkolonych terapeutów- psychomotoryki. Ze wzgledu na przystępną formę przekazu, może także służyć rodzicom w zrozumieniu, jakiej pomocy potrzebują oraz jaką pomoc mogą otrzymać dzieci z zaburzeniami rozwoju, podczas terapii psychomotorycznej
Firstly, this is a guide for women over 45 years of age, suffering from one of the diseases, the symptoms of which are difficult to diagnose, and belonging to the group of rheumatic diseases of unknown etiology ? fibromyalgia. It is based on a real case, and used complementary methods for supporting holistic (overall) health, It incorporates a broad vision of both the causes (roots of the disease), and effects, and a holistic approach to support what was damaged, neglected and ignored and what is still healthy and full of life.
Secondly, it is a guide for physicians showing a broader perspective of treatment, not just focusing on symptoms but considering the life history of a patient and their psychological problems.
The book both offers hope to improve the quality of life and provides ways to reconnect with the power that heals the root or cause of problems. It also supports readers to make their own decisions and choices concerning their health and disease.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?