Dobre Książki

Astrologia

Astrologia komplet tomy I-VIII

199,00 zł 146,25 zł


Komplet wyjątkowych podręczników astrologicznych składający się z ośmiu tomów, opisujących działy współczesnej astrologii.
Astrologia porównawcza. Synastry

56,40 zł 41,45 zł


Jak świadomie rozwijać niezależność myślenia, nicjatywę, wiarę we własne siły, ambicję, samokontrolę i samozrozumienie. Punktem wyjścia oceny zdolności do tworzenia związków jest analiza porównawcza indywidualnych horoskopów. Horoskopy te (radix) rozpatrujemy pod kątem naszych podstawowych potrzeb, pragnień i oczekiwań względem drugiej osoby. Zdolność do tworzenia idealnych związków ocenimy, sprawdzając ogólny rozkład planet, znaków i domów. Dzięki temu stwierdzimy czy nasz partner posiada cechy charakteru, które cenimy najwyżej
Cztery wieki Gwiazd Medycejskich

28,00 zł 20,58 zł


Czym są Gwiazdy Medycejskie? Kiedy zostały odkryte? Dlaczego niewielu spośród nas o nich słyszało?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań posłużyły autorowi jako pretekst do rozważań na temat rozwoju fizyki i nauki jako takiej. Sięgając do dzieła Euklidesa powstałego na przełomie III i IV wieku p.n.e., pokazuje, z jakimi trudnościami musieli borykać się kolejni wielcy odkrywcy. A wynikały one nie tylko z nieznajomości metod badawczych czy po prostu nikłej wiedzy o świecie. Na ich drodze stawały również przeszkody bardziej prozaiczne: brak środków materialnych czy prześladowania ze strony inkwizycji, która wnikliwie przyglądała się ich pracy i dusiła w zarodku wszelkie przejawy myśli niezgodnej z nauką kościoła.Cztery wieki Gwiazd Medycejskich to skrząca się dowcipnymi stwierdzeniami i naukowymi smaczkami uczta popularnonaukowa.
Horoskop na rok 2016

10,90 zł 9,75 zł


Przepowiednie Davida Harklaya sprawdzają się z niezwykłą dokładnością. Z jednej strony czujemy respekt przed wskazówkami dotyczącymi naszego życia, z drugiej zaś wiemy, że stanowią dla nas dużą pomoc. Niosą przecież ze sobą spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko, by się ustrzec przed nieszczęściami.
Astrologia współczesna Tom 10

26,50 zł 19,47 zł


Matryca – specyficzny sposób obliczeń wykorzystujących realnego i symbolicznego władcę domów horoskopu urodzeniowego. W tym tomie Autorka oddaje pod osąd Czytelników bardzo szczegółowo opisany temat Zastępstw, ponieważ jest on najbardziej rozpowszechniony w matrycowej Przestrzeni. To właśnie Zastępstwa pozwalają nam najbardziej aktywnie zmieniać swoje właściwości, nawyki i podstawowe przekonania życiowe. Sporo miejsca poświęciła Autorka także matrycowym Dróżkom, które znacząco pomagają nam uściślić kierunek drogi i dokonywać prawidłowych wyborów.
Astrologia współczesna t.9 Bieg w Czasie Część 3 Matryca 1

27,50 zł 20,21 zł


Matryca – swoisty sposób astrologicznych obliczeń, który wykorzystuje właściwości realnego i symbolicznego władcy domów urodzeniowego horoskopu. Występuje kilka różnych matrycowych rysunków ujawniających zarówno plan karmiczny, jak i plan duchowych poszukiwań człowieka. Proponowana w tej książce metoda pomaga zajrzeć w przeszłość i przyszłość Duszy wcielonej, pozwala głębiej wniknąć w bieżący moment Czasu i wyjaśnić przyczynę i sens tego, co dzieje się wokół człowieka. Czytelnik znajdzie w tej pozycji szczegółowy opis budowania i interpretowania tabel Matrycy.
Wenus. Planeta partnerstwa

29,90 zł 17,94 zł


Wenus jest bardzo często przedstawiana jako kobieta próżna, a zarazem pełna wdzięku. Warto poznać jednak jej prawdziwe oblicze, które jest bardzo dalekie od utartego schematu. Tym bardziej, że planeta nosząca jej imię bardzo silnie wpływa na życie każdego człowieka. Wenus z tej książki nie jest już łagodna i zajęta głównie romansami, a okazuje się być istotą żądną władzy i potrafiącą ją uzyskać. Jest to absolutny kontrast z jej stereotypowym wizerunkiem. Każdy, kto chciałby w pełni odczytywać horoskop, powinien sięgnąć po tę książkę, która skupia się na oddziaływaniu tej tak bardzo ważnej z astrologicznego punktu widzenia, planety. Autorka opisuje najważniejsze cechy Wenus i jej znaczenie w horoskopie. W sposób w pełni obiektywny analizuje zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty tej planety. Znajdziesz tu tranzyty i progresje Wenus oraz jej opis w poszczególnych domach horoskopu. Dowiesz się, jak ją interpretować w horoskopach mudialnych i partnerskich. Jako, że Wenus odpowiada za relacje międzyludzkie, dzięki tej nowatorskiej publikacji każdy może odpowiedzieć na pytanie, czy znajdzie partnera i kiedy ma na to szanse. Uzyskasz także większą świadomość dotyczącą twoich związków z innymi ludźmi i nauczysz się je świadomie kształtować. Dowiesz się również, w jaki sposób możesz wzmocnić w sobie korzystne aspekty Wenus i zminimalizować szkodliwe działanie tych, które mogą utrudniać życie. Poznaj prawdę o Wenus i popraw swoje relacje.
Nauki wniebowstąpionego Mistrza Księga 4

59,00 zł 43,36 zł


Wolter mówił o Saint Germainie - "człowiek, który nigdy nie umiera i wie wszystko" Księga czwarta jest kontynuacją i rozszerzeniem zasad zawartych w tomie trzecim. Saint Germain dzieli się tu ze Studentami wiedzą dotyczącą Wyższych, Wewnętrznych Praw Życia. Przekazywane wskazówki dotyczą konkretnych zastosowań wiedzy o naszej prawdziwej Istocie - "Obecności JAM JEST" i umożliwiają czytelnikowi łatwe wcielanie ich we własne życie. Czytelnik prowadzony jest ku coraz wyższemu rozumieniu własnej Istoty oraz coraz wyższym poziomom wibracji prowadzącym do Oktawy Światła. Dzieło to stanowi naturalną kontynuację trzech pierwszych Ksiąg i zawiera do Nich wiele odnośników. Wiedza przekazywana jest stopniowo, stąd najkorzystniejsze jest studiowanie Ksiąg tej serii po kolei. Książka ta jest czwartą z sześciu Ksiąg tematycznie związanych z Saint Germainem i jego przekazami dotyczącymi Uniwersalnych Zasad Życia, Wszechświata, Miłości, Mocy i Mądrości.
Kurs astrologii

29,20 zł 17,52 zł


Astrologia jawi się większości z nas jako skomplikowana dziedzina, do korzystania z której trzeba się przygotowywać latami. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jest ona zaskakująco prosta, a każdy człowiek może zacząć z niej sprawnie korzystać. Nie trzeba się przy tym przebijać przez miliony opasłych tomów pełnych niezrozumiałych wykresów i skomplikowanych sformułowań. Wystarczy wiedza z tej, napisanej przystępnym językiem, książki. Znajdują się w niej opisy poszczególnych planet i cechy charakteru, jakie owe ciała niebieskie reprezentują. Autorka zamieściła szczegółową charakterystykę wszystkich znaków zodiaku. Wyjaśniła również, jak interpretować planety w każdym z nich i co o nas mówią poszczególne domy horoskopu. W publikacji znajdziesz podział znaków astrologicznych ze względu na ich biegunowość, jakości i żywioły. Zrozumiesz pojęcie retrogradacji planet i aspekty horoskopu. Dowiesz się także, w jaki sposób możesz poradzić sobie z trudnymi cechami wpisanymi w Twoją własną planetarną charakterystykę. Autorka poinstruuje Cię, jak dzięki astrologii zapewnić sobie harmonię we wszystkich sferach życia – od zawodowej po uczuciową. Dla tych, którzy chcieliby pracować jako zawodowi astrolodzy, zamieszczono porady dotyczące właściwego przekazywania przyszłym klientom wiedzy wyczytanej w gwiazdach. Astrologia – królowa nauk, która odmieni Twoje życie.
Księga medytacji. Przewodnik dla każdego znaku

42,00 zł 30,87 zł


W książce tej w wyczerpujący sposób opisanych jest ponad 130 znanych technik medytacyjnych, m.in.: · Medytacja Słońca · Tai chi · Hatha joga · Śpiewanie mantry · Medytacja gotowania · Oddychanie Ha · Medytacja Zikr · Medytacja oddechu · Rebirthing · Medytacja run · Medytacja lustra · Medytacja Księżyca · Zbiornik Samadhi-Satori · Medytacyjne malowanie · Medytacja tańca · Medytacja światła · Medytacja miłości · Malowanie mandal · Medytacja Satipatthana · Karma joga · Origami · Medytacja życia i śmierci · Aikido · Tantra · Jnana joga · Zazen · Medytacja czasu · Medytacja kryształu · Medytacja Kundalini · Podróże poza ciałem (OBE) · Rytuał powietrza · Medytacja snu · Medytacja czakr · Medytacja aury Sięgając po medytację, należy pamiętać, iż konkretne techniki są dobre i skuteczne dla konkretnych ludzi. Medytacja nie jest panaceum, zawsze jest tylko „pomocą w rozwoju” danej osobowości.
Vademecum Astrologii

44,40 zł 26,64 zł


Podręcznik pozwoli Ci określić swoje cechy osobowości oraz różne możliwości ich wykorzystania. Nauczysz się szybko obliczać oraz fachowo interpretować swój horoskop astrologiczny. Poznasz tajniki przewidywania zdarzeń, które będą miały największy wpływ na Twoje życie. Unikniesz niepomyślnych sytuacji, które zapewne stanęłyby Ci na drodze, a każdy dzień uda Ci się zaplanować zgodnie z energią, którą otrzymujesz z kosmosu.
Kosmobiologia

27,00 zł 19,84 zł


Doktor Jerzy Alojzy Sikora urodził się w 1930 roku w Cieszynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma szeroki wachlarz zainteresowań, szczególnie fascynuje go wiedza z pogranicza nauk empirycznych; uważa, że dla dobra ludzkości trzeba bezustannie przesuwać granice poznania. Jego program komputerowy – służący do sporządzenia wydruku rocznego biodiagramu, z wyprzedzeniem sygnalizujący dni, w które szczególnie grozi niepowodzenie, oraz wahania kondycji fizycznej, psychicznej i intelektualnej, a ponadto umożliwia ustalenie biopowinowactwa z partnerem – jest do ściągnięcia bezpłatnie z internetu: www.kos.com.pl. J.A. Sikora nazywany bywa ojcem biorytmiki polskiej. Niniejsza książka jest plonem wieloletnich dociekań związanych z wykorzystaniem znajomości wpływu kosmobiologii na osobiste doskonalenie się. Aby Czytelnikowi przybliżyć praktyczną znajomość jego własnych, wrodzonych właściwości kosmobiologicznych oraz dać impuls do robienia z nich użytku w celu osiągnięcia powodzenia w życiu, podjąłem się określenia charakterystycznych cech osób z ich zodiaku z uwzględnieniem właściwego im ascendentu. Autor FRAGMENT KSIĄŻKI: Ascendent - cóż to takiego? Źródłosłów tego określenia wywodzi się z łacińskiego „ascendere" - wschodzić. Stąd ascenden-tem jest ta faza zodiaku, która jako pierwsza ukazuje się na wschodnim horyzoncie w chwili narodzin człowieka. Jeżeli zasadniczy znak zodiaku (w dniu przyjścia na świat noworodka) w około siedemdziesięciu procentach znamionuje naj intymnie j sze wnętrze istoty ludzkiej - czym rzeczywiście jest, to ascendent ją zabarwia w trzydziestu procentach, ujawnia, jak żyje, jak sama uzewnętrznia się otoczeniu, w końcu jak jest postrzegana przez innych. Inaczej ujmując - ascendent charakteryzuje skłonności i predyspozycje człowieka, zatem jego istotę oraz strukturę psychiczną. Wszystko razem - według kosmobio-logii - obrazuje całość osobowości, czyli tak charakter, zdrowie, jak i uzdolnienia, umożliwiając jednostce świadomą aktywizację wrodzonych predyspozycji, dodatkowo przy wykorzystaniu znajomości uwarunkowań biorytmicznych. Oto uproszczona metoda ustalania ascendentu. Przede wszystkim trzeba znać godzinę urodzenia, zaokrągloną do trzydziestu minut. Urodzeni w okresie czasu letniego (po 1995 r. w okresie od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października; zob. załączony wykaz, który należy sobie uzupełniać w kolejnych latach) winni odjąć jedną godzinę.
Mądrość wtajemniczonych i poznanie gwiazd

32,00 zł 19,84 zł


Książka zawiera omówienie wiedzy wtajemniczonych, która umożliwia poznanie duchowości naszego systemu planetarnego oraz opis duchowych istot Księżyca, Saturna, Wenus i Marsa, które mają do spełnienia określone zadania. Wenus, Merkury i Księżyc to planety wyznaczające ludzki los, a Mars, Jowisz i Saturn to planety uwalniające człowieka. Autor opisuje dawną wiedzę druidów. Omawia wtajemniczenie kapłanów druidów w misteriach Słońca i poznanie przez nich duchowych istot Księżyca oraz przedstawia niezwykle ciekawie duchowe ujęcie jestestw odpowiedzialnych za zjawiska atmosferyczne zachodzące w przyrodzie. Książka zawiera też obszerne omówienie rozwoju ludzkiej świadomości.
Astrologia współczesna. Tom V Węzły księżycowe...

35,00 zł 25,72 zł


Szczegółowa analiza oddziaływania Węzłów księżycowych, jaka została zaproponowana w tej pozycji, należy do unikatowych w całej światowej literaturze astrologicznej. Informacji podanych tutaj Czytelnik nie znajdzie w żadnej innej książce. W tej pozycji nie ma szczegółowego opisu pozycji Węzłów księżycowych w znakach czy domach. Autorka ukazuje najbardziej typowe formy przejawiania się punktów fikcyjnych oraz sposobów pracy z nimi zarówno w odniesieniu do horoskopu urodzeniowego, jak i tranzytowego. Znajdziemy tu ogólną charakterystykę zarówno Węzła Południowego, jak i Północnego. Oddzielny rozdział poświęcony jest zaćmieniom w odniesieniu do spraw karmicznych. Informacje zawarte w tej książce najlepiej byłoby wykorzystać jako swego rodzaju kanwę, przy pomocy której Czytelnik może dokonać własnej interpretacji pozycji swoich Węzłów, bo któż lepiej od nas zna wszystkie niuanse swego życia?
Astrologia współczesna. Tom IV Planety ...

36,00 zł 26,46 zł


Książka zawiera szczegółowy opis ruchu retrogradacyjnego Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna, a także analizuje fenomen retrogradacji jako taki oraz jego wpływ na człowieka. Książka jest w swoim założeniu podręcznikiem kierowanym zarówno do zawodowych astrologów, jak i do szerokich kręgów czytelniczych.  Astrologia współczesna tom IV Spis treści:   Część I Fenomenalna przejawienia planet, czyli „Tam, za zakrętem 1. Wejście w retrogradacyjną. przestrzeń 2. W koło i naokoło, czyli kilka prób zetknięcia się z fenomenem retrogradacji 3. Poważniej o retrogradacji, czyli kilka fantazji na tematy retro Część II Kilka bardzo prawdopodobnych historii o życiu retrogradujących ciał niebieskich 1. W końcu doszliśmy do najważniejszego 1.1. Merkury w retrogradacji, czyli wiele hałasu o nic.... 1.2. Wenus w retrogradacji, czyli jesieni najbardziej atrakcyjna i najbardziej czarująca 1.3. Mars w retrogradacji, czyli naprzód ku zwycięstwu nad retrogradacją! 1.4 .Jowisz w retrogradacji. czyli niekończące się oczekiwanie na uznanie 1.5. Saturn w retrogradacji, czyli karmiczny inspektor 1.5.1. Retrogradacyjna realność l .5.2. Szkic do portretu 1.5.3. Praca 1.5.4. Sędzia 3. Próba finału Posłowie Od autorki  
Astrologia klasyczna Tom 12 Tranzyty. Część 3

73,00 zł 53,65 zł


Tranzyty Marsa, Jowisza I Saturna Tom XII kontynuuje temat tranzytów. Analizowane są tutaj tranzyty Marsa, Jowisza i Saturna z uwzględnieniem właściwości tych planet w zależności od ich położenia w znakach Zodiaku i domach horoskopu. Autor podaje także porady praktyczne, jak wykorzystać korzystne tranzyty do ułatwienia sobie życia, a jak chronić się przed negatywnymi. Fragment Książki Korzystne aspekty Saturna z Plutonem Potwierdzają wskazania koniunkcji. Dają możliwość osiągnięcia sukcesu dzięki wytrwałej pracy, woli zwycięstwa, osobistym ambicjom i pod warunkiem koncentracji sił na jednym celu. Przypływ energii zwiększa wydajność pracy lub siłę przebicia. Człowiek jest w stanie pracować bez zmęczenia, nawet na sen potrzebuje mniej czasu niż zwykle. Powodzeniem mogą skończyć się teraz eksperymenty naukowe, wdrażanie nowych metod i nowoczesnych technologii. Właścicielowi horoskopu mogą zaproponować odpowiedzialną pracę bądź stanowisko. Często ujawniają się w tym czasie nietuzinkowe zdolności magiczne lub uzdrowicielskie, pojawia się zainteresowanie kwestiami życia po śmierci. Dobra pora na: - rozpoczynanie nowych projektów, biznesu, lokaty kapitału; - rozpoczynanie długoterminowych planów; - zmianę pracy i zawodu, radykalne przekształcenia, reformy, wcielanie nowoczesnych metod i technologii; - badania naukowe, eksperymenty i doświadczenia; - sekretną działalność, ale i polityczną, wystawienie swojej kandydatury w wyborach, walkę o władzę; - zawieranie umów, transakcji, podpisywanie ważnych dokumentów; - załatwianie zaświadczeń, robienie zestawień i bilansów; - dokonywanie kontroli, inwentaryzacji, poprawianie błędów, robienie porządków, oddawanie długów; - rozwiązywanie problemów prawnych; domaganie się sprawiedliwości; - zwracanie się do kierownictwa, państwowych i społecznych organizacji; - poprawę relacji osobistych i rodzinnych; - rozwiązywanie kwestii majątkowych i gospodarczych; - zakup nieruchomości, zmianę miejsca zamieszkania; - zgłębianie nauk tajemnych i ich praktyczne zastosowanie; - leczenie ciężkich, przewlekłych chorób.
Reguły astrologii tradycyjnej

34,30 zł 20,58 zł


Tradycyjna astrologia wyróżnia siedem planet: Saturn, Jowisz, Mars, Słońce, Wenus, Merkury i Księżyc, których porządek (zwany chaldejskim) miał kluczowe znaczenie w całej symbolice astrologicznej. Jakie ma znaczenie dziś? Od wielkiej polityki do udanych związków z ludźmi Tradycyjna astrologia wyróżnia siedem planet: Saturn, Jowisz, Mars, Słońce, Wenus, Merkury i Księżyc, których porządek (zwany chaldejskim) miał kluczowe znaczenie w całej symbolice astrologicznej. Jakie ma znaczenie dziś? Czy reguły arabskich astrologów sprzed setek lat mają jeszcze zastosowanie? Otóż mają one jeden zasadniczy walor, mianowicie taki, że są bardzo dobrze uregulowane. Oznacza to, że każdy astrolog znający kanoniczne teksty arabskich czy średniowiecznych mistrzów doszedłby ostatecznie, jeśli nie do identycznych, to na pewno do podobnych wniosków. W astrologii tradycyjnej wszystko opierało się na znajomości konkretnych reguł. Współczesny astrolog natomiast zbyt często korzysta z intuicji i wyobraźni, które prowadzą niekiedy na manowce. Kolejna publikacja Piotrowskiego pokazuje, że dawne reguły, o których (wypada to podkreślić) nigdzie wcześniej nie pisano w polskiej literaturze przedmiotu, pozwalają na bardzo dokładne, precyzyjne i trafne odpowiedzi. Obszerna analiza traktatu poświęconego astrologii wojny ujawnia, jak trafnie przewidywać wyniki wyborów politycznych. Dzięki zamieszczonym dodatkom, m.in. o stawianiu horoskopu na moment zasłyszanej informacji będziesz mógł dokonywać właściwych wyborów w odpowiednim czasie, a omawiane reguły wykorzystywać w codziennych życiu np. przy planowaniu daty ślubu, rozpoczęcia planowanej podróży. Dodatkowo znajdziesz w tej publikacji aspekty par planet na najbliższe lata. Z tą książką odkryjesz nowy wymiar zapomnianej astrologii.
Astrologia finansowa. Czas to pieniądz

39,30 zł 28,88 zł


Astrologia pomoże Ci nie tylko dokonywać trafionych inwestycji, ale i zakładać przynoszące zysk przedsiębiorstwa a także wchodzić w korzystne dla Ciebie spółki. Gwiazdy pomogą również w sprzedaży oraz kupnie mieszkania oraz ostrzegą przed pułapkami, na które mógłbyś być szczególnie podatny.Astrologia finansowa, której poświęcony jest ten podręcznik, jest jedną z części ogromnego działu astrologii zwanego astrologią polityczną = mundialną. Astrologia polityczna - zajmuje się przewidywaniami odnoszącymi się do państw, narodów, ich władców, głów państw, przywódców, prezydentów, polityków i mężów stanu, ale także organizacji, partii politycznych, korporacji, różnych przedsiębiorstw, instytucji finansowych, zarówno ich kondycji ekonomicznej, jak i sytuacji gospodarczo--ekonomicznej danego kraju. Technika stosowana w astrologii mundialnej polega na ustaleniu miejsca i momentu początku danego państwa, instytucji, organizacji i obliczeniu na ten moment horoskopu „urodzeniowego", który następnie podlega analizie podobnej jak każdy horoskop natalny i stosowane są na nim wszelkie techniki prognostyczne. Należy jednak zapoznać się z pewnymi zmodyfikowanymi znaczeniami: planet, domów, znaków, które są zgodne z opracowywanym horoskopem. Do tego działu astrologii należą również wszelkie sprawy dotyczące bezpieczeństwa danego kraju czy państwa wynikające z jego polityki wewnętrznej czy zagranicznej - jak rebelie, strajki, wojny, a także wynikające z położenia geofizycznego danego obszaru związane z takimi zjawiskami jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, tsunami czy też z sytuacjami meteorologicznymi jak nieprzewidziane powodzie, śnieżyce, tajfuny lub trąby powietrzne. W czasach silnie rozwijającego się rynku prywatnego, zakładania różnorodnych przedsiębiorstw, prywatnych banków, handlu, giełdy itp. pomocną może być właśnie astrologia finansowa, która w wielu przypadkach współdziała z astrologią horarną (odpowiadaj ącą na konkretne pytania) czy astrologią elekcyjną (przewidującą datę na pozytywne rozpoczęcie działalności gospodarczej w jakiejkolwiek dziedzinie). O czym mówi nam astrologia finansowa? Astrologia finansowa ma związek z zarabianiem pieniędzy i inwestowaniem pieniędzy. Każdy z nas - w dostępny dla siebie sposób - dąży do zachowania zdrowia, zdobycia fortuny, szczęścia. Okazuje się, że często bogactwo jest najłatwiejsze do zdobycia. Większość z nas utożsamia pieniądze z poczuciem bezpieczeństwa. W związku z tym, zadaniem astrologa jako konsultanta finansowego jest wskazanie swemu klientowi na podstawie horoskopu natalnego, jakie możliwości związane z pozyskaniem pieniędzy są w nim zawarte. Nowy Międzynarodowy Słownik Webstera (Webster's New International Dictionary) - podaje następujące definicje: a) pieniądze - coś, co zwyczajowo jest użyte jako środek wymiany, miara wartości... i może być jakąś arbitralną miarą własności różnego rodzaju bogactwa. Z kolei w Słowniku Ekonomicznym Johna Blecka podano, że pieniądz - to środek wymiany i przechowywania wartości. Może mieć charakter gotówkowy, np. banknoty i monety, bądź bezgotówkowy, w formie zapisu na papierze np. depozyty bankowe. Pieniądzem były początkowo towary takie jak złoto lub srebro. Zanim wprowadzono system bicia pieniędzy, wartość takiego pieniądza towarowego była równa wartości surowca, z jakiego został wytworzony. Banknoty i monety są pieniądzem symbolicznym, którego wartość nominalna jest większa niż wartość surowców, z jakich są zrobione. b) inwestycja — to inwestowanie pieniędzy lub kapitału w pewien gatunek, rodzaj nieruchomości dla uzyskania dochodu lub profitu; suma inwestowana lub nabyta nieruchomość. c) finanse - naukowe i praktyczne podwyższenie i wydatkowanie publicznych dochodów; zarządzanie monetarnymi sprawami, szczególnie tymi, które obracają dużymi sumami lub inwestują fundusze. d) spekulacje - działanie spekulacyjne przez zajęcie się biznesem w sposób niezwykły lub podzielanie poglądu zyskania profitu raczej z przypuszczalnych fluktuacji cen niż zarobków z regularnego handlu lub wciągnięcie się w biznesowe przedsięwzięcie podejmujące niezwykle wysokie ryzyko dla szansy niezwykle wysokiego zysku lub profitu. W Słowniku Ekonomicznym Johna Blecka podano, że spekulacja -to działalność ekonomiczna prowadzona dla zysku z przewidywanych zmian cen dóbr, aktywów lub walut. Większość tych transakcji można traktować jako spekulacyjne, jednak termin ten jest zarezerwowany dla transakcji, które głównie są motywowane spodziewanym dużym zyskiem kapitałowym. Spekulanci kupują dobra i aktywa, mimo że ich nie potrzebują, oczekując wzrostu cen. Motyw spekulacyjny przetrzymywania pieniędzy zakłada, że część aktywów - większa niż zwykle - trzyma się w pieniądzu, jeśli jest przewidywany spadek cen obligacji. Natomiast w przypadku wzrostu cen obligacji mniej opłacalne jest przetrzymywanie aktywów w formie pieniężnej. Jedna ze znanych amerykańskich astrologicznych konsultantek finansowych - Evangeline Adams - stwierdziła, że „Millionaires don't hire astrologers; billionaires do" (milionerzy nie wynajmują astrologów, ale bilionerzy - tak). Astrolodzy, którzy udzielają regularnie konsultacji finansowych swoim klientom, są zwykle bardzo dobrze zaznajomieni z horoskopem natalnym danej osoby, zatem wiedzą, czy ma ona predyspozycje do „robienia" (zarabiania) pieniędzy i w jakiej dziedzinie; np. czy na handlu nieruchomościami, czy na interesach wiązanych, czy na rynku papierów wartościowych lub na jakimkolwiek innym polu. Większość konsultantów przewiduje raczej ogólne trendy w dziedzinie finansów niż zajmuje się detalami, choć wielu ma swoje ulubione dziedziny zainteresowań jak interesy wiązane, gospodarka rynkowa, handel nieruchomościami, giełda papierów wartościowych itp. Wszyscy opierają się w swych prognozach na astrologicznych cyklach czasu, czyli Tranzytach. Każdy makler giełdowy wie, że niektórzy inwestorzy mają szczególne szczęście do spraw, w które inwestują. Będący obeznanym z nadzwyczajnym szczęściem danego inwestora makler może użyć jego/jej inwestycji jako „przewodnika" na rynku. W ludzkiej naturze leży gromadzenie dóbr dla poczucia bezpieczeństwa u jednych, dla innych dla statusu, siły, pewności siebie czy samozadowolenia. Zdrowa równowaga pomiędzy wydawaniem, oszczędzaniem i inwestowaniem byłaby idealna, i choć łatwa dla jednych, to dla drugich trudna. Horoskop natalny każdego z Was zawiera wszelkie dane odnośnie Waszych spraw finansowych od predyspozycji do zarabiania, przez potencjalne źródła dochodów, a nawet bogactwa, poprzez silę pieniądza lub jego słabość, aż do możliwości dziedziczenia po rodzinie, krewnych, przyjaciołach. Rozpatrując dokładnie horoskop można opracować finansową strategię. Np. dane dotyczące spraw finansowych często odnoszą się do takich planet jak: Jowisz, Saturn i Wenus oraz do domów - 2., 5. i 8. Władcy tych domów lub planet w nich zawartych w mocnych wzajemnych aspektach mogą być wskaźnikiem powodzenia w spekulacjach lub inwestycjach. To samo dotyczy Słońca lub władcy horoskopu. Saturn w 2. lub 8. domu może wskazywać na osobę, która jest skłonna ciężko pracować i która może odnieść sukces dzięki wykorzystaniu własnej energii i talentu. Neptun w 5. domu często pokazuje spekulanta, kombinatora lub hazardzistę, który także pragnie wygrać na loterii, ale Saturn w 5. domu wskazuje kogoś, kto bardzo uważnie spekuluje i nie ryzykuje bezmyślnie. Wenus w 2. domu lub 8. domu — generalnie sygnalizuje osobę, która ma szczęście w większości spraw finansowych. „Astrologia finansowa" oddana do rąk czytelników zainteresowanych tą gałęzią wiedzy nie należy do podręczników „łatwych", niemniej jednak, każdy może w mniejszym lub większym stopniu skorzystać z zawartych w niej informacji, mimo że nie wyczerpuje wszystkich zagadnień związanych z tą obszerną dziedziną. Najlepiej byłoby, gdyby osoba zainteresowana astrologią finansową była sama z wykształcenia ekonomistą, niemniej jednak, również laicy w tej zawiłej dziedzinie będą mogli swobodnie posłużyć się podręcznikiem, który pod względem tematycznym składa się z kilku części, a są to: krótki zarys podstawowych elementów zawartych w horoskopie, obszerna część, która pozwala na interpretacje wszystkich danych związanych z zagadnieniem finansów zawartych w horoskopie natalnym, informacje dotyczące handlu nieruchomościami, informacje dotyczące zakładania spółek, korporacji, towarzystw, zagadnienia związane z inwestowaniem, elementy ekonomii w świetle astrologii, w tym wskazówki dotyczące przewidywania popytu i podaży, układu kosztów i cen. W podręczniku sporo miejsca poświęcono przedstawieniu licznych horoskopów ludzi o światowym rozgłosie, którzy osiągnęli sukces materialny dzięki własnej inicjatywie i zdolności bądź poprzez dziedziczenie, a w horoskopach których taka możliwość jest wyraźnie wskazana. Należy pamiętać, że „praktyka czyni mistrza", zatem im więcej horoskopów przebadamy, tym łatwiej przyjdzie nam interpretacja ich pod względem spraw finansowych. Jak wspomniano uprzednio, astrologia finansowa obejmuje wiele różnych zagadnień, które nie sposób omówić w jednym podręczniku. Dodatkowo na naszym rynku nie ma dostępnej literatury astrologicznej poświęconej temu zagadnieniu i ktokolwiek chciałby zgłębić swą wiedzę w tym kierunku, zmuszony jest sięgnąć po obszerną literaturę obcojęzyczną, głównie amerykańską, angielską, niemiecką itp. Bibliografię, z której korzystała autorka, podano na końcu podręcznika. Fragment książki Astrologia finansowa - wprowadzenie Astrologia finansowa Spis treści: Wprowadzenie Część I. Podstawowe elementy zawarte w horoskopie Część II. Interpretacja danych związanych z zagadnieniem finansów zawartych w horoskopie natalnym Część III. Nieruchomości Część IV. Zakładanie spółek, towarzystw, przedsiębiorstw, korporacji Część V. Inwestowanie Część VI. Elementy ekonomii w świetle astrologii Część VII. Dodatek - Interpretacja horoskopów natalnych zróżnicowanych tematycznie Tranzyty Bibliografia
Imię dla twojego dziecka. Rady astrologa

24,90 zł 21,79 zł


Dla swojego dziecka chcemy wszystkiego, co najlepsze. I z pewnością chcielibyśmy nadać mu imię, które okaże się szczęśliwe, zgodne z osobowością i pomoże iść przez życie. Warto więc poczytać o imionach, o tym, skąd pochodzą, co w sobie niosą oraz jakie są ich związki ze znakami zodiaku i magiczną stroną życia. W nowym, rozszerzonym wydaniu książki ?Imię dla twojego dziecka? znajdziemy charakterystyki blisko dwustu pięćdziesięciu najpopularniejszych polskich imion i wskazówki astrologa, które pomogły już wielu rodzicom dokonać właściwego wyboru.
Astrologia klasyczna Tom 11 Tranzyty. Część 2

76,90 zł 56,51 zł


Tom XI kontynuuje temat tranzytów. Analizowane są tutaj tranzyty Merkurego i Wenus z uwzględnieniem właściwości obu tych planet w zależności od ich położenia w znakach Zodiaku i domach horoskopu. Autor podaje także porady praktyczne, jak wykorzystać korzystne tranzyty do ułatwienia sobie życia, a jak chronić się przed negatywnymi.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka