Dobre Książki

Recall Healing Uzdrawianie przez świadomość

210,00 zł 168,00 zł


Oddajemy w Państwa ręce unikatową pozycję autorstwa dr. Gilberta Renaud. Oto Leksykon wyjaśniający biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowań, zatytułowany Uzdrawianie przez świadomość. Recall Healing/Totalna Biologia. Ta książka pomoże Ci poznać siebie, otaczających Cię bliskich i drogich ludzi…Dowiedz się zatem, Czytelniku, co wpływa na Twój stan zdrowia, sposób życia.” – to tylko fragment recenzji lek. med. Piotra Pałagina – psychoterapeuty i homeopaty. Leksykon jest jednak adresowany nie tylko do przedstawicieli środowiska medycznego, ale także – a może przede wszystkim do tych, którzy chcą wpływać na jakość swojego życia.Znajdziecie tu Państwo prawie 800 haseł opisujących konkretne schorzenia i ich genezę. A gdy uda się poznać źródło choroby – wówczas zostaje już tylko niewielki krok do uruchomienia procesu zdrowienia. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z zawartością książki. Szczególnie teraz – w okresie świątecznym – pozycja ta może stanowić jeden z cenniejszych prezentów, który podarujecie Państwo swoim bliskim.
Przygody małych marzycieli. Rekwizytor Otto

9,99 zł 8,94 zł


Seria pięknie i nowocześnie ilustrowanych książeczek opisujących zabawne i humorystyczne, a czasem fantastyczne i groźne przygody sympatycznych bohaterów. Niesamowite opowieści pełne ciepła i pozytywnych emocji, do których dzieci będą zawsze chętnie wracały.
Papieski Maestro

19,99 zł 17,89 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

INSPIRUJĄCA OPOWIEŚĆ O MUZYCZNEJ I DUCHOWEJ PRZYJAŹNI. Papieski maestro to książka, która opowiada historię niezwykłej przyjaźni między amerykańskim dyrygentem żydowskiego pochodzenia, a papieżem-Polakiem. To przejmująca opowieść o muzycznej i duchowej wędrówce przedstawicieli dwóch różnych religii, którzy poprzez świat muzyki odnaleźli siłę, by umacniać pokój i jedność w głęboko podzielonym świecie. Ich ponad siedemnastoletnia współpraca zaowocowała znaczącymi wydarzeniami muzycznymi - jak koncert dla upamiętnienia Holokaustu, czy Koncert Pojednania - które w niezwykły sposób przyczyniły się do głoszenia przesłania Jana Pawła II o pokoju i zrozumieniu między chrześcijanami i żydami, muzułmanami i ludźmi różnych wiar na całym świecie. Maestro Gilbert Levine miał niezwykły przywilej dyrygowania koncertami dla Jego Świątobliwości papieża Jana Pawła II przez 17 lat […]. Porywająca książka sir Gilberta o jego podróżach do Krakowa, Watykanu i innych miejsc będzie duchowym wzbogaceniem każdego, kto przeczyta tę, jedyną w swoim rodzaju, kształcącą opowieść. Stanisław Kardynał Dziwisz, Arcybiskup Krakowa Kraków, 10 listopada 2010 roku
Committed

57,75 zł 42,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

The eagerly awaited sequel to the astonishing international bestseller Eat, Pray, Love.
Jest wiele wiar. O co pytają dzieci

15,00 zł 13,42 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jaki cel przyświecał napisaniu tej książki? Chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące religii, jakie dzieci stawiają sobie i nam, dorosłym. Autorka książki, Monique Gilbert, jest dziennikarką. Na jej dziełko składają się cztery reportaże opisujące po kolei, jak wygląda dzień, tydzień, rok z życia chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie -czterech religiach występujących we Francji najczęściej. Dzięki tym dziecięcym postaciom autorka chce pokazać przede wszystkim, że pomiędzy przedstawionymi tu religiami - mimo różnic - zachodzi również wiele podobieństw. Zachęca dzieci do poznawania praktyk religijnych swoich kolegów i koleżanek, uważając, że dzięki tej wiedzy nauczą się wzajemnej tolerancji, a także będą lepiej rozumieć świat. W laickim kraju i w laickiej szkole wiara nie powinna dzielić dzieci, ale zbliżać je do siebie.
Koniec świata w 2012 roku

34,80 zł 26,97 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rok 2012 będzie końcem świata, jaki znamy. O północy 21 grudnia 2012 roku zacznie się nowe odliczanie upływu czasu. Majowie przepowiedzieli to wydarzenie i ostrzegli, że poprzedzą je straszliwe katastrofy naturalne.
Ostatni taki Amerykanin - Elizabeth Gilbert

37,90 zł 28,61 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jako siedemnastolatek opuścił zamożny rodzinny dom, by zamieszkać w głuszy. Trzydzieści lat później wciąż tam jest… Ostatni taki Amerykanin to prawdziwa historia niezwykłego człowieka, Eustace’a Conwaya, który wybrał życie w Appalachach, gdzie ogień rozpalał za pomocą patyków i okrywał się skórami zwierząt. Ale ta książka to nie tylko opowieść o jednym nadzwyczajnym życiu. To także zachwycająca i dowcipna refleksja nad męską naturą, urokiem utopijnych społeczności, historią pogranicza Stanów Zjednoczonych i wciąż żywym mitem pioniera oraz poszukiwaniem odpowiedzi w jakże ważnej sprawie: Co utraciliśmy wraz z postępem i co możemy odzyskać. Elizabeth Gilbert jest Amerykanką; pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Jest autorką powieści Ludzie z wysp, a także zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt. Napisała także Jedz, módl się, kochaj oraz I że cię nie opuszczę… - dwie wyjątkowe, wydane przez REBIS książki, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie. Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie Jedz, módl się, kochaj nakręcono przebojowy film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.
Ludzie z wysp - Elizabeth Gilbert

35,90 zł 27,10 zł


Wciągająca, iście szekspirowska opowieść o uczuciu, a zarazem ciekawy psychologiczny portret specyficznej wyspiarskiej społeczności. Na dwóch sąsiadujących ze sobą wyspach u wybrzeży Maine lokalni poławiacze homarów od pokoleń zaciekle walczą o łowiska. Osiemnastoletnia Ruth Thomas, córka jednego z nich, jest zdeterminowana, by dołączyć do ich grona. Bystra, energiczna, kompletnie nieromantyczna dziewczyna zakochuje się w młodym, przystojnym poławiaczu, który niestety należy do najbardziej znienawidzonego klanu. Ten romans będzie miał nieprzewidziane skutki dla mieszkańców obu wysp..
Kuchnia prababci

44,90 zł 33,00 zł


Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj przedstawia książkę kucharską swojej prababci. Po kim Elizabeth Gilbert, autorka bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj, odziedziczyła miłość do jedzenia i talent pisarski? Po prababci... Po kim Elizabeth Gilbert, autorka bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj", odziedziczyła miłość do jedzenia i talent pisarski? Po prababci... Podczas rozpakowywania pudeł ze starymi rodzinnymi książkami Elizabeth Gilbert odnalazła zakurzony, pożółkły tom w twardej oprawie napisany przez jej prababcię, Margaret Yardley Potter. Ta zajmująco i zabawnie napisana książka jest nie tylko poradnikiem kulinarnym, pełnym doskonałych przepisów na wyśmienite potrawy przyrządzane z naturalnych produktów, ale także źródłem ciepłych i dowcipnych historii krzepiących ducha, pełnym literackich odniesień wspomnieniem życia niezwykłej kobiety, jej małżeństwa i wielu lat wypełnionych szczęściem i troską o rodzinę. Elizabeth Gilbert jest autorką bestsellerów, jak chociażby zekranizowanego już "Jedz, módl się, kochaj" (REBIS, 2007) oraz "Botaniki duszy" (REBIS, 2014). W 2008 roku "Time" okrzyknął ją jedną ze stu najbardziej wpływowych osób świata. Pisząc tę książkę, Margaret Yardley Potter czerpała z ponad dwudziestu lat doświadczeń w dziedzinie gotowania i podejmowania gości. Poza prowadzeniem kolumny kulinarnej w "Wilmington Star" autorka zajmowała się wieloma rzeczami: malowała, sprzedawała sukienki i grała na fortepianie.
Natural Beauty

72,00 zł 61,20 zł


35 step-by-step projects to create low-cost, natural beauty essentials for face, body and hair
I że Cię nie opuszczę...

32,90 zł 25,49 zł


Kontynuacja ""Jedz, módl się, kochaj""!Pod koniec ""Jedz, módl się, kochaj"" Elizabeth zakochała się w Felipe. Wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans. Zamieszkali razem w Ameryce, przyrzekli sobie dozgonną wierność i to, że nigdy nie wezmą ślubu. I żyliby sobie spokojnie, gdyby któregoś dnia nie zainterweniowała Opatrzność, próbując ich zmusić do zawarcia małżeństwa.Z typowym dla siebie poczuciem humoru, inteligencją i znajomością psychiki ludzkiej Gilbert opisuje swoje zmagania z myślą o powtórnym zamążpójściu. Ujawnia tajemnice związane z małżeństwem, odpowiada sobie na pytania o dopasowanie, zachwyt sobą nawzajem, wierność, rodzinne tradycje, ryzyko rozwodu, społeczne oczekiwania, odpowiedzialność. Tak naprawdę jednak, by przekonać się, czy warto wyjść za mąż, pisze pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami; miłości takiej, jaka ona jest naprawdę.Elizabeth Gilbert jest Amerykanką; pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Jest autorką m.in. bestselleru ""Jedz, módl się, kochaj"", powieści ""Ludzie z wysp"" oraz zbioru opowiadań ""Imiona kwiatów i dziewcząt"" - wszystkie opublikował REBIS.Najnowsza powieść Elizabeth Gilbert ""Botanika duszy"" już w sprzedaży!
Czego uczą nas zwierzęta?

16,00 zł 14,32 zł


Pasją ojca Guy Gilberta są zwierzęta. Kochał je zawsze. Jednak odkąd w roku 1974 założył Owczarnię Faucon, gdzie młodzi poranieni ludzie dzięki kontaktowi ze zwierzętami odzyskują swoją ludzką godność, ojciec Gilbert ceni tych towarzyszy człowieka jeszcze bardziej. I o tym właśnie jest ta książka. Autor daje nam także cenne rady wychowawcze. Rozwija temat tajemniczej więzi, jaką zwierzęta mogą nawiązać z ludźmi, mówi o inteligencji i uczuciach zwierząt, o ich oddaniu wobec dzieci, starszych, zranionych, rozbitych, chorych, a nawet umierających.
I że cię nie opuszczę... (Audiobook) - Audiobook

29,90 zł 25,26 zł


Najnowszy bestseller Elizabeth Gilbert! Pierwszy nakład w języku angielskim - milion egzemplarzy! KONTYNUACJA Jedz, módl się, kochaj! 137 tys. wydanych egzemplarzy w Polsce, Ponad 7 milionów egzemplarzy sprzedanych na świecie. Pod koniec Jedz, módl się, kochaj Elizabeth zakochała się w Felipe. Wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans. Zamieszkali razem w Ameryce, przyrzekli sobie dozgonną wierność i to, że nigdy nie wezmą ślubu. I żyliby sobie spokojnie, gdyby któregoś dnia nie zainterweniowała Opatrzność, próbując ich zmusić do zawarcia małżeństwa. Z typowym dla siebie poczuciem humoru, inteligencją i znajomością psychiki ludzkiej Gilbert opisuje swoje zmagania z myślą o powtórnym zamążpójściu. Ujawnia tajemnice związane z małżeństwem, odpowiada sobie na pytania o dopasowanie, zachwyt sobą nawzajem, wierność, rodzinne tradycje, ryzyko rozwodu, społeczne oczekiwania, odpowiedzialność. Tak naprawdę jednak, by przekonać się, czy warto wyjść za mąż, pisze pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami, miłości takiej, jaka ona jest naprawdę. Elizabeth Gilbert jest Amerykanką, pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Jest autorką m.in. bestselleru Jedz, módl się, kochaj, powieści Ludzie z wysp oraz zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt - wszystkie opublikował REBIS. Czas trwania: 10h. Czyta: Anna Dereszowska.
Jedz, módl się, kochaj

35,90 zł 27,10 zł


Dziesiąta rocznica premiery! Wydanie specjalne ze wstępem autorki! Bestseller „New York Timesa” i „Publishers Weekly” 1. miejsce w kategorii non-fiction. Ponad 10 milionów egzemplarzy sprzedanych na świecie. Ponad 400 tysięcy wydanych egzemplarzy w Polsce. Rekordowa sprzedaż w ponaddwudziestoletniej historii REBISU! Nawet przed Spóźnionymi kochankami Williama Whartona. Przeczytały ją i polubiły Oprah Winfrey, Hillary Clinton oraz Meg Ryan. Do wiernych czytelników Elizabeth Gilbert zalicza się Jonathan Carroll. Na jej podstawie nakręcono film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych Jedz, módl się i kochaj mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za zadowolenie z własnego życia. To książka dla każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian. Polecamy także I że cię nie opuszczę…, kontynuację Jedz, módl się, kochaj!
Ocal mnie od złego pocket

14,90 zł 13,33 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kiedy byłam małą dziewczynką, wierzyłam w to, co ciągle mi powtarzano: że jestem zła i zasługuję na tortury, bo jestem dzieckiem szatana... Alloma Gilbert była jedną z ofiar fanatyczki religijnej, która zadawała swoim adoptowanym dzieciom ogromne cierpienie. Książka Gilbert to poruszająca i niezwykle szczera opowieść o drodze z piekła do normalności. Fragment książki Ocal mnie od złego ROZDZIAŁ 6 NOWA RELIGIA Kiedy złe traktowanie przez Eunice Sarah, Thomasa i mnie zaczęło się powtarzać, rozpoczynając się od razów i uderzeń w twarz, a kończąc ciosami w głowę, moi rodzice, zupełnie nieświadomi tego, co się dzieje w domu przy George Dowty, wprowadzili się do mieszkania w tym samym dużym wiktoriańskim domu, który opuściła moja babcia, przenosząc się do miejsca, w którym miała odtąd mieszkać, gdy miałam około czterech lat. Rodziców widziałam jeszcze tylko kilka razy, a wówczas, z obawy przed srogą karą, która wymierzyłaby mi Eunice, wolałam im nie wspominać, że spotyka mnie coś złego. W owym czasie dotarło już do mnie, że poza domem oczekuje się ode mnie zachowania bez zarzutu i wielkiej skromności, zwłaszcza że wszędzie towarzyszyła nam Eunice, która obserwowała każdy grymas mojej twarzy i rejestrowała każde moje słowo, wskutek czego, wysunąwszy się nieco z szeregu, musiałabym potem słono za to zapłacić. Na sposób myślenia Eunice i na ewangeliczny jeżyk, którego używała, na jej wywody na temat diabła i złych duchów miała wpływ jej dziwaczna interpretacja wiary świadków Jehowy. Wiara stanowiła znaczną część jej życia, a wkrótce stała się znaczą częścią również i mojego, gdyż niedługo potem jak Thomas i ja zamieszkaliśmy w jej domu, Eunice zaczęła zabierać nas na spotkania świadków Jehowy. Już wcześniej wierzyłam w Jezusa, gdyż uczono mnie o Nim w mojej pierwszej szkole. Jako mała dziewczynka naprawdę uważałam, że kocham Jezusa. Ale nie wystarczyło to Eunice, która chciała, by wszystkie jej dzieci podzielały jej przekonania religijne. Thomas i ja byliśmy nowicjuszami w sferze tej religii i Eunice powtarzała nam, że wywodzimy się od satanistów; mieliśmy uczestniczyć razem z nią w spotkaniach religijnych, by podjąć próbę ocalenia naszych przesiąkniętych złem dusz. Eunice uczęszczała na odbywające się w Tewkesbury spotkania świadków Jehowy trzy albo cztery razy w tygodniu, zabierając nas wszystkich ze sobą. Chodziliśmy na niedzielne spotkania w Sali Królestwa, w czasie których słuchaliśmy mowy wygłaszanej przez starszego zboru oraz studiowaliśmy numery „Watchtowera". W tygodniu odbywały się jeszcze trzy inne spotkania: jedno, w trakcie którego szkolono dorosłych w zakresie głoszenia religii metodą domokrążców; we wtorki Eunice szła do domu pewnego małżeństwa, w którym zbierały się małe grupy, by razem studiować książki religijne; w czwartki zaś udawała się do Sali Królestwa, żeby posłuchać wystąpień na temat przemawiania w miejscach publicznych. W czasie tych spotkań nam, dzieciom, zawsze kazano siedzieć w milczeniu i dobrze się zachowywać; podczas gdy dorośli zgłębiali księgi, my udawaliśmy, że studiujemy nasze. W jednej z książek wyczytałam, że Jezus nie został ukrzyżowany, wbrew temu, czego uczono mnie w szkole, lecz że umarł na słupie, co wydało mi się dziwaczne i niepokojące. Czasami dostawałam książkę z obrazkami zawierającą historie z Biblii, choć w owym czasie czytałam już dość dobrze. Ale obrazki dostarczały mi przynajmniej przez pewien czas jakiejś rozrywki. W końcu jednak spotkania te zupełnie mnie znudziły i bardzo nie lubiłam sytuacji, kiedy miałam czytać jakiś paragraf z książki, a potem mówić na ten temat przed zgromadzonymi. Nazywało się to „wyjaśnianiem". Bardzo się bałam tego „wyjaśniania" i byłam wtedy bardzo skrępowana, zwłaszcza że Eunice wbijała wtedy we mnie swój stalowy wzrok, tylko czekając, aż popełnię błąd, za który mogłaby mnie potem ukarać w domu. Świadkowie Jehowy uczyli nas, że Jezusa nie należy czcić ani się do Niego modlić, ponieważ jest On synem Boga, lecz nie jest równy Bogu, a wskrzeszony został jedynie duchowo. Nie wierzą w piekło ani w to, że ludzie mają nieśmiertelną dusze, która po ich śmierci trafia do nieba. Jednak ludzie mogą zostać wskrzeszeni przez Boga. Wiele też rozprawiano o tym, że żyjemy w czasach ostatecznych, że zbliża się Armagedon, a kiedy nadejdzie, jedynie sto czterdzieści cztery tysiące namaszczonych trafią do nieba. Pozostali świadkowie Jehowy (wraz z resztą ludzi) będą żyli w raju, tu, na ziemi. Obchodzenie dni świątecznych, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, a nawet urodziny, było zakazane z racji ich pogańskiej genezy. Świadkowie Jehowy nauczali również, że w miarę możliwości powinniśmy utrzymywać kontakt jedynie z członkami sekty, ograniczając do minimum styczność ze „światem zewnętrznym" i innymi ludźmi. Wszystkich świadków Jehowy trzeba było nazywać „bratem" albo „siostrą", chociaż nie byli naszą prawdziwą rodziną. Dziwaczny bzik Eunice na punkcie religii stanowił dla niej dogodny pretekst do ciągłego dręczenia nas, mieszkających z nią dzieci. Eunice uporczywie tłumaczyła nam, że dyscyplina jest częścią religii. Sądzę jednak, że dyscyplina dla samej dyscypliny była religią Eunice, która mówiła, że muszę być grzeczna, że muszę być uczciwa, że nie wolno mi kłamać, w przeciwnym razie umrę. Jej wyjaśnienia dotyczące wszystkiego, co wiązało się ze świadkami Jehowy, były zawsze bardzo dramatyczne, pełne grozy i wszelakich okropności. I nie chodziło tylko o to, że umrę, ale o to, że umrę naprawdę straszną, powolną i bolesną śmiercią. Eunice roztaczała wizje pełne piekielnego ognia, co przyprawiało mnie o gęsią skórkę. Przerażone dzieci to dzieci posłuszne: myślę, że o to mniej więcej jej chodziło. Eunice straszyła nas, że umrzemy, jeśli nie będziemy słuchać Boga i bać się Go. Jednak, dodawała, umrzemy również wówczas, gdy będziemy Mu posłuszni jedynie ze strachu. W takiej sytuacji, mawiała, umrzemy tak czy owak, ponieważ czujemy lęk, nie zaś miłość do Boga - wszystko to było bardzo deprymujące. Eunice zwykła nas straszyć opowieściami o Armage-donie, kiedy to przyjdą po nas żołnierze i nas pozabijają. Nasze oczy rozpłyną się, nasza skóra się spali, my zaś będziemy czuli najstraszliwszy, przeszywający ból, jaki potrafimy sobie wyobrazić. Myśląc o tym, miewałam koszmarne wizje, nienawidziłam też zamieszczonych w czasopismach obrazków przedstawiających Armagedon. Eunice kazała nam oglądać horrory, byśmy mogli mieć wyobrażenie na temat Armagedonu i piekła. Filmy te nie były przeznaczone dla osób w naszym wieku i były niezwykle przykre, a wręcz wywoływały w nas traumę. Thomas i ja często strasznie się ze sobą biliśmy, a pewnego razu, kiedy go uderzyłam, Eunice powiedziała mi, że Thomas umrze od zarazków, którymi go zaraziłam. To przez nią zaczęłam myśleć, że jestem chora i że Thomas może umrzeć, ponieważ raz go ugryzłam. Latami w to wierzyłam, czując się fatalnie i mając wobec niego poczucie winy. Sama myśl, że za pośrednictwem krwi przenoszą się nie tylko złe cechy charakteru, lecz również zarazki, stanowiła punkt newralgiczny wszystkich przekonań Eunice. Ona naprawdę wierzyła, że jestem dzieckiem diabła, złym i zdeprawowanym do szpiku kości z racji mojego pochodzenia, i bez końca usiłowała mi to wbić do głowy. Według niej miałam w sobie zbrukaną, złą, zepsutą krew. Rodzice Eunice, Katie i John, również byli oddanymi świadkami Jehowy i Eunice wzrastała w tej wierze. Pewnego razu w domu Eunice, w jednej z szuflad znalazłam coś, co wydało mi się dziwne, zważywszy fakt, że po-zamałżeński i przedmałżeński seks był zakazany. Było to zdjęcie przedstawiające ją w łóżku z dwoma mężczyznami i w kusej bieliźnie. Bez wątpienia oddawali się oni jakimś czynnościom seksualnym, robiąc do zdjęcia gest będący znakiem zwycięstwa. Nigdy nie wypytywałam Eunice w związku z tym zdjęciem, tak samo jak nie pytałam jej o nic innego, poza tym trudno byłoby mi się przyznać, że gmerałam w szufladzie albo że znalazłam takie zdjęcie. Z pewnością zostałabym wtedy ukarana. Niemniej jednak zapadło mi ono w pamięć jako kompletnie dla niej nietypowe. A może wcale takie nie było? Później odkryłam, że raz już wyrzucono ją z sekty- „pozbawiono członkowstwa", jak to nazywano - za jakieś przewinienie, lecz Eunice w jakiś sposób zdołała odzyskać utracone względy. Potrafiła być bardzo elokwentna, bardzo uwodzicielska. W końcu, zanim ją spotkałam, udało jej się skutecznie uwieść dwóch mężczyzn. Chcąc mi zaimponować, mówiła mi, że jest najlepszym z tutejszych świadków Jehowy: że jest najwierniejszym z wyznawców, gdyż nie szczędzi dzieciom kar cielesnych. Częstokroć szydziła z innych świadków Jehowy, z którymi mieliśmy kontakt, mówiąc nam, że nie są to prawdziwi wyznawcy, ponieważ są zbyt miękcy. W rzeczy samej przekonałam się później, że byli we wspólnocie bardzo oddani świadkowie Jehowy, którzy nie popierali bicia i dręczenia dzieci. Wierzyli w oddanie sprawie, lecz nie w skrajne okrucieństwo i nadmierny rytualizm, będące udziałem Eunice. Jednak przekonałam się o tym dopiero znacznie później, gdy zło już się dokonało. Jak na ironię losu, w ostatecznym rozrachunku wdzięczna byłam tym świadkom Jehowy, którzy w opinii Eunice byli „miękcy". Nadal próbuję zrozumieć, czy zachowanie Eunice wynikało z przeświadczenia natury religijnej, że oto musi „dać nam nauczkę", czy też wierzyła ona naprawdę, że to, co każe nam robić albo co sama nam robi, „udoskonali" nasze charaktery, poskutkuje poprawą naszego zdrowia i pozwoli nam zbawić znieprawioną duszę. Tak czy owak, przyjęła karzącą, rygorystyczną postawę, w ramach której istnieje tylko czerń i biel; tylko dobro i zło. Ona, Eunice, była sędzią. Przez większość czasu byliśmy na straconej pozycji: jeśli przyznaliśmy się do jakiegoś „grzechu", czekała nas kara, a jeśli się nie przyznaliśmy (co również było grzechem), także zostawaliśmy ukarani. W obu przypadkach mieliśmy się z pyszna.  
Co wnosi nos?

44,90 zł 33,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Co wnosi nos to pasjonująca wędrówka przez niemal wszystkie dziedziny życia: od czysto fizycznej percepcji, przez udział aromatu w wielu sektorach międzynarodowego biznesu, aż po rolę zapachów w zapamiętywaniu oraz ich zdolność do przywoływania wspomnień. Wpływ zapachów na zachowanie człowieka analizowany był niezliczoną ilość razy, ale jeszcze nigdy w tak interesujący i zabawny sposób. Powonienie, jako naturalna umiejętność, zostaje sprowadzone z enigmatycznych naukowych wyżyn w obręb codziennego życia. Autor serwuje czytelnikom garść ciekawostek z życia artystów oraz przemysłowców zręcznie manipulujących nami za pomocą zapachów. Popiera swój wywód bogatym doświadczeniem psychologa zapachu. Tak jak wonie mogą być ładne lub nieprzyjemne, tak samo praca, którą wykonuje Avery Gilbert, odkrywa przed nim zarówno starannie strzeżone receptury najdroższych perfum, jak i to, co jest źródłem nieznośnego odoru. Zapach odgrywa ogromną rolę w codziennym życiu, które jest bardziej tajemnicze, niż nam się wydaje.
Wiara Jak ją odnaleźć jak nią żyć  jak ją zachować

18,90 zł 16,91 zł


W swojej najnowszej, niepokaźnej objętościowo książce ks. Guy Gillbert nie mówi w zasadzie niczego nowego. Wierzyć to uświadomić sobie, że Bóg mnie kocha, że motorem i siłą wiary jest miłość, że wiara to ufność w słowo Boże, że wyrazem wiary jest modlitwa jako intymna rozmowa z Bogiem. Aż trudno uwierzyć, że można o wierze mówić w sposób tak prosty. A jednak zagłębiając się w jego słowa, nie można się oprzeć wrażeniu, że przemawia do nas przede wszystkim siła jego świadectwa, że wszystko, co chce nam przekazać, poparte jest jego własnym życiem. Guy Gilbert ( ur. 1935) to niezwykle charyzmatyczna postać francuskiego Kościoła. Przygotowywał się do kapłaństwa w Algierii i tam przyjął święcenia. Jeszcze jako kleryk zaczął pracę z trudną młodzieżą, kontynuując ją potem po powrocie do Paryża. W 1974 roku zakupił farmę w południowej Francji, zwaną „Owczarnią”, gdzie młodociani przestępcy przechodzą pod jego okiem procesy reedukacji i reintegracji społecznej poprzez pracę fizyczną i kontakt z przyrodą. Jednocześnie jest stałym korespondentem Radia Notre Dame i dziennika „La Croix”.
Jedz, Módl Się, Kochaj Audiobook

29,90 zł 25,26 zł


Bestseller New York Timesa . Przez wiele miesięcy na pierwszym miejscu w kategorii non-fiction!!! Prawa sprzedane do 36 krajów! W USA ponad 7 mln sprzedanych egz. Książka pojawiła się na amerykańskim rynku 31 stycznia 2007, od tego czasu jej sprzedaż systematycznie wzrasta z tygodnia na tydzień. Swoją sympatię do tej książki publicznie wyrażają Oprah Winfrey, Hillary Clinton oraz Meg Ryan, której opisana przez E. Gilbert historia pomogła poukładać własne życie i uleczyć zranienia po rozstaniach z Denissem Quaidem i Russelem Crowe. Do wiernych czytelników E. Gilbert zalicza się też nasz autor Johnatan Carroll: ...Jedz, módl się, kochaj to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna przenikliwości i trafnych spostrzeżeń. Często kupuję ją przyjaciołom na prezent i wszyscy oni serdecznie mi za nią dziękują... (Jonathan Carroll) Jedz, módl się, kochaj mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za nasze własne zadowolenie z życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. Opowieść, która poruszy każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian. Ekranizacja z Julią Roberts w roli głównej w kinach od października 2010 roku. Elizabeth Gilbert jest autorką zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (zakwalifikowanego do finału PEN/Hemingway Award), powieści Stern Men i ostatniej The Last American Man (zakwalifikowanej do finału National Book Award i National Book Critics Circle Award). Czyta: Anna Dereszowska. Czas trwania: 15h.
Botanika duszy

39,90 zł 30,12 zł


Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę.Elizabeth Gilbert po 13 latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji. W najnowszej książce przedstawia niezwykłe losy Almy Whittaker - zafascynowanej nauką feministki - od najmłodszych lat, przez pierwsze przyjaźnie, zauroczenia i miłość, która nieodwracalnie zmieniła jej życie. Bohaterowie powieści przemierzają planetę od Londynu przez Peru i Tahiti po Amsterdam. Czy odnajdą tam szczęście i spełnienie?,,Przez tę opowieść się płynie. Jest naprawdę magiczna"".Olga Kowalska z WielkiBuk.com,,Pisarka obdarzona rozżarzonym talentem"".Anne Proulx,,Gilbert to mieszanka Annie Proulx z Johnem Irvingiem"".,,The Times""Elizabeth Gilbert jest autorką Jedz, módl się, kochaj oraz I że cię nie opuszczę... - dwóch wyjątkowych wydanych przez REBIS książek, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie (w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 10 milionów, a w Polsce prawie 400 tysięcy egzemplarzy Jedz, módl się, kochaj!). Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie Jedz, módl się, kochaj nakręcono przebojowy film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.
Wielka magia Edycja specjalna + notatnik

39,90 zł 30,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autorka Jedz, módl się, kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji - Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób. Gilbert odziera z tajemnicy proces tworzenia, opisuje praktyki wielkich twórców i pokazuje nam, jak czerpać natchnienie z codzienności. - "Harper's Bazaar"W swoim poradniku «twórczej samopomocy» Gilbert przekazuje nam intymny wgląd w pracę pisarki światowej sławy, nie pomijając takich jej aspektów, jak paraliżujący lęk czy frustracja, czym zachęca resztę z nas do nieco odważniejszego kroczenia przez świat. - "Elle"Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia. - "Library Journal"Szczerość, wdzięk i ciepłe poczucie humoru cechujące pisarstwo i spostrzeżenia Gilbert z pewnością przemówią do szerokiej publiczności (...). Niesamowicie inspirująca. - "Kirkus"

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka