Czy małe dzieci wykazują więcej wyobraźni niż dorośli? Czy doświadczają więcej, niż dotąd sądziliśmy? Czy mogą nam pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące świadomości i tożsamości? Czego możemy się od nich nauczyć o miłości?
Zabiegani, często nie mamy czasu na przygotowanie domowych przetworów. Oprócz tego słoik dżemu, konfitury, marynaty czy pikantny sos można kupić w każdym sklepie. To prawda, jednak warto pamiętać, że wszystkie przetwory przygotowane przemysłowo są konserwowane chemicznie i na dodatek drożeją z miesiąca na miesiąc. Kto z nas nie lubi podjadać smakowitego dżemu czy aromatycznych konfitur prosto ze słoika? Słodkie i pikantne przetwory domowej roboty są nie tylko codziennym smakołykiem, ale także efektownym dodatkiem na małe i większe przyjęcia. Dlatego proponujemy ponad 160 przepisów na dżemy, kompoty, konfitury, marmolady, marynaty i kiszonki domowej roboty.
Autor Roku w Prowansji, Hotelu Pastis, Pogoni za Cezanne'em, Psiego żywotu i Zawsze Prowansja, po z góry skazanej na niepowodzenie, wynikającej z naiwności próbie zapuszczenia korzeni w innych rejonach świata, wraca do ukochanej Prowansji.
W swojej najnowszej książce dzieli się z czytelnikami radością z tego powrotu; z właściwym sobie poczuciem humoru opisuje miejsca, zdarzenia i ludzi tworzących barwny, pozornie może nieco zwariowany, w gruncie rzeczy jednak stabilny i uporządkowany świat, w którym tak dobrze się czuje.
Ta pogodna, napisana ze smakiem powieść, daje czytelnikowi nie tylko satysfakcję z obcowania z utworem literackim na bardzo wysokim poziomie, lecz równie niedwuznacznie sugeruje, że świat wcale nie jest taki zły, a nawet - przynajmniej gdzieniegdzie i od czasu do czasu - bywa wręcz sympatyczny.
Peter Mayle, autor znanych już czytelnikom Roku w Prowansji, Jeszcze raz Prowansja i Hotelu Pastis, i tym razem nie sprawia swym wielbicielom zawodu.
Zawsze Prowansja to wiązanka uroczych obrazków z prowansalskiej wsi, zabarwionych charakterystycznym angielskim humorem. Przezabawne sytuacje i niesłychanie malownicze typy francuskich wieśniaków na tle dyszących upałem i "pachnących" niemal młodym winem słonecznych obrazów, składają się na książkę, którą ma się ochotę czytać ciągle na nowo.
Każdy miłośnik ?nieumarłych? z pewnością powinien sięgnąć po tę książkę. Jej stronice zawierają istotną wiedzę na temat Księcia Ciemności, stanowią doskonałe uzupełnienie tak słynnych utworów jak ?Zmierzch?, czy ?Wywiad z wampirem?. Szukajcie między wierszami, w legendach, we krwi, w ukrytej tam pod pieczęcią wiecznej tajemnicy. Prawda czy tylko fantazja?
Stephenie Meyer, Anne Rice, czy Charlaine Harris bohaterem swoich utworów uczyniły jedną z najbardziej pasjonujących postaci literackich wszystkich epok: postać wampira. Jej początki tkwią w mrocznych zakamarkach ludzkiej podświadomości, ale mityczna przeszłość wampirów zmartwychwstała właśnie teraz: okazało się, że nasze zainteresowanie tymi hipnotyzującymi istotami jest nadal żywe, a nasz lęk przed nimi rozkwita i jest coraz bardziej intensywny.
Raz na dziewięć kocich żywotów zdarza się coś niezwykłego... Prawdziwa historia ślepego kota o imieniu Homer i kobiety, którą nauczył miłości.
Ostatnią rzeczą, jakiej pragnęła Gwen Cooper, był jeszcze jeden kot. W domu miała już dwa, a do tego kiepsko płatną pracę i złamane serce. Kiedy jednak znajoma weterynarz opowiedziała jej historię porzuconego, trzytygodniowego kotka z usuniętymi gałkami ocznymi, kobieta nie wahała się ani chwili. To była miłość od pierwszego… wejrzenia.
Homer szybko wyrósł na prawie sześciokilogramowego kocurka, energicznego i czułego. Mimo ślepoty uwielbiał zabawy i szybko zaprzyjaźniał się z każdym, kto pojawił się na jego drodze. Pewnej nocy udało mu się nawet wystraszyć włamywacza…
Historia dla każdego, kto choć raz w życiu obdarzył miłością domowego zwierzaka.
W ciągu 12 lat: sześć przeprowadzek, kilku facetów i jedno spotkanie twarzą w twarz z włamywaczem. Ta ciepła i wzruszająca książka opowiada o kociej lekcji miłości i akceptacji oraz o tym, jak kot Homer pomógł Gwen stać się kobietą, jaką zawsze chciała być.
„Publishers Weekly”
Ta cudowna historia o ludzko-kociej przyjaźni z całą pewnością poruszy serca wszystkich miłośników zwierząt.
„Library Journal”
Popkultura i atakująca zewsząd reklama wpajają młodym dziewczynom i chłopcom pięć fałszywych mitów dotyczących seksu i seksualności:
* Dziewczyny nie wybierają sobie chłopców, to chłopcy wybierają dziewczyny ? ale tylko te, które są sexy;
* Istnieje tylko jeden obowiązujący model ?bycia sexy?;
* Dziewczyny muszą się starać osiągnąć ten ideał;
* Im młodsza dziewczyna, tym bardziej seksowna;
* Przemoc w seksie jest ?hot?.
Owe 5 mitów składa się na efekt Lolity. Tak autorka nazywa zespół zjawisk w mediach, który podkopuje u dziewczyn pewność siebie, usprawiedliwia uprzedmiotowienie kobiet i po cichu prowadzi do przestępczych zachowań na sferze seksualnej. W ?Efekcie Lolity? dr M. Gigi Durham proponuje nowe podejście i konkretne rady, które dadzą dziewczynom siłę i pewność siebie, potrzebne, by podejmować odpowiedzialne decyzje na polu własnej seksualności.
?Efekt Lolity? to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców i potężne narzędzie w rękach tych, którzy chcą przeciwstawić się wykorzystywaniu i uprzedmiotowieniu najsłabszych istot w społeczeństwie
Kontrowersyjna reinterpretacja historii Jezusa Chrystusa…
Maria powiła bliźniaki. Jezusa i Chrystusa. Jezus był otwartym, trochę łobuzerskim dzieckiem, które często wpadało w kłopoty, ale zawsze kierowało się sercem. Chrystus był chłopcem kalkulującym. Maria i Józef uważali Chrystusa za wybrańca bożego, przyzwyczajali go więc do tej myśli. Kiedy chłopcy dorośli, wyszło na jaw, że to Jezus nawiązuje kontakt z Janem Chrzcicielem, umie rozmawiać z ludźmi, okazuje im współczucie i potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Chrystus obserwuje brata zdumiony. Obcy namawia go wtedy do zapisywania wszystkich wydarzeń z życia Jezusa. Zaczyna powstawać Nowy Testament…
Philip Pullman (ur. w 1946) – nauczyciel i wykładowca literatury angielskiej, wybitny autor powieści dla dzieci i młodzieży, w tym także trylogii „Mroczne materie” popularnej na całym świecie i sprzedanej w milionach egzemplarzy. Dwa z jej tomów „Zorza północna” i „Zaczarowany nóż” ukazały się nakładem wydawnictwa Prószyński w 1998 r. Zdobywca wielu nagród literackich m.in. Smarties Prize, Carnegie Medal, Whitbread Award, Guardian Children's Fiction Award. Jak sam o sobie mówi – agnostyk skłonny do krytyki pod adresem instytucji kościoła. "Jezus i Łotr Chrystus" Spis Treści:
Maria i Józef
Narodziny Jana
Poczucie Jezusa
Narodziny Jezusa i przybycie pasterzy
Astrologowie
Śmierć Zachariasza
Dzieciństwo Jezusa
Wyjazd do Jerozolimy
Jan
Chrzest Jezusa
Kuszenie Jezusa na pustyni
Józef wita syna
Jezus rozpoczyna posługę
Nieznajomy
Jezus i wino
Jezus gorszy uczonych w Piśmie
Jezus naucza na górze
Chrystus uratowany przez nieznajomego
Dalszy ciąg nauczania Jezusa na górze
Śmierć Jana
Nakarmienie tłumu
Informator i Kananejka
Kobieta z olejkiem
Nieznajomy mówi o prawdzie i historii
„Kim według was jestem?"
Faryzeusze i saduceusze
Jezus i rodzina
Trudne historie
Nieznajomy przeobrażony, nadchodzi przełom
Jezus dyskutuje z uczonym w Prawie
Miłosierny Samarytanin
Maria i Marta
Chrystus i prostytutka
Dziewczęta rozsądne i nierozsądne
Nieznajomy mówi o Abrahamie i Izaaku
Jezus wjeżdża do Jerozolimy
Kapłani poddają Jezusa próbie
Jezus się złości na faryzeuszy
Jezus i wymieniający pieniądze
Kapłani się zastanawiają, co zrobić z Jezusem
Chrystus i jego informator
Nieznajomy mówi Chrystusowi o jego roli
Chrystus nad sadzawką Betesda
Kajfasz
Jezus w ogrodzie Getsemani
Aresztowanie Jezusa
Jezus przed radą
Piotr
Jezus i Piłat
Ukrzyżowanie
Pogrzeb
Nieznajomy w ogrodzie
Maria z Magdali przy grobie
Droga do Emaus
Wyplatacz sieci
Detektyw Eve Dallas znowu na tropie...Po raz kolejny niezawodna Eve Dallas musi rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Tym razem ofiarą pada ojciec Flores - ksiądz katolicki, który umiera podczas mszy pogrzebowej. Wszystko wskazuje na to, że został otruty. Flores był powszechnie lubianym duszpasterzem, nikt nie wierzy, że mógł mieć wrogów... Oględziny ciała wykazują jednak kilka zaskakujących szczegółów, które podają w wątpliwość tożsamość ofiary. Kim naprawdę był ojciec Flores i czy detektyw Dallas uda się to ustalić?
„W kościołach Meksyku”, „Opierzona rewolucja”, „Na tropach Smętka” są pierwszymi reportażami Wańkowicza, wszystkie trzy ukazały się przed drugą wojną światową.
Reportaże z tygodniowego pobytu w Moskwie oraz wycieczki do Meksyku pokazały gotowość Autora przedstawienia opisywanego świata bez uprzedzeń. Wspaniała cecha pisarstwa Wańkowicza: obiektywność i założenie pokazania tematu z różnych stron, dała się poznać już na samym początku jego drogi pisarskiej, służyła i przyświecała jego twórczości całe późniejsze lata. Syn szlachecki na radziecką Rosję patrzył okiem życzliwym i nieuprzedzonym, choć także bez większego entuzjazmu.
„Na tropach Smętka” jest najgłośniejszą przedwojenną książką pisarza. W czerwcu roku 1935 Wańkowicz płynął kajakiem po Mazurach, samochodem objechał pozostałe tereny Prus Wschodnich. Towarzyszyła mu czternastoletnia córka, Marta. Powstał barwny opis przygód i rozmów, a także – przede wszystkim – był to reportaż o charakterze politycznym. Książka zyskała uznanie i popularność dzięki ciekawej formie, ale głównie dlatego, że autor pokazał życie polskiej ludności odciętej od Macierzy, dawał żywe przykłady polskości na ziemiach Warmii i Mazur.
Ta książka [„W kościołach Meksyku”] jest... gęsta. Ponabijana słowami, faktami, myślami i obrazami jak ciasno zawiązany worek kasztanów. Bardzo gęsta. Nie ma w niej wodolejstwa, jest za to brawura w tekście. Coś jak nowoczesna telewizja z „nerwową” kamerą, zmiennymi planami i narracją rozbieganego nastolatka. A ponieważ jest taka nabita i gęsta, to wymaga skupionej uwagi. Nie da się jej czytać w tramwaju, bo albo przegapisz przystanek, albo to, co czytasz.
Wojciech Cejrowski
„Opierzoną rewolucję” czytać dziś można jako zalążek reporterskiej metody Wańkowicza. Ten niezawodny obserwator, wyznawca doktryny pierwszego wrażenia, ujawnia wciąż ogrom przygotowawczych lektur. Wśród rozmów ze wszystkimi, którzy chcieli i mogli rozmawiać, przywołuje własne doświadczenia z zamierzchłej (w historycznym sensie) przeszłości. Nie tylko patrzy, lecz i podstawia siebie – w wymiarze społecznym, moralnym i profesjonalnym – jako skalę porównawczą.
Jan Gondowicz
Analiza motywacyjna
W „16 pragnieniach” Steven Reiss przedstawia pogląd, że ludzie są w naturalny sposób nietolerancyjni wobec tych, którzy wyrażają wartości wyraźnie różne od ich własnych. Z powodu tej nietolerancji psychologowie i psychiatrzy niekiedy mylą indywidualność z nienormalnością, błędnie diagnozując zaburzenia. Reiss pokazuje, w jaki sposób normalne motywy – a nie lęk czy traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa – leżą u podłoża wielu problemów osobowościowych i problemów w związkach, takich jak rozwód, zdrada, konfliktowość, samotność, autorytaryzm czy arogancja. Przekonuje, że potrzebne jest większe zrozumienie i tolerancja dla różnego rodzaju osobowości i pokazuje zastosowanie swojej teorii w przywództwie, rozwoju osobistym, związkach i doradztwie.
Zestawiając Greka z Rzymianinem, Plutarch ukazuje jedność obu kultur, etyczną tożsamość "czynów rodzących cnotę". Oto porównuje postać Arystydesa, zwanego Sprawiedliwym - ateńskiego męża stanu, którego najpierw wygnano, potem zawezwano na powrót do ojczyzny w przededniu najazdu perskiego króla Kserksesa, a wreszcie powierzono mu ustalenie wysokości składki dla poszczególnych członków Związku Morskiego - z charakterem i dokonaniami Katona Starszego.
Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii, znana czytelnikom z powieści ""Zegarmistrz"". Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella Rodziny, grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jedyna przeżyła zbrodnię Pella popełnioną przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości.
To znakomicie skonstruowana historia dwóch młodych kobiet, które spotkały się w dramatycznych okolicznościach.
Matylda i Lora różnią się od siebie prawie wszystkim, mimo to pojawia się między nimi zaskakująca nić porozumienia...
I miejsce w konkursie literackim KOLORY ŻYCIA
Lola Santisi ma dwadzieścia sześć lat i należy do hollywoodzkich „wyższych sfer” (jej ojciec jest nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię). Lola cierpi na dwie poważne choroby: aktorholizm (ciężki przypadek uzależnienia od związków z przystojnymi aktorami) oraz KTZ (Kryzys Tożsamości Zawodowej, powszechny wśród Dorosłych Dzieci Gwiazd). Dziewczyna postanawia zostać „hollywoodzką ambasadorką”, co oznacza udział w najbardziej krwawym sporcie uprawianym w Los Angeles: nakłanianiu gwiazd, by na ceremonię wręczenia Oscarów włożyły kreację projektanta, którego reprezentuje. Jej najlepszą przyjaciółką jest piekielnie ambitna Kate, agentka hollywoodzkich talentów oraz Cricket, początkująca modelka-aktorka, która usiłuje przełamać złą passę i dostać główną rolę.
"Gwiazdy i gwiazdki" to błyskotliwa satyra na życie pięknych i sławnych. Książka ukazuje się niemal jednocześnie w 10 krajach na świecie: Holandii, Niemczech, Rosji, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Szwecji, Włoszech, Polsce i Stanach Zjednoczonych.
Jadowita, cyniczna i obrazoburcza powieść, odwołująca się do twórczości Michela Houellebecqa, Thomasa Bernharda oraz Louisa Celine’a.
„Historia mojego upadku” to tragikomedia, której bohater peregrynuje tyleż w przestrzeni, co w czasie, między Lublinem a Łodzią, między matką, siostrą a byłą żoną, między teraźniejszością a przeszłością. To historia obsesji przenoszonych jak choroba genetyczna, z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna, z rodziców na dzieci. A jednocześnie opowieść o więzach, które łączą bohaterów niejako wbrew nim samym, więzach utrwalanych przez pamięć o żalu i własnej winie.
W groteskowym monologu kalumnie rzucane na polskość i Kościół, feminizm i służbę zdrowia sąsiadują z ponurą wiwisekcją rodzinnego szaleństwa, a dosadnej drwinie nieodłącznie towarzyszy melancholia.
Grzegorz Krzymianowski (ur. 1977)
Pisarz prowincjonalny, niepraktykujący polonista, praktykujący i doświadczony czarnowidz. Prozaik i eseista. Drukował w „Dekadzie Literackiej”. „Historia mojego upadku” jest jego debiutem książkowym.
Gdyby twoja córka potrzebowała nowego serca, a jedynym dawcą mógł być morderca, co byś zrobiła? „Przemiana” Jodi Picoult to porywająca opowieść o istocie odkupienia, sprawiedliwości i miłości.
June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie – na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud.
Skazany na karę śmierci Shay Bourne staje przed szansą odkupienia swoich win i błędów. Aby tak się stało, czekająca na przeszczep serca Claire Nealon, córka June, a jednocześnie siostra dziewczynki, którą pozbawił życia, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar.
Ksiądz Michael Wright zdecydował się poświęcić życie Bogu. Kiedy jednak osobiście poznaje Shaya Bourne’a, zostaje zmuszony do zakwestionowania założeń swojej religii, spojrzenia w innych kategoriach na pojęcie dobra i zła. I na samego siebie.
Czy June zdusi w sobie pragnienie zemsty, by ratować córkę? Czy Shay zdoła umrzeć na własnych warunkach, by przekazać Claire serce do przeszczepu i czy Claire zechce to serce przyjąć?
To historia, która nie miała szans się zdarzyć. Ksawery i Agnieszka nigdy nie mieli ponownie się spotkać i - obiektywnie, chłodno, rozsądnie patrząc - nie powinni. Ale Los nie przewidział istnienia Internetu. Ani zasady, w którą z każdym dniem wierzę coraz mocniej - że podobne energie się przyciągają.
Ich historia to opowieść o drugiej szansie, o dorastaniu do prawdziwej miłości i o sile, jaką daje - nawet w naszych sceptycznych czasach - wiara w drugiego człowieka. Pod warunkiem, że ten człowiek ma chociaż minimalne poczucie humoru.
Świat Dysku zamieszkuje ogromna i zróżnicowana populacja - od wiedźm po wampiry, od przerażających do przygłupich... To świat, w którym magiczne księgi mogą pożerać niewinnych czytelników, a Śmierć ucieka niekiedy na wieś na krótkie wakacje. ""Humor i mądrość Świata Dysku"" to zbiór najbardziej dowcipnych, błyskotliwych i mądrych cytatów, pochodzących z niezwykłej serii stworzonej przez Terry`ego Pratchetta. Z pewnością przeniosą one czytelnika z powrotem do ulubionych lub zapomnianych scen ze Świata Dysku. To idealna książka dla zagorzałych fanów Pratchetta, a także dla każdego, kto odwiedza Dysk po raz pierwszy. Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi, gotowych przysiąc, że tylko to drugie chrapie. cytat z ,,Piątego elefanta"" Wewnątrz każdego starego człowieka tkwi młody człowiek i dziwi się, co się stało. cytat z ,,Ruchomych obrazków"" Terry Pratchett Urodził się 28 kwietnia 1948 r. w Beaconsfield. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 r. zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść ,,The Carpet People"", a potem kolejne ,,The Dark Side of the Sun"" (1976) i ,,Strata"" (1981). W 1980 r. został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 r. wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - ""Kolor magii"". Po ukazaniu się w 1986 r. książek ""Blask fantastyczny"" i ""Mort"" Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno liczba wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett jest także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 r. został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury
Czarna komedia z wątkiem kryminalnym. Marta i jej przyjaciółka Aneta znajdują dwa trupy i z różnych powodów zamiast zgłosić sprawę na policję- ukrywają je w piwnicy. Mają z tym trochę kłopotu - najpierw kupują wielką zamrażarkę, potem zakopują zwłoki w piwnicy. Tymczasem po piętach depczą im przestępcy, którzy szukają ukrytego przed laty cennego łupu, policja, tajemniczy przystojny mężczyzna, były mąż Marty i szalona staruszka. Druga część ""Zacisza 13"" ukaże się wiosną 2010 roku. Olga Rudnicka (ur. 1988) Autorka poczytnych powieści ""Martwe Jezioro"" oraz ""Czy ten rudy kot to pies"". Kocha czarną muzykę, taniec i jazdę konną. Jej literaccy mistrzowie to: Stephen King, Alex Kava, Harlan Coben oraz Tess Gerritsen.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?