W oczekiwaniu na dziecko
Najlepszy poradnik dla przyszłych matek i ojców
-
Autor: Sharon Mazel Heidi Murkoff
- ISBN: 978-83-7510-473-8
- EAN: 9788375104738
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Rebis
- Format: 17.0x24.0cm
- Język: polski
- Seria: Poradniki dla rodziców
- Liczba stron: 624
- Rok wydania: 2016
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Średnia ocena: 2,85 (13)
-
29,72złCena detaliczna: 50,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,72 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Oto zupełnie nowa książka, z której jestem naprawdę dumna - z radością ją prezentuję i dzielę się nią. Czwarte wydanie W oczekiwaniu na dziecko. Zostało ono zmienione od deski do deski, od początku do końca - jest to zupełnie nowa książka dla nowego pokolenia przyszłych rodziców (czyli dla was!). Ma odświeżoną szatę graficzną i jest napisana z nowoczesnego punktu widzenia i w bardziej niż kiedykolwiek przyjaznym tonie.
Co nowego w tym wydaniu W oczekiwaniu na dziecko Tak wiele, że aż roznoszą mnie emocje. Są tu informacje o tym, jak co tydzień zmienia się twoje maleństwo, które z mikroskopijnego początkowo skupiska komórek przeobrazi się w słodkiego noworodka - czyli o niezwykłym rozwoju tej istotki, która sprawi, że warto będzie przeżyć wszystkie te zgagi, częste wyprawy do toalety wzdęcia, bóle i brak snu. A skoro już mowa o zgadze i gazach, to więcej piszemy o tych właśnie dolegliwościach, podajemy więcej rad, jak z nimi walczyć, odpowiadamy również na więcej pytań. Poszerzony został rozdział o pracy w czasie ciąży (jakby sama ciąża nie była już ciężką pracą!). A żeby przejść od spraw praktycznych do przyjemnych, stworzony został zupełnie nowy rozdział o urodzie: jak pokochać - i pielęgnować - swoją skórę, zwłaszcza wtedy, gdy jest pokryta plamami, wypryskami, wysypką, kiedy swędzi, przetłuszcza się lub jest przesuszona; jak dbać o cerę, włosy, paznokcie; jakich kosmetyków można używać, a które muszą poczekać do chwili rozwiązania. Przeczytasz wiele o stylu życia w czasie ciąży (od seksu przez podróże po ćwiczenia fizyczne i modę), o swym profilu ciążowym (jak wywiad położniczy, medyczny i ginekologiczny wpłyną - albo nie -na twoją ciążę), o relacjach z najbliższymi czy też o ciążowych emocjach. Bardziej realistycznie podeszłyśmy do rozdziału o odżywianiu w czasie ciąży, tak by odpowiadał on rozmaitym stylom żywieniowym - diecie tradycyjnej, wegańskiej, nisko-węglowodanowej, by był też skierowany do osób uzależnionych od kofeiny i żywności typu junk food. Poszerzona została część tekstu dotycząca okresu przed poczęciem, a kobietom w ciąży wielopłodowej poświęciłyśmy zupełnie nowy rozdział. O wiele więcej treści adresujemy do tak ważnych (a zbyt często zapominanych) partnerów w obowiązkach rodzicielskich, czyli do przyszłych ojców. Oczywiście uaktualniłyśmy wszystko, co wiąże się z ciążą - od diagnozy prenatalnej po poród i to, co nastąpi po nim).
A ponieważ taka odmiana książki W oczekiwaniu na dziecko, przeprowadzona od okładki do okładki, nie byłaby pełna bez zmiany samej okładki, to tejże zmiany także dokonałyśmy. Przedstawiamy zatem naszą mamę z okładki - bez fotela bujanego (no właśnie... wreszcie z niego wstała!) - obejmującą swój brzuszek i cieszącą się owym najbardziej magicznym doświadczeniem życia (oraz faktem, że obecnie kobiety w ciąży mogą nosić bardzo efektowne ubrania). Ona wyraźnie cieszy się ze swojego stanu, a ja cieszę się niezmiernie z jej radości. Prawie że sama chciałabym znów być w ciąży! (podkreślam: prawie!).
Jak zwykle na równi ważne ze zmianami jest to, co pozostało niezmienione, Kiedy narodziło się pierwsze wydanie W oczekiwaniu na dziecko, miało ono tylko jedną misję: pomóc przyszłym rodzicom, by mniej się martwili, a bardziej cieszyli z ciąży. Misja się rozrosła, ale nie zmieniła. Podobnie jak pierwsze trzy wydania, także i czwarte zostało napisane tak, by odpowiadało na pytania, uspokajało, by dotyczyło ciebie, twoich odczuć i uczuć, oraz by pomogło ci spokojniej spać w nocy (na tyle, na ile pozwalają na to wyprawy do toalety, zmagania z kurczami w nogach i bólem w plecach).
Mam nadzieję, że moje nowe dziecko będzie ci się podobało. Mnie tworzenie go sprawiało dużo radości. Wierzę, że będzie ci ono pomocne w czasie, kiedy w twoim łonie rozwija się nowe życie. Życzę ci jak najzdrowszej ciąży i szczęśliwego rodzicielstwa. Niech spełnią się twoje największe oczekiwania!
Książka W oczekiwaniu na dziecko zawiera podstawowe informacje na temat fizjopatologii ciąży, porodu i połogu, zasad żywienia i higieny oraz wskazówki o sposobie korzystania z osiągnięć współczesnej medycyny.
W polskim piśmiennictwie popularnonaukowym odczuwa się brak użytecznych opracowań z zakresu wiedzy medycznej, a w szczególności z zakresu fizjopatologii ciąży, porodu i połogu. Odczuwam ten niedostatek bardzo dotkliwie, gdy bowiem zwracają się do mnie kobiety ciężarne, prosząc o wskazanie właściwej lektury, mogę wskazać jedynie problemowe opracowania. Brak jest natomiast nowoczesnego i pełnego opracowania, obejmującego całą problematykę okołoporodową. Z tych względów wiele kobiet zaopatruje się w podręczniki przeznaczone dla fachowych pracowników służby zdrowia, posiadających ogólne przygotowanie biologiczne bądź wykształcenie medyczne. Z uwagi na liczne określenia i definicje medyczne korzystanie z tych książek, pisanych wręcz hermetycznym językiem, nie tylko jest utrudnione, ale wprowadza niepokój u czytelniczek oraz rodzi dużo wątpliwości i pytań, na które nie potrafią znaleźć odpowiedzi. Była to zasadnicza motywacja przed przystąpieniem do tłumaczenia tego dzieła, które - jak wierzę - znajdzie akceptację wśród polskich przyszłych matek oraz wśród tych, które obecnie przeżywają macierzyństwo.
Do realizacji tej idei udało mi się pozyskać grupę współpracowników, wspaniałych lekarzy i znawców problematyki okołoporodowej, którym składam serdeczne podziękowanie za przyjęcie propozycji oraz za ich trud. Zarówno koordynacja ich pracy, jak i nadanie ostatecznego redakcyjnego kształtu tekstowi tej książki stanowiły dla mnie wielką przyjemność i satysfakcję, lecz zarazem wymagały nie mniej trudu i przezwyciężania wątpliwości.
Dwukrotne wydanie książki W oczekiwaniu na dziecko w języku angielskim w krótkim czasie jest wyrazem akceptacji przez czytelników. Wysoką ocenę zarówno rodziców, jak i lekarzy wyrażają wypowiedzi, w których uznają książkę W oczekiwaniu na dziecko za biblię medyczną dla kobiet ciężarnych i rodzących.
W tłumaczeniu staraliśmy się utrzymać możliwie jednolity styl, wierność treści oryginału oraz, co jest najtrudniejsze, zgodność z duchem języka. Objawy ciąży, jej przebieg oraz powikłania są opisane bardzo jasno i zrozumiale, w sposób bardzo ogólny, bez prób wyjaśniania ich w sposób naukowy, co dla nie przygotowanego czytelnika byłoby trudne lub niezrozumiałe. Przy czym te uogólnienia, jakkolwiek czasem naiwne, są tak trafnie skonstruowane, że nie pozostają w sprzeczności ze współczesną wiedzą. Z pewnością jest to najbardziej istotna wartość tego typu opracowań, a zarazem niewątpliwy wykładnik talentu autorek. Drobne nieścisłości z zakresu wiedzy medycznej nie wpływają w sposób istotny na praktyczną wartość dzieła. Znaczne uproszczenia niektórych zjawisk biologicznych czynią je bardziej zrozumiałymi, szczególnie dla czytelników, którzy z tymi problemami stykają się po raz pierwszy.
Autorki utrzymują bardzo swobodny i bezpośredni sposób zwracania się do czytelników, pisząc np.: ty i twoje dziecko, co możesz odczuwać, co możesz robić, odpręż się itp. Osobiście, kierując dużą jednostką kliniczną, byłem i jestem przeciwny zwracaniu się w drugiej osobie do chorych lub rodzących, zarówno przez położne, jak i lekarzy, jeśli nie wynika to z pokrewieństwa lub bliskiej zażyłości. Moje stanowisko wypływa z głębokiego przekonania, że w bezpośrednim obcowaniu z chorymi lub rodzącymi obowiązuje nas w równym stopniu życzliwość i szacunek. Forma zwracania się do objętych naszą opieką osób, wypowiadane zalecenia lub polecenia nie mogą nasuwać podejrzenia o okazywaniu wyższości, sytuacyjnej zależności lub lekceważenia. Głównym adresatem (odbiorcą) książki W oczekiwaniu na dziecko są rodzice oczekujący potomstwa i uczestniczący w jego narodzinach, lecz zapewniam o jej użyteczności również dla fachowych pracowników służby zdrowia w dziedzinie medycyny prenatalnej.
Co nowego w tym wydaniu W oczekiwaniu na dziecko Tak wiele, że aż roznoszą mnie emocje. Są tu informacje o tym, jak co tydzień zmienia się twoje maleństwo, które z mikroskopijnego początkowo skupiska komórek przeobrazi się w słodkiego noworodka - czyli o niezwykłym rozwoju tej istotki, która sprawi, że warto będzie przeżyć wszystkie te zgagi, częste wyprawy do toalety wzdęcia, bóle i brak snu. A skoro już mowa o zgadze i gazach, to więcej piszemy o tych właśnie dolegliwościach, podajemy więcej rad, jak z nimi walczyć, odpowiadamy również na więcej pytań. Poszerzony został rozdział o pracy w czasie ciąży (jakby sama ciąża nie była już ciężką pracą!). A żeby przejść od spraw praktycznych do przyjemnych, stworzony został zupełnie nowy rozdział o urodzie: jak pokochać - i pielęgnować - swoją skórę, zwłaszcza wtedy, gdy jest pokryta plamami, wypryskami, wysypką, kiedy swędzi, przetłuszcza się lub jest przesuszona; jak dbać o cerę, włosy, paznokcie; jakich kosmetyków można używać, a które muszą poczekać do chwili rozwiązania. Przeczytasz wiele o stylu życia w czasie ciąży (od seksu przez podróże po ćwiczenia fizyczne i modę), o swym profilu ciążowym (jak wywiad położniczy, medyczny i ginekologiczny wpłyną - albo nie -na twoją ciążę), o relacjach z najbliższymi czy też o ciążowych emocjach. Bardziej realistycznie podeszłyśmy do rozdziału o odżywianiu w czasie ciąży, tak by odpowiadał on rozmaitym stylom żywieniowym - diecie tradycyjnej, wegańskiej, nisko-węglowodanowej, by był też skierowany do osób uzależnionych od kofeiny i żywności typu junk food. Poszerzona została część tekstu dotycząca okresu przed poczęciem, a kobietom w ciąży wielopłodowej poświęciłyśmy zupełnie nowy rozdział. O wiele więcej treści adresujemy do tak ważnych (a zbyt często zapominanych) partnerów w obowiązkach rodzicielskich, czyli do przyszłych ojców. Oczywiście uaktualniłyśmy wszystko, co wiąże się z ciążą - od diagnozy prenatalnej po poród i to, co nastąpi po nim).
A ponieważ taka odmiana książki W oczekiwaniu na dziecko, przeprowadzona od okładki do okładki, nie byłaby pełna bez zmiany samej okładki, to tejże zmiany także dokonałyśmy. Przedstawiamy zatem naszą mamę z okładki - bez fotela bujanego (no właśnie... wreszcie z niego wstała!) - obejmującą swój brzuszek i cieszącą się owym najbardziej magicznym doświadczeniem życia (oraz faktem, że obecnie kobiety w ciąży mogą nosić bardzo efektowne ubrania). Ona wyraźnie cieszy się ze swojego stanu, a ja cieszę się niezmiernie z jej radości. Prawie że sama chciałabym znów być w ciąży! (podkreślam: prawie!).
Jak zwykle na równi ważne ze zmianami jest to, co pozostało niezmienione, Kiedy narodziło się pierwsze wydanie W oczekiwaniu na dziecko, miało ono tylko jedną misję: pomóc przyszłym rodzicom, by mniej się martwili, a bardziej cieszyli z ciąży. Misja się rozrosła, ale nie zmieniła. Podobnie jak pierwsze trzy wydania, także i czwarte zostało napisane tak, by odpowiadało na pytania, uspokajało, by dotyczyło ciebie, twoich odczuć i uczuć, oraz by pomogło ci spokojniej spać w nocy (na tyle, na ile pozwalają na to wyprawy do toalety, zmagania z kurczami w nogach i bólem w plecach).
Mam nadzieję, że moje nowe dziecko będzie ci się podobało. Mnie tworzenie go sprawiało dużo radości. Wierzę, że będzie ci ono pomocne w czasie, kiedy w twoim łonie rozwija się nowe życie. Życzę ci jak najzdrowszej ciąży i szczęśliwego rodzicielstwa. Niech spełnią się twoje największe oczekiwania!
Książka W oczekiwaniu na dziecko zawiera podstawowe informacje na temat fizjopatologii ciąży, porodu i połogu, zasad żywienia i higieny oraz wskazówki o sposobie korzystania z osiągnięć współczesnej medycyny.
W polskim piśmiennictwie popularnonaukowym odczuwa się brak użytecznych opracowań z zakresu wiedzy medycznej, a w szczególności z zakresu fizjopatologii ciąży, porodu i połogu. Odczuwam ten niedostatek bardzo dotkliwie, gdy bowiem zwracają się do mnie kobiety ciężarne, prosząc o wskazanie właściwej lektury, mogę wskazać jedynie problemowe opracowania. Brak jest natomiast nowoczesnego i pełnego opracowania, obejmującego całą problematykę okołoporodową. Z tych względów wiele kobiet zaopatruje się w podręczniki przeznaczone dla fachowych pracowników służby zdrowia, posiadających ogólne przygotowanie biologiczne bądź wykształcenie medyczne. Z uwagi na liczne określenia i definicje medyczne korzystanie z tych książek, pisanych wręcz hermetycznym językiem, nie tylko jest utrudnione, ale wprowadza niepokój u czytelniczek oraz rodzi dużo wątpliwości i pytań, na które nie potrafią znaleźć odpowiedzi. Była to zasadnicza motywacja przed przystąpieniem do tłumaczenia tego dzieła, które - jak wierzę - znajdzie akceptację wśród polskich przyszłych matek oraz wśród tych, które obecnie przeżywają macierzyństwo.
Do realizacji tej idei udało mi się pozyskać grupę współpracowników, wspaniałych lekarzy i znawców problematyki okołoporodowej, którym składam serdeczne podziękowanie za przyjęcie propozycji oraz za ich trud. Zarówno koordynacja ich pracy, jak i nadanie ostatecznego redakcyjnego kształtu tekstowi tej książki stanowiły dla mnie wielką przyjemność i satysfakcję, lecz zarazem wymagały nie mniej trudu i przezwyciężania wątpliwości.
Dwukrotne wydanie książki W oczekiwaniu na dziecko w języku angielskim w krótkim czasie jest wyrazem akceptacji przez czytelników. Wysoką ocenę zarówno rodziców, jak i lekarzy wyrażają wypowiedzi, w których uznają książkę W oczekiwaniu na dziecko za biblię medyczną dla kobiet ciężarnych i rodzących.
W tłumaczeniu staraliśmy się utrzymać możliwie jednolity styl, wierność treści oryginału oraz, co jest najtrudniejsze, zgodność z duchem języka. Objawy ciąży, jej przebieg oraz powikłania są opisane bardzo jasno i zrozumiale, w sposób bardzo ogólny, bez prób wyjaśniania ich w sposób naukowy, co dla nie przygotowanego czytelnika byłoby trudne lub niezrozumiałe. Przy czym te uogólnienia, jakkolwiek czasem naiwne, są tak trafnie skonstruowane, że nie pozostają w sprzeczności ze współczesną wiedzą. Z pewnością jest to najbardziej istotna wartość tego typu opracowań, a zarazem niewątpliwy wykładnik talentu autorek. Drobne nieścisłości z zakresu wiedzy medycznej nie wpływają w sposób istotny na praktyczną wartość dzieła. Znaczne uproszczenia niektórych zjawisk biologicznych czynią je bardziej zrozumiałymi, szczególnie dla czytelników, którzy z tymi problemami stykają się po raz pierwszy.
Autorki utrzymują bardzo swobodny i bezpośredni sposób zwracania się do czytelników, pisząc np.: ty i twoje dziecko, co możesz odczuwać, co możesz robić, odpręż się itp. Osobiście, kierując dużą jednostką kliniczną, byłem i jestem przeciwny zwracaniu się w drugiej osobie do chorych lub rodzących, zarówno przez położne, jak i lekarzy, jeśli nie wynika to z pokrewieństwa lub bliskiej zażyłości. Moje stanowisko wypływa z głębokiego przekonania, że w bezpośrednim obcowaniu z chorymi lub rodzącymi obowiązuje nas w równym stopniu życzliwość i szacunek. Forma zwracania się do objętych naszą opieką osób, wypowiadane zalecenia lub polecenia nie mogą nasuwać podejrzenia o okazywaniu wyższości, sytuacyjnej zależności lub lekceważenia. Głównym adresatem (odbiorcą) książki W oczekiwaniu na dziecko są rodzice oczekujący potomstwa i uczestniczący w jego narodzinach, lecz zapewniam o jej użyteczności również dla fachowych pracowników służby zdrowia w dziedzinie medycyny prenatalnej.
Kup zestaw książek Heidi Murkoff. Razem taniej!
Zestaw pierwszy: Zestaw W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka
Zestaw drugi: Zestaw Dieta przyszłej matki,W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka
Zestaw trzeci: Zestaw W oczekiwaniu na ciążę,Dieta przyszłej matki,W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka
Zestaw pierwszy: Zestaw W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka
Zestaw drugi: Zestaw Dieta przyszłej matki,W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka
Zestaw trzeci: Zestaw W oczekiwaniu na ciążę,Dieta przyszłej matki,W oczekiwaniu na dziecko,Pierwszy rok życia dziecka,Drugi i trzeci rok życia dziecka