Dobre Książki

Koniec świata

29,00 zł 24,50 zł


Co nas czeka w przyszłości? Każdy z nas próbuje jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie będą dalsze losy ludzkości. Tymczasem na przełomie wieków obserwujemy niemal obsesyjne zainteresowanie przyszłością. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy odrzucaliśmy fragmenty Biblii dotyczące przyszłości i końca świata, traktując je jak wymysły na równi z mitami i fikcją. W XXI wieku uczeni zostali wręcz zmuszeni do uznania, że biblijne nauki o Rzeczach Ostatecznych stanowią jedno z jej najistotniejszych działań. Z tej właśnie przyczyny myśl przewodnia niniejszej książki zawarta jest dokładnie pomiędzy aktualnymi problemami a wiarą opartą na Biblii. KONIEC ŚWIATA ma pomóc w dokładnym zrozumieniu problemu Rzeczy Ostatecznych - bardziej na podstawie przekonań wynikających z Biblii niż własnych domysłów.
Jezus Dowody zbrodni Śledztwo w sprawie śmierci najsłynniejszego człowieka wszech czasów

39,90 zł 30,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Śledztwo ponad 2000 lat później, skazany na karę śmierci – Jezus, materiał dowodowy – Ewangelie, detektyw – Bryan Bruce, plus sztab specjalistów. I wielowiekowe konsekwencje… Jezus. Dowody zbrodni to książka niezwykła i prowokująca, odważnie przełamująca konwencje, która zmieni zdanie Czytelnika o śmierci Jezusa. Bryan Bruce, pisarz i twórca filmów dokumentalnych, korzystając z umiejętności nabytych w trakcie rozwiązywania prawdziwych zagadek kryminalnych, bada bodaj najsłynniejszą przedawnioną sprawę w dziejach ludzkości – śmierć Jezusa z Nazaretu. Autor opierając się na schemacie działań profesjonalnych detektywów, zaczyna od miejsca urodzenia Jezusa i bada środowisko, w ten jakim dorastał; weryfikuje wiarygodność poszczególnych Ewangelii, przekopuje się przez dokumenty źródłowe traktujące o początkach chrześcijaństwa i prezentuje najnowsze interpretacje dotyczące wydarzeń z tamtych czasów. Co ważne na nowo analizuje motywy działania Heroda, apostołów (w tym zwłaszcza Judasza), Piłata i ewangelistów, a także odtwarza niemal godzina po godzinie moment skazania i śmierci Jezusa. Dokąd doprowadzi go dziennikarskie śledztwo? To może zaskoczyć każdego Czytelnika. Z pełną rzetelnością, wspierając się na opiniach archeologów i biblistów, a mimo to szalenie ciekawie autor interpretuje historię biblijną. Dodatkowo jego tekst został w wielu miejscach opatrzony uwagami konsultanta merytorycznego, który często rozwija i pogłębia idee autora, wyjaśnia kwestie wątpliwe, przywołuje najbardziej aktualne ustalenia biblistów i cytuje najnowsze publikacje, które ułatwiają zrozumienie najtrudniejszych zagadnień z początków chrześcijaństwa. Bryan Bruce (ur. 1948 r.) mieszka w Wellington w Nowej Zelandii i należy do najlepszych twórców filmów dokumentalnych w tym kraju. Nakręcił ponad trzydzieści dokumentów i seriali telewizyjnych, jest laureatem wielu nagród filmowych i literackich. Jezus. Dowody zbrodni to jego trzecia publikacja (jedna z wcześniejszych – świetnie przyjęta przez krytykę Historia smaku – w 2009 r. ukazała się nakładem wydawnictwa Carta Blanca). Dariusz Kot – konsultant merytoryczny książki; filolog, prowadzi stronę www.jezushistoryczny.pl, poświęconą akademickim badaniom nad postacią Jezusa z Nazaretu i wczesnym chrześcijaństwem. Inicjator i uczestnik ponadwyznaniowej dyskusji na temat tzw. trzeciego podejścia (Third Quest) w badaniach nad Jezusem historycznym w miesięczniku „Znak” (4–6/2009). Ateista, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi blog Biblista-ateista, w którym m.in. przedstawia komentarze historyczno-krytyczne do Ewangelii
Jezus dowody zbrodni

39,90 zł 30,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jezus. Dowody zbrodni to książka niezwykła i prowokująca, odważnie przełamująca konwencje, która może zmienić zdanie Czytelników o okolicznościach śmierci Jezusa.
Fundamentalizm

26,00 zł 21,97 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wydawnictwo Sic! zakupiło od prestiżowej oficyny brytyjskiej Polity Press serię Key Concepts i przygotowuje ją do publikacji w Polsce. Seria prezentuje kluczowe pojęcia nauk społecznych, używane m.in. w socjologii, politologii, stosunkach międzynarodowych, ekonomii, dziennikarstwie, kulturoznawstwie. Składa się na nią dwadzieścia tomów – zwięzłych (około 200 stron), napisanych przystępnie i zachowujących najwyższe standardy publikacji profesjonalnej. Autorami poszczególnych opracowań są wykładowcy brytyjskich uczelni, specjaliści w swoich dziedzinach. Każdy tytuł został też zaopiniowany przez ekspertów. Patronat nad polską edycją objął profesor Zygmunt Bauman. Książki z serii Key Concepts adresowane są przede wszystkim do studentów, naukowców, publicystów oraz nauczycieli i uczniów wyższych klas szkół średnich, ale nie tylko – także do wszystkich zainteresowanych problemami współczesnego życia społecznego i politycznego. Lektura serii pozwala opanować i/lub uporządkować niezbędne pojęcia, dające podstawową orientację w danym temacie, a jednocześnie konieczne do dalszego zgłębiania zagadnienia. Dostarcza też nowoczesnych narzędzi niezbędnych każdemu, kto chce kompetentnie zabierać głos w debacie publicznej lub tylko krytycznie się jej przysłuchiwać. Steve Bruce w swoim Fundamentalizmie podejmuje się zbadania splotu napięć społecznych i idei religijnych, które rodzą rosnące obecnie w siłę ruchy fundamentalistyczne. Autor przedstawia możliwe odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektóre religie łatwiej od innych prowadzą do fundamentalizmu oraz dlaczego tego rodzaju ruchy różnią się między sobą w zakresie gotowości do stosowania przemocy.
Uwikłana

39,90 zł


Prawdziwa historia królowej narkotykowego imperium, która zaczęła pracować jako tajna agentka Oparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi. Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji. Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż, który w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami. Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”, której celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów. Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocalił, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę? ___ Wciągający, nieprawdopodobnie oddany obraz kryminalnego światka. Książka z zamachem podkreśla bezcelowość walki z narkotykową rzeczywistością. – „Kirkus Reviews” —– O AUTORZE: Bruce Porter – profesor, który wiele lat wykładał na amerykańskiej uczelni Columbia University Graduate School of Journalism. Dziennikarstwo to jego niebywała pasja, którą realizował pracując jako redaktor oraz pisarz w Newsweeku. Mieszka w Nowym Jorku ze swoją żoną – malarką Sarą Roszak. W wolnych chwilach odsłania arkana sztuki dziennikarstwa, ucząc go więźniów z zakładu karnego w swoim mieście.
Mniej znaczy więcej. Nowa koncepcja bogactwa

37,00 zł 27,93 zł


Zaktualizowana droga do bogactwa „Droga do bogactwa wiedzie przez oszczędność i przedsiębiorczość”, zwykł mawiać Benjamin Franklin. Dziś, po ostatnich skandalach biznesowych i przekrętach finansowych wielu wpływowych ludzi i mnóstwo potężnych organizacji (od rządów do międzynarodowych korporacji) zadaje sobie pytanie o to, jak osiągnąć więcej za mniej. Szukają nowych wartości i powrotu do równowagi. Niestety, wiele z tego, czego nauczyliśmy się w biznesie o logice rozwoju rynków, w chwili obecnej jest po prostu przestarzałe. Poszukujemy więc nowych dróg, jednocześnie wracając do korzeni. Ta książka jest zarówno niezwykłą lekcją historii, jak i futurystycznym manifestem. Porusza niewygodne tematy, które większość z nas wolałaby zamieść pod dywan. Jest intelektualnym wyzwaniem i pełną humoru przygodą. Przypatruje się bogactwu złożonych powiązań, łączących oszczędność i konkurencyjność oraz innowacyjność i dyplomację z bogactwem. W czasie tej podróży zobaczysz i zrozumiesz, jak można lepiej wykorzystywać osobiste i korporacyjne zasoby, by Twoja przyszłość na powrót stała się świetlista. Oto książka, która w sposób inteligentny i rzeczowy wnosi wkład w literaturę na temat globalizacji, rozwoju produktu, zarządzania zmianą i ogólnego zarządzania, jak również dzieli się oryginalnymi przemyśleniami na temat rosnącej roli, jaką zagadnienia zrównoważonego rozwoju i energii odgrywają w konkurencyjności. Autor dzieli się z nami swoimi genialnymi w swojej prostocie pomysłami dotyczącymi sposobów zrównoważenia znaczenia pieniędzy, ludzi i zasad, a jego uwagi można zastosować zarówno na poziomie globalnym, jak i jednostkowym. Spójrz na zasady konkurencyjnej oszczędności poprzez pryzmat: dynamiki społeczeństwa i biznesu w najbliższej przyszłości, osobistej zapobiegliwości, autentyzmu kierownictwa, trwałości (a nie jednorazowości) produktu, stabilności rynku w czasach globalizacji, czynników sprzyjających bezpieczeństwu kulturowemu, ciągłości biznesowej, reguł powstawania bogactwa.
Born to Run

69,90 zł 51,37 zł


„Pisanie o sobie to zabawne zajęcie… Lecz w takim projekcie pisarz składa obietnicę, że pokaże czytelnikowi swój sposób myślenia. I to starałem się zrobić na kartach tej książki”. BRUCE SPRINGSTEEN, fragment Born to Run W 2009 roku Bruce Springsteen i The E Street Band wystąpili w przerwie Super Bowl. Było to tak porywające przeżycie, że artysta postanowił o tym napisać. Tak właśnie zaczęła się praca nad tą nie­zwykłą autobiografią. Przez ostatnie siedem lat Bruce zapełniał karty tej książki tą samą szczerością, poczuciem humo­ru i oryginalnością przemyśleń, które odnajdujemy w jego piosenkach. Przedstawiał dorastanie w katolickiej rodzinie we Freehold w stanie New Jersey, kiedy sycił swoją wyobraźnię mroczną poezją. Zmierzał wówczas do momentu określanego mianem „Wielkiego Wybuchu”: zobaczył wtedy w The Ed Sullivan Show telewizyjny debiut Elvisa Presleya. Szczegółowo opisał nieustępliwe dążenie do tego, by zostać muzykiem, początki swojego panowania w roli lidera najlepszej kapeli występującej w barach Asbury Park oraz powstanie The E Street Band. Z rozbrajającą szczerością po raz pierwszy opowiedział o swoich osobistych zmaganiach, które zainspirowały jego najlepsze utwory, i pokazał nam, dlaczego piosenka Born to Run ujawnia więcej niż to, z czego zdawaliśmy sobie dotąd sprawę. Książka będzie odkryciem dla wszystkich, którzy pokochali twórczość Bruce’a Springsteena, ale ta autobiografia jest czymś więcej niż pamiętnikiem legendarnej gwiazdy rocka. To lektura dla robotników i marzycieli, kochanków i samotników, artystów, odmieńców i każdego, kto kiedykolwiek pragnął zostać ochrzczony w świętej rzece rock’n’rolla.
Modlitwa Jabesa

14,90 zł 13,33 zł


Czy chcesz poznać krótką modlitwę, która sprawi, że dotykające cię zło i niesprawiedliwość zostaną przemienione? Czy chcesz otrzymać szczególne łaski od Boga? „Obyś skutecznie mi błogosławił…” - krótkie wezwanie, na które Bóg odpowiada zawsze, to wyjątkowa modlitwa Jabesa – człowieka, który już od dnia swoich narodzin zmagał się z przeciwnościami losu i złem niszczącymi jego życie. Jego wytrwała wiara i ufność w dobroć Stwórcy sprawiły, że otrzymał to, o co prosił – szczęście i Boże błogosławieństwo. Bruce Wilkinson, znany amerykański pisarz chrześcijański i autor licznych bestsellerów religijnych, zebrał i spisał świadectwa tysięcy osób, które od lat odmawiają modlitwę Jabesa. Ta książka jest dowodem na to, że w miniaturowej formie tej modlitwy kryje się potężny ładunek łask.
Tajemnice Sekretu

15,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nieautoryzowany przewodnik po „Sekrecie” Nieuchronnie „Sekret” stał się swego rodzaju zjawiskiem kulturowym, które zdarza się tylko raz na jakiś czas. Prawie każdy słyszał o bestselerowej książce i filmie dzięki ich obecności we wszystkich środkach masowego przekazu. Czym właściwie jest „Sekret” i czy naprawdę działa? Alexandra Bruce zagląda za kulisy tego niezwykłego zjawiska. Bada również fenomen Rhondy Byrne – pochodzącej z Australii autorki – która osiągnęła niebywały sukces sprzedażowy, a jej książka nadal pozostaje najbardziej udanym debiutem w historii. Oprócz różnych aspektów prawdziwego znaczenia „Sekretu”, Alexandra Bruce opisuje: Ruch Nowej Myśli i idee „jak się wzbogacić” zawarte w klasycznych poradnikach autorstwa Wallace’a D. Wattlesa, Napoleona Hilla i Charlesa Haanela. Mądrości współczesnych guru samorozwoju takich jak Jack Canfield, Bob Proctor, Michael Bernard Backwith, James Ray, Bob Doyle, Lisa Nichols, Bill Harris i innych nauczycieli występujących w „Sekrecie”. Kontrowersje wokół Esther Hicks i świadomości zbiorowej nazywającej siebie „Abrahamem”. Początkowo występ Esther Hicks był kluczowym motywem filmu, lecz w wyniku konfliktu materiał ten został usunięty. Czy chrześcijaństwo i „Sekret” można ze sobą pogodzić? Czy fizyka kwantowa pomaga zrozumieć Prawo Przyciągania? Wyrzut sumienia New Age – Czy każdy naprawdę tworzy własną rzeczywistość? By naprawdę zrozumieć znaczenie „Sekretu” niezbędne jest zersze spojrzenie. Książka Tajemnice „Sekretu” zapewnia nam odpowiednią perspektywę i daje jeszcze coś więcej. Publikacja zawiera pełen tekst książki Wallace’a D. Wattlesa pt. „Nauka wzbogacania się”, od której wszystko się zaczęło.
Koty

67,90 zł 49,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Koty z serii Kolekcji Wiedzy i Życia to ekskluzywna i niezwykle interesująca publikacja dotycząca historii, budowy i ras tych wspaniałych drapieżników. Stanowi ono idealne połączenie kompendium wiedzy z eleganckim albumem. Zawiera wspaniałe zdjęcia, najnowsze dane oraz praktyczne informacje.
Jak pokonać Alzheimera

49,40 zł 36,30 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mózg jest w pełni zdolny do prawidłowego funkcjonowania przez całe życie. Demencje i inne choroby mózgu nie są częścią naturalnego procesu starzenia. Książka stanowi drogowskaz, jak utrzymać zdolności umysłowe, a nawet odwrócić już zaistniałe procesy degeneracyjne. Autor przedstawia program poparty długoletnimi badaniami medycznymi, który okazał się skuteczny w przywracaniu prawidłowych funkcji umysłowych i dobrego stanu zdrowia. Dowiesz się, jak zapobiec, a nawet odwrócić objawy choroby Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego (MS), stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), padaczki, cukrzycy, udaru mózgu i innych. Autor opisuje przyczyny powstawania tych chorób i udowadnia, że każdą z nich można wyeliminować poprzez odpowiednią profilaktykę. Opracował specjalny program, na podstawie którego możesz już dziś zadbać o przyszłość swoją i bliskich. Składa się on z diety, sposobów na pozbycie się infekcji i bakterii oraz zestawu ćwiczeń. Informacje są użyteczne nie tylko dla tych, którzy cierpią z powodu chorób neurodegeneracyjnych, ale dla każdego, kto chce ich uniknąć.Mózg działa jak niezwykle wydajny komputer. Ale żaden komputer świata nie będzie mógł się z nim równać, jeśli tylko odpowiednio zadbasz o jego wydajność. Zachowaj młody umysł przez całe życie.
Podróż poza wszelkie wątpliwości

30,00 zł 25,35 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Druga część serii ""Badanie Życia po Śmierci"", w której autor zabiera nas na naukę samodzielnego ""latania"", dzięki czemu przekonamy się, że świat ""Życia po śmierci"" naprawdę istnieje i, że możemy nawiązać z nim kontakt, zaznaczyć go na mapach i podróżować przez niego.
Podróże do życia po śmierci

30,00 zł 25,35 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Co się dzieje z nami po drugiej stronie życia? Autor, badając świat przedstawia nam dowody na to, że śmierć fizyczna jest jedynie krótkim zdarzeniem dla naszej wiecznej świadomości.Za pomocą przełomowych technik, Moen projektuje siebie samego poza ciało i podróżuje poza śmierć, w nowe dziedziny życia. Jego podróże dają mu wiedzę dostępną jedynie dla tych, którzy zdolni są wychodzić poza ciało. Wraz z Moenem odbędziesz podróż do jądra Ziemi, zrozumiesz, na czym naprawdę polega astrologia, a nawet nawiążesz kontakt z istotami spoza Ziemi.Jeszcze bardziej fascynujący - i zdumiewający - jest jednak obraz społeczeństwa dusz, jaki przedstawia Moen, a także jego badania światów niefizycznych oraz coraz większe zrozumienie tego, co doświadczył i zobaczył.
Podróże w nieznane

30,00 zł 25,35 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ta fascynująca książka opowiada historię niektórych z podróży poza granice życie, które autor odbył dzięki technikom poznanym w Instytucie Monroe’a. Mone mówi czytelnikom jak zdobyć tę wiedzę i ma nadzieję, iż czytelnik znajdzie tu coś co mu przypomni jego własne doświadczenia i zachęci do kontynuowania tej podróży.  Kontynuacja pionierskich eksploracji świata poza ciałem Roberta Monroe Zacząłem pisać serię Badanie Życia po Śmierci na długo zanim dowiedziałem się, że zostanę pisarzem, czy też. że moje zapiski staną się książką. Rozpocząłem w miesiąc po śmierci mojego przyjaciela, Roberta Monroe. Bob napisał trzy książki, które miały wpływ na moje życie: Podróże poza ciałem, Dalekie podróże oraz Najdalszą podróż - i założył The Monroe Institute, gdzie nauczyłem się odkrywać Życie po Śmierci. Jestem zwyczajnym człowiekiem. Jeśli jest między nami jakaś różnica, to jest nią tylko ciekawość, która już pozwoliła mi poznać, co kryje się w Życiu po Śmierci. Podążaj za swoją ciekawością, a ona doprowadzi cię do twojego własnego poznania Życia po Śmierci. A wtedy będziesz wiedział.
Cud oleju kokosowego

29,20 zł 24,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Do tej pory niewielu specjalistów od lipidów (tłuszczów) wiedziało o wielkich korzyściach płynących ze spożywania unikalnej grupy występujących w oleju kokosowym tłuszczów nasyconych. Większość lekarzy na ogół nie zwracała na nie uwagi, odrzucając olej kokosowy z powodu powszechnych, błędnych przekonań związanych ze stosowaniem tłuszczów w diecie. Teraz sytuacja zaczyna ulegać zmianie, gdyż mamy większą wiedzę na temat ogromnych, dobroczynnych skutków — odżywczych i terapeutycznych — olejów tropikalnych. Z niniejszej książki czytelnik dowie się, że nie wszystkie tłuszcze nasycone są szkodliwe. Pewna ich podgrupa wywiera pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. W książce zostały pokrótce przedstawione właściwości lecznicze, które specjaliści zaczęli powoli ujawniać w związku z wyjątkową grupą tłuszczów nasyconych znajdujących się w mleku matki oraz oleju kokosowym. Znane są one jako „średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe". Opowieść jest fascynująca i może wywrzeć potężny wpływ na twoje zdrowie. Nabywców książki Cud oleju kokosowego może zaskoczyć fakt, że owe tłuszcze nasycone sprzyjają dobremu zdrowiu. W przeciwieństwie do poglądów wyznawanych zarówno przez laików, jak i profesjonalistów, znajdujące się w oleju kokosowym tłuszcze nasycone mają pozytywny wpływ na zdrowie, co nie powinno zaskakiwać. Gdyby bowiem olej kokosowy był niezdrowy, zostałoby to udowodnione na przykładzie społeczności, które używają go od wielu pokoleń. A jest wręcz odwrotnie. Ludzie, którzy wykorzystują olej koko; wy, cieszą się bardzo dobrym zdrowiem. Z historycznego punktu widzenia olej kokosowy jest jedni z tych olejów, które spożywano i wykorzystywano w postaci le od dawien dawna. Literatura ajurwedyjska już długo promuje lecznicze i kosmetyczne korzyści płynące ze stosowania te eliksiru natury. Nawet dzisiaj społeczność Azji Pacyficznej, kto może stanowić aż połowę populacji świata, korzysta z oleju kokosowego w tej czy innej formie. Wielu z tych ludzi cieszy się barć dobrym zdrowiem i długowiecznością. Badania przeprowadzę na ludziach, którzy mieszkają w klimacie tropikalnym i stosują dietę bogatą w olej kokosowy, wykazują, iż są oni zdrowsi i r: dziej zapadają na choroby serca i nowotwory, rzadziej mają i dolegliwości gastryczne i problemy z prostatą. Pochodzące z kc ca dziewiętnastego stulecia popularne książki kucharskie Amen Północnej i Europy często zawierały przepisy z wykorzystana oleju kokosowego, ale wówczas prawie nikt nie słyszał o choi bach serca czy nowotworach. Zdrowy rozsądek sugerowałby, występujące w oleju kokosowym tłuszcze nasycone nie są tru zna, jak to się często utrzymuje. Skąd w takim razie biorą się te negatywne opinie o oleju koksowym? Ponieważ uważa się, że „tłuszcze nasycone" wiążą z chorobami serca, więc w takim razie twierdzi się też, że o kokosowy zagraża zdrowiu. Wiele informacji łączących olej kokosowy ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na serce to jedno w najlepszym razie poszlaki, a w najgorszym źródło wielu poważnych błędów. Badania, które pokazują, że stosowanie w diecie oleju kokosowego podwyższa poziom cholesterolu we krwi i zwiększa możliwe ryzyko zachorowania na serce, nie zostały należycie opracowane, ponieważ do diety nie włączono niezbędnych tłuszczów. Społeczności, które spożywają duże ilości oleju kokosowe zawsze wprowadzają do swojego pożywienia inne oleje roślin oraz ryby, dzięki czemu dieta jest lepiej skomponowana.SPIS TREŚCI Przedmowa................................................................. 7 Wstęp......................................................................... 11 1. cała prawda o oleju kokosowym............................ 15 2. zrozumieć tłuszcze................................................. 29 3. nowa broń przeciwko chorobom serca................... 51 4. cudowny, naturalny wróg zarazków................... 77 5. jedz tłuszcz i zrzucaj kilogramy............................. 109 6. piękna skóra i lśniące włosy................................... 131 7. olej kokosowy jako jedzenie i jako lekarstwo....... 153 8. droga do lepszego zdrowia................................... 195 9. przepisy kulinarne i recepty na piękno................... 221 Źródła......................................................................... 257 Literatura dodatkowa.................................................. 261 O Autorze .. 267
Płukanie ust olejem

34,30 zł 26,58 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Często słyszymy o fatalnym oddziaływaniu na stan zdrowia plomb amalgamatowych i poważnych konsekwencjach pozornie nieszkodliwych schorzeń jamy ustnej. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, usta stanowią drzwi do zdrowia. Ich schorzenia odbijają się na całym organizmie i niosą za sobą bardzo poważne konsekwencje. Jak zadbać o idealny stan całej jamy ustnej, nie tylko zębów i dziąseł? Wystarczy płukać usta... olejem. Choć zabrzmi to niewiarygodnie, ta prosta czynność znacząco zwiększa szanse na uniknięcie bardzo poważnych dolegliwości. Olej eliminuje bakterie, grzyby i zmiany próchnicze, będące przyczyną powstawania chorób ogólnoustrojowych. Z tej książki nie tylko dowiesz się, jak wykorzystać jego zbawienne działanie, ale również poznasz sposoby uniknięcia zagrożeń czyhających podczas... wizyty u dentysty. Dzięki płukaniu ust olejem, która to metoda wywodzi się z Ajurwedy, pozbędziesz się ze swojego ciała metali ciężkich i innych szkodliwych związków. Autor podpowiada, jaki olej wybrać oraz odpowiada na inne pytania dotyczące tego pięknego w swojej prostocie panaceum. Korzystając z naukowych odkryć wyjaśnia, jak olej wpływa na zdrowie ust, zębów, dziąseł i całego ciała. Jeśli często masz usuwany kamień nazębny lub też nie zawsze jesteś pewny świeżości własnego oddechu, jest to książka idealna dla Ciebie. Dzięki niej dokonasz detoksykacji całego organizmu i zapewnisz sobie zdrowie na lata. Piękny uśmiech - zdrowe ciało!
Cud mąki kokosowej

29,90 zł 25,26 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

   Uwielbiani pszenicę i wszystko, co jest z niej produkowane: torty, ciasteczka, placki, makarony, naleśniki, muffinki — można by wymieniać bez końca. Wyroby pszeniczne należą do najpopularniejszych dań naszej diety. Pszenica, w tej czy innej formie, spożywana jest w ramach niemal każdego posiłku.     Gdyby tak nagle usunąć pszenicę z naszej diety, większość z nas poczułaby się zupełnie zagubiona. Nie wiedzielibyśmy, jak przygotowywać bez niej posiłki. Myśl o całkowitym wyeliminowaniu pszenicy jest zatrważająca. A jednak wiele osób musi sprostać temu wyzwaniu. Niektóre z nich są uczulone na pszenicę lub cierpią na nietolerancję glutenu - białka zawartego w wielu zbożach. Są też i ci, którzy unikają pszenicy i innych zbóż, żeby zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów, pragnąc poprawić stan zdrowia albo zgubić nadmiar kilogramów. Niezależnie od przyczyn, dla których chcesz unikać pszenicy, planowanie posiłków bez niej nastręcza wielu trudności.     Próbując rozwiązać ten problem, producenci żywności wytwarzają różnorodne chleby i mąki o niskiej zawartości węglowodanów albo niezawierające pszenicy. Alternatywy te robione są z roślin strączkowych, ziemniaków, orzechów i nasion. Problem z większością tych produktów jest taki, że nawet jeżeli są bezglutenowe, to zazwyczaj są bogate w węglowodany, a jeśli mają niską zawartość węglowodanów, to zawierają dodatek glutenu. Niewiele alternatyw pszenicy jest zarówno bezglutenowych, jak i ubogich w węglowodany. Najbliższa ideałowi jest mąka sojowa. Zawiera dużo białka i błonnika, jednakże w przypadku, gdy nie podda się jej znacznej obróbce i nie wzbogaci polepszaczami smaku i dodatkami, nie jest mączna ani nie ma odpowiedniej struktury. W dodatku najnowsze badania medyczne pokazują, że spożywanie nadmiernych ilości białka sojowego może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak choćby niedoczynność tarczycy, demencja i zaburzenia hormonalne. Cóż za ironia — wiele osób, które chcą zrzucić wagę poprzez zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów, je soję, która sprzyja niedoczynności tarczycy i tyciu! Dlatego też obecnie wielu ludzi stara się unikać soi. Większość bezglutenowych produktów o niskiej zawartości węglowodanów, które stanowią alternatywę dla pszenicy, jest bardzo drogich i - prawdę mówiąc - nie smakuje tak dobrze, chyba że zostaną naszpikowane różnego rodzaju polepszaczami smaku i słodzikami.     Rozwiązaniem jest mąka kokosowa. Ma ona naturalnie niski poziom przyswajalnych węglowodanów, nie zawiera glutenu, jest tańsza od mąk z większości innych orzechów, jest pełna sprzyjającego zdrowiu błonnika oraz ważnych składników odżywczych i wyśmienicie smakuje. Zrobiona jest z drobno zmielonego miąższu kokosowego, z którego usunięto większość tłuszczu i wilgoci. Można jej używać w znacznym stopniu tak, jak mąki pszennej, do wyrobu różnorodnych i przepysznych chlebów, placków, ciasteczek, tortów, przekąsek i deserów, a także dań głównych. Mąka kokosowa zawiera również mniej węglowodanów niż soja lub mąki z innych orzechów, a także więcej bezkalorycznego błonnika niż inne alternatywy pszenicy. Jest również dobrym źródłem białka. Chociaż nie zawiera glutenu - pewnego typu białka obecnego w wielu zbożach - to nie brakuje w niej białek. Zawiera więcej białka niż wzbogacona mąka biała, mąka żytnia, czy też mąka kukurydziana, a mniej więcej tyle samo, co mąka gryczana lub mąki z pełnego przemiału. Chleby pieczone na mące kokosowej są lekkie i miękkie oraz mają wspaniały smak i strukturę. W niniejszej książce znajdują się przepisy, które pokazują, jak zrobić przeróżne chleby i inne potrawy, smakujące równie dobrze, jeżeli nie lepiej, co ich pszenne odpowiedniki.  Rozdział 1. MĄKA KOKOSOWA Rozdział 2. SZYBKIE CIASTA Rozdział 3. MUFFINKI Rozdział 4. CIASTECZKA i KRAKERSY Rozdział 5. CIASTA Rozdział 6. PLACKI i SZARLOTKI Rozdział 7. DANIA PIKANTNE
Dane i Goliat

54,90 zł 40,35 zł


Twój telefon i komputer wiedzą o Tobie prawie wszystko: gdzie i z kim jesteś, co myślisz, co mówisz i czego pragniesz. Posiadają informacje o tym, czy jesteś chory, bezrobotny i czy spodziewasz się dziecka. Historia wyszukiwań z Google’a, dane z lokalizacji i komunikatorów, aktywność w mediach społecznościowych — tam gromadzą się informacje, które często przekazujemy dobrowolnie, wierząc w zapewnienia o poufności i ochronie danych. Wierzymy też w zapewnienia rządów, że zbierają dane o nas wyłącznie dla szlachetnych celów, i powoli godzimy się z tym, że żyjemy w świecie permanentnej inwigilacji, w którym wolność i prywatność stają się wartościami drugorzędnymi. Sam fakt, że trzymasz w rękach tę książkę, jest nie na rękę rządom i korporacjom. Z jej kart dowiesz się, jakie konkretnie dane o sobie generujesz, w jaki sposób są one zbierane i wykorzystywane przez agencje rządowe i największe firmy. Przeczytasz, jakie szkody dla świata wolności i demokracji płyną z masowej inwigilacji i jak bardzo destrukcyjne jest odzieranie obywateli z prywatności. Jednak najważniejszą częścią tej książki jest omówienie sposobów ochrony przed inwigilacją rządową i korporacyjną. Przedstawiono tu zarówno ogólne zasady, jak i szczegółowe wskazówki, których stosowanie powinno ograniczyć zagrożenia płynące z masowej inwigilacji i manipulacji. O czym dokładnie jest ta książka? O tym: jakie dane o sobie generuje codziennie przeciętna osoba i jak je można wykorzystać jak wygląda zbieranie danych przez korporacje, rządy i grupy przestępcze w jaki sposób masowa inwigilacja rządowa przeradza się w kontrolę nad obywatelami jak poważne są szkody spowodowane utratą prywatności w jaki sposób można chronić dane o sobie i siebie samego Dziś jest pracownikiem naukowym w Berkman Center for Internet and Society w Harvard Law School i dyrektorem technicznym w Resilient Systems, Inc. Jakie sekrety zdradzi dziś Twój telefon?
Dynamika astralna

39,90 zł 30,12 zł


Projekcja astralna to technika, dzięki której twoja dusza może odkrywać świat w czasie, gdy twoje ciało odpoczywa. Jeśli kiedykolwiek chciałeś tego spróbować i pragniesz stać się jednym z turystów astralnych, sięgnij po ten przewodnik. Dynamika astralna nauczy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby pomyślnie podróżować poza ciałem. Odkryje przed tobą fizyką w niefizycznym świecie i dostarczy przydatnych wskazówek o metodach, jak wyjść z ciała, poruszać się w płaszczyźnie astralnej oraz wrócić bezpiecznie do swojego ciała z ekscytującymi wspomnieniami. Książka spisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, skierowana jest zarówno dla osób doświadczonych w zakresie projekcji astralnych, całkowitych nowicjuszy, czystych teoretyków, jak i sceptyków. Możesz więcej niż twoje ciało jest w stanie zrobić!
Zostań swoim mentorem

14,70 zł 13,16 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Możesz osiągnąć szczęście, spełnienie i sukces całkowicie samodzielnie ? bez zatrudniania trenera. W książce Zostań swoim mentorem znajdziesz praktyczną formułę realizacji tego celu. Dowiesz się z niej, jak zostać własnym doradcą w procesie osiągania sukcesu zawodowego i osobistego. Czteroczęściowa formuła prezentowana przez trenera zawodowego i życiowego Anne Bruce umocni Cię w rozwoju własnych talentów, podejmowaniu inteligentnego ryzyka i budowaniu pewności siebie, niezbędnej do maksymalnego wykorzystania własnego potencjału. 4-etapowa formuła doradzania sobie na drodze do sukcesu: ? Uwolnij siebie! Zmierz się z własnymi lękami i zrezygnuj z tradycyjnego planowania kariery. ? Myśl samodzielnie! Myśl jak przedsiębiorca, nawet jeżeli jesteś czyimś pracownikiem. ? Odkryj się na nowo! Ogłoś swoje cele zawodowe i osobiste. ? Rozpal się! Zacznij wykorzystywać swoje ukryte talenty w codziennym życiu.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka