Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Autor dzieli się z czytelnikiem swoim doświadczeniem duszpastersko-egzorcystycznym. W swoich refleksjach cytuje dzieła znanych mistyków: św. Tomasza, św. Jana od Krzyża czy Taulera, którzy ostrzegali przed pobłądzeniem w życiu duchowym, oraz przed atakami, pokusami i iluzjami demonicznymi. Przekonuje, że doświadczenie świata ciemności jest również częścią życia duchowego.
„Tylko dla miłości bramy nieba się otwierają” – zwykł mawiać bł. Ks. Ignacy Kłopotowski. W odniesieniu do swojego kapłaństwa dodawał: „Od początku pasterskiego życia aż do końca jedna jest, wciąż nagląca, pobudka, a tą pobudką jest miłość”. Żył i działał w przekonaniu, że miłość jest doskonałością Boga, dlatego też stanowi doskonałość człowieka.
Książka o bł. ks. Jerzym Popiełuszce to specyficzna forma biografii polskiego męczennika. Składa się z trzech przepalatających się ze sobą części: życiorysu kapłana na tle ówczesnej epoki (autorstwa Grzegorza Górnego), wywiadów ze znawcami i świadkami jego życia (przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha) oraz materiału ikonograficznego, obejmującego zarówno fotografie archiwalne, jak i zdjęcia współczesne (Janusza Rosikonia).Z książki wyłania się obraz zwykłego, prostego księdza, który w miarę stawianych przed nim zadań dorastał do wyzwań, które przed nim stawały. Potrafił niczym magnes przyciągać do ludzi z różnych środowisk: starych i młodych, intelektualistów i robotników. Kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, w którym posługiwał jako wikary, stał się oazą wolności w czasach stanu wojennego. Choć nie zajmował się działalnością polityczną, a jedynie głosił Ewangelię, stał się głównym wrogiem reżimu generała Jaruzelskiego. W efekcie został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego męczeńska śmierć przynosi jednak do dziś duchowe owoce, o czym opowiada właśnie książka z tekstem Grzegorza Górnego, wywiadami Włodzimierza Rędziocha oraz zdjęciami Janusza Rosikonia.
Jeśli należysz do osób, które słyszały o Nowennie pompejańskiej, ale jeszcze jej nie odmawiały, najwyższa pora to zmienić.
Pompejanka jest zbiorem świadectw o cudach, nawróceniach i sytuacjach, które wydawały się nie mieć wyjścia, a dzięki interwencji Matki Bożej zamieniły się w błogosławieństwo.
Martwisz się o to, czy wytrwasz 54 dni? Bez obaw. Każda z przywołanych historii zainspiruje Cię do tego, aby chwycić za różaniec. Codziennie przeczytaj choćby krótki fragment, a Twoja motywacja nie spadnie.
Chcesz modlić się Nowenną pompejańską, ale boisz się, że pominiesz jakiś ważny krok? Niepotrzebnie. Pompejanka zawiera także praktyczną instrukcję, dzięki której nie pomylisz się podczas odmawiania.
Zacznij już dziś. Przed Tobą niesamowite 54 dni. To może być przygoda życia.
Czym w swej najgłębszej istocie żyje serce mojej wiary, głębia mojego ducha? O odpowiedź na to pytanie poproszono autora tej książki, brytyjskiego jezuitę i arcybiskupa Bombaju, który opisał prawdziwego ducha Kościoła katolickiego, czyli to, co jest absolutnie nieodzowne dla zrozumienia, czym jest Kościół i kim jestem ja jako katolik.
Dzieło abpa Goodiera wyznacza właściwy kierunek myślenia i działania człowieka wierzącego oraz wskazuje drogę autentycznie katolickiego życia. To kompas dla tych, którzy się pogubili. To świeży powiew orzeźwienia dla zmęczonych i zniechęconych. To umocnienie dla tych, którzy odważnie wędrują w górę trudną i wąską ścieżką Chrystusa.
Świat nie zna Miłosierdzia mojego Serca! Chcę posłużyć się tobą, abyś zapoznała go z nim!... Chcę, aby moja miłość była słońcem, które oświetla i ciepłem, które ogrzewa dusze. Dlatego pragnę, aby moje słowa zostały poznane... Wszystkie będą drukowane, czytane i głoszone, obdarzę je specjalną łaską, aby oświecały i przemieniały dusze.
Jezus do siostry Józefy Menendez
Książka przedstawia postać, mistyczne doświadczenia i objawienia udzielone Służebnicy Bożej siostrze Józefie Menendez, hiszpańskiej zakonnicy zmarłej w 1923 roku, obdarzonej stygmatami i doświadczającej nadprzyrodzonych wizji. W czasie tych wizji otrzymała od Pana Jezusa orędzia, w których ukazał On swoje Najświętsze Serce jako jedyny ratunek dla człowieka.
Siostra Józefa była 15 lat starsza od siostry Faustyny Kowalskiej i swoją misją szerzenia kultu Serca Jezusowego niejako poprzedziła wielkie orędzie Miłosierdzia Bożego. Podobnie jak polska święta, również siostra Menendez swoje wizje i doświadczenia mistyczne spisywała na wyraźne życzenie matki przełożonej i samego Jezusa. Podobnie też jak siostra Faustyna zmarła w wieku 33 lat.
Hołownia nie należy do tych, co "patrzą na prawo, patrzą na lewo. A patrząc - widzą wszystko oddzielnie, że dom..., że Stasiek..., że koń..., że drzewo...". Hołownia pisze o bezdomnych, o dobrej zmianie, o ministrze Waszczykowskim, o papieżu Franciszku, księdzu Międlarze i biednych jak mysz kościelna księżach, o uchodźcach, misjonarzach, Helenie Kmieć, o tym, co ("oddzielnie") codziennie widzimy. Każdy felieton, jak zapis sejsmografu, pokazuje, że we wszystkich sytuacjach i sprawach zawsze jest miejsce na miłość. Książka absolutnie nie nabożna, jest ewangeliczną książką o miłości.
ks. Adam Boniecki
Nigdy wcześniej nie mówiło się tyle o płci, równości, stereotypach, różnicach między kobietą a mężczyzną czy o seksie. Chcąc zacząć mówić o płci, należy wyjść od kobiety i mężczyzny. Czy przeżywają to samo? Czy mogą się zamieniać rolami? Dlaczego czują, że są sobie równi, skoro różnice płciowe i anatomiczne biją po oczach?
Wycieczka po historii myśli feministycznej pokazuje, że współcześnie męskość i kobiecość zyskałyby, gdyby uważano je za „płcie kulturowe” (gender). Koniecznie należy to przedyskutować!
Trzeba rzucić świeże spojrzenie na tożsamość płciową i zadać sobie pytanie o istotę kobiecości i męskości, aby zrozumieć, oczywiście ponad różnicami wynikającymi z indywidualnych predyspozycji, jak działa ciało, serce, cała osoba kobiety lub mężczyzny.
Moje słowo nie jest słowem nieprzyjaciela ani przeciwnika. Interesuje mnie jedynie to, aby ci, którzy są niewolnikami mentalności indywidualistycznej, obojętnej i egoistycznej, mogli wyzwolić się z tych niegodnych kajdan i osiągnąć styl życia i myślenia bardziej ludzki, bardziej szlachetny, bardziej owocny, który nadałby godność ich przejściu przez tę ziemię. (papież Franciszek)Nie trzeba specjalnie podkreślać, jak ogromną popularnością cieszy się papież Franciszek u swoich słuchaczy. Na sposób jego komunikowania się składają się zarówno słowa, gesty i kontekst, w których są one osadzone, jak i bezpośredniość Ojca Świętego i jego umiejętność przekazywania głębokich treści każdemu odbiorcy. Papież po swojemu używa terminologii zaczerpniętej bezpośrednio ze współczesnego języka mediów społecznościowych od Boga w sprayu po Kościół niańczący posługuje się też odniesieniami do znanych mu powieści i filmów. Nade wszystko jednak sięga do skarbnicy kluczowych, zrozumiałych samych przez się słów, za pomocą których potrafi skupić uwagę poszczególnych osób i całych wspólnot na najważniejszych aspektach swego nauczania. Takimi jasnymi w przekazie słowami są m.in.: miłosierdzie i czułość, misja i świadectwo, grzech i zepsucie, nadzieja i życie, pokój i wiara, pokora, edukacja czy lud.Niniejszy tom zawiera 365 myśli papieża Franciszka, wybranych na każdy dzień roku i zilustrowanych fotografiami Ojca Świętego. Cytaty pochodzą z homilii papieskich, różnych spotkań, wywiadów, audiencji generalnych, modlitw Anioł Pański i Regina Caeli, z encykliki Laudato Si, adhortacji Evangelii Gaudium oraz z Twittera. Słowa papieża Franciszka z pewnością zainspirują wielu, gdyż co stwierdził kard. Pietro Parolin otwierają, obejmują, ułatwiają. Pomagają nam unieść wzrok i spojrzeć w dal. Stają się nasionami, które zdolne są wydać owoc w najbardziej nieoczekiwany sposób w życiu tych, którzy ich słuchają.Wprowadzenie i wybór cytatów: Giuseppe Costa, ur. w 1946 r. w Gela (Włochy), salezjanin i dziennikarz, wykładowca uniwersytecki. Od 2007 r. kieruje Wydawnictwem Watykańskim, pełni też obowiązki doradcy Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej. Autor licznych publikacji.
Tłumaczenie komentarza św. Teresy od Jezusa do księgi Pieśni nad Pieśniami jest kolejnym dziełem Marty Szafrańskiej-Brandt, która w precyzyjny sposób śledzi subtelne myśli i uczucia autorki, przenosząc polskiego odbiorcę w odległy od nas geograficznie, kulturowo i czasowo świat.
Zdjęcie ukochanej osoby nosi się w portfelu, w komórce, na sercu. Kto kocha Matkę Bożą, ten Jej obrazek nosi ze sobą. Ale który? Tyle masz obrazów - Matko Boska. Do którego pozowałaś - powiedz! Tyle masz imion - powiedz, które najbardziej lubisz? Napatrzyłem się na cudowne obrazy Matki Bożej. Piękne są i cudowne, a ja mam zuchwałą prośbę; Obym Cię, Matko, ujrzał jakim cudem, to bym wyśpiewał piękność Twą przed ludem.
ks. bp Józef
Bogato ilustrowany album prezentujący w ciekawy sposób cuda biblijne – te znane i mniej znane. Jak naprawdę wyglądały plagi egipskie? Dlaczego jeden z proroków uśmiercił grupkę dzieci? Co kryło się w cudach dokonywanych przez Jezusa? W książce znajdziemy nie tylko barwne opowieści, ale także wskazówki jak czytać trudne teksty Pisma Świętego, oraz jak postępować, kiedy Bóg wkracza w sposób namacalny w nasz świat.
Nivaldo – Boży Gwałtownik, który zdobył Królestwo
Czy istnieje sytuacja, która może powstrzymać moc Bożą? Skrajna bieda? Patologia i przemoc w rodzinie? Uzależnienie od narkotyków? Jeśli człowiek podejmie decyzję o zmianie życia i bezgranicznie zaufa, szybko okaże się, że dla Boga nie ma nic niemożliwego!
Nivaldo był jednym z pierwszych wychowanków wspólnoty Przymierze Miłosierdzia założonej przez ojców Antonella Cadeddu i Henrique’a Porcu w Brazylii. Jego dramatyczna historia to najlepszy dowód na to, że żadne życiowe dramaty nie zdołają zniszczyć człowieka, kiedy ten zawierzy swoje życie miłosiernemu Bogu.
OJCIEC HENRIQUE PORCU – urodził się w Cagliari, we Włoszech, w 1982 roku został wyświęcony na kapłana. Jest jednym z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, której charyzmat polega na tym, by każdy członek wyrażał miłosierdzie zgodnie ze swoim szczególnym powołaniem.
Tajemnica miłosnego listu Jezusa
Misjonarka Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, założonej przez charyzmatycznych kapłanów i „Bożych szaleńców”, ojców Antonella Cadeddu i Henrique’a Porcu, podpowiada w tej książce, w jaki sposób czytać Pismo Święte tak, by jego lektura stała się dla nas pełnym miłości dialogiem z Bogiem.
Maria Paola Olla – kobieta, która poświęciła życie Jezusowi – opisuje swoje doświadczenie realnej obecności Pana podczas lektury słowa Bożego. Dzieli się z czytelnikiem darem bliskości i miłości, który Chrystus pragnie ofiarować każdemu, kto sięga po Pismo Święte. Bo tylko On ma dla nas słowa życia.
MARIA PAOLA OLLA – włoska misjonarka, która wyjechała do Brazylii, by tam służyć ubogim. Doświadczyła wyjątkowo bolesnej choroby nowotworowej. Zmarła po kilku latach walki. Zawsze pogodna, pełna miłości i żyjąca w zgodzie z Bożą wolą.
Objawienia Matki Bożej w Fatimie w czasie I wojny światowej, w przededniu wybuchu rewolucji październikowej, były mocnym nawoływaniem do nawrócenia i pokuty.
Książka wprowadza w historyczne tło wydarzeń sprzed stu lat, stanowi rodzaj przewodnika po objawieniach i zawartych w nich tajemnicach, pokazuje drogi realizacji orędzia fatimskiego, z kultem Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwem pierwszych sobót na czele. Przedstawia losy wizjonerów-pastuszków oraz niezwykły splot fatimskich objawień z zamachem na Jana Pawia II.
Stulecie najważniejszego z objawień Matki Bożej w XX w. dokumentują w książce nie tylko zdjęcia archiwalne. Współczesne fotografie oddają urodę i przesiąkniętą żarliwością religijną atmosferę głównego sanktuarium Portugalii, jednego z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych Europy. Oprócz sanktuarium w Fatimie zaprezentowano też najważniejsze miejsca kultu Matki Bożej Fatimskiej w Polsce - „polską Fatimę" na zakopiańskich Krzeptówkach i „śląską Fatimę" w Turzy.
Niniejsza publikacja ukazuje świętość, która bierze swój początek w Bogu i jest ukierunkowana ku człowiekowi. Najkonkretniej została zobrazowana w osobie Jezusa. Pełne jej podobieństwo jaśnieje w osobach świętych, którzy z wielką gorliwością naśladowali życie Chrystusa. Autorowi nie chodziło o przedstawianie żadnych teorii na temat świętości, ale ukazanie organicznej jedności między życiem i świętością, podobnie jak kiedyś sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w formie krzyża ukazał organiczną więź między światłem i życiem.
Zapoznając się z treścią publikacji, czytelnik zauważy, że obraz świętości ukazany w niej, jest tradycyjny – wydobyty z Ewangelii i Tradycji Kościoła – a zarazem nowy, dostosowany do współczesnych znaków czasu. Przede wszystkim jest to obraz bardzo bliski życiu i bogaty w swych propozycjach.
Książka mówi o różnych indywidualnych drogach do świętości, wymagających odpowiedniej pedagogiki świętości, która zdolna jest dostosować się do rytmu poszczególnych osób. W tej pedagogice należy wykorzystać bogactwo tradycyjnych metod pomocy indywidualnej i grupowej oraz nowe formy udostępnione przez stowarzyszenia i ruchy uznane przez Kościół.
Jeden z największych fenomenów religijnych naszych czasów. Zjawisko wzbudzające skrajne emocje. Każdego roku przybywają tu miliony pielgrzymów. Co ich przyciąga? Co sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe?
Szukając odpowiedzi na te pytania, Dorota Szczerba odsłania historie skryte pod medialnym szumem. Pokazuje z bliska ludzi, którzy tworzą Medjugorie - zarówno tych, którzy doświadczają objawień, jak i zwykłych pielgrzymów, których życie zmieniło się pod wpływem spotkania z Gospą. Ich przeżycia konfrontuje z wynikami badań naukowych oraz stanowiskiem Kościoła. Przede wszystkim jednak odkrywa, jak ważne dla dzisiejszego człowieka są pokój i nadzieja, które można odnaleźć w małej hercegowińskiej miejscowości.
Kanonizacja przestępcy może szokować. Co prawda zbrodnię, której dopuścił się Jacques Fesch, ostatecznie uznano za popełnioną nieumyślnie, jednak faktem jest, że zabił człowieka. Bohater książki został skazany na śmierć na gilotynie, lecz zanim doszło do egzekucji, nieoczekiwanie dostąpił łaski nawrócenia. Choć jego bliska relacja z Bogiem trwała zaledwie kilka miesięcy, w zgodnej opinii znających go osób, doświadczenie to sytuuje Fescha w gronie wielkich mistyków. Opis tego niezwykłego powrotu do Boga to główny temat książki Mireille Cassin Mistyk publiczny nr 1.
W Roku Maryjnym zapraszamy do zapoznania się z historią objawień Matki Bożej w Lourdes oraz dziejami tamtejszego sanktuarium, które przyciąga sześć milionów pielgrzymów rocznie.
Książka zawiera dokładny opis wszystkich objawień, szczegółową historię życia wizjonerki Bernadety Soubirous, informacje na temat miejsc kultu, cudownej wody i uzdrowień oraz wizyt Jana Pawła II. Całość uzupełniają liczne ilustracje.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?