KATEGORIE

Kategorie

Okładka książki Transerfing rzeczywistości T.2 Szelest porannych gwiazd

Transerfing rzeczywistości T.2 Szelest porannych gwiazd

 • Autor: Vadim Zeland
 • ISBN: 9788392523642
 • EAN: 9788392523642
 • Oprawa: oprawa: broszurowa
 • Wydawca: Hartigrama
 • Format: 13,8x20 cm
 • Język: polski
 • Liczba stron: 236
 • Rok wydania: 2009
 • Wysyłamy w ciągu: niedostępny
 • Średnia ocena: 3,75 (4)
 • 27,52
   zł
  Cena detaliczna:  39,90 zł
  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,52
Artykuł chwilowo niedostępny
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
x
Jest to książka zawierająca zasady jakie powinien stosować człowiek pragnący kierować własną rzeczywistością. Ten filozoficzny nurt zaczyna być dostrzegany przez społeczeństwa nie tylko europejskie. Transerfing rzeczywistości pozwala na wykorzystanie w życiu wolnej energii, pozwala nauczyć się żyć według własnych zasad, nie kierując się zasadami ustalonymi przez innych. Książka przedstawia w prosty sposób jak nauczyć się żyć tu i teraz, opisuje mechanizmy jakim ulegamy i jak powinniśmy postępować, by wszystko czego chcemy zależało tylko od nas samych. To takie przejście z jednej płaszczyzny życia na inną bardziej zbliżoną do naszych pragnień.

Jest to książka zawierająca zasady jakie powinien stosować człowiek pragnący kierować własną rzeczywistością. Ten filozoficzny nurt zaczyna być dostrzegany przez społeczeństwa nie tylko europejskie. Transerfing rzeczywistości pozwala na wykorzystanie w życiu wolnej energii, pozwala nauczyć się żyć według własnych zasad, nie kierując się zasadami ustalonymi przez innych. Książka przedstawia w prosty sposób jak nauczyć się żyć tu i teraz, opisuje mechanizmy jakim ulegamy i jak powinniśmy postępować, by wszystko czego chcemy zależało tylko od nas samych. To takie przejście z jednej płaszczyzny życia na inną bardziej zbliżoną do naszych pragnień.

 

Szelest porannych gwiazd

Jak osiągnąć jedność duszy i umysłu?

Usłyszałeś szelest porannych gwiazd ? głos bez słów, zadumę bez myśli. Coś rozumiesz, lecz niejasno. Nie myślisz, tylko intuicyjnie wyczuwasz. Niewiele już Cię dzieli od stanu jedności duszy i umysłu ? jasności bez słów, wiedzy bez wiary, pewności bez wahania. Niestety, dusza większości ludzi przekształciła się w przestraszoną, pozbawioną praw istotę, która wbiła się w kąt i ze smutkiem obserwuje, co wyprawia potworny umysł. Czasem zdarzają się chwile zgody duszy i umysłu. W takich momentach dusza śpiewa, a umysł z zadowoleniem zaciera ręce. Lecz zdarza się to bardzo rzadko.

Wszystko dlatego, że na przestrzeni całej historii ludzkości została wykonana ogromna praca nastawiona na odizolowanie duszy od umysłu. Umysł wciąż doskonalił język swoich definicji, coraz bardziej oddalając się od języka duszy. Różne wahadła ciągnęły go w różne strony, lecz zawsze jak najdalej od pierwotnej istoty duszy. A rozwój technologiczny w ostatnich kilku stuleciach ostatecznie rozerwał związek duszy i umysłu.

Czy można to zmienić? Jak się dowiedzieć, czego chce dusza? I jak wsłuchać się w jej głos?

Dzięki Transerfingowi dowiesz się, jak wykorzystać wiatr zamiaru, by żagiel duszy poniósł Cię tam, gdzie chcesz.

 

Fragment książki


"Twoje możliwości ograniczone są tylko przez Twoje zamiary"
Przebudzenie we śnie
W tym rozdziale zbliżamy się już do rozwikłania Zagadki Nadzorcy: dlaczego możemy wybierać wszystko, co zechcemy, i jak to robić. Jeden z kluczy do rozwiązania leży w zjawisku, które nazywamy marzeniem sennym. We śnie człowiek spędza jedną trzecią swojego życia. Wszystko, co dzieje się z nim w tym stanie granicznym, dotychczas osłonięte jest tajemnicą. Niestety, badania naukowe w tym zakresie mało wyjaśniają. Filozoficzne interpretacje też miotają się od jednej skrajności do drugiej. Jedni mówią, że sny-to złudzenia, inni twierdzą, że nawet samo nasze życie nie jest niczym innym, jak snem. Kto ma rację? W ramach modelu Transerfingu-ani jedni, ani drudzy. Lecz zacznijmy rozważania po kolei.
Dorośli, przypominając sobie swoje sny, zdają sobie sprawę, że w rzeczywistości nic z tego nie miało miejsca. Umysł traktuje je jak swoje fantazje, które w jakiś sposób mają miejsce w czasie spoczynku, i to go satysfakcjonuje. Wiadomo, że dzieci do czwartego roku życia nie odróżniają snu od jawy. Sądzą one, że sny rozgrywają się w tym samym świecie, co całe życie. W tym wieku, budząc się ze strachu w czasie koszmarów, dziecko myśli, że potwory znajdują się w pokoju. I żadne zapewniania rodziców, że to tylko sen, nie odnoszą należytego skutku. Lecz stopniowo umysł dziecka zostaje jednak przyzwyczajony do myśli, że wszystko to jest nierzeczywiste.
Rozważaliśmy już, w jaki sposób umysł wszystkie nowe dane układa w szufladkach abstrakcyjnych określeń. Robi to bardzo szybko i chętnie. A teraz pomyśl tylko: by przekonać umysł, że sen jest nierzeczywisty, potrzeba było czterech lat. To jedyna rzecz, z którą umysł w żaden sposób nie mógł się pogodzić. Nie pamiętamy, co działo się z nami do czwartego roku życia, dlatego nie możemy być świadkami, w stanie jakiego zadziwienia był nasz umysł zawsze po przebudzeniu.
Lecz również teraz nasz umysł, wyłączając się, codziennie prostodusznie wpada w tę samą pułapkę. Póki śpimy, nie przychodzi nam do głowy, by krytycznie spojrzeć na zdarzenia. I nawet budząc się, dziwimy się, jak rzeczywisty wydawał się sen. We śnie wirtualna rzeczywistość modeluje się zdumiewająco naturalnie. Mimo że często dzieją się tam dziwaczne rzeczy, postrzegamy je jak coś zwykłego. Taka zdolność oparta jest na przyzwyczajeniu umysłu do znajdowania wszystkiemu wytłumaczenia. Jeżeli zauważamy lub przeżywamy coś nadzwyczajnego, to w każdej chwili jesteśmy skłonni to zracjonalizować. Poza tym, w stanie świadomości nie mamy zwyczaju kwestionowania rzeczywistości tego, co się dzieje. Również we śnie siłą rozpędu postrzegamy wszystko jak coś oczywistego. Umysł przyzwyczaił się do kontrolowania sytuacji. Lecz jest jedna kwestia, która zawsze wymyka się spod kontroli: Czy dzieje się to naprawdę? Właśnie dlatego umysł stale wpada w pułapkę marzenia sennego.
Lecz czasem, jeżeli się poszczęści, zdarza się cud i zdajemy sobie sprawę z tego, że śnimy. Najczęściej dzieje się tak, kiedy śni nam się coś zupełnie nieprawdopodobnego lub koszmar zbyt nam już dokucza. Wtedy kontrola umysłu zostaje przywrócona i rozumiemy, co dalej robić. W takim wypadku nieświadomy sen przekształca się w sen świadomy. W świadomym' śnie człowiek bierze udział w wirtualnej grze i rozumie, że to tylko sen. Jeżeli ani razu nic takiego Ci się nie przydarzyło i słyszysz o tym pierwszy raz, bądź pewien, że to nie fantazja. Świadomym snom poświęcono wiele książek i na świecie są amatorzy, którzy stale je praktykują.
A czy Ty chcesz spróbować? Tak, świadomy sen rzeczywiście można wywołać w sposób zamierzony. W tym celu trzeba przyzwyczaić umysł do zadawania pytania: Czy dzieje się to naprawdę? Nie jest to takie trudne, jeśli rzeczywiście tego pragniesz. Procedura nauki umysłu jest prosta, lecz wymaga ukierunkowanej na cel uwagi. W ciągu dnia trzeba co najmniej dziesięć razy zadawać sobie powyższe pytanie. Pomoże w tym Twój wewnętrzny Nadzorca. Karz mu wciąż Cię szturchać: śpisz czy nie? Odpowiadać na pytanie trzeba w sposób maksymalnie świadomy, by była to rzeczywiście kontrola, a nie rutynowa procedura.
Ocknij się, rozejrzyj, oszacuj sytuację: czy rzeczywiście wszystko jest w porządku, czy może dzieje się coś podejrzanego? Jeżeli masz dosyć samozaparcia, wkrótce obudzisz się w swoim śnie. Przekonasz się, że dość trudno jest zadać sobie pytanie choćby dziesięć razy dziennie. Po prostu o nim zapomnisz. By się powiodło, trzeba rzeczywiście bardzo chcieć. W zależności od siły Twojego zamiaru świadomy sen może nadejść po kilku dniach, albo po kilku miesiącach.
Jeżeli masz w domu zegar wybijający godziny, może Ci to pomóc. W ciągu dnia, za każdym razem, gdy zegar bije, uruchamiaj swojego Nadzorcę, by ten spytał Cię, czy śpisz. Bicie zegara stanie się kotwicą, punktem zaczepienia za świadomość. We śnie, jeżeli usłyszysz bicie zegara, z przyzwyczajenia potarmosisz swojego Nadzorcę, a on obudzi Twój umysł. Można znaleźć i inne punkty zaczepienia-pod warunkiem, że w czasie snu będziesz w stanie je usłyszeć. Tylko nie warto powiązywać pytania z sygnałami, których nie będziesz mógł usłyszeć we śnie. Na przykład jeżeli powiążesz swoje pytanie z dzwonkiem telefonu, to nie będziesz mógł zadać sobie pytania we śnie, dopóki nie przyśni Ci się dźwięk dzwoniącego telefonu.
Ogólnie rzecz biorąc, zasada polega na tym, by wypracować nawyk ciągłego zadawania sobie pytania o rzeczywistość tego, co się dzieje. Nie odpowiadaj na pytanie machinalnie, a w sposób świadomy. Dla wielu śniących czynnikiem budzącym świadomość jest rozpoznawanie we śnie anomalii, niekonsekwencji i niezwykłości. W większości wypadków takie rzeczy nie są zauważane i są odbierane przez śniącego jak zupełnie zwykłe zjawisko. Właśnie dlatego należy wyrobić sobie nawyk krytycznego oceniania sytuacji i rzetelnego odpowiadania na pytanie.
Dlaczego? Po pierwsze, jest to co najmniej ciekawe i wesołe, kiedy sen nie „zdarza się", lecz Ty sam świadomie grasz w jego wirtualną grę. To już nie fantazja na temat wirtualnej rzeczywistości. Żadna gra komputerowa nie dorówna temu, co możesz robić w świadomym śnie. A robić można wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. (...)

 

 

 Transerfing Rzeczywistości Tom II
Spis treści


Przedmowa 7
ROZDZIAŁ I
Zamiar 9
Skąd biorą się sny? Czy są tylko produktem wyobraźni umysłu ludzkiego? Co wspólnego ma sen ze światem realnym? Uchyla się zasłona nad tajemnicą potęgi dawnych magów, budowniczych piramid egipskich i innych podobnych budowli.
Przestrzeń snów 16
Magiczna siła zamiaru 26
Zewnętrzny zamiar 3 3
Scenariusz gry 48
Gra według Twoich zasad 5 4
Oczyszczanie zamiaru 63
Podsumowanie 69
ROZDZIAŁ II
Slajdy 73
Dlaczego pragnienia się nie spełniają, a marzenia nie ziszczają? Aby dostać to, czego pragniesz, trzeba wiedzieć, jak złożyć „zamówienie”. Począwszy od tego rozdziału, w książce Transerfing Rzeczywistości Szelest Porannych Gwiazd przytoczone zostaną konkretne praktyczne zalecenia z zakresu techniki realizacji zamówień. Są to pierwsze kroki stawiane przez maga.
Iluzje 74
Zniekształcenie rzeczywistości 77
Pozytywne slajdy 82
Poszerzenie strefy komfortu 86
Wizualizacja celu 93
Wizualizacja procesu 97
Łańcuchy transferowe 101
Podsumowanie 105
ROZDZIAŁ III
Dusza i umysł 107
Człowiek dysponuje ogromną siłą, nazywaną czasem energią psychiczną. Magiczne zdolności ma każdy z nas, lecz są one głęboko zablokowane w wewnątrz nas. Okazuje się, że nie trzeba daleko szukać, by ujawniły się wewnętrzne rezerwy i potencjalne możliwości. Zadziwiające zjawiska i rzeczy są tuż obok, lecz człowiek nie zwraca na nie uwagi.
Wiatr zamiaru 108
Żagiel duszy 112
Czarodziej, którego masz w sobie 117
Miraż 122
Anioł Stróż 129
Futerał duszy 132
Frail 138
Jedność duszy i umysłu 143
Slajdy dźwiękowe 153
Okno na przestrzeń wariantów 156
Freim 161
Podsumowanie 166
ROZDZIAŁ IV
Cel i drzwi 169
Dla każdego człowieka istnieje ścieżka, na której osiągnie prawdziwe szczęście. Lecz jak ją znaleźć? Dowiesz się, jak to się robi. A jak osiągnąć zamierzony cel, skoro przecież pragnienia nie zawsze odpowiadają możliwościom? Przekonasz się, że Twoje możliwości są ograniczone tylko przez Twój zamiar. Zrywając okowy stereotypów, otwierasz drzwi, które wcześniej wydawały się nieprzystępne.
Jak wybierać swoje rzeczy? 170
Jak dyktować modę? 175
Cudze cele 178
Burzenie stereotypów 185
Twoje cele 192
Twoje drzwi 200
Zamiar 208
Urzeczywistnienie 211
Natchnienie 220
Reanimowanie celu 225
Podsumowanie 230

✖ Opinia niepotwierdzona zakupem
renata, ocena: 5/5
2012-01-07
Jeszcze lepsza od pierwszego tomu.
 
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj