W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Zaburzenia funkcji tarczycy w wieku rozwojowym na tle dynamicznie rozwijającej się endokrynologii nasuwają wiele pytań i wątpliwości. Zastosowanie najnowszych metod badawczych na poziomie molekularnym w praktyce klinicznej pozwala niejednokrotnie je rozwikłać.
Podręcznik ?Tyreologia wieku rozwojowego? to spójna próba powiązania najnowszych zdobyczy naukowych i przeniesienie ich na grunt codziennej praktyki klinicznej.
Do napisania poszczególnych rozdziałów zostali zaproszeni wybitni eksperci z wielu cenionych ośrodków endokrynologicznych w kraju. Poruszane przez nich tematy dotykają zarówno zagadnień związanych z przyczynami, objawami klinicznymi, diagnostyką, jak i terapią poszczególnych schorzeń gruczołu tarczowego od okresu noworodkowego aż po młodzieńczy.
Niezwykle cenne jest to, że skupiając się na określonych jednostkach chorobowych, Autorzy przeprowadzają dokładną ich analizę, próbując w sposób niezwykle klarowny i przejrzysty wytłumaczyć istotę schorzeń z uwzględnieniem ich podłoża genetycznego, jak również następstw.
Ze względu na różnorodność poruszanych zagadnień podręcznik jest adresowany nie tylko do endokrynologów, pediatrów, internistów, ginekologów i lekarzy rodzinnych, ale może także pomóc studentom w zrozumieniu aktualnych zagadnień tyreologii wieku rozwojowego.
Rokowanie chorych na nowotwory jest wypadkową działania wielu czynników, a jednym z ważniejszych jest prowadzenie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego zgodnie z wytycznymi. Podstawą zaleceń postępowania powinny być wyniki badań naukowych, które muszą być prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone zgodnie ze wstępnymi założeniami, a ustalone wnioski powinny dotyczyć rzeczywistych sytuacji klinicznych.
Poprzednie wydanie opracowania \"Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych\" ukazało się w 2009 roku. Okres dwóch lat, jaki upłynął od wydania poprzedniej wersji wytycznych, uzasadniał przygotowanie aktualizacji. W tym czasie pojawiły się nowe możliwości rozpoznawania i leczenia w kilku nowotworach, a niekiedy uległy zmianie lub modyfikacji wzorce postępowania. Postęp dotyczył niejednokrotnie nowotworów o bardzo wysokich wskaźnikach zachorowalności (np. rak płuca
lub rak piersi), co ma szczególne znaczenie.
Autorzy mają nadzieję, że \"Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych\" będą stanowić wartościowe uzupełnienie wiedzy lekarzy, którzy zajmują się rozpoznawaniem i leczeniem chorych na nowotwory
W książce poddano analizie postawy pedagogów specjalnych wobec seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz głębszym. Uwzględniono wymiar emocjonalno-wartościujący, poznawczy, behawioralny oraz kontekst tych postaw w postaci kompetencji osobowych. Wydaje się, że poznawcza wartość pracy wyraża się w wielorakości ujęcia poruszonej problematyki. Analiza badań własnych stanowiła kontynuacje rozważań podjętych w części teoretycznej, w której starano się wykazać istotę i złożoność zagadnień niepełnosprawności i seksualności, zwłaszcza w jej wymiarze normatywnym i definicyjnym. Stanowiła również dopełnienie studiów poświeconych roli pedagoga specjalnego, a prowadzonych w kontekście współczesnych paradygmatów pedagogiki. Dokonane analizy, tak literaturowe, jak i empiryczne, implikują kwestie praktyczne, zwłaszcza z zakresu przygotowania i funkcjonowania zawodowego oligofrenopedagogów. Można mieć nadzieję, że opracowanie stanie się przyczynkiem do dalszych eksploracji pogłębiających problematykę, ale nade wszystko do refleksji, których skutki pozwolą optymalizować proces wspierania niepełnosprawnych w doświadczaniu własnej seksualności.
Książka poświęcona problemom padaczki i innych niepadaczkowych zaburzeń napadowych została przygotowana przez zespół neurologów dziecięcych, którzy są także pediatrami. Ma na celu przybliżenie pediatrom i lekarzom rodzinnym zagadnień związanych z najczęstszą chorobą neurologiczną wieku dziecięcego, jaką jest padaczka.
Oczywiście to neurolodzy dziecięcy diagnozują i leczą padaczkę, ale podstawowe wiadomości o tego typu zaburzeniach są istotne w praktyce klinicznej pediatrów i lekarzy rodzinnych. Szczególnie ważna jest diagnostyka różnicowa zaburzeń napadowych, bo pozwala lekarzowi pierwszego kontaktu na właściwe rozpoznanie i trafne skierowanie chorego do specjalisty. Pediatrzy i lekarze rodzinni powinni znać najważniejsze typy napadów padaczkowych i zespoły padaczkowe i oczywiście orientować się w działaniach leków przeciwpadaczkowych, które często wypisują na zlecenie neurologów dziecięcych. W tym aspekcie ogromne znaczenie ma znajomość działań niepożądanych leków przeciwpadaczkowych. Z praktycznego punktu widzenia istotna jest też jak najszersza znajomość diagnostyki elektroencefalograficznej i zasad kierowania na badania EEG oraz przygotowania dzieci i rodziców do takich badań.
W niniejszym opracowaniu zostały zawarte podstawowe informacje na temat padaczki i innych zaburzeń napadowych, a także najnowsze wiadomości dotyczące między innymi klasyfikacji padaczki, genetyki, metod diagnostycznych i nowych sposobów terapii, które mogą zainteresować również neurologów dziecięcych. Istotne są też aspekty psychologiczne i socjologiczne padaczki rzutujące na sytuację chorych i ich rodzin.
Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla pediatrów i lekarzy rodzinnych, ale może okazać się przydatna także studentom medycyny, którzy interesują się zagadnieniami neurologii wieku rozwojowego. Mam również nadzieję, że Czytelnicy, których zainteresują przedstawione problemy epileptologii dziecięcej, sięgną po inne opracowania z tego zakresu.
Co trzecia kobieta na świecie umiera na choroby serca i układu krążenia. Kobiety padają częściej od mężczyzn ofiarami zawału serca.
Tymczasem wcale nie musi tak być - chorobom serca i układu krążenia można zapobiec.
Jak to zrobić – jaki tryb życia prowadzić, jak się odżywiać, jaka postawę przyjąć wobec tej wiszącej nad kobietami na całym świecie śmiertelnej groźby – o tym mówi popularnonaukowa książka – podręcznik Daniele Hermann.
Mimo ze zawał serca i udar oraz problemy wynikające z podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi to choroby, których ofiarą, jak się ogólnie przyjmuje, padają głównie mężczyźni, statystyki mówią inaczej. Dziś choroby układu krążenia zabijają przede wszystkim kobiety i to coraz młodsze. W ciągu ostatnich trzydziestu lat świat lekarski, nastawiony na leczenie serc mężczyzn, zapomniał o kobietach. Daniele Hermann w sposób przejrzysty wyjaśnia, jak bardzo różni się pod względem budowy i sposobu działania serce kobiety od serca mężczyzny, jak różne (i często lekceważone przez lekarzy) są objawy choroby serca u kobiety i u mężczyzny, oraz proponuje metody, dzięki stosowaniu których kobieta może tych chorób uniknąć.
Daniele Hermann jest prezesem fundacji badającej przyczyny chorób serca i układu krążenia u kobiet założonej przy Instytucie Francuskim. Sama od wczesnej młodości cierpi na ostrą niewydolność serca i całe swoje życie poświęciła na uczulenie społeczeństwa i środowiska lekarskiego na tę chorobę. W 2011 roku zorganizowała program badań klinicznych zajmujących się schorzeniami serca u kobiet przy Szpitalu Europejskim im. Georgesa Pompidou.
Ośrodek Badań Handlu Ludźmi jest uniwersytecką placówką naukowo-badawczą, która została utworzona w 2006 roku przez profesora Zbigniewa Lasocika.
Powstanie Ośrodka było bezpośrednim następstwem realizowanego przez Katedrę Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR UW Projektu Handel ludźmi - zapobieganie i ściganie (2004-2006), finansowanego ze środków programu Prawo i Demokracja Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.
W oczekiwaniu na dziecko.
Wyczerpujące źródło informacji na temat:
- wyboru lekarza
- diagnostyki prenatalnej
- przebiegu porodu
- ciąży wysokiego ryzyka
- ciąży wielopłodowej
- cięcia cesarskiego
- diety ciążowej
- karmienia piersią
W tej niezwykłej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań:
- Czy niebezpiecznie jest zajść w ciążę po 35 roku życia?
- Jak rozpoznać, że rozpoczął się poród?
- Czy seks w okresie ciąży szkodzi dziecku?
- Czy choroba w czasie ciąży może zagrozić dziecku?
- Czy nagły brak ruchów dziecka powinien niepokoić?
- Co zrobić, żeby szybko odzyskać sylwetkę sprzed ciąży?
Pierwszy rok życia dziecka.
Zawiera niemal wszystko, co powinni wiedzieć rodzice o pierwszym roku życia dziecka
Wstęp i konsultacja naukowa prof. zw. dr hab. n. med. Marian Krawczyński, dyrektor Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Znakomite źródło informacji na temat:
- rozwoju dziecka w czasie pierwszych 12 miesięcy życia, karmienia piersią, odżywiania i pielęgnacji, wyboru lekarza, noworodków o niskiej masie urodzeniowej, chorób wieku dziecięcego, podróżowania z dzieckiem oraz rozdział dedykowany mężczyznom pt. „Zostajesz ojcem”.
Książka udzieli odpowiedzi na dziesiątki pytań dotyczących pierwszych 12 miesięcy życia dziecka:
Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo?
Dlaczego warto karmić piersią?
Czy moje dziecko jest poważnie chore i kiedy powinnam wezwać lekarza?
Czy jestem dobrą matką?
Co zrobić, aby dziecko przespało spokojnie noc?
Kiedy można ponownie rozpocząć współżycie?
Książka ""Choroba afektywna dwubiegunowa - wyzwania terapeutyczne"" pod red. Dominiki Dudek, Marcina Siwka i Janusza Rybakowskiego to nowość wydawnictwa Termedia, którą warto polecić nie tylko psychiatrom, neurologom i psychologom. Zaburzenie dwubiegunowe należy do najczęstszych, ciężkich zaburzeń psychicznych. Charakteryzuje się wczesnym początkiem, przewlekłym przebiegiem i wysoką śmiertelnością. Poszczególne rozdziały książki poświęcono m.in. lekom normotymicznym I i II generacji, leczeniu manii i depresji, farmakologicznej profilaktyce nawrotów choroby, psychoedukacji, współpracy z pacjentem i jego rodziną. Grono autorów publikacji tworzą uznani eksperci, wybitni naukowcy i praktycy.
Pedofilia, nekrofilia, kazirodztwo, flagellacja, sadyzm, brutalne gwałty, także czarnoksięstwo, profanacja trupów, miłosne napoje to tylko niektóre wątki bulwersującej książki Elwiry Watały. Jej chronologiczne ramy są szerokie: od Egiptu faraonów po Rosję Putina. Autorka obnaża różne dewiacje seksualne władców i wielkich tego świata, także tych, których zwykliśmy uważać za wzór cnót. Nie osądza swych bohaterów, nie wnika w motywy ich postępowania, nie piętnuje i nie usprawiedliwia. Z porażającą brutalnością ukazuje perwersyjne oblicze ludzkiej natury.
W książce zaprezentowano wielodyscyplinarne ujęcie leczenia chorych z urazami głowy, przy czym skoncentrowano się na praktycznym podejściu do terapii.
Omówiono takie zagadnienia, jak:
- epidemiologia, modele eksperymentalne, patologia, badanie kliniczne, badania neuroobrazowe i skale oceny ciężkości urazów
- leczenie na oddziale ratunkowym, transport chorych, problemy intensywnej terapii i leczenia chirurgicznego, urazy głowy u dzieci
- rehabilitacja pourazowa
- problemy medyczno-prawne
To nie jest kolejny podręcznik dermatologii! To prawdziwa pomoc dla zapracowanego dermatologa, studenta w trakcie zajęć praktycznych czy lekarza pierwszego kontaktu. Unikatowy format ?wzornika? zmienia książkę w nadzwyczaj przystępne i nowoczesne narzędzie diagnostyczne. Zestaw usztywnionych kart stabilnie połączonych ze sobą umożliwia szybką ocenę wizualną i bezpośrednie porównanie zmian skórnych u pacjenta i na fotografii.
- ponad 150 najczęstszych schorzeń dermatologicznych występujących u dzieci i noworodków
- doskonałe narzędzie, niezwykle pomocne w trakcie procesu diagnostycznego
- odsyłacze do innych potencjalnych możliwości diagnostycznych
- szybki dostęp do wybranych informacji
Jest to pierwsze polskie wydanie znakomitego podręcznika opisującego anatomię funkcjonalną stawów kończyny górnej człowieka. Autorem książki jest wybitny specjalista z zakresu ortopedii i chirurgii ręki dr Adalbert Kapandji. Największą wartością tej pozycji są z pewnością doskonałe ilustracje przygotowane przez samego autora, ułatwiające zrozumienie poszczególnych zagadnień z zakresu biomechaniki. Książka jest znakomitym źródłem wiedzy na temat budowy i funkcjonowania narządu ruchu człowieka. Ta ponadczasowa pozycja od 35 lat nieprzerwanie służy specjalistom w różnych dziedzinach medycyny, a także fizjoterapeutom, trenerom oraz studentom.
Dr Adalbert Kapandji jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych. Podczas długiej kariery zawodowej specjalizował się w ortopedii, a następnie w chirurgii ręki. Ostatnio poświęcił się wyłącznie pracy nad kolejnym wydaniem 3-tomowego podręcznika Anatomia funkcjonalna. Podręcznik ten został przetłumaczony na 11 jezyków. Podobnie jak w poprzednich edycjach, dr Kapandji osobiście wykonał ilustracje do książki.
Książka "Płodność. Powrót do źródeł" jest już dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa Inspiracje. Zapraszamy również do wysłuchania audycji radiowych, które można ściągnąć ze strony wydawnictwa.
Tematy poruszone w tej publikacji związane są z płodnością, małżeństwem i rodziną. Głównym jej zadaniem jest ukazanie piękna płodności oraz korzyści płynących ze znajomości naturalnego jej rytmu. Z drugiej strony książka ukazuje zło moralne i niebezpieczeństwa, które wynikają ze stosowania antykoncepcji oraz zgody na zapłodnienie pozaustrojowe – niebezpieczeństw dla zdrowia fizycznego, psychiki i więzi małżeńskiej. Książka niesie też nadzieję dla par uznanych za niepłodne ukazując im skuteczną metodę leczenia, jaką jest naprotechnologia.
Przystępny język, barwne przykłady oraz forma wywiadu – to wszystko sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.
Treści w niej zawarte przybliżą czytelnikowi zagadnienia poruszone przez papieża Pawła VI w encyklice „Humanae Vitae”.
Książka składa się z czterech głównych części:
1. Zapis rozmowy z lekarzem ginekologiem-położnikiem Moniką Małecką-Holerek (która od wielu już lat działa w obronie życia)
2. Zapis rozmowy z lekarzem rodzinnym, NFPMC Adamem Kuźnikiem stosującym w swej praktyce leczenie za pomocą naprotechnologii
3. Świadectwa par małżeńskich, które borykały się z problemem niepłodności i leczyły się za pomocą naprotechnologii
4. Encyklika „Humanae Vitae” – pełna treść.
Oto krótka recenzja księdza doktora Franciszka Płonki napisana po zapoznaniu się z treścią pierwszej części książki:
„Wielkie brawa dla Pani Dr Moniki za wspaniałe świadectwo; żywe, jednoznaczne, ludzkie, medyczne, małżeńskie, rodzinne, chrześcijańskie, budujące. Bogu niech będą dzięki i Pani Dr Monice i prowadzącym wywiad też”.
Monografia napisana jest w sposób oryginalny i głęboko refleksyjny, skłania czytelnika do zadumy nad relacjami i więziami społecznymi, nad odpowiedzialnością za godne i podmiotowe traktowanie człowieka, niezależnie od jego kondycji psychicznej. Może być adresowana do wszystkich osób, którym bliskie są ideały pomocy bliźniemu, ale bliźniemu traktowanemu jako równy sobie. Holistyczna wizja pracy socjalnej w połączeniu z głęboko humanitarnym przesłaniem jest odpowiedzią na pytanie, jak pomagać, jak współegzystować, jak zapraszać do wspólnej przestrzeni. Z recenzji dr hab. Anny Michalskiej, prof. UAM Instytut Socjologii UAM
Książka jest próbą zrozumienia i opisu preferencji językowych pacjentów cierpiących na schizofrenię paranoidalną w porównaniu z preferencjami osób zdrowych. Pojęciem modelującym te preferencje i nadającym im pewną uporządkowaną strukturę jest pojęcie „stylu mówienia” rozumianego jako zespół względnie stałych i typowych dla jednostki form i środków językowych, używanych do wyrażania indywidualnych treści. W celu operacjonalizacji tego pojęcia posłużono się zmodyfikowanymi i zaadaptowanymi do języka polskiego Wskaźnikami Stylu Mówienia Suitberta Ertela oraz autorskim Wskaźnikiem Akceptowalności Gramatyczno-Semantycznej. Przeprowadzone badanie z udziałem 130 pacjentów ze zdiagnozowaną schizofrenią paranoidalną i 130 osób zdrowych wykazało różnice zarówno w wyborach leksykalnych, jak i w warstwie syntaktycznej analizowanych tekstów. Dowiodło ono, że proces chorobowy i dominujące objawy kliniczne w sposób istotny modyfikują styl mówienia osób ze schizofrenią.
Rozpoznanie cukrzycy typu 1 to potężny cios dla całej rodziny. Zarówno rodzice, jak i dzieci obawiają się o swoją przyszłość i o to, ż jak choroba wpłynie na ich życie. Troski rodziców mogą być spotęgowane przez niewystarczające zrozumienie tego, przez co tak naprawdę przechodzi ich dziecko. Doktor Rachel Besser jest pediatrą i specjalizuje się w leczeniu dzieci chorych na cukrzycę typu 1. U niej samej rozpoznano tę chorobę, gdy była dzieckiem. Pracując z rodzinami dotkniętymi problemem cukrzycy, zrozumiała, że wielu rodziców chciałoby wiedzieć, co naprawdę czuje ich dziecko oraz zastanawia się, co robić by uchronić je przed możliwie jak największą liczbą problemów i złych doświadczeń. Łącząc swoje własne doświadczenia z wypowiedziami dzieci i osób dorosłych dotkniętych cukrzycą, doktor Besser stwarza czytelnikowi niepowtarzalną okazję do zrozumienia, z czym wiąże się dorastanie osób chorych na cukrzycę.
"Pediatria" to nowy podręcznik, który został przygotowany przez zespół znanych i cenionych specjalistów. Zostały w nim uwzględnione zagadnienia niezbędne do poznania okresu rozwojowego dzieci i młodzieży.
Publikacja została wzbogacona licznymi rycinami, tabelami i schematami, co znacznie ułatwi dostęp do potrzebnych informacji, a test on-line umożliwi łatwe przyswojenie wiedzy.
Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków medycznych, ale będzie również przydatna dla osób kończących specjalizację z pediatrii. Będzie ona również doskonałym źródłem dla lekarzy pediatrów i medycyny rodzinnej.
Neurobiologia jest dziś jedną z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych nauk. Odpowiada lub pomaga odpowiedzieć na wielkie pytania, z którymi od dawien dawna mierzyła się filozofia, teologia, psychologia i nauki społeczne, a także małe pytania, które zadajemy sobie na co dzień. Co jest kryterium człowieczeństwa? Gdzie mieszka dusza? Skąd bierze się moralność? Gdzie rodzi się przyjemność? Dlaczego jesteśmy agresywni? Jak działa pamięć? Od czego i dlaczego się uzależniamy? Dlaczego lubimy seks? Czy zakochani myślą rozsądnie? Dlaczego dziewczynki wolą bawić się lalkami, a chłopcy samochodzikami? Czy w świecie nowych technologii zdołamy zachować prywatność myśli? Nieskończonym źródłem odpowiedzi lub podpowiedzi, jak również nowych fascynujących pytań, jest mózg, odsłaniający dzięki coraz bardziej zaawansowanym metodom badawczym kolejne swe tajniki, a w studiach nad nim można widzieć wręcz antropologię XXI wieku. Jerzy Vetulani oprowadza nas po naszym "centrum dowodzenia", ukazując z erudycją i wdziękiem, że "szare komórki" to pole zainteresowań zarówno "twardej" biologii, jak i subtelnej humanistyki.
Dieta Alleluja to nie tylko nowy sposób odżywiania, ale również nowe podejście do życia. Działa leczniczo, wykorzystując naturalne siły organizmu, i w efekcie znacznie poprawia stan zdrowia. Książka Dieta Alleluja dla kobiet w ciąży i maluchów to najlepsze dostępne na rynku źródło dokładnych informacji o zdrowej ciąży i wychowaniu zdrowych dzieci.
Autor pokazuje, jak ważna jest obecność witaminy B12 w diecie matki w okresie ciąży i karmienia piersią, jak istotną rolę odgrywają tzw. dobre tłuszcze w procesie rozwoju mózgu dziecka, oraz omawia szereg innych zagadnień, których znajomość jest absolutnie niezbędna, jeśli chcemy urodzić zdrowe niemowlę, a później wychować zdrowe dziecko.
Każdy człowiek powinien we własnym zakresie przyswoić sobie wiedzę na temat podstawowych zasad optymalnego zdrowia i naturalnych praw Bożych oraz nauczyć się, jak należy prawidłowo dbać o swoje ciało. Każdy z nas ma bowiem szansę cieszyć się doskonałym zdrowiem i pochwalić się ciałem, które działa w harmonii z tym, co Bóg dla nas zaplanował i zaprojektował – wystarczy Go posłuchać! Na kartach tej książki znajdą Państwo fragmenty opowieści wielu kobiet, które przeszły na Dietę Alleluja – podjęły wyzwanie, za co zostały hojnie nagrodzone.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?