Dobre Książki

Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci

40,00 zł 29,90 zł


Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci Czy istnieje życie po śmierci? Czy po śmierci spotkamy się ze zmarłymi wcześniej bliskimi osobami? Czy zmarli mogą się z nami komunikować tu i teraz? Pozdrowienia z niebios! to pierwsze kompletne studium nowego, fascynującego obszaru badawczego - komunikacji pośmiertnej ADC (ang. After-Death Communication). To duchowe doświadczenie ma miejsce, kiedy zmarły krewny lub przyjaciel kontaktuje się z daną osobą spontanicznie i bezpośrednio. W czasie siedmioletnich badań autorzy, Bill i Judy Guggenheim, zgromadzili ponad 3300 osobistych relacji od 2000 osób, które wierzš, że ich zmarli bliscy skontaktowali się z nimi. Jeżeli podejdziesz do tej lektury z otwartym umysłem i sercem, możesz znacznie zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować lęk przed śmiercią. Możesz przejść wewnętrzne przeobrażenie z gąsienicy, zmuszonej do pełzania po ziemi, w motyla, który swobodnie uniesie się w przestworza. To otworzy przed tobą pełniejsze i radośniejsze życie, przepełnione głębokim spokojem. Ponad 350 wybranych relacji o komunikacji pośmiertnej zamieszczonych w tej książce zapewnia: - fascynujący, współczesny dowód istnienia życia po śmierci - pocieszenie i emocjonalne wsparcie dla pogrążonych w żalu po śmierci bliskich - nadzieję dla tych, którzy oczekują połączenia ze zmarłą, ukochaną osobą - odwagę i siłę dla zmagających się z choroba zagrażającą życiu - inspirację dla osób opiekujących się starszymi lub śmiertelnie chorymi - głębsze zrozumienie i utwierdzenie dla lękających się śmierci - wewnętrzny spokój tym, których serca i umysły czekają na te dobre wieści
Wiedźmy, tom 14

69,99 zł 51,44 zł


"Kolejny tom bestsellerowej serii Billa Willinghama. Na gruzach, które niegdyś były Baśniogrodem, złowrogi Pan Mroczny tworzy sieć strachu i zła, zagrażającą każdemu Baśniowcowi, który w nią wpadnie. Odcięci od zasobów magicznej broni, zgromadzonych w biurach dyrekcji Woodlandu, wygnani, wolni Baśniowcy muszą teraz zwrócić się po pomoc do swoich najstarszych i najpotężniejszych członków – wiedźm i czarodziejów, którzy kiedyś zajmowali trzynaste piętro magicznego biurowca. Niestety, kłótnie wewnątrz czarodziejskiej społeczności Baśniowców grożą rozpadem zjednoczonego frontu i ostateczną klęską. Seria Baśnie, licząca w USA już kilkadziesiąt tomów, niezmiennie cieszy się uznaniem czytelników i recenzentów, a magazyn 'Rolling Stone' nazwał ją arcydziełem! "
Ozdoby choinkowe RM

19,90 zł 17,81 zł


Świąteczne drzewko ozdobione własnoręcznie zrobionymi zabawkami nabiera niepowtarzalnego uroku. Wystarczą kolorowy papier, klej i nożyczki, aby wyczarować choinkowe dekoracje: łańcuchy, pudełka na prezenty, aniołki i gwiazdki. Odrobina inwencji twórczej sprawi, że dekoracja choinkowa będzie pasowała zarówno do tradycyjnie, jak i do nowocześnie przystrojonego drzewka. Być może warto powrócić do starego zwyczaju wspólnego wykonywania zabawek na choinkę?
Uzdrawianie związku dla żółtodziobów, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o...

45,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Pozwól na nowo rozkwitnąć waszej miłości! To wspaniałe ,że znalazłeś(-aś)już partnera swojego życia.Ale to dopiero początek.Na czym polega tajemnica szczęśliwego związku?Jak przez wiele lat podtrzymywać miłość i nie dopuścić do rutyny lub,co gorsza rozpadu związku?Judy Kuriansky radzi,jak sprawić,by to co łączy cię z ukochaną osobą,było trwałe i ekscytujące, ilustrując swoje wywody ciekawymi i zabawnymi kwizami i testami. Z tej książki dowiesz się: -jakie są symptomy chorego związku, -jakie są cztery zasady miłości na całe życie, -jak podsycić namiętność, -jak pokonać przeszkody na drodze do udanego związku
Lekarz z telewizji

9,99 zł 8,94 zł


Lekarz z telewizji
Koleje losu

37,90 zł 28,61 zł


Bestseller jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek!W 1987 roku Miri Ammerman wraca do rodzinnego Elizabeth w stanie New Jersey, by wziąć udział w uroczystościach upamiętniających najgorszy rok w jej życiu. Trzydzieści pięć lat wcześniej, kiedy Miri była piętnastolatką i przeżywała swoją pierwszą miłość, na miasto spadają kolejne samoloty, wprowadzając w mieście atmosferę przerażenia i szoku. Na tle autentycznych wydarzeń z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podróże samolotem były czymś nowym i ekscytującym i każdy marzył, by dokądś polecieć, Judy Blume maluje żywy portret konkretnego miejsca i czasu - Unforgettable Nat King Cole'a, fryzur Elizabeth Taylor, młodzieńczych (choć wcale nie szczeniackich) miłości, burzliwych przyjaźni, atomowej histerii, plotek o groźbie komunizmu. I młodego dziennikarza, który buduje swoją sławę, opisując lotnicze katastrofy. Pośród wszystkich tych wydarzeń jedno pokolenie przypomina innym, że koleje losu są zmienne i że zmagając się z utratą, warto zacząć dostrzegać radość i dobro, które dają siłę, by żyć dalej.""Od trzydziestu lat kocham książki Judy Blume!"".John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina.
Imprezy korporacyjne

79,00 zł 61,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka przeznaczona jest dla menedżerów, którzy po raz pierwszy planują imprezę korporacyjną. Judy Allen poświęca wiele uwagi zagadnieniom, które decydują o powodzeniu i opłacalności takiej imprezy, podkreślając jej rolę w strategii marketingowej firmy. Doradza, jak dopasować rodzaj imprezy do potrzeb biznesowych i wykorzystać w pełni jej potencjał. Odpowiada przy tym na wiele pytań: - Jak imprezy mogą się przyczynić do zwiększenia obrotów i zysków? - Jak wpływają na budowanie świadomości i rozpoznawalność marki? - Jak wykorzystywać je do promocji i rozwoju biznesu? - Jak dzięki nim osiągać cele firmy? Książka zawiera wiele praktycznych, szczegółowych wskazówek dotyczących planowania i realizacji imprez. Opierając się na przykładach eventów zakończonych sukcesem oraz nieudanych, autorka wskazała, na co należy zwracać uwagę przy ich organizacji w każdym aspekcie ? osobistym, zawodowym i biznesowym.
Dziecko ulicy

31,90 zł 24,72 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jest to przejmująca opowieść o losach dziecka porzuconego przez matkę i oddanego pod opiekę psychopatycznego ojca. Maltretowana przez rodzica i zaniedbana przez macochę, Judy Westwater musiała radzić sobie sama od wczesnego dzieciństwa. Gdy miała 12 lat, uciekła z domu i błąkała się po ulicach Johannesburga. Brudna, schorowana i skrajnie wycieńczona postanowiła, że jeżeli przeżyje, w przyszłości pomoże bezdomnym dzieciom. W 1991 roku założyła fundacje pomocy dzieciom ulicy.
Imprezy korporacyjne

83,00 zł 70,55 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka przeznaczona jest dla menedżerów, którzy po raz pierwszy planują imprezę korporacyjną. Judy Allen poświęca wiele uwagi zagadnieniom, które decydują o powodzeniu i opłacalności takiej imprezy, podkreślając jej rolę w strategii marketingowej firmy. Doradza, jak dopasować rodzaj imprezy do potrzeb biznesowych i wykorzystać w pełni jej potencjał. Książka zawiera wiele praktycznych, szczegółowych wskazówek dotyczących planowania i realizacji imprez. Opierając się na przykładach eventów zakończonych sukcesem oraz nieudanych, autorka wskazała, na co należy zwracać uwagę przy ich organizacji w każdym aspekcie - osobistym, zawodowym i biznesowym.
Przyjaźnie dzieci

36,75 zł 31,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Judy Dunn z niezwykłą zręcznością pomaga nam w nowy sposób spojrzeć na dzieci, o których zwykle myślimy, że dobrze je znamy ? zwłaszcza nasze własne dzieci. [...] W tej świetnej książce poznajemy dzieci w najwspanialszym okresie ich rozwoju. profesor Paul L. Harris, Harvard Graduate School of Education Dzięki przedstawionej tu uważnej obserwacji małych dzieci ? przedszkolaków i uczniów ? ta fantastyczna książka zainteresuje rodziców i będzie inspiracją dla praktyków profesjonalistów. Kathy Sylva, profesor psychologii rozwojowej, University of Oxford Judy Dunn, jedna z naszych najbardziej przenikliwych badaczek opisujących świat społeczny dzieci, daje nam możliwość wejrzenia w często niedoceniany przez naukowców i praktyków świat dziecięcej przyjaźni. [...] Zarówno rodzice, jak i profesjonaliści wiele nauczą się dzięki tej przyjemnej w lekturze i dotyczącej aktualnych tematów książce. Ross D. Parke, dyrektor Centrum Badań nad Rodziną, University of California Riverside Judy Dunn, światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii rozwoju dzieci, daje nam wspaniale napisaną pracę o przyjaźni małych dzieci. Na podstawie wyników badań prowadzonych po obu stronach Atlantyku rozważa naturę i znaczenie tych związków dla rozwoju i dobrostanu dzieci. W zakończeniu przedstawia praktyczne wnioski wynikające z badań , użyteczne zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy zajmują się dziećmi. Pisze, jak radzić sobie z przyjaźnią na różnych etapach rozwoju, jak pomagać dzieciom, które mają trudności w związkach przyjacielskich, i co robić z ?trudną? przyjaźnią i przemocą w relacjach między dziećmi. Judy Dunn jest profesorem psychologii rozwojowej w Instytucie Psychiatrii. Jest autorką wielu książek, m.in. The beginnings of social understanding (Blackwell Publisher, 1998), Separate Lives: Why siblings are so different (1992), From one child to two (1995).
Uzdrawiające kryształy

29,20 zł 24,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Leczenie kryształami, znane i wysoko cenione już w starożytności, obecnie jest mało wykorzystywane. Wychodząc z tego punktu jakże wielką wartość mają publikacje traktujące o wpływie mocy kryształów na zdrowie. A szczególna takie, które mogą stać się niezbędnym podręcznikiem leczenia aż 1200 dolegliwości!Podręcznik leczenia 1200 dolegliwości kamieniami szlachetnymi Leczenie kryształami, znane i wysoko cenione już w starożytności, obecnie jest mało wykorzystywane. Wychodząc z tego punktu jakże wielką wartość mają publikacje traktujące o wpływie mocy kryształów na zdrowie. A szczególna takie, które mogą stać się niezbędnym podręcznikiem leczenia aż 1200 dolegliwości! Czy marzy Ci się podręczna apteczka, która zadziała w okamgnieniu i nie spowoduje skutków ubocznych? „Uzdrawiające kryształy” pomogą Ci w każdej sytuacji dobrać odpowiedni kamień. Omówiony w książce sposób leczenia oparty jest na systemie holistycznym, dzięki czemu jego moc sięga dużo głębiej i wydobywa sedno problemu, które Cię trapi. Co sprawia, że kryształy leczą, uspokajają, pobudzają i regulując energię przywracając równowagę organizmu? Wszystkie one narodziły się głęboko pod ziemią, w środku pola magnetycznego więc zgromadziły w sobie wyjątkowy ładunek magnetyczny i promieniowanie gwiezdne. W tym tkwi właśnie ich niespotykana moc, którą możesz wykorzystać do poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia. Kryształy są odpowiednie zarówno dla dzieci jak i dla zwierząt a mogą też przynieść korzyści dla środowiska i domu. W tym przewodniku znajdziesz opis leczenia 1200 pospolitych dolegliwości razem z listą kamieni, które poprawią witalność, zaszczepią pozytywne emocje oraz uleczą. To przewodnik, który musisz mieć w swojej bibliotece.
Nieśmiałość nie popłaca. 25 niezawodnych metod...

29,90 zł 25,26 zł


Czy boisz się występować publicznie? Czy na myśl o prezentacji chcesz zapaść się pod ziemię? Czy na widok audytorium zjada cię trema? Judy Apps pomoże rozwiązać wszystkie twoje problemy. Nauczy cię, jak wygłaszać przemówienia i prowadzić prelekcje z zapałem i determinacją, które zachwycą twoich słuchaczy! Dowiedz się: *Co trzeba wiedzieć,żeby podnieść samoocenę i stać się pewnym siebie. * Jak zapewnić właściwy nastrój sobie i słuchaczom. * Jak się nie znudzić własnym przemówieniem. * Co mówić i czego nie mówić, by słuchacze cię polubili i chłonęli każde twoje słowo. * Jak zapewnić sobie sukces podczas wszystkich wystąpień publicznych. „Podoba mi się elegancja, przystępność oraz przejrzystość tej książki i z pewnością będę ją polecać zarówno swoim klientom, jak i kolegom i koleżankom po fachu”. Kate Burton, trener osobisty i autorka książek „Bez względu na to, jak poważny wydaje się twój problem, ta bezcenna książka zapewni ci wszelkie metody, jakich potrzebujesz, aby stać się ujmującym i pewnym siebie prelegentem”. Carol Newland, coach i trener NLP „Jeżeli kiedykolwiek bałeś się przemawiać publicznie, musisz koniecznie przeczytać tę znakomitą książkę! Judy Apps podaje świetnie metody, dzięki którym można zostać pewnym siebie mówcą. Jej łatwa i gruntowna metoda obejmuje wszystkie aspekty wystąpień publicznych, pokazując wspaniałe przykłady, ciekawe historie oraz ćwiczenia”. Arielle Essex, autorka książki Compassionate Coaching Judy Apps jest licencjonowaną trenerką NLP i certyfikowanym coachem. Prowadzi coaching dla kadry zarządzającej, uczy jak zostać inspirującym liderem.Wspomaga także indywidualne osoby w rozwoju osobistym. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących głosu i umiejętności porozumiewania się z ludźmi.
Samo Sedno - NLP w ćwiczeniach

34,90 zł 27,04 zł


Jeśli już spotkałeś się z terminem NLP, wiesz, jak potężne i skuteczne jest stosowanie takich technik. Podziwiając ludzi, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces w wielu lub poszczególnych, a bliskich Ci płaszczyznach, zastanawiasz się: „jak oni to zrobili?”. Odpowiedź na to pytanie jest tak naprawdę prosta, w zasięgu Twojej ręki, oscyluje daleko od fartu czy nieuchwytnego szczęścia. Niniejszy poradnik nauczy Cię technik programowania neurolingwistycznego (NLP), wyjaśni, jak z nich korzystać, zaopatrzy w niezbędne narzędzia, listy kontrolne i zadania, oraz będzie towarzyszył Ci na drodze efektywnego rozwoju. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych to podstawowe założenie wszystkich zawartych w nim zagadnień. Bądź panem sytuacji, weź ster we własne ręce! Wykorzystaj nabytą wiedzę zarówno w pracy, jak i w domu. Bądź kowalem swojego losu i zawalcz o własne szczęście!
Projektowanie opakowań

89,00 zł 65,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, na przykładach opakowań w możliwie najszerszym zakresie form i materiałów, wyczerpująco opisuje cykl życia opakowania - od etapu projektu i produkcji, poprzez dystrybucję i sprzedaż detaliczną, aż po jego utylizację.
Projektowanie opakowań

89,00 zł 65,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, na przykładach opakowań w możliwie najszerszym zakresie form i materiałów, wyczerpująco opisuje cykl życia opakowania - od etapu projektu i produkcji, poprzez dystrybucję i sprzedaż detaliczną, aż po jego utylizację.
Calvin i Hobbes. Dni są po prostu za krótkie T.8

29,99 zł 25,34 zł


Czy dni są za krótkie tylko zimą, kiedy szybko zapada zmrok i trzeba się wcześnie kłaść spać? Otóż nie dla Calvina każdy dzień jest za krótki, bo nigdy nie starcza mu czasu, aby pobawić się we wszystkie zabawy albo obejrzeć wszystkie filmy w telewizji. Jak zwykle bohater ma problemy z opiekunką do dzieci, rodzice zaś nie chcą go słuchać i zmuszają do odrabiania lekcji. Z kolei pani wychowawczyni nie przyjmuje do wiadomości faktu, że Calvin tak naprawdę jest Chłopcem Przeznaczenia, i czas spędzany w szkole wykorzystuje na rozmyślania o podróżach do innych galaktyk. Nieznośne jest też zachowanie Zuzi, sąsiadki Calvina, która nie chce stać się ofiarą antyfeministycznych zasadzek przygotowywanych przez klub PFUJ (Precz Fstrętnym Uciążliwym Jędzom) w składzie: Calvin i Hobbes.
Życie, które działa

29,00 zł 24,50 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Bill Hybels pokazuje, że dzięki mądrości życie może zacząć "działać" jak dobrze naoliwiony mechanizm! Życie które działa – wstęp Niektóre chwile na zawsze pozostają w naszej świadomości. Do takich należy też ta, w której zrodził się pomysł napisania tej książki. Po dziesięciu wyczerpujących miesiącach pracy duszpasterskiej, kiedy przebywałem w piętnastu krajach i brałem udział w niezliczonych konferencjach, nie wspominając o cotygodniowych wyzwaniach wynikających z kierowania kościołem w Willow Greek, w końcu pojechałem na wakacje do naszego małego, rodzinnego domku letniskowego na wschodnim wybrzeżu Jeziora Michigan. To właśnie tam, z dala od presji i ciągłej aktywności, jakiej wymaga duszpasterstwo, mogłem „naładować baterie" i na nowo ustawić mój wewnętrzny kompas. Tam też mogłem oddawać się mojej wakacyjnej i weekendowej pasji, jaką są wyścigi żaglówek, oraz cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół. Wczesnym rankiem brałem do rąk Biblię i notes i oddawałem się duchowej odnowie - dokładnie tak samo jak każdego ranka od przeszło piętnastu lat. Mając możliwość czytania Pisma Świętego bez potrzeby zaprzątania sobie głowy przygotowywaniem kazania, przerzucałem karty Biblii aż do Księgi Przysłów. Hmm, tak, na dziś to wystarczy – myślałem. Tak niewiele wówczas wiedziałem... Przyglądając się zasnutym mgłą wodom Jeziora Michigan, rozpocząłem lekturę Księgi Przysłów i zatrzymałem się dopiero po przeczytaniu wszystkich trzydziestu jeden rozdziałów. W momencie, gdy tego ranka zamknąłem Biblię, miałem poczucie, że doświadczyłem czegoś niezwykłego. Następnie otworzyłem dziennik i przez następne trzydzieści minut pisałem z pasją. Tamtego dnia byłem świadomy, czego Bóg chciał ode mnie — na czym miałem się skupić w moich badaniach w ciągu kilku następnych tygodni. Tamtego dnia wiedziałem, że mądrość płynąca z Księgi Przysłów będzie większym wyzwaniem dla mojego umysłu i serca, niż przypuszczałem. Miałem również niesamowite przeczucie, że Bóg chce, by prawdy, które odkryłem w Starym Testamencie, wywarły wpływ na całą rzeszę ludzi, nie tylko na mnie. Zanim spakowałem Biblię i dziennik, słońce było już wysoko i mgła ustąpiła krystalicznie czystemu powietrzu. Ta meteorologiczna zmiana doskonale odzwierciedlała stan mojego umysłu — moje myśli dotyczące Księgi Przysłów coraz bardziej wyostrzały się i koncentrowały; wręcz czułem, że jej mądrość zaważy na moim własnym życiu i życiu Kościoła, na którego czele stałem. Miałem rację. Kilka miesięcy później, podczas weekendowych nabożeństw w Willow Greek, rozpocząłem głoszenie serii kazań opartych na Księdze Przysłów. Kiedy rozpoczynałem to przedsięwzięcie, nie miałem pojęcia, że przyniesie lepszy skutek niż jakiekolwiek inne w ponad trzydziestoletniej historii naszego Kościoła. Setki ludzi ustawiały się w kolejkach tylko po to, by powiedzieć mi i moim współpracownikom o niesamowitym wpływie, jaki praktyczne rady zawarte w Księdze Przysłów miały na ich codzienne życie. Setki osób pisało listy opowiadające o zmianach w ich stylu życia i duchowych decyzjach wywołanych-przez cotygodniowe kazania. W pewnym momencie próbowałem zakończyć tę serię, ale niemal po buncie ze strony wiernych zdecydowałem się przedłużyć ją o kilka tygodni. Dlaczego ta Księga robiła tak ogromne wrażenie? Dlaczego trafiała we właściwą strunę u tak wielu osób? Wydaje mi się, że wszystko sprowadza się do jej praktycznej natury, do tego, że płynące z niej przesłanie można było wcielić w codzienne działania i czynności. Ta Księga na wiele sposobów głosi ważne przesłanie, które tak pociągnęło ludzi: wprowadź Bożą mądrość w życie. Da się zauważyć jednorodność przesłania płynącego z tej złożonej księgi, co jest bardzo interesujące, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że większość biblistów uważa, że Księga Przysłów jest zbiorem powiedzeń spisanych przez wielu uczonych ludzi. Zbiór ten został skompletowany głównie w okresie królów w Izraelu, kilka stuleci przed narodzeniem Chrystusa. W rzeczywistości autorstwo ponad pięciuset przysłów przypisuje się królowi Salomonowi, uważanemu przez wielu za najmędrszego człowieka, jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi. (Dla uproszczenia będę czasem w liczbie pojedynczej mówił o autorze tej Księgi, ale proszę pamiętać, że w rzeczywistości mam na myśli grupę). Przysłowia nie zostały spisane jako zbiór obietnic czy sztywnych reguł na temat życia. Jak głosi wprowadzenie do Księgi w The Student Bibie, każdy rozumny człowiek dostrzeże wyjątki od reguł zawartych w Księdze Przysłów. Na przykład: „Kto ziemię uprawia, nasyci się chlebem; kto ściga ułudę, nasyci się nędzą" (28, 19)'. Jednak ciężko pracujący rolnicy cierpią niejednokrotnie głód z powodu suszy, a marzyciele wygrywają miliony na loterii. Przysłowia jedynie wyjaśniają, jakimi drogami generalnie podąża życie. O wyjątki można się martwić dopiero wtedy, kiedy pozna się regułę. Spróbuj pokierować życiem na podstawie wyjątków, a wywołasz katastrofę. Reguła zaś jest taka, że pobożny, moralny, ciężko pracujący i mądry człowiek otrzyma wiele nagród. Przysłowia spisane są w poetyckiej formie, typowej dla hebrajskiej kultury tamtego okresu. Wiele z nich jest podanych w formie dwuwierszy (par następujących po sobie linijek), które zawierają jakieś stwierdzenie, a następnie powtarzają je w nieco innej formie, jak to jest ze zdaniami: „Karcenie moje nabądźcie, nie srebro, raczej wiedzę niż złoto najczystsze" (8, 10) i „Ucz mądrego, a będzie mądrzejszy, oświecaj prawego, a zwiększy swą umiejętność" (9, 9). Czasem pisarz wyjaśnia swój punkt widzenia przez kontrast, jak na przykład: „Nie strofuj szydercy, by Cię nie znienawidził, strofuj mądrego, a będzie Cię kochał" (9, 8). „Bywa, że hojny ciągle zyskuje, a skąpy nad miarę zmierza do nędzy" (ll, 24). Dzięki bogatemu i barwnemu językowi niektóre przysłowia tworzą niemal obrazy słowne. „Węgiel dla żaru, drwa dla ognia, a mąż kłótliwy dla wzniecania sporu" (26, 21). Przed oczyma niemal maluje się obraz osoby skłonnej do walki, zarażającej swoimi emocjami innych ludzi z taką łatwością, z jaką suche polana zajmują się buzującym ogniem. Inny przykład: „Lwem ryczącym, zgłodniałym niedźwiedziem jest bezbożny, gdy włada swym ludem" (28, 15). Niepodobna nie zauważyć, co Bóg myśli o silnych ludziach, wykorzystujących słabość osób im podległych. Z drugiej jednak strony, niektóre przysłowia są tak nieskomplikowane, że niemal niezauważalne. Weźmy pod uwagę następującą maksymę: „O bogactwo się nie ubiegaj, nie odstępuj od swojej rozwagi" (23, 4). Nie ma nic wyrafinowanego w tym wersecie, ale warto sobie uświadomić, ilu ludzi zniszczyło swoje życie (nie mówiąc już o ich rodzinach), ponieważ zignorowali tę prostą mądrość. Inny przykład: „Serce spokojne jest życiem dla duszy, zazdrość próchnicą dla kości" (14, 30). To takie krótkie, niepozorne słowo - „zazdrość" - a jednak może zniszczyć człowieka od środka. Księga Przysłów zawiera również elementy humorystyczne. „Kto rankiem głośno błogosławi bliźniego, policzą mu to za przekleństwo" (27, 14). Wyobraź sobie pobyt w akademiku. Twoi współmieszkańcy do późna w piątkową noc imprezowali. Czy myślisz, że naprawdę docenią Twoje radosne powitanie o 6 rano w sobotę? Powyższe przysłowie dotyczy właśnie Ciebie! Pomimo poetyckiej elegancji przysłowia raczej nie przebierają w słowach. „Czy schowa kto ogień w zanadrzu, tak by jego szaty się nie zajęły? Czy ktoś pójdzie po węglach ognistych, tak by swoich stóp nie sparzyć? Tak ten, kto idzie do żony bliźniego, kto jej dotknie, nie ujdzie karania" (6, 27—29). Prawdy te wydają się całkiem proste. Weźmy jednak pod uwagę następujący przykład: „Czym w ryju świni złota obrączka, tym piękna kobieta bez rozsądku" (11, 22). W porządku — piękno i rozsądek nie idą zwykle w parze. Inny przykład: „Nie stawaj często w domu przyjaciela, by mając cię dość, nie nabrał wstrętu" (25, 17). No cóż, lepiej nie być gościem zbyt długo. Czasem autor nawiązuje do raczej nieoczekiwanych kwestii: „Prawy uznaje potrzebę swych zwierząt, a serce występnych okrutne" (12, 10). Kto mógłby przypuszczać, że sposób, w jaki traktujemy nasze zwierzęta domowe, może zdradzać nasz prawdziwy charakter? Niektóre przysłowia dają nadzieję w czasie próby. „Przez swą złość pada bezbożny, a prawy przy śmierci posiada ufność" (14, 32). „Gdy wicher zawieje, nie ma grzesznika, a podstawy sprawiedliwego są wieczne" (10, 25). Inne przysłowia prowokują do myślenia, wnikając pod powierzchnię życia. „Serce i w uśmiechu się smuci, a boleść jest końcem radości" (14, 13). „Głęboką wodą jest plan w sercu, czerpie z niego człowiek roztropny" (20, 5). W tygodniach, kiedy głosiłem kazania, przenikliwa mądrość Księgi, napisanej przez starożytnych hebrajskich pisarzy ponad dwa i pół tysiąca lat temu, przeniknęła do serc naszych wiernych. Tysiące ludzi było urzeczonych praktyczną, realistyczną poezją i zawartym w niej Słowem Bożym. Przychodzi mi do głowy tylko jeden sposób, w jaki można by opisać odczucia naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu tej serii kazań — wszyscy mieliśmy świadomość, że kończyliśmy w naszym Kościele pobłogosławiony przez Boga okres nauczania. Odczuwaliśmy dziwną mieszankę radości i smutku. Kiedy pojawił się pomysł spisania tych kazań w formie książki, nie mogłem nie powrócić myślą do owego letniego poranka spędzonego nad jeziorem, kiedy to Bóg przemówił do mojego serca. Och, ależ ze mnie człowiek małej wiary - z pewnością On już od dawna to planował. W tej chwili modlę się o to, byście w trakcie czytania doświadczyli obecności Boga i by było to dla Was odkrycie, które zatrzyma czas, zmieni serce i będzie na długo zapamiętane jako kluczowy punkt w Waszej ciągłej przygodzie kroczenia z Bogiem. Życie które działa Spis Treści   Podziękowanie Wstęp 1. Szukaj mądrości 2. Przejmij inicjatywę 3. Czyń dobro 4. Mów prawdę 5. Wybieraj mądrze przyjaciół 6. Zawrzyj dobre małżeństwo 7. Walcz o dobre małżeństwo 8. Twórz silną rodzinę 9. Pielęgnuj współczucie 10. Opanuj gniew 11. Zaufaj Bogu we wszystkim Pytania do refleksji i dyskusji
Najlepsze dania Billa

69,99 zł 51,44 zł


Przepisy Billa Grangera na potrawy, które możemy znaleźć w jego cenionych restauracjach. Restaurator, autor książek, gospodarz kulinarnych programów telewizyjnych i opiekuńczy ojciec jest kucharzem samoukiem. Jego entuzjastyczne, radosne podejście do gotowania i doświadczenie życiowe zapewniły mu popularność, niegasnącą od wielu lat. W tej książce prezentuje 100 klasycznych przepisów na bułeczki śniadaniowe, owsiankę, naleśniki, rosół z makaronem, zupę z dyni, różne sałatki, spaghetti i sosy do nich, pieczone miesa i ryby, kruche ciasto, tartę cytrynową, zapiekane banany i wiele innych. Przypomina potrawy z dawnych lat, upraszcza techniki, eliminuje kłopotliwe składniki i nadaje swoim ulubionym daniom nowoczesny kształt. "The Times" uznał za "najlepszą jajecznicę świata" tę przygotowaną według przepisu Billa Grangera, a "The New York Times" nazwał go "mistrzem jajek z Sydney".
Baśnie. T.4  Marsz Drewnianych Żołnierzyków

59,90 zł 44,02 zł


Od stuleci Baśniowcy strzegą wrót między naszym doczesnym światem, a ich utraconymi, magicznymi krainami. Trwają na posterunku, wypatrując najmniejszych ruchów na granicy. Po wielu dziesięcioleciach ciszy komuś udaje się zbiec z niewoli Adwersarza. W świecie Docześniaków zjawia się Czerwony Kapturek. Jak to zwykle bywa, na początku pozory mylą. Wkrótce jednak Baśniowcy uświadamiają sobie, że opowieść uciekinierki brzmi fałszywie. Cóż, skoro nawet najbardziej czujni i nieufni nie mają pojęcia, że plan całkowitego zniszczenia Baśniogrodu jest już gotowy.
Baśnie. T.7 Arabskie noce (I Dnie)

49,90 zł 36,67 zł


Mieszkańcy Baśniogrodu dowiedzieli się w końcu, kim jest Adwersarz. Nadszedł więc czas, by poważnie zabrać się za przygotowania do obrony ich twierdzy w docześniackim świecie. A to oznacza zawieranie aliansów z każdym, kogo nie dosięgły legiony Adwersarza. Jednak przybycie do Baśniogrodu delegacji Baśniowców z odległych Stron Arabskich dowodzi, jak trudne może być budowanie takich koalicji, zwłaszcza gdy jedna ze stron skrywa przed resztą Broń Magicznego Zniszczenia. Baśnie: Arabskie noce (i dnie) to album złożony z zeszytów 42-47 cenionej serii, stworzonej przez Billa Willinghama.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka