Dobre Książki

Pochwała nieokreśloności Zapiski o myśli i estetyce Chin

21,00 zł 18,37 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nieokreśloność to punkt wspólny, w którym spotykają się zgodnie wszystkie nurty myśli chińskiej: konfucjanizm, taoizm, buddyzm. Nie traktuje się w nich nieokreśloności w sposób abstrakcyjny, jak przedmiotu badań teoretycznych, ale też nie uważa się, że jest ona czymś niepoznawalnym, dostępnym jedynie mistyce. Także to ją właśnie ukazuje - poprzez surowość ujęcia i zarazem jego bogactwo - sztuka chińska: malarstwo, muzyka, poezja.
Pasażerowie wiatru Tom 1

120,00 zł 89,39 zł


Dramat historyczny rozgrywający się na tle francusko-angielskiej wojny o kolonie. Para awanturników - dziewczyna podająca się za hrabinę oraz marynarz oskarżony o morderstwo - trafia na statek płynący do Nowego Świata. Czy znajdą tam swoje szczęście? W warstwie graficznej uderzający jest realizm i niezwykła precyzja, z jaką autor odtwarza nawet najdrobniejsze szczegóły epoki. François Bourgeon uznawany jest za najwybitniejszego współczesnego twórcę francuskiego komiksu historycznego. Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoul?me. Innym słynnym komiksowym dziełem Bourgeona jest średniowieczny tryptyk "Towarzysze zmierzchu".
Hitler i kobiety

39,90 zł 30,52 zł


Autor bada życie intymne Hitlera ? od jego namiętności do Geli Raubal, która popełniła samobójstwo w wieku 23 lat, do małżeństwa z Ewą Braun. Maluje portret człowieka opętanego fantazjami, otoczonego kobietami, które godzą się odgrywać rolę kusicielek i którymi udaje mu się zręcznie manipulować.
Gargantua

39,90 zł 30,52 zł


Po raz pierwszy w Polsce słynne, kontrowersyjne i przewrotne arcydzieło francuskiego odrodzenia ukazuje się w wersji uwspółcześnionej, kierowanej do każdego, także młodego czytelnika. Barwna opowieść o dynastii dobrych olbrzymów to w istocie szalona wizja świata na opak, której żywe i kipiące rubasznym humorem opisy na stałe weszły do skarbnicy światowej kultury. Dopełnieniem pięknego języka, jakim Jan Maria Kłoczowski przełożył (na podstawie mistrzowskiego tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego) składające się na ten tom fragmenty dzieła Rabelais?go, są wysmakowane obrazy i rysunki wielokrotnie nagradzanego francuskiego artysty Ludovica Debeurme?a. Fantastyczne, doskonale rozegrane wprowadzenie w klasykę literatury przez wielkie L.
Chronowizor - urządzenie do badania przeszłości

33,00 zł 26,23 zł


Śledztwo w sprawie niezwykłego wynalazku księdza Ernettiego Jednym z największych marzeń człowieka jest możliwość powrotu do przeszłości, przeżycia jej na nowo, dokonania w niej zmian lub przynajmniej przyjrzenia się, odwiedzenia. Ileż to zagadek do rozwiązania! Czy nadejdzie dzień, w którym poznamy tego, kto krył się za żelazną maską? Czy uda nam się odnaleźć skarb templariuszy? Urządzenie pozwalające badać przeszłość - to utopia czy też rzeczywiście powstało, ale Watykan chciałby ukryć ten fakt? Aparat o nazwie „chronowizor”został skonstruowany przed ponad pół wiekiem przez grupę naukowców skupionych wokół mnicha z Wenecji, benedyktyna Pellegrina Ernettiego, specjalisty od śpiewów gregoriańskich i fizyki kwantowej. Maszyna ta wychwytywała fale umożliwiające „wizualizację” scen z przeszłości. Przemówienie Napoleona, mowa Cycerona przeciwko Katylinie, droga krzyżowa Jezusa... - wszystko to zostało sfilmowane, pokazane papieżowi Piusowi XII i najwyższym władzom włoskim. Czy chronowizor był niebezpieczny? Został zdemontowany, jego części rozproszono po całym świecie. Dokumentację projektu ukryto w bezpiecznym miejscu poza granicami Włoch. Ojciec Ernetti zmarł kilkanaście lat temu. Gruby mur milczenia otacza sprawę chronowizora. Ksiądz François Brune, który dobrze znał ojca Ernettiego, przeprowadził własne śledztwo na temat tego dobrze strzeżonego sekretu. Teraz przedstawia swe niezwykłe odkrycia. Ks. François Brune uczył się łaciny i greki na Sorbonie, a następnie studiował filozofię i teologię w Paryżu i Tybindze. Prowadził badania nad Pismem Świętym w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, a także prowadził wykłady w seminariach duchownych. Od ponad trzydziestu lat interesuje się również mistykami wielkich religii. W Polsce ukazały się dwie jego książki: Umarli mówią do nas (MEDIUM, 2007) i Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje (MEDIUM, 2008). W 2008 roku ojciec Brune przyjechał do Polski na zaproszenie redakcji miesięcznika „Nieznany Świat”.
Umarli mówią do nas - F. Brune

39,00 zł 29,83 zł


Przekazy "innych światów" zawsze były odbierane przez ludzi. Niektóre uznawane są za natchnione pisma mistyczne o znaczeniu sakralnym. Zawierają informacje i nauki najczęściej niedostępne ludziom w zwykłym trybie poznawczym. Autorstwo przekazów przypisuje się istotom nie przejawiającym się aktualnie na ziemskim planie materialnego życia. Życie pośmiertne jest obecnie tematem badań naukowych. Ludzkość, odrzuciwszy wcześniejsze przesądy i uprzedzenia, zaczyna porozumiewać się z tymi, którzy już odeszli. W książce tej autor, kapłan i teolog, po raz pierwszy ujawnia materiały zgromadzone przez wielu uczonych, które świadczą o tym, że po tam tej stronie nadal żyją nasi bliscy i pragną nam pomóc, udzielając wskazówek i rad, a także wspierając nas w naszych kłopotach. Z przekazów tych, głównie głosów zarejestrowanych na taśmie magnetofonowej, dowiadujemy się również, co dzieje się na tym drugim świecie i jak jest on zorganizowany. Ta fascynująca książka burzy dotychczasowe koncepcje wszechświata, zarówno w sensie religijnym, jak i świeckim. Stanowi istotny przełom w pojmowaniu zjawiska, jakim jest śmierć. Budzi refleksję i nadzieję. Kup zestaw książek Farnçois Brune. Razem taniej!
Umarli są z nami

45,00 zł 33,52 zł


Życie nie kończy się w chwili śmierci – to już jest oczywiste dla czytelnika poprzednich książek ks. François Brune’a. Ale zawsze ciekawi nas jak tam jest po tej drugie stronie, co nas tam czeka, jak będziemy się czuli i jaką będziemy mieli świadomość.Świadectwa o życiu po tej i tamtej stronie śmierci Życie nie kończy się w chwili śmierci – to już jest oczywiste dla czytelnika poprzednich książek ks. François Brune’a. Ale zawsze ciekawi nas jak tam jest po tej drugie stronie, co nas tam czeka, jak będziemy się czuli i jaką będziemy mieli świadomość. Niniejsza książka nie odsłania wprawdzie kurtyny oddzielającej nas od tamtego świata, ale wzbogaca naszą wiedzę o nowe świadectwa, a autor stara się wyciągnąć z nich wszelkie treści dotyczące tego i tamtego świata, porównać z tym, co już wiemy z wcześniejszych przekazów i usystematyzować. Jeżeli dla kogoś temat życia po śmierci jest interesujący, nie może pominąć nowej książki ks. Brune’a. Niniejsza książka nie jest kontynuacją poprzedniej. Umarli mówią do nas, która kończyła się zjednoczeniem z Bogiem. Nie można pójść dalej. Nie znajdziemy jednak w tej nowej pracy powtórzenia tego, co rozdział po rozdziale wówczas rozważałem. Będzie to swego rodzaju uzupełnienie, niezbędne po pierwsze dlatego, że pojawiły się nowe badania w analizowanych wcześniej dziedzinach, a po wtóre dlatego, że wskazano zupełnie nowe drogi, o których koniecznie trzeba mówić. Cel mojej pracy pozostał taki sam: pragnę przedstawić możliwie najszerszemu gronu czytelników wszelkie informacje, które mogą podtrzymać wiarę w natychmiastowe życie po śmierci, a także ukazać, co czeka nas w tym nowym życiu aż do chwili, gdy będziemy mogli naprawdę dzielić chwałę Bożą, czyli Jego miłość.
Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje - F. Brune

39,00 zł 29,83 zł


„Niech będzie błogosławiony Bóg, który zechciał wziąć mnie w swe ramiona, a jednocześnie pozostawił w waszych... bo jestem nadal z wami, bardziej, niż kiedy przebywałem na ziemi. Zbyt wiele rzeczy mnie pasjonowało, wzywało, budziło we mnie pragnienie, by żyć w pełni, i ŻYJĘ w pełni!". To słowa zmarłego, zapisane przez jego matkę, której rękę prowadził. W tym samym zeszycie zanotowała własną odpowiedź. Potem syn znów przejął kontrolę nad jej dłonią i dialog toczył się, toczył... Szaleństwo? „Zwykła" projekcja podświadomości? Jesteście pewni? Sytuacje tego rodzaju zdarzają się częściej, niż sądzicie, i nie dają się tak łatwo wytłumaczyć. Jeśli przeczytacie tę książkę, zrozumiecie dlaczego. I może dzięki niej życie nabierze dla was nowego sensu, może poczujecie odwagę, której dotąd wam brakowało. Tego z pewnością pragnąłby młody „zmarły", którego słowa właśnie zacytowałem. To jedyny powód, dla którego napisałem tę książkę. Z pewnością straciliście kiedyś osobę, która była dla was bardzo ważna, bez której nie wyobrażaliście sobie życia. Przydarza się to każdemu z nas. Znacie odgłos ziemi spadającej na drewniane wieko trumny i pustkę domu, której nic nie potrafi zapełnić. Jak ja, jak my wszyscy, zadawaliście sobie wówczas pytanie, co stało się z tymi wszystkimi doświadczeniami, radosnymi i bolesnymi, z drobnymi zdarzeniami codzienności i wyjątkowymi doznaniami. Co zostało z przeżytych wrażeń, emocji, uczuć, trosk, nadziei, myśli, radości i cierpień? Czy naprawdę wszystko to obróciło się w nicość, jakby nigdy nie istniało? Mówi się często, że zmarli żyją w pamięci tych, którzy ich znali i kochali. Nie okłamujmy sami siebie! Niczego nie udawajmy! To wspomnienie o nich żyje, nie oni! A kiedy ci, którzy ich pamiętają, sami odejdą, czy wówczas będzie tak, jakby nigdy nie istnieli, czy przeszłość zniknie, jak znikają z powierzchni wody zmarszczki po wrzuconym kamieniu? Jestem przekonany, że nie. Powiecie, że nie jest niczym dziwnym, iż wierzę w życie wieczne, jestem przecież księdzem (niewątpliwie wyczytaliście o tym na okładce). No cóż! To nie takie proste! Przede wszystkim dlatego, że nasze teksty liturgiczne wymagają interpretacji. Mówi się w nich o zmarłych, którzy „będą spoczywać" aż do ostatniego dnia, kiedy to Bóg ich „obudzi". Czyli mieliby spać pod ziemią przez stulecia i tysiąclecia! Wybaczcie, ale rzeczywistość jest inna. Nasi zmarli są bardzo zajęci. Wiemy o tym od nich samych. Ich zajęcia to głównie opieka nad nami, żywymi. Poznacie świadectwa, które zmarli z pewnej rodziny (zwłaszcza dwóch spośród nich) przekazali dzięki pomocy bliskich, pozostałych na tym świecie. W jaki sposób? Poprzez zjawisko spontanicznej mediumiczności określane jako „pisanie automatyczne" bądź „pisanie intuicyjne, natchnione...". Każda z nazw uwypukla inny aspekt tego zjawiska. Pisanie tego rodzaju nazywamy „automatycznym", ponieważ osoba odgrywająca rolę medium jedynie trzyma długopis, a jej ręka wydaje się poruszać sama, realizując wolę zmarłego przebywającego na stałe w zaświatach, czyli w wymiarze rzeczywistości, do którego przechodzimy po śmierci. Charakter pisma może być charakterem pisma zmarłego. Ekspertyzy grafologiczne niejednokrotnie to potwierdzały, pozbawiając wiarygodności wyjaśnienie mówiące o projekcji podświadomości piszącego. Wiadomości z tamtego świata od Jeana Wintera i Geralda De Dampieree`a Książka jest zapisem wiadomości od zmarłego syna i innych krewnych, które przez ponad czterdzieści lat otrzymywały za pomocą pisma automatycznego trzy pokolenia tej samej rodziny. Te kontakty to zarówno poruszająca historia rodzinnej miłości, która przekracza granice śmierci, jak i dokładne opisy warunków życia po śmierci, a zwłaszcza związku, który łączy żywych i „umarłych”, przyczyniając się do rozwoju duchowego jednych i drugich. Nie są one przekazywane po to, by wzbudzić sensację - nadawcy kierują je do członków własnej rodziny. Z dnia na dzień, z miłością i oddaniem, dzielą się swoimi odkryciami zjawisk i praw panujących w zaświatach. Ich egzystencja, choć przepełniona radością i pięknem, nie jest jedynie „wiecznym spoczynkiem”. Są powiązani więzami miłości z wyższymi planami i angażują się w różne misje służące wyższym celom. Przynależąc do innego świata, pomagają i edukują tych, którzy pozostali na ziemi i często są zagubieni, ponieważ nie znają miejsca swojego wiecznego przeznaczenia. Znany na całym świecie specjalista od transkomunikacji, ojciec François Brune, opatruje wiadomości z zaświatów obszernym komentarzem i wyjaśnia ich zawartość, czerpiąc z dziedzictwa literatury na temat kontaktów z zaświatami. Kup zestaw książek Farnçois Brune. Razem taniej!
Trzej muszkieterowie

22,00 zł 19,25 zł


Seria pięknie zilustrowanych książek, bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uniwersalne opowieści pełne wydarzeń, które poruszą każde serce, i zapierających dech w piersiach przygód już od pokoleń inspirują czytelników na całym świecie.W tej serii: Mała księżniczka, Heidi, Małe kobietki, Alicja w Krainie Czarów, Mały Książę, Wyspa skarbów, W 80 dni dookoła świata, Przypadki Robinsona Kruzoe, Trzej muszkieterowie.
Gdy słowo staje się ogniem

11,00 zł 9,84 zł


Nie masz tego szczęścia, by w swojej celi posiadać Najświętszy Sakrament, lecz masz do swojej dyspozycji Pismo Święte. To jest twoje domowe tabernakulum. Możesz umieścić Księgę na podwyższeniu i dbać, by dzień i noc paliło się przed nią światło. Jeśli chcesz, możesz klęczeć, gdy ją czytasz, pokłonić się, zanim Ją otworzysz i zamkniesz; możesz też ucałować stronę, na której skończyłeś lekturę, jak kapłan po przeczytaniu Ewangelii.
Tajemnica Maryi. Życie matki Bożej w niezwykłych..

34,90 zł 27,74 zł


Czworo uznanych mistyków - Maria de Agréda, Anne-Catherine Emmerich, Maria Valtorta oraz Consuelo - opisywało historie życia Maryi, które szeroko uzupełniały słowa Ewangelii. Czworo innych równie znanych mistyków - Theresa Neumann, Luz Amparo Cuevas, Domenico i Rosa - przekazało nam dalsze fragmenty historii życia Dziewicy. Jaka jest historyczna i duchowa wartość tych tekstów? Na czym opiera się ich autentyczność?
Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe

39,00 zł 29,83 zł


Podobno w chwili śmierci całe życie człowieka staje mu przed oczami. Podobnie skonstruowany jest ten album komiksowy. Marilyn Monroe, największa gwiazda filmowa wszech czasów, zmarła w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach. Autorzy komiksu z wybranych momentów jej życia starają się zbudować obraz tej niezwykłej modelki i aktorki. Aktorka sprzeciwiła się nieograniczonej władzy producentów z wielkich wytwórni filmowych. Po wielu latach miała dosyć grania ról głupiutkich, ponętnych blondynek, w których wciąż była obsadzana. Założyła własną firmę producencką, negocjowała kontrakty pozwalające jej samej wybierać filmy w których zagra, mieć wpływ na odgrywaną postać oraz na scenariusz. Chęć współdecydowania, ale też częste depresje, powodowały konflikty z współpracownikami. Gwiazda miała również burzliwe życie towarzyskie, nawiązała liczne romanse, m.in. z prezydentem Johnem F. Kennedym. Problemy zawodowe i osobiste spowodowały uzależnienie aktorki od środków farmakologicznych, które w konsekwencji spowodowały tragiczną, przedwczesną śmierć. Komiks został namalowany przez Zbigniewa Kasprzaka, znakomitego rysownika, autora kilkudziesięciu komiksowych albumów, który od wielu lat mieszka i pracuje w Belgii.
Darwin i chrześcijaństwo

29,00 zł 24,50 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Charles Darwin zaproponował prosty model - dobór naturalny - dla wyjaśnienia różnorodności świata ożywionego oraz jego zdolności przetrwania. Uderzył tym samym w utrwalone wyobrażenie stabilnego świata stworzonego przez Boga. Jaki sens nadać życiu, które stało się zależne od przypadku? Czy świat poruszany siłą rywalizacji jest z konieczności niesprawiedliwy i niemoralny? Jak pogodzić materializm z duchowymi i religijnymi tradycjami? Analizy skutków oddziaływania teorii ewolucji na przekonania religijne, jej trudnej recepcji w chrześcijańskich Kościołach oraz prezentacji stanowisk skrajnych podjął się François Euvé, fizyk i teolog. Wykazuje on, że teoria Darwina była wykorzystywana przez różne środowiska w sposób, który z pewnością nie odpowiadałby jej autorowi. Warto zatem otworzyć drogę dla refleksji. François Euvé - jezuita, dziekan Wydziału Teologicznego Centre Sevres. Kieruje katedrą badań nad twórczością Teilharda de Chardin. Jest autorem książek, regularnie publikuje artykuły naukowe w piśmie Études.
Historia mody

119,00 zł 88,64 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Uznana za światowy bestseller, najobszerniejsza na rynku panorama dziejów ubioru-od prymitywnych okryć prehistorycznych po kaprysy mody współczesnej. Autor starał się odpowiedzieć na pytanie, czym ubiór był niegdyś i czym jest dzisiaj.
Marilyn i JFK

32,00 zł 25,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Marilyn jest filmowana, JFK nagrywany na taśmę. FBI, CIA, mafia i tylko Pan Bóg jeden wie, kto jeszcze z entuzjazmem śledzą tę nieprawdopodobną historię gwiazdy i prezydenta. Nigdy nie są sami. Mikrofony w materacach, otwory w ścianach, lunety na horyzoncie. Domy mają oczy, ściany uszy? Miała uosabiać amerykańskie marzenie o karierze Kopciuszka i doskonale się do tego nadawała ? dziewczyna z sierocińca, której matka przebywała w szpitalu psychiatrycznym, została prawdziwą gwiazdą, jedną z najbardziej znanych kobiet XX wieku i symbolem seksu. Oficjalnie Marilyn Monroe zmarła w wieku 36 lat, po zażyciu zbyt dużej dawki barbiturantów. JFK ? charyzmatyczny prezydent Stanów Zjednoczonych ? zginął od kuli 22 listopada 1963 roku. Co łączyło tę dwójkę niezwykłych postaci? Marilyn i JFK przedstawia historię tajemniczego związku, którą pochłania się niczym kryminał plasujący się gdzieś pomiędzy twórczością Johna le Carré i Jamesa Ellroya. François Forestier pozbawia czytelników ostatnich złudzeń, które mieli na temat relacji Marilyn Monroe i Johna Fitzgeralda Kennedy?ego. Do przeczytania, zwłaszcza nocą, kiedy wszystkie cienie wydają się złowrogie?
Ignacy Loyola przebudzenie

19,90 zł 17,81 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdy człowiek może stać się lepszy. Ale nie wiadomo kiedy. Jedni doświadczają przełomu w ciszy, a drudzy muszą ?spaść z konia". Niemłody już Inigo Loyola - rycerz i założyciel jezuitów - wchodzi na drogę przemiany, gdy kula armatnia miażdży mu nogę. Powoli odkrywa nieznane zakamarki swego wnętrza. Bo życie zaczyna się wtedy, gdy kończy się sen codzienności. ?Historia Ignacego Loyoli to inwestycja Boga. Stwórca światów pogrążył się odwiecznie w bruździe pocisku z Pampeluny, dając temu narowistemu człowiekowi zadziwiającą odwagę zgody." François Sureau Powieść nagrodzona Prix des Ecrivains croyants w kategorii literatura piękna (Prix littérature, Paryż, czerwiec 2011)
Pytania odpowiedzialnych rodziców

35,70 zł 27,31 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zbyt często porady dawane rodzicom nie uwzględniają faktu, że są oni właśnie rodzicami. Wymaga się od nich, żeby zachowywali się jak wychowawcy, a pomija to powiązanie, które nadaje prawdziwy sens ich relacji z dzieckiem. Nie mówi się już o miłości i o szacunku, ale o "zachowaniach wymagających wzmocnienia" albo "umiejętnościach społecznych, które trzeba rozwijać". Tymczasem bycie rodzicem nie sprowadza się do funkcji wychowawczej. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które aby było dobrze zrozumiane, musi być dobrze przeżyte.
Drogą okrężną i wprost do celu. Strategie sensu w

37,80 zł 32,13 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W polityce i poezji Chińczycy upodobali sobie wyrażenie aluzyjne, sformułowanie okrężne od bezpośredniej konfrontacji woleli subtelność ujęcia nie wprost. Mówimy, że to po chińsku, nie rozumiejąc, z czego wynika ich postępowanie. Nie godząc się na określanie tej różnicy jako natury czy szczególnej mentalności, Francois Jullien pokazuje, na czym polega taka strategia sensu i jaką ma skuteczność.
Historia Kościoła w arcydziełach malarstwa

54,90 zł 48,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Album prezentujący sto najwspanialszych obrazów - m.in. Boscha, Dűrera, Tintoretta, czy Goyi - opowiadających o ludziach i wydarzeniach z historii Kościoła. Oglądamy na nich m.in. żywoty świętych, chrystianizację Europy, życie zakonów, realia wypraw krzyżowych, wystąpienie Marcina Lutra, czy proces Galileusza. Świetny komentarz, opisujący to, co widzimy na obrazach. Wielkoformatowe reprodukcje.
Cała prawda o e-papierosach

29,90 zł 25,26 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W Europie i Stanach Zjednoczonych e-papierosów używa już 10 milionów osób. E-papierosy są reklamowane jako "zdrowa alternatywa" dla papierosów. Czy tak jest rzeczywiście? Czy e-papierosy są bezpieczne? Czy ułatwiają rzucenie palenia? Czy pozwalają zaoszczędzić pieniądze? Jakie normy regulują produkcję e-papierosów? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Jean-Francois Etter. Pisze w sposób zrozumiały, przejrzysty, a jednocześnie całkowicie zgodny z najbardziej aktualną wiedzą medyczną.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka