Dobre Książki

Astrologia

Astrologia komplet tomy I-VIII

199,00 zł 146,25 zł


Komplet wyjątkowych podręczników astrologicznych składający się z ośmiu tomów, opisujących działy współczesnej astrologii.
Astrologia porównawcza. Synastry

56,40 zł 41,45 zł


Jak świadomie rozwijać niezależność myślenia, nicjatywę, wiarę we własne siły, ambicję, samokontrolę i samozrozumienie. Punktem wyjścia oceny zdolności do tworzenia związków jest analiza porównawcza indywidualnych horoskopów. Horoskopy te (radix) rozpatrujemy pod kątem naszych podstawowych potrzeb, pragnień i oczekiwań względem drugiej osoby. Zdolność do tworzenia idealnych związków ocenimy, sprawdzając ogólny rozkład planet, znaków i domów. Dzięki temu stwierdzimy czy nasz partner posiada cechy charakteru, które cenimy najwyżej
2016 rok ognistej małpy

14,00 zł 12,53 zł


Panowanie Małpy od 8 lutego 2016 r. do 27 stycznia 2017 r. Jeżeli chcesz się dowiedzieć: - jakim jesteś znakiem zodiaku - jakie są Twoje predyspozycje - jakie są Twoje wady - z kim możesz współpracować - kogo masz unikać - kto znany jest spod Twojego znaku Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co czeka ciebie, świat, Polskę w Nowym Roku, trafiłeś na dobrą książkę.
Cztery wieki Gwiazd Medycejskich

28,00 zł 20,58 zł


Czym są Gwiazdy Medycejskie? Kiedy zostały odkryte? Dlaczego niewielu spośród nas o nich słyszało?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań posłużyły autorowi jako pretekst do rozważań na temat rozwoju fizyki i nauki jako takiej. Sięgając do dzieła Euklidesa powstałego na przełomie III i IV wieku p.n.e., pokazuje, z jakimi trudnościami musieli borykać się kolejni wielcy odkrywcy. A wynikały one nie tylko z nieznajomości metod badawczych czy po prostu nikłej wiedzy o świecie. Na ich drodze stawały również przeszkody bardziej prozaiczne: brak środków materialnych czy prześladowania ze strony inkwizycji, która wnikliwie przyglądała się ich pracy i dusiła w zarodku wszelkie przejawy myśli niezgodnej z nauką kościoła.Cztery wieki Gwiazd Medycejskich to skrząca się dowcipnymi stwierdzeniami i naukowymi smaczkami uczta popularnonaukowa.
Horoskop na rok 2016

10,90 zł 9,75 zł


Przepowiednie Davida Harklaya sprawdzają się z niezwykłą dokładnością. Z jednej strony czujemy respekt przed wskazówkami dotyczącymi naszego życia, z drugiej zaś wiemy, że stanowią dla nas dużą pomoc. Niosą przecież ze sobą spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko, by się ustrzec przed nieszczęściami.
Astrocalendarium 2017

29,20 zł 21,46 zł


AstroCalendarium jest jedyną w swoim rodzaju publikacją umożliwiającą dostosowanie działań każdego człowieka do rytmu kosmosu i nieustannie zmieniających się oddziaływań ciał niebieskich na ludzkie życie. Profesjonalizm publikacji gwarantuje osoba Autorki, która od wielu lat przedstawia w swoich książkach aspekty praktycznego wykorzystania horoskopu. Jej książki są cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i początkujących adeptów sztuki odczytywania prawd zawartych w gwiazdach. To niezwykłe opracowanie, wykonane w całkowicie nowej szacie graficznej w porównaniu z publikacjami na poprzednie lata, prezentuje horoskop na poszczególne dni 2017 roku i analizuje wszelkie oddziaływania ciał niebieskich na różne aspekty codzienności. Dzięki tej przystępnie przedstawionej wiedzy każdy z nas będzie mógł wybrać optymalny moment na zaangażowanie się w związek, podjęcie nowych wyzwań zawodowych czy zdecydowanie się na zabieg lekarski. Będziesz mógł także zyskać pewność, że w trakcie planowanego urlopu będziesz w optymalnej kondycji psychofizycznej oraz że dosłownie każde Twoje przedsięwzięcie będzie miało zmaksymalizowane szanse powodzenia. Mierz wysoko dzięki gwiazdom.        
Astrologia współczesna Tom 10

26,50 zł 19,47 zł


Matryca – specyficzny sposób obliczeń wykorzystujących realnego i symbolicznego władcę domów horoskopu urodzeniowego. W tym tomie Autorka oddaje pod osąd Czytelników bardzo szczegółowo opisany temat Zastępstw, ponieważ jest on najbardziej rozpowszechniony w matrycowej Przestrzeni. To właśnie Zastępstwa pozwalają nam najbardziej aktywnie zmieniać swoje właściwości, nawyki i podstawowe przekonania życiowe. Sporo miejsca poświęciła Autorka także matrycowym Dróżkom, które znacząco pomagają nam uściślić kierunek drogi i dokonywać prawidłowych wyborów.
Astrologia współczesna t.9 Bieg w Czasie Część 3 Matryca 1

27,50 zł 20,21 zł


Matryca – swoisty sposób astrologicznych obliczeń, który wykorzystuje właściwości realnego i symbolicznego władcy domów urodzeniowego horoskopu. Występuje kilka różnych matrycowych rysunków ujawniających zarówno plan karmiczny, jak i plan duchowych poszukiwań człowieka. Proponowana w tej książce metoda pomaga zajrzeć w przeszłość i przyszłość Duszy wcielonej, pozwala głębiej wniknąć w bieżący moment Czasu i wyjaśnić przyczynę i sens tego, co dzieje się wokół człowieka. Czytelnik znajdzie w tej pozycji szczegółowy opis budowania i interpretowania tabel Matrycy.
Wenus. Planeta partnerstwa

29,90 zł 21,97 zł


Wenus jest bardzo często przedstawiana jako kobieta próżna, a zarazem pełna wdzięku. Warto poznać jednak jej prawdziwe oblicze, które jest bardzo dalekie od utartego schematu. Tym bardziej, że planeta nosząca jej imię bardzo silnie wpływa na życie każdego człowieka. Wenus z tej książki nie jest już łagodna i zajęta głównie romansami, a okazuje się być istotą żądną władzy i potrafiącą ją uzyskać. Jest to absolutny kontrast z jej stereotypowym wizerunkiem. Każdy, kto chciałby w pełni odczytywać horoskop, powinien sięgnąć po tę książkę, która skupia się na oddziaływaniu tej tak bardzo ważnej z astrologicznego punktu widzenia, planety. Autorka opisuje najważniejsze cechy Wenus i jej znaczenie w horoskopie. W sposób w pełni obiektywny analizuje zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty tej planety. Znajdziesz tu tranzyty i progresje Wenus oraz jej opis w poszczególnych domach horoskopu. Dowiesz się, jak ją interpretować w horoskopach mudialnych i partnerskich. Jako, że Wenus odpowiada za relacje międzyludzkie, dzięki tej nowatorskiej publikacji każdy może odpowiedzieć na pytanie, czy znajdzie partnera i kiedy ma na to szanse. Uzyskasz także większą świadomość dotyczącą twoich związków z innymi ludźmi i nauczysz się je świadomie kształtować. Dowiesz się również, w jaki sposób możesz wzmocnić w sobie korzystne aspekty Wenus i zminimalizować szkodliwe działanie tych, które mogą utrudniać życie. Poznaj prawdę o Wenus i popraw swoje relacje.
Nauki wniebowstąpionego Mistrza Księga 4

59,00 zł 43,36 zł


Wolter mówił o Saint Germainie - "człowiek, który nigdy nie umiera i wie wszystko" Księga czwarta jest kontynuacją i rozszerzeniem zasad zawartych w tomie trzecim. Saint Germain dzieli się tu ze Studentami wiedzą dotyczącą Wyższych, Wewnętrznych Praw Życia. Przekazywane wskazówki dotyczą konkretnych zastosowań wiedzy o naszej prawdziwej Istocie - "Obecności JAM JEST" i umożliwiają czytelnikowi łatwe wcielanie ich we własne życie. Czytelnik prowadzony jest ku coraz wyższemu rozumieniu własnej Istoty oraz coraz wyższym poziomom wibracji prowadzącym do Oktawy Światła. Dzieło to stanowi naturalną kontynuację trzech pierwszych Ksiąg i zawiera do Nich wiele odnośników. Wiedza przekazywana jest stopniowo, stąd najkorzystniejsze jest studiowanie Ksiąg tej serii po kolei. Książka ta jest czwartą z sześciu Ksiąg tematycznie związanych z Saint Germainem i jego przekazami dotyczącymi Uniwersalnych Zasad Życia, Wszechświata, Miłości, Mocy i Mądrości.
Kurs astrologii

29,20 zł 21,46 zł


Astrologia jawi się większości z nas jako skomplikowana dziedzina, do korzystania z której trzeba się przygotowywać latami. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jest ona zaskakująco prosta, a każdy człowiek może zacząć z niej sprawnie korzystać. Nie trzeba się przy tym przebijać przez miliony opasłych tomów pełnych niezrozumiałych wykresów i skomplikowanych sformułowań. Wystarczy wiedza z tej, napisanej przystępnym językiem, książki. Znajdują się w niej opisy poszczególnych planet i cechy charakteru, jakie owe ciała niebieskie reprezentują. Autorka zamieściła szczegółową charakterystykę wszystkich znaków zodiaku. Wyjaśniła również, jak interpretować planety w każdym z nich i co o nas mówią poszczególne domy horoskopu. W publikacji znajdziesz podział znaków astrologicznych ze względu na ich biegunowość, jakości i żywioły. Zrozumiesz pojęcie retrogradacji planet i aspekty horoskopu. Dowiesz się także, w jaki sposób możesz poradzić sobie z trudnymi cechami wpisanymi w Twoją własną planetarną charakterystykę. Autorka poinstruuje Cię, jak dzięki astrologii zapewnić sobie harmonię we wszystkich sferach życia – od zawodowej po uczuciową. Dla tych, którzy chcieliby pracować jako zawodowi astrolodzy, zamieszczono porady dotyczące właściwego przekazywania przyszłym klientom wiedzy wyczytanej w gwiazdach. Astrologia – królowa nauk, która odmieni Twoje życie.
Księga medytacji. Przewodnik dla każdego znaku

42,00 zł 25,20 zł


W książce tej w wyczerpujący sposób opisanych jest ponad 130 znanych technik medytacyjnych, m.in.: · Medytacja Słońca · Tai chi · Hatha joga · Śpiewanie mantry · Medytacja gotowania · Oddychanie Ha · Medytacja Zikr · Medytacja oddechu · Rebirthing · Medytacja run · Medytacja lustra · Medytacja Księżyca · Zbiornik Samadhi-Satori · Medytacyjne malowanie · Medytacja tańca · Medytacja światła · Medytacja miłości · Malowanie mandal · Medytacja Satipatthana · Karma joga · Origami · Medytacja życia i śmierci · Aikido · Tantra · Jnana joga · Zazen · Medytacja czasu · Medytacja kryształu · Medytacja Kundalini · Podróże poza ciałem (OBE) · Rytuał powietrza · Medytacja snu · Medytacja czakr · Medytacja aury Sięgając po medytację, należy pamiętać, iż konkretne techniki są dobre i skuteczne dla konkretnych ludzi. Medytacja nie jest panaceum, zawsze jest tylko „pomocą w rozwoju” danej osobowości.
Vademecum Astrologii

44,40 zł 29,75 zł


Podręcznik pozwoli Ci określić swoje cechy osobowości oraz różne możliwości ich wykorzystania. Nauczysz się szybko obliczać oraz fachowo interpretować swój horoskop astrologiczny. Poznasz tajniki przewidywania zdarzeń, które będą miały największy wpływ na Twoje życie. Unikniesz niepomyślnych sytuacji, które zapewne stanęłyby Ci na drodze, a każdy dzień uda Ci się zaplanować zgodnie z energią, którą otrzymujesz z kosmosu.
Kosmobiologia

27,00 zł 16,20 zł


Doktor Jerzy Alojzy Sikora urodził się w 1930 roku w Cieszynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma szeroki wachlarz zainteresowań, szczególnie fascynuje go wiedza z pogranicza nauk empirycznych; uważa, że dla dobra ludzkości trzeba bezustannie przesuwać granice poznania. Jego program komputerowy – służący do sporządzenia wydruku rocznego biodiagramu, z wyprzedzeniem sygnalizujący dni, w które szczególnie grozi niepowodzenie, oraz wahania kondycji fizycznej, psychicznej i intelektualnej, a ponadto umożliwia ustalenie biopowinowactwa z partnerem – jest do ściągnięcia bezpłatnie z internetu: www.kos.com.pl. J.A. Sikora nazywany bywa ojcem biorytmiki polskiej. Niniejsza książka jest plonem wieloletnich dociekań związanych z wykorzystaniem znajomości wpływu kosmobiologii na osobiste doskonalenie się. Aby Czytelnikowi przybliżyć praktyczną znajomość jego własnych, wrodzonych właściwości kosmobiologicznych oraz dać impuls do robienia z nich użytku w celu osiągnięcia powodzenia w życiu, podjąłem się określenia charakterystycznych cech osób z ich zodiaku z uwzględnieniem właściwego im ascendentu. Autor FRAGMENT KSIĄŻKI: Ascendent - cóż to takiego? Źródłosłów tego określenia wywodzi się z łacińskiego „ascendere" - wschodzić. Stąd ascenden-tem jest ta faza zodiaku, która jako pierwsza ukazuje się na wschodnim horyzoncie w chwili narodzin człowieka. Jeżeli zasadniczy znak zodiaku (w dniu przyjścia na świat noworodka) w około siedemdziesięciu procentach znamionuje naj intymnie j sze wnętrze istoty ludzkiej - czym rzeczywiście jest, to ascendent ją zabarwia w trzydziestu procentach, ujawnia, jak żyje, jak sama uzewnętrznia się otoczeniu, w końcu jak jest postrzegana przez innych. Inaczej ujmując - ascendent charakteryzuje skłonności i predyspozycje człowieka, zatem jego istotę oraz strukturę psychiczną. Wszystko razem - według kosmobio-logii - obrazuje całość osobowości, czyli tak charakter, zdrowie, jak i uzdolnienia, umożliwiając jednostce świadomą aktywizację wrodzonych predyspozycji, dodatkowo przy wykorzystaniu znajomości uwarunkowań biorytmicznych. Oto uproszczona metoda ustalania ascendentu. Przede wszystkim trzeba znać godzinę urodzenia, zaokrągloną do trzydziestu minut. Urodzeni w okresie czasu letniego (po 1995 r. w okresie od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października; zob. załączony wykaz, który należy sobie uzupełniać w kolejnych latach) winni odjąć jedną godzinę.
Mądrość wtajemniczonych i poznanie gwiazd

32,00 zł 19,84 zł


Książka zawiera omówienie wiedzy wtajemniczonych, która umożliwia poznanie duchowości naszego systemu planetarnego oraz opis duchowych istot Księżyca, Saturna, Wenus i Marsa, które mają do spełnienia określone zadania. Wenus, Merkury i Księżyc to planety wyznaczające ludzki los, a Mars, Jowisz i Saturn to planety uwalniające człowieka. Autor opisuje dawną wiedzę druidów. Omawia wtajemniczenie kapłanów druidów w misteriach Słońca i poznanie przez nich duchowych istot Księżyca oraz przedstawia niezwykle ciekawie duchowe ujęcie jestestw odpowiedzialnych za zjawiska atmosferyczne zachodzące w przyrodzie. Książka zawiera też obszerne omówienie rozwoju ludzkiej świadomości.
Astrologia współczesna. Tom VI Zaćmienia

24,00 zł 21,00 zł


Praca znanego rosyjskiego astrologa – Eleny Suszczynskiej – utrzymana jest w najlepszych tradycjach „złotego wieku” nauki o gwiazdach i łączy w sobie filozoficzną głębię oraz praktyczną wiedzę. To pozycja poświęcona jednej z najbardziej ezoterycznych dziedzin astrologii – pracy ze zmieniającymi nas i nasz los energiami słonecznych i księżycowych zaćmień. Wybrany fragment książki 9. Fantastyczna historia    Otrzymując raz w miesiącu informację od Księżyca, Słońce zaczyna intensywnie pracować z tą informacją, tworząc potoki twórczej energii i przez pewien Czas nie potrzebuje pomocy nocnego Światła. Mając bardzo napięły grafik pracy (ma zaledwie trzy dni), Słońce nie dopuszcza do jakiegokolwiek wtrącania się w swoją twórczą działalność. Możliwe, że właśnie dlatego ono nie uważa za potrzebny jakikolwiek sposób współdziałania z Księżycem i przekazywania mu swoich promieni. Co za tym idzie ten ostami nie może odbijać światła słonecznego i na pewien okres przestaje się przejawiać. Ale jak wiadomo, dowolny Obiekt naszego Świata, znajdując się poza strefą światła słonecznego, natychmiast słabnie, gdyż traci twórczy potencjał i zdolność do rozwoju oraz doskonaleniu się. Tak samo nocne Światło staje się słabe (umownie) w ciągu trzech dni - dni, kiedy jego powierzchnia nie jest oświetlana przez Słońce. Przy tym zazwyczaj mówimy, że Księżyc przez te trzy dni wchłania w siebie wszystko i niczego nam nie pokazuje. Ale w istocie rzeczy on nie wchłania, lecz odciąga od nas to, co się nagromadziło i przekazuje Słońcu.    Należy tu uściślić, że opisywany fenomen utraty sił przez każdego z nas, a także przez dowolnego przedstawiciela naszego Świata w następstwie braku słonecznego Światła bywa maksymalnie wyrażony tylko w tych wypadkach, kiedy taka utrata dokonuje się jeden raz, to znaczy bez jakiejkolwiek regularności. Księżyc zaś znajdując się w takich sytuacjach regularnie powinien mieć w sobie szczególne (wypracowane przez tysiąclecia) zdolności do istnienia w ciemnościach, a także umieć budować naturalną ochronę na trzy-cztery dni, żeby nie być za każdym razem niezdolnym do realizacji swoich twórczych porywów. Co więcej, on powinien umieć szybko regenerować się po takim swoistym „odpoczynku" od promieni słonecznych.    Mówiąc o ochronie można założyć, że najprawdopodobniej najlepszą ochroną dowolnej żywej istoty jest umiejętność przechowywania w sobie zgromadzonych doświadczeń. A jest to możliwe pod warunkiem, że nie tracimy więzi ze swoją Pamięcią nawet podczas naszej całkowitej izolacji od światła. W tym przypadku możemy się zregenerować, kiedy doczekamy się innych warunków - Czasu, gdy znów znajdziemy się w potokach promieni słonecznych. Co więcej, wykorzystując zachowaną w komórkach Pamięci informację o sobie, możemy szybko włączyć się w nawykowy rytm pracy-twórczości. W zasadzie Księżyc właśnie odpowiada za zachowanie wszystkich zgromadzonych doświadczeń Duszy i nie tylko w jednym wcieleniu, ale najprawdopodobniej we wszystkich wcieleniach z jednego Kręgu.    Kontynuując naszą fantastyczną historię można założyć, że nocne Światło, przyzwyczajone do regularnego „oddalenia" i nauczone zachowywania swoich sił w każdych warunkach, wypracowało unikalny system ochrony, w którym ważną rolę odgrywają Węzły i który można opisać następująco.    Dotykając co dwa tygodnie swoich Węzłów Księżyc przekazuje im wypracowany przez siebie materiał informacyjny, a Węzły z kolei „zawiązują je w węzełki". A ponieważ mamy do czynienia z Węzłami księżycowymi, to całkiem naturalne jest, że w pierwszej kolejności będą one zawiązywać w węzły właśnie księżycową informację, łącząc ją z każdą pozostałą informacją przychodzącą do nich od innych przedstawicieli Układu Słonecznego. WT zasadzie najprawdopodobniej tak przebiega zachowanie całego „materiału księżycowego".    Można tu jeszcze dodać, ze właśnie dzięki zdolności Węzłów do łączenia - „splątywania" dowolnej informacji, pozostaje ona w stanie pasywnym tyle Czasu, ile niezbędne jest do najlepszego z możliwych funkcjonowania Żywego Systemu. Mówiąc obrazowo, punkty fikcyjne „zawiązują w węzeł" te wiadomości o zachodzących w Układzie Słonecznym wydarzeniach, które nie powinny być wykorzystywane przez kogokolwiek do określonego Czasu, czyli do tego momentu, dopóki nie przyjdzie Ktoś i nie uaktywni całego zebranego materiału informacyjnego.    Analizując system ochrony nie wolno zapominać o tym, że Księżyc bardzo aktywnie współdziała ze Słońcem i nieustannie przekazuje informacje nie tylko Węzłom, ale i dziennemu Światłu. Podchodząc do niego raz w miesiącu Księżyc uwalnia się od swoistego informacyjnego ciężaru, sam przy tym usuwa się w cień (w dosłownym znaczeniu tego słowa), pozostając przez trzy dni w pełnej samotności. I możemy założyć, że nocne Światło po prostu odpoczywa przez pewien Czas. Przy tym, jak już stało się jasne, przekazując Słońcu do codziennej pracy zgromadzone doświadczenia, Księżyc nie niepokoi się z powodu ewentualnej utraty swoich „zapasów", albowiem jak się już wyjaśniło, ma wspaniałych „fikcyjnych" pomocników, a także wiele innych sposobów zachowania informacji. (Księżyc można w przenośni nazwać „pendriv'em", który choć niewielkich rozmiarów, to mieści w sobie setki tysięcy jednostek informacyjnych).
Astrologia współczesna. Tom V Węzły księżycowe...

34,99 zł 25,71 zł


Szczegółowa analiza oddziaływania Węzłów księżycowych, jaka została zaproponowana w tej pozycji, należy do unikatowych w całej światowej literaturze astrologicznej. Informacji podanych tutaj Czytelnik nie znajdzie w żadnej innej książce. W tej pozycji nie ma szczegółowego opisu pozycji Węzłów księżycowych w znakach czy domach. Autorka ukazuje najbardziej typowe formy przejawiania się punktów fikcyjnych oraz sposobów pracy z nimi zarówno w odniesieniu do horoskopu urodzeniowego, jak i tranzytowego. Znajdziemy tu ogólną charakterystykę zarówno Węzła Południowego, jak i Północnego. Oddzielny rozdział poświęcony jest zaćmieniom w odniesieniu do spraw karmicznych. Informacje zawarte w tej książce najlepiej byłoby wykorzystać jako swego rodzaju kanwę, przy pomocy której Czytelnik może dokonać własnej interpretacji pozycji swoich Węzłów, bo któż lepiej od nas zna wszystkie niuanse swego życia?
Astrologia współczesna. Tom IV Planety ...

36,00 zł 26,46 zł


Książka zawiera szczegółowy opis ruchu retrogradacyjnego Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna, a także analizuje fenomen retrogradacji jako taki oraz jego wpływ na człowieka. Książka jest w swoim założeniu podręcznikiem kierowanym zarówno do zawodowych astrologów, jak i do szerokich kręgów czytelniczych.  Astrologia współczesna tom IV Spis treści:   Część I Fenomenalna przejawienia planet, czyli „Tam, za zakrętem 1. Wejście w retrogradacyjną. przestrzeń 2. W koło i naokoło, czyli kilka prób zetknięcia się z fenomenem retrogradacji 3. Poważniej o retrogradacji, czyli kilka fantazji na tematy retro Część II Kilka bardzo prawdopodobnych historii o życiu retrogradujących ciał niebieskich 1. W końcu doszliśmy do najważniejszego 1.1. Merkury w retrogradacji, czyli wiele hałasu o nic.... 1.2. Wenus w retrogradacji, czyli jesieni najbardziej atrakcyjna i najbardziej czarująca 1.3. Mars w retrogradacji, czyli naprzód ku zwycięstwu nad retrogradacją! 1.4 .Jowisz w retrogradacji. czyli niekończące się oczekiwanie na uznanie 1.5. Saturn w retrogradacji, czyli karmiczny inspektor 1.5.1. Retrogradacyjna realność l .5.2. Szkic do portretu 1.5.3. Praca 1.5.4. Sędzia 3. Próba finału Posłowie Od autorki  
Astrologia klasyczna. Tom 13 Tranzyty. Część 4

67,00 zł 49,24 zł


Tranzyty. Część IV. Tranzyty wyższych planet - Urana, Neptuna i Plutona Tom XIII kontynuuje temat tranzytów. Analizowane są tutaj tranzyty Urana, Neptuna i Plutona z uwzględnieniem właściwości tych planet w zależności od ich położenia w znakach Zodiaku i domach horoskopu. Autor podaje także porady praktyczne, jak wykorzystać korzystne tranzyty do ułatwienia sobie życia, a jak chronić się przed negatywnymi.
Astrologia współczesna. Tom III Wyższe planety.

37,50 zł 27,56 zł


Książka jest interesującym i to nie tylko dla astrologów, studium oddziaływania Urana, Neptuna i Plutona na ludzi i otaczający ich świat. Opisuje relacje człowieka z Przestrzenią i W pewnych sytuacjach, a też daje klucz do rozumienia procesów zachodzących w sferach subtelnych wyższy ciał niebieskich, jak również wyjaśniony jest ich udział w kształtowaniu prywatnej i rodowej karmy. Dokładny raport działania każdej z wyższych planet zawiera unikatowe dane, całkiem niedostępne w literaturze polskojęzycznej. Oczywiście nie jest to pozycja łatwa, ale dostarcza wyjątkowego materiału do pracy i przemyśleń zarówno dla astrologów czy psychologów, jak również dla każdego człowieka, których pragnie dużo lepiej zrozumieć i zmienić siebie. Z przedmowy Książka ta została napisana na podstawie wykładów wygłoszonych w Państwowym Muzeum Wschodu w 1997 roku. Opowiadając o oddziaływaniu wyższych planet, a jest to ich Praca, przy czym na najwyższym poziomie, nie można opisać tych ciał niebieskich w dwóch słowach. Dlatego w tej książce działanie planet wyższych rozpatrywane jest z różnych stron, ale jeśli ktoś uzna sposób przedstawienia materiału za zbyt rozwlekły, to można zadowolić się jedynie bezpośrednim opisem zasad przejawiania się dowolnej planety. W rozdziałach związanych z retrogradacją planet Czytelnik znajdzie najkrótszy opis zarówno dyrekcyjnych pozycji wyższych planet, jak i retrogradacyjnych. Opisany tu materiał daje zarys obrazu działania wyższych planet, dlatego odnosi się on jedynie do najbardziej ogólnych zasad ich przejawiania się w ruchu dyrekcyjnym i retrogradacyjnym. Przy tym, naturalnie, nie mogłam uwzględniać indywidualnych pozycji jakiegokolwiek horoskopu. Co więcej, książka ta nie porusza tematu węzłów księżycowych, a to one są najpoważniejszą kwestią związaną z dowolną wyższą planetą i razem z nią korygują nasze działania. Dlatego możemy mówić jedynie o ogólnych pozycjach, ale korzystając z tej informacji otrzymujemy możliwość połączyć poglądy wyrażone w tej książce z indywidualną pozycją każdej z planet w horoskopie urodzeniowym i lepiej zrozumieć siebie. Astrologia współczesna tom 3 Spis Treści Przedmowa 1. Wprowadzenie 1.1. O działaniu ciał niebieskich tworzących Układ Słoneczny 1.2. Działanie wyższych planet na poziomie karmy indywidualnej 1.3. Wyższe planety w retrogradacji i ich wpływ na karmę indywidualną 1.4. Związek ze zbiorową karmą przeszłości 1.5. Jeszcze raz o zadaniach, które stawiają przed człowiekiem wyższe planety w retrogradacji 2. Uran 2.1. Oddziaływanie Urana i Saturna na poziomie karmy indywidualnej 2.2. Wpływ ciał subtelnych Urana oraz nieco szczegółów na temat potoków informacyjnych 2.3. Kilka słów o Wodniku 2.4. Nieco o Merkurym i o misji powierzonej Uranowi 2.5. Uran w retrogradacji 3. Neptun 3.1. Kilka ogólnych słów o Neptunie 3.1.1. Rozważania na „stary" temat 3.1.2.1 tak, woda, woda, woda 3.1.3. Odbicie, czyli zrozumienie swoich wewnętrznych wymiarów 3.2 „Wielki iluzjonista", czyli pierwsza próba poznania Neptuna 3.3. Działanie ciał subtelnych Neptuna 3.4. Analiza porównawcza oddziaływania dwóch ciał niebieskich 3.5. „Spacer pod Neptunem", czyli bezosobowa służba 3.6. „Lot wokół Neptuna", czyli o związkach pewnych ciał niebieskich z Neptunem 3.7. „Kontemplacja Neptuna", czyli próba zbliżenia się do planety 4. Pluton 4.1. Dziecinna zabawa skakanką 4.2. Działanie Plutona na poziomie indywidualnej karmy 4.3. Działanie ciał subtelnych Plutona 4.4. Kryzys, który dotyka każdego z nas 4.5. Proces kierowania, czyli jedno z najważniejszych przejawień planety 4.6. Kilka słów o różnicach w działaniu Marsa i Plutona 4.7. Pluton w retrogradacji Post scriptum

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka