Do tego działu zapraszamy zwolenników medycyny konwencjonalnej. Jest bardzo wiele chorób, z którymi nie wygralibyśmy bez leków farmakologicznych, czy też radioterapii. Dlatego, aby zgłębić swją wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej zapraszamy po podręczniki, poradniki, publikacje, altasy, literaturę medyczą dla uczniów, studentów, lekarzy i nie tylko. Chirurgia, terapia laserem, anatomia, piwrwsza pomoc, fizjologia i patofizjologia ambulatoryjna i kliniczna, diagnostyka neurologiczna, otolaryngologiczna, audiologiczna i radiologiczna i wiele innych.
Kolejny tom serii wydawniczej ?Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny?. Książka składa się z 5 rozdziałów, w których omówiono wybrane psychologiczne zagadnienia rozwoju dzieci przedwcześnie urodzonych w kontekście relacji rodzice ? dziecko. Autorki przedstawiają wyniki własnych badań o charakterze eksploracyjnym, interpretując je w świetle światowej literatury tematu. Opisują interesującą, złożoną metodologię stosowaną w pracach badawczych poświęconych zachowaniom niemowląt w interakcji z rodzicem i osobą obcą oraz reprezentacjom dziecka i interakcji z nim w umyśle matek i ojców.
Książka pt. „Wokół pigułki gwałtu” jest jedną z trzech publikacji w ramach serii „Niebezpieczne substancje”. Choć podjęta na jej łamach problematyka jest potencjalnie bardzo aktualna i dość nośna medialnie, to raczej sporadycznie jesteśmy informowani przez środki masowego przekazu o nadużyciach związanych z substancjami kryjącymi się pod nazwą „pigułka gwałtu”, zwłaszcza w porównaniu z pojawiającymi się w przestrzeni mediów relacjami na temat dwóch pozostałych kategorii środków omawianych we wspomnianej serii, czyli dopalaczy (sprawa dotyczy przede wszystkim okresu ostatnich czterech lat) oraz produktów leczniczych (stanowiących zagrożenie w sytuacji, gdy są niewłaściwie stosowane). Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, iż do użycia związków chemicznych określanych mianem pigułki gwałtu dochodzi nieporównywalnie rzadziej niż ma to miejsce w pozostałych dwóch przypadkach.
W II tomie Fizjologii zwierząt domowych:
• omówiono fizjologiczne aspekty funkcji przewodu pokarmowego
oraz wątroby u różnych gatunków zwierząt,
• przedstawiono zagadnienia związane z bilansem cieplnym,
gospodarką energetyczną, pobieraniem pokarmu i rytmami
biologicznymi,
• zamieszczono informacje z zakresu fizjologii zachowania,
fizjologii wysiłku ze szczególnym uwzględnieniem sportów
konnych, a także z pogranicza fizjologii i ochrony zwierząt.
W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych książek, wchodzących w skład trylogii, tj. "Neoliberalizm jest schizofrenią społeczeństwa" i "Schizofrenia jest neoliberalizmem umysłu", wywód, jaki zawiera się w "Filozofii diabła", nie jest i - w moim zamierzeniu - nie miał być linearny. Charakteryzująca go tu i ówdzie impresyjność jest nie tyle jego wadą, ile zaletą. Składające się na niego argumenty przypominają szereg zaskakujących, trudnych do odtworzenia uderzeń. Ich siła perswazyjna i precyzja, z jaką docierać mają do celu, jest na ogół ważniejsza, niż zrozumiałość oraz zgodność z regułami tej lub innej naukowej metodologii. Niektóre z nich nadchodzą pojedynczo, inne w seriach, stanowiąc elementy złożonych kombinacji. Ani ekonomia, ani psychiatria nie wysuwa się w nich na plan pierwszy. Zamiast starać się dziedziny te od siebie wyraźnie odgraniczać, "napuszczam" je na siebie wzajemnie.
Niczym czarownica, wrzucam je do wspólnego kotła, a następnie mieszam i podgrzewam. W ten sposób przyrządzony wywar, ma na celu pobudzenie Czytelnika do krytycznego myślenia, w tym również poprzez uprzednie oszołomienie go.
Ze Wstępu
"Książkę niniejszą należy traktować jako drugą część trylogii, której pierwszą częścią jest książka "Neoliberalizm jest schizofrenią społeczeństwa", ostatnią zaś "Filozofia diabła". Książki te zaliczają się do dziedziny wiedzy, której nadaję miano "Psychiatrii politycznej", a dokładniej, do jej subdyscypliny, o nazwie "Krytyczna psychiatria polityczna".
W I tomie Fizjologii zwierząt domowych:? przedstawiono podstawy cytofizjologii,? omówiono zagadnienia związane z neurofizjologią, fizjologią neuronu, ośrodkowego układu nerwowego i układu nerwowego wegetatywnego (autonomicznego),? zamieszczono wiadomości z zakresu fizjologii mięśni szkieletowych gładkich oraz mięśnia sercowego,? omówiono także fizjologię serca, układu krążenia, krwi i układu oddechowego,? opisano również mechanizmy równowagi kwasowo-zasadowej, fizjologię nerek, w tym specyfikę wydalania u ptaków oraz gospodarkę wodno-elektrolitową.
Czy wszystko, co naturalne, jest zdrowe? Czy najlepsze są kosmetyki ziołowe przygotowane w domu? Czy stosowanie leków roślinnych jest zawsze bezpieczne? Ten praktyczny przewodnik w atrakcyjny sposób przybliża świat najpopularniejszych ziół. Został przygotowany jako podręczna pomoc dla tych, którzy chcą korzystać ze wsparcia roślin leczniczych, nie tylko by zapewnić sobie dobre samopoczucie i leczyć nimi wszelkie dolegliwości, lecz także by zioła stały się częścią ich życia - w łazience, kuchni, w podróży? Ta książka to cenny skarb dla wszystkich, którzy [pragną o siebie zadbać i żyć w zgodzie z naturą.
W książce przystępnie i zwięźle - w formie pytań i odpowiedzi - przedstawiono zagadnienia związane z rozpoznaniem i różnicowaniem chorób psychicznych, a także ogólny zarys postępowania z pacjentami hospitalizowanymi psychiatrycznie z powodu różnych chorób i zaburzeń psychicznych.Autorzy zawarli w niej wskazówki diagnostyczne oparte nie tylko na obowiązujących kryteriach diagnostycznych (DSM), ale również na własnym doświadczeniu. Przedstawili zasady leczenia ostrych zaburzeń psychicznych i cele terapii w warunkach stacjonarnych.Osobne rozdziały poświęcono osobom z tzw. podwójną diagnozą oraz młodym dorosłym. Zwrócono też uwagę na zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji psychiatrycznej.
Znajomość istoty choroby, jaką jest astma oskrzelowa, rozumienia zasad leczenia przewlekłego i, co więcej, umiejętność udzielania właściwej pomocy w sytuacji zaostrzenia objawów jest obowiązkiem całego otoczenia dziecka, jego rodziców, opiekunów i nauczycieli. Taka zintegrowana opieka zapewnia dziecku choremu na astmę poczucie bezpieczeństwa, umożliwia prowadzenie normalnego życia, naukę, a nawet uprawianie sportu. Dlatego też broszura opracowana przez specjalistów pod redakcją prof. dr. hab. med. Andrzeja Emeryka, przewodniczącego Sekcji Pediatrii Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, adresowana do nauczycieli i rodziców chorego na astmę dziecka jest cenną pozycją literaturową. Opracowanie to w bardzo przejrzysty, interesujący sposób przedstawia najważniejsze elementy patologii, jaką jest astma oskrzelowa, ze szczególnym odniesieniem do dzieci i zasady leczenia tej choroby zarówno w stanie stabilizacji astmy, jak i w okresie zaostrzeń jej objawów. Uczy, jak postępować, aby astma nie zakłócała normalnego funkcjonowania dziecka w środowisku.
Autor dzieli się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą owoców róży, jako bogatego źródła witaminy C.
„Róża - Moje Życie” to zapis niegasnącej pasji krzewienia w społeczeństwie wiedzy o tych niezwykłych - dających szansę na zdrowie - owocach.
Opowieść o tym, jak i kiedy doszło do odkrycia witaminy C, czym grozi jej brak, jak uprawiać różę i wiele innych ciekawych, a wciąż mało znanych informacji znajdziecie Państwo w tej książce.
To po prostu poradnik jak zyskać i utrzymać zdrowie.
W tym poradniku przedstawiono przystępnie i za pomocą licznych przejrzystych rysunków masaz stóp, który każdy może sam wykonać. Można go stosować profilaktycznie, dla zachowania zdrowia, oraz jako zabieg wspomagający leczenie już istniejących schorzeń.
Podręcznik dla studentów IV roku fizyki, stanowiący uzupełnienie do wydanego wcześniej podręcznika o tym samym tytule. Zawiera zadania do programów komputerowych zamieszczonych na dołączonym do poprzedniego tomu CD-ROM-ie, pozwalające w sposób praktyczny opanować wiedzę zdobytą podczas lektury tamtego tomu, poświęconego zagadnieniom teoretycznym.
Obszerny podręcznik pielęgniarstwa internistycznego. Omówiono w nim pielęgnowanie w chorobach układu pokarmowego, moczowego, endokrynologicznych, sercowo-naczyniowych, układu oddechowego, alergicznych, hematologicznych i reumatologicznych. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku pielęgniarstwo oraz pielęgniarek pracujących na oddziałach o profilu internistycznym. Może być jednak przydatna również dla opiekunów medycznych, pracowników socjalnych i asystentów osób przewlekle chorych.
Nowoczesne opracowanie zagadnień dotyczących pielęgniarstwa kardiologicznego, uwzględniając najnowsze wytyczne i rekomendacje towarzystw naukowych.
Podręcznik adresowany jest zarówno do studentów pielęgniarstwa, jak i pracujących pielęgniarek, które chcą podnosić swoje zawodowe kwalifikacje.
Książka pt. „Wokół nadużywania leków” jest jedną z trzech publikacji ukazujących się w ramach serii „Niebezpieczne substancje”. Podejmuje temat, który nie jest tak nowy, a w związku z tym tak popularny medialnie, jak dopalacze czy pigułka gwałtu (środki te są tematem dwóch pozostałych pozycji wchodzących w skład całego tryptyku), tym niemniej koncentruje uwagę na zjawisku dość niepostrzeżenie rozwijającym się i zagrażającym współczesnemu człowiekowi.
Autorka niniejszej publikacji proponuje inny sposób przeżywania seksualności małżeńskiej, inne spojrzenie na pożądanie, rozkosz i relacje między kobietą i mężczyzną. Doświadczać swojej seksualności w sposób wolny i nieskrępowany? Przeżywać swoją seksualność w sposób bardziej naturalny? To wszystko jest możliwe! Wiele małżeństw daje temu świadectwo, mówiąc, jak wielkiej przemianie na lepsze uległa dzięki temu ich seksualność; jak została odnowiona.
Przeżywanie swojej seksualności w zgodzie z cyklem przemian zachodzących w ciele kobiety oznacza nowy sposób postrzegania seksualności, pragnienia, przyjemności, damsko-męskich relacji. To nowy sposób na życie; sposób, którego mogą doświadczyć wszyscy, bez względu na wiek, zdolności intelektualne, poglądy. Jest on przeznaczony dla wszystkich, którzy tęsknią do „wielkiej miłości” i chcą, by ich pożycie seksualne stało się tej miłości wyrazem.
Autor omawia zjawisko homeopatii, jej doktryny i praktyki terapeutyczne powstałe w dobie kryzysu medycyny europejskiej przełomu XVIII i XIX stulecia oraz jej niezmienności w kolejnych wiekach. Jest to ewenement w historii medycyny, gdyż w XIX i XX wieku zmieniła się nie tylko sama medycyna, lecz cała kultura medyczna Europy. Społeczna koncepcja zdrowia i choroby nie zawsze była zbieżna z jej akademicką wizją, a tam, gdzie wizje świata i człowieka oraz zdrowia i choroby były odmienne, homeopatia stawała się obiektem gwałtownej krytyki, a jej dziejową rolą było prowokowanie pytań granicznych na styku kilku dyscyplin, opartych na nieakceptowanej na ogół przez środowiska naukowe koncepcji zdrowia i choroby. W dyskursie homeopatia stała się symbolem kryzysów.
Zdrowie jest nie tylko stanem organizmu, lecz także kategorią pojęciową, którą najczęściej rozpatruje się w kontekście paradygmatu medycznego i psychologicznego. Łączne uwzględnienie tych podejść przy rozpatrywaniu zdrowotnych aspektów życia małżeńskiego i rodzinnego wydaje się nieuniknione ze względu na ich silne wzajemne powiązania oraz możliwość lepszego wyjaśniania zachowań człowieka w konkretnych sytuacjach życiowych i w kontekście jakości życia. Zgodnie z teorią systemową w ujęciu psychologicznym to, co dzieje się w podsystemie małżeńskim, ma znaczący wpływ na stan zdrowia i jakość relacji nie tylko między małżonkami, lecz także między członkami w innych podsystemach rodzinnych, np. między dziećmi i rodzicami czy między rodzeństwem. I odwrotnie – problemy, które bezpośrednio lub pośrednio dotykają innych członków rodziny, mogą integrować lub dezintegrować relacje małżonków [...]. Książka ta jest zbiorem opracowań autorskich wielu znaczących polskich psychologów, którzy na podstawie własnych badań bądź odnosząc się do światowej literatury przedmiotu, starają się wyjaśnić funkcjonowanie człowieka w złożonych i trudnych rolach małżeńskich i rodzicielskich. Pracę podzielono na dwie części. Pierwszą poświęcono zdrowotnym aspektom życia małżeńskiego, drugą zaś zdrowotnym aspektom rodzicielstwa. [...] Zaprezentowane w niniejszej książce zagadnienia z pewnością nie wyczerpują problematyki dotyczącej zdrowotnych aspektów życia małżeńskiego i rodzinnego, ale podkreślają złożoność, różnorodność oraz psychologiczne konsekwencje choroby dla jakości życia człowieka.
Fragment Wstępu
Nowoczesny, polski podręcznik do psychologii klinicznej: przedstawia wieloaspektowe ujęcie kluczowych problemów dyscypliny; zapoznaje z charakterystyką różnych podejść i orientacji teoretycznych; ukazuje połączenie teorii z propozycjami działań praktycznych; prezentuje powiązania między psychologią kliniczną a psychologią zdrowia; omawia rodzime i światowe trendy w psychologii klinicznej. Pierwszy tom podręcznika zawiera podstawową wiedzę na temat definicji, orientacji, modeli i kierunków rozwoju psychologii klinicznej, charakterystykę koncepcji teoretycznych i sposobów ujmowania zdrowia. Przedstawia zależności między psychopatologią, klasyfikacjami zaburzeń a psychologią kliniczną. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów psychologii i pedagogiki.
Nowoczesny, polski podręcznik do psychologii klinicznej! Drugi tom książki omawia obszary zastosowań psychologii klinicznej oraz jej subdyscypliny: wprowadza w wybrane zagadnienia psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, psychologii nerwic i zaburzeń osobowości; przedstawia obraz kliniczny schizofrenii, zaburzenia afektywne, psychologiczne następstwa stresu traumatycznego; zapoznaje z problemami niepełnosprawności i jej psychologicznej rehabilitacji, psychologii uzależnień, neuropsychologii klinicznej, zaburzeń seksualnych; ukazuje metody stosowane w diagnostyce oraz kierunki w psychoterapii; omawia rodzaje form pomocy psychologicznej (promocja zdrowia, prewencja, interwencja w kryzysie, psychoterapia, poradnictwo, grupy samopomocowe). Podręcznik przeznaczony jest dla studentów psychologii i pedagogiki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?