Do tego działu zapraszamy zwolenników medycyny konwencjonalnej. Jest bardzo wiele chorób, z którymi nie wygralibyśmy bez leków farmakologicznych, czy też radioterapii. Dlatego, aby zgłębić swją wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej zapraszamy po podręczniki, poradniki, publikacje, altasy, literaturę medyczą dla uczniów, studentów, lekarzy i nie tylko. Chirurgia, terapia laserem, anatomia, piwrwsza pomoc, fizjologia i patofizjologia ambulatoryjna i kliniczna, diagnostyka neurologiczna, otolaryngologiczna, audiologiczna i radiologiczna i wiele innych.
Książka stanowi repetytorium z zakresu chirurgii przypadków nagłych z jakimi najczęściej spotykają się chirurdzy w trakcie ostrego dyżuru, ale również lekarze pierwszego kontaktu, interniści, anestezjolodzy, czy wreszcie ratownicy medyczni. Będąc swego rodzaju przewodnikiem po różnych „przypadkach nagłych” kompendium łączy w sobie elementy patofizjologii najczęstszych ostrych schorzeń chirurgicznych i urazów oraz zasad postępowania diagnostyczno-leczniczego.
Książka adresowana jest do chirurgów, którzy w trakcie pełnienia dyżurów spotykają się praktycznie ze wszystkimi omawianymi w niej sytuacjami. A w aspekcie chirurgii przypadków nagłych książka może być ważną pozycją edukacyjną nie tylko dla młodego szkolącego się chirurga, ale także dla klinicysty o dużym stażu.
Co czyni nas ludźmi? - zastanawia się w swojej najnowszej książce słynny neurolog V. S. Ramachandran, badając mózg zwłaszcza wtedy, gdy dzieje się w nim coś niezwykłego. Najrozmaitsze zaburzenia - czy to wrodzone, czy będące skutkiem nieszczęśliwych wypadków - mówią nam bowiem wiele o mechanizmach działania mózgu. Stanowią również punkt wyjścia dla zrazu fantastycznie brzmiących przypuszczeń, które często znajdują później nie tylko potwierdzenie empiryczne, ale i praktyczne zastosowanie w terapii. Wybitny znawca problemów związanych z kończynami fantomowymi przedstawia tu swoje koncepcje na temat neuronalnego podłoża procesów umysłowych odróżniających nas od zwierząt. Opisuje hipotezę dotyczącą funkcji tzw. neuronów lustrzanych, które jego zdaniem są podstawowym czynnikiem warunkującym powstanie i rozwój języka, a tym samym szeroko pojętej kultury. W kolejnych rozdziałach tej książki wyjaśnia mechanizmy percepcji wzrokowej i estetyki, synestezji, autyzmu, samoświadomości i jej zaburzeń, dokumentując swoje rozważania opisami fascynujących przypadków medycznych oraz pomysłowych eksperymentów naukowych. Książka ta - napisana żywym, jasnym i obrazowym, a miejscami nawet żartobliwym językiem - jest znakomitą lekturą dla wszystkich osób zainteresowanych wiedzą o mózgu, zarówno laików, jak i studentów oraz specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy, neurokognitywistów, psychologów i filozofów. Wciąga jak powieść dzięki niezwykłym umiejętnościom popularyzatorskim autora, który ma dar wynajdywania zaskakujących skojarzeń, często w swej prostocie wręcz olśniewających.
Domowe leczenie bez lekarstw to książka, w której chorzy na nawracające zapalenia pęcherza i inne choroby układu moczowego odnajdą podstawowe informacje o budowie układu moczowego, objawach choroby i swoich dolegliwościach oraz najczęściej wykonywanych badaniach. Podstawą książki jest jednak leczenie naturalne: diety oraz zapomniane, ziołowe receptury, stosowane w przypadku chorób układu moczowego, a w szczególności pęcherza moczowego.
Okluzja odgrywa bardzo ważną rolę niemal w każdej specjalności stomatologicznej. Brak zrozumienia zasad okluzji prowadzi do niepowodzeń leczenia i dyskomfortu pacjenta. Głównym celem książki Okluzja w praktyce stomatologicznej jest przedstawienie czytelnikowi w zwięzły i klarowny sposób szeroko pojętych zasad okluzji i wykorzystania ich w codziennej praktyce stomatologicznej. Książka skierowana jest przede wszystkim do stomatologów zachowawczych i ortodontów, może być również cennym źródłem informacji dla protetyków i techników dentystycznych. Omówiono w niej podstawy anatomiczne okluzji, zasady okluzji z perspektywy funkcjonalnej, parafunkcjonalnej, periodontologicznej i estetycznej, planowanie leczenia, a także zasady zastosowania szyny zwarciowej.
W monografii przedstawiono analizę szeregu instytucji prawnych związanych ze specyficzną sytuacją oskarżonego z zaburzeniami psychicznymi. Autor szczegółowo omawia zagadnienia związane z:
- zasadą domniemania niewinności,
- zdolnością do dokonywania czynności procesowych,
- zawieszeniem postępowania,
- swobodą wypowiedzi osoby przesłuchiwanej,
- ochroną tajemnicy psychiatrycznej.
Szczególną uwagę poświęcono problematyce prawa do obrony, m.in. w kontekście instytucji konsensualnych. Omówiono też kwestie kolizji celów procesu z leczeniem osób zaburzonych psychicznie oraz dylematów orzeczniczych związanych ze stosowaniem reguły in dubio pro reo.
Osobna część została poświęcona sytuacji prawnej osób niepoczytalnych oraz problematyce dowodowego znaczenia wywiadu lekarskiego w postępowaniu karnym. W tym kontekście zwrócono też uwagę na pozycję prawną lekarza występującego w roli biegłego. Omawiane zagadnienia w dużej mierze zilustrowano przykładami z praktyki sądowej.
W podręczniku przedstawiono podstawowe wiadomości z zakresu neurofizjologii klinicznej i badań fizjoterapeutycznych stosowanych w rehabilitacji neurologicznej. Opisano wybrane uszkodzenia i choroby układu nerwowego oraz metody fizjoterapeutyczne stosowane w rehabilitacji neurologicznej.
Podręcznik adresowany do studentów kierunku fizjoterapia oraz fizjoterapeutów.
Anestezjologia Larsena cieszy się ciągle bardzo dużym powodzeniem pośród polskich anestezjologów, potwierdzając niemiecki fenomen popularności tego podręcznika. Dlatego przygotowanie polskiemu czytelnikowi tłumaczenia kolejnego, dziewiątego już, niemieckiego wydania jest całkowicie uzasadnione i chwała za to wydawnictwu Elsevier Urban & Partner.
Nowe wydanie aktualizuje wiedzę medyczną z zakresu anestezjologii klinicznej, wnosząc szereg nowych informacji przekazanych w jasnej i dostępnej formie. Szczególnie cenne jest zamieszczenie w tym wydaniu licznych wytycznych naukowych towarzystw medycznych w takich bardzo istotnych obszarach, jak np.: przygotowanie przed operacyjne w różnych stanach chorobowych czy postępowanie śródoperacyjne przy odmiennych technikach znieczulenia i w różnych populacjach znieczulanych pacjentów. Wytyczne te mają bardzo istotną wartość szkoleniową, a tak że praktyczną nie tylko dla lekarzy w trakcie specjalizacji, ale też dla specjalistów, którzy zaglądając do tego podręcznika będą mogli znaleźć odpowiedzi na wiele zagadnień i problemów w towarzyszących im w codziennej pracy.
W ostatnim czasie na rynku wydawniczym pojawiło się wiele nowych pozycji książkowych z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, zarówno zwięzłych i ukierunkowanych, jak też obszernych i wszechstronnych. Są to bardzo pożądane wydarzenia dla naszej specjalności. Należy się jeszcze bardziej cieszyć, że niezależnie od nich od lat funkcjonuje w środowisku anestezjologicznym uznany probierz jakości, odnawiające się ciągle przystępne źródło wiedzy, innymi słowy ? ?nasz Larsen?.
Z przedmowy do wydania polskiego
Jako klinicysta, korzystający codziennie z dobrodziejstw ultrasonografii, doceniam ogromny trud, jaki autorzy włożyli w powstanie tej książki. Zaproponowany układ atlasu pozwala na dokładne różnicowanie podobnych do siebie obrazów ultrasonograficznych w różnych jednostkach chorobowych. Jestem pewien, że publikacja ta będzie bardzo dobrze oceniona zarówno przez doświadczonych lekarzy, jak i tych, którzy dopiero podejmują szkolenie w zakresie posługiwania się tą metodą diagnostyczną.Z recenzji płk. dr. hab. n. med. Grzegorza Kamińskiego, prof. nadzw. WIMIstotnym walorem atlasu jest ograniczenie warstwy tekstowej do informacji najistotniejszych z punktu widzenia praktyki klinicznej na korzyść niezwykle bogatej i wysokiej jakości ilustracji zdjęciowej.Oceniam publikację jako bardzo wartościową, jedną z najlepszych i najbardziej przydatnych spośród kiedykolwiek wydanych w tym zakresie. Uważam, że książka jest nowatorskim i profesjonalnym, a zarazem niezwykle przystępnym źródłem wiedzy w zakresie ultrasonografii tarczycy, które będzie cenną i realną pomocą w codziennej praktyce klinicznej lekarzy wielu specjalności.Z recenzji prof. zw. dr. hab. n. med. Jana Brzezińskiego
To materiał filmowy, który może posłużyć nauczycielom i pedagogom jako pomoc w realizacji lekcji wychowawczych oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie.
Prezentacja zjawiska anoreksji i bulimii w środowisku młodzieżowym
Wypowiedź specjalisty na temat tych chorób
Występują: Grupa teatralno-happennerska "PRÓG".
Podręczna publikacja, która w sposób zwięzły przedstawia wykonanie i interpretację badania ultrasonograficznego. Zawiera również bogatą dokumentację badań ultrasonograficznych oraz schematy i zdjęcia przedstawiające prawidłowe ułożenie pacjentów oraz prawidłowe przyłożenie sondy.
Książka stanowi doskonałą pomoc w codziennej praktyce dla lekarzy pełniących ostry dyżur w izbach przyjęć, na oddziałach pooperacyjnych i intensywnej terapii. Będzie również bardzo przydatna w szkoleniu studentów medycyny, ratowników medycznych, stażystów oraz lekarzy rezydentów - nie tylko z radiologii.
Niezwykle przydatny praktyczny przewodnik wykonywania blokady nerwów obwodowych zarówno technikami tradycyjnymi, jak i nowo wprowadzonymi. Każda technika dostępu do poszczególnych struktur nerwowych jest szczegółowo opisana i opatrzona kolorową ryciną oraz obrazem USG.
Autorzy zwracają uwagę na trzy najistotniejsze zagadnienia w anestezji regionalnej - dobra znajomość: anatomii, techniki USG oraz farmakologii środków do znieczulenia miejscowego.
Publikacja adresowana do anestezjologów, radiologów, chirurgów i ortopedów.
Interesująca praca z pogranicza filozofii, nauk społecznych, teologii, medycyny i biologii. Zawartość treściowa tomu: J. Wiśniewski, Wolność nauki a swoboda wykorzystania odkryć naukowych; A. Sokalski, L. Pawełczyk, Medyczne aspekty niepłodności oraz technik wspomaganego rozrodu; M. Cichocki, Czy byłem kiedyś zygot? Szkic z obszaru bioontologii; H. Mamzer, Zmiany społeczne a dylematy stosowania technik wspomaganego rozrodu; A. Trzeciakowska, Wybrane zagadnienia psychologiczne związane z procesem leczenia niepłodności technikami wspomaganego rozrodu; D. Michałowska, Edukacja seksualna a techniki wspomaganej prokreacji; P. Bortkiewicz, M. Bogdan, C. Kościelniak, Sztuczne zapłodnienie heterologiczne wobec terapii niepłodności - niektóre aspekty oceny etycznej; A.J. Katalo, Sztuczne zapłodnienie w kontekście prawdy o ludzkiej płciowości; M. Łączkowska, Rodzinnoprawne dylematy wspomaganej prokreacji; J.W. Ochmański, Ochrona embrionu i techniki wspomaganego rozrodu w niemieckiej ustawie o ochronie embrionów.
Motywem przewodnim zbioru jest zjawisko samotności potęgujące się u ludzi w miarę starzenia się, a także samotność i starość w świetle koncepcji jakości życia. Autorzy wskazują na problem osamotnienia człowieka chorego oraz na szerszy problem - starzenia się społeczeństw. Formułują postulaty zorganizowania właściwej opieki socjalnej, medycznej, psychologicznej nad człowiekiem starym i przezwyciężenia stereotypów społecznych dotyczących seniorów.
Zwykle ciekawi nas to, co jest daleko od nas. Tymczasem autorzy książki ?Ciało człowieka? pokazują, że równie pasjonujące może być to, co jest... w nas i co decyduje o naszej sprawności, zdrowiu czy dobrym samopoczuciu. ?Ciało człowieka? to nie tylko publikacja dla tych, którzy interesują się biologią, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać własny organizm i zrozumieć procesy w nim zachodzące, dowiedzieć się więcej o możliwościach i ograniczeniach ludzkiego ciała. Na końcu książki przydatny słownik najważniejszych terminów
Po zjedzeniu kanapki z pomidorem na Twojej skórze pojawiła się swędząca wysypka? Cierpisz na zgagę i niestrawność po spożyciu jakiejkolwiek potrawy z ryby? Zastanawiasz się, dlaczego ciągle masz zatkany nos i łzawiące oczy? A Twoje dziecko ma mocno zaczerwienione policzki?
To mogą być objawy alergii ? jednej z najczęściej występujących chorób w XXI wieku! Alergia pokarmowa, czyli niewłaściwa reakcja układu immunologicznego na pewne składniki pożywienia, dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak sobie radzić z tą przykrą dolegliwością? Przede wszystkim unikać uczulającego pokarmu. Właściwa dieta jest bowiem podstawowym czynnikiem terapeutycznym ? podpowiada Barbara Jakimowicz-Klein. W swojej książce wymienia najczęstsze alergeny pokarmowe, omawia objawy i typy alergii pokarmowych, a także proponuje specjalne diety dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych uczulonych m.in. na białka zbóż (dieta bezglutenowa), białka mleka krowiego i białko jajka kurzego.
Mamy nadzieję, że Kuchnia alergików ułatwi Państwu przygotowywanie smacznych i przede wszystkim zdrowych dań.
Choroby nerek to popularny poradnik nie tylko dla ludzi trapionych przez choroby. W tej książce w sposób jasny i przejrzysty, w formie pytań i odpowiedzi, przedstawiono podstawowe informacje na temat nerek i ich funkcji w organizmie człowieka. Omówione w prosty sposób objawy chorobowe mogą ? w razie potrzeby ? uzmysłowić choremu konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej.
O wszechstronnym działaniu ziół nie trzeba nikogo przekonywać. Któż z nas w chwilach kryzysowych nie pił mięty czy nie płukał włosów w korze dębowej? A herbatka malinowa i okłady z babki lancetowatej?! W prezentowanej książce Teresa Stąpór omawia cudowne właściwości lecznicze tak powszechnie przecież znanego aloesu. Czyni to w sposób nader sugestywny, z doskonałą znajomością tematu, szczyptą humoru, tudzież astrologii (horoskop zielarski). Podając rozmaite przepisy na od wieków sprawdzone maści, napary i winka – stosowane zarówno przez buddyjskich mnichów, jak i europejskich terapeutów – uświadamia, że moc lecznicza tej rośliny, możliwości jej wykorzystania są ogromne. Nie ulega zatem wątpliwości, że warto przyjrzeć się skarbom, które ozdabiają nasze okna!
Opis Jak się pozbyć uciążliwych bólów stawów, mięśni i kręgosłupa? Co robić, by sprawnie się poruszać do późnej starości? Reumatyzm, bo o nim mowa, to bardzo ogólne, potoczne pojęcie, które dotyczy wielu zmian i przewlekłych chorób układu ruchu.
Czy cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu? W jakim pożywieniu występuje go najwięcej? Jakie są konsekwencje zdrowotne związane z nadmiarem i niedoborem cholesterolu? W niniejszej książce autor próbuje znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. Warto pamiętać, iż odpowiednia dieta powinna być pierwszym krokiem podjętym w celu kontrolowania ilości cholesterolu we krwi. Dlatego też poradnik uzupełniono najważniejszymi zasadami diety niskocholesterolowej, proponowanej przez dr hab. Jadwigę Biernat, pracownika Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Ludzie coraz rzadziej mówią o swoich smutkach, melancholii, rozczarowaniach, przygnębieniu, traceniu nadziei itp., a coraz częściej stwierdzają, że chorują na depresję i połykają pigułki, które mają zmienić ich sposób doświadczania realiów własnego życia. Czy depresja to zaburzenie biochemicznej równowagi w mózgu związane z ilością takich neuroprzekaźników jak serotonina czy dopamina? Czy leki przeciwdepresyjne są skuteczne w przywracaniu tej równowagi i czy naprawdę leczą depresję ? Fascynująca książka Irvina Kirscha ujawnia kulisy marketingowych działań przemysłu farmaceutycznego, które straszą ludzi epidemią depresji, promują leki przeciwdepresyjne oraz ukrywają przed opinią publiczną wyniki badań, pokazujące ich złudną skuteczność i dotkliwe skutki uboczne. Zdaniem Kirscha i innych poważnych badaczy nie ma wystarczających dowodów naukowych potwierdzających tezę o braku równowagi biochemicznej w mózgu oraz specyficzne działanie leków przeciwdepresyjnych. Antydepresanty mogą przynosić doraźną ulgę, ale w ogromnej mierze jest ona spowodowana efektem placebo, czyli nadzieją na ich uzdrawiające efekty. Książka wskazuje na potrzebę poszukiwania innych form pomocy dla osób przygnębionych, rozczarowanych i tracących nadzieję na lepsze życie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?