Dobre Książki

Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci

40,00 zł 29,90 zł


Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci Czy istnieje życie po śmierci? Czy po śmierci spotkamy się ze zmarłymi wcześniej bliskimi osobami? Czy zmarli mogą się z nami komunikować tu i teraz? Pozdrowienia z niebios! to pierwsze kompletne studium nowego, fascynującego obszaru badawczego - komunikacji pośmiertnej ADC (ang. After-Death Communication). To duchowe doświadczenie ma miejsce, kiedy zmarły krewny lub przyjaciel kontaktuje się z daną osobą spontanicznie i bezpośrednio. W czasie siedmioletnich badań autorzy, Bill i Judy Guggenheim, zgromadzili ponad 3300 osobistych relacji od 2000 osób, które wierzš, że ich zmarli bliscy skontaktowali się z nimi. Jeżeli podejdziesz do tej lektury z otwartym umysłem i sercem, możesz znacznie zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować lęk przed śmiercią. Możesz przejść wewnętrzne przeobrażenie z gąsienicy, zmuszonej do pełzania po ziemi, w motyla, który swobodnie uniesie się w przestworza. To otworzy przed tobą pełniejsze i radośniejsze życie, przepełnione głębokim spokojem. Ponad 350 wybranych relacji o komunikacji pośmiertnej zamieszczonych w tej książce zapewnia: - fascynujący, współczesny dowód istnienia życia po śmierci - pocieszenie i emocjonalne wsparcie dla pogrążonych w żalu po śmierci bliskich - nadzieję dla tych, którzy oczekują połączenia ze zmarłą, ukochaną osobą - odwagę i siłę dla zmagających się z choroba zagrażającą życiu - inspirację dla osób opiekujących się starszymi lub śmiertelnie chorymi - głębsze zrozumienie i utwierdzenie dla lękających się śmierci - wewnętrzny spokój tym, których serca i umysły czekają na te dobre wieści
Ozdoby choinkowe RM

19,90 zł 17,81 zł


Świąteczne drzewko ozdobione własnoręcznie zrobionymi zabawkami nabiera niepowtarzalnego uroku. Wystarczą kolorowy papier, klej i nożyczki, aby wyczarować choinkowe dekoracje: łańcuchy, pudełka na prezenty, aniołki i gwiazdki. Odrobina inwencji twórczej sprawi, że dekoracja choinkowa będzie pasowała zarówno do tradycyjnie, jak i do nowocześnie przystrojonego drzewka. Być może warto powrócić do starego zwyczaju wspólnego wykonywania zabawek na choinkę?
Koleje losu

37,90 zł 27,85 zł


Bestseller jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek!W 1987 roku Miri Ammerman wraca do rodzinnego Elizabeth w stanie New Jersey, by wziąć udział w uroczystościach upamiętniających najgorszy rok w jej życiu. Trzydzieści pięć lat wcześniej, kiedy Miri była piętnastolatką i przeżywała swoją pierwszą miłość, na miasto spadają kolejne samoloty, wprowadzając w mieście atmosferę przerażenia i szoku. Na tle autentycznych wydarzeń z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podróże samolotem były czymś nowym i ekscytującym i każdy marzył, by dokądś polecieć, Judy Blume maluje żywy portret konkretnego miejsca i czasu - Unforgettable Nat King Cole'a, fryzur Elizabeth Taylor, młodzieńczych (choć wcale nie szczeniackich) miłości, burzliwych przyjaźni, atomowej histerii, plotek o groźbie komunizmu. I młodego dziennikarza, który buduje swoją sławę, opisując lotnicze katastrofy. Pośród wszystkich tych wydarzeń jedno pokolenie przypomina innym, że koleje losu są zmienne i że zmagając się z utratą, warto zacząć dostrzegać radość i dobro, które dają siłę, by żyć dalej.""Od trzydziestu lat kocham książki Judy Blume!"".John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina.
The Art of Conversation

55,00 zł 41,80 zł


Good conversation is at the heart of networking, meetings, interviews, negotiations and raising your profile. It can ease your way in work, enabling you to build alliances, create strong relationships with staff, bosses and clients, succeed at interviews, motivate and inspire. But conversation is something most of us were never taught! We learn to speak as babies, but how conversation actually works is something most of us pick up only haphazardly, and many have yet to learn. Why is it some of us are stuck for words, but others blabber or can t stop? What is it that some people have naturally which enables them to converse comfortably and easily, to engage people and build better relationships? The Art of Conversation will show you step by step how to converse skillfully and enjoyably with other people, at home, at work, on the phone and in the street- even if you re daunted now, discover the difference good conversation can make in every aspect of your life. Learn to: -Overcome the most common block to good conversation- fear; find out how to break the silence and keep the conversation going - Understand the different types of conversation and how they work- which topics and language are suitable for the occasion - Learn simple methods for being heard and understood, including speaking clearly and audibly, listening well and using non-verbal communication - Find out how to hold a conversation in tricky situations, including how to disagree, how to speak to those in authority and people you find difficult -Use conversation to form relationships, improve friendships, make the sale, chat people up, to learn, influence and persuade.
Samo Sedno - NLP w ćwiczeniach

34,90 zł 25,65 zł


Jeśli już spotkałeś się z terminem NLP, wiesz, jak potężne i skuteczne jest stosowanie takich technik. Podziwiając ludzi, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces w wielu lub poszczególnych, a bliskich Ci płaszczyznach, zastanawiasz się: „jak oni to zrobili?”. Odpowiedź na to pytanie jest tak naprawdę prosta, w zasięgu Twojej ręki, oscyluje daleko od fartu czy nieuchwytnego szczęścia. Niniejszy poradnik nauczy Cię technik programowania neurolingwistycznego (NLP), wyjaśni, jak z nich korzystać, zaopatrzy w niezbędne narzędzia, listy kontrolne i zadania, oraz będzie towarzyszył Ci na drodze efektywnego rozwoju. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych to podstawowe założenie wszystkich zawartych w nim zagadnień. Bądź panem sytuacji, weź ster we własne ręce! Wykorzystaj nabytą wiedzę zarówno w pracy, jak i w domu. Bądź kowalem swojego losu i zawalcz o własne szczęście!
Nieśmiałość nie popłaca. 25 niezawodnych metod...

29,90 zł 21,97 zł


Czy boisz się występować publicznie? Czy na myśl o prezentacji chcesz zapaść się pod ziemię? Czy na widok audytorium zjada cię trema? Judy Apps pomoże rozwiązać wszystkie twoje problemy. Nauczy cię, jak wygłaszać przemówienia i prowadzić prelekcje z zapałem i determinacją, które zachwycą twoich słuchaczy! Dowiedz się: *Co trzeba wiedzieć,żeby podnieść samoocenę i stać się pewnym siebie. * Jak zapewnić właściwy nastrój sobie i słuchaczom. * Jak się nie znudzić własnym przemówieniem. * Co mówić i czego nie mówić, by słuchacze cię polubili i chłonęli każde twoje słowo. * Jak zapewnić sobie sukces podczas wszystkich wystąpień publicznych. „Podoba mi się elegancja, przystępność oraz przejrzystość tej książki i z pewnością będę ją polecać zarówno swoim klientom, jak i kolegom i koleżankom po fachu”. Kate Burton, trener osobisty i autorka książek „Bez względu na to, jak poważny wydaje się twój problem, ta bezcenna książka zapewni ci wszelkie metody, jakich potrzebujesz, aby stać się ujmującym i pewnym siebie prelegentem”. Carol Newland, coach i trener NLP „Jeżeli kiedykolwiek bałeś się przemawiać publicznie, musisz koniecznie przeczytać tę znakomitą książkę! Judy Apps podaje świetnie metody, dzięki którym można zostać pewnym siebie mówcą. Jej łatwa i gruntowna metoda obejmuje wszystkie aspekty wystąpień publicznych, pokazując wspaniałe przykłady, ciekawe historie oraz ćwiczenia”. Arielle Essex, autorka książki Compassionate Coaching Judy Apps jest licencjonowaną trenerką NLP i certyfikowanym coachem. Prowadzi coaching dla kadry zarządzającej, uczy jak zostać inspirującym liderem.Wspomaga także indywidualne osoby w rozwoju osobistym. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących głosu i umiejętności porozumiewania się z ludźmi.
Więcej Nieba

28,90 zł 21,24 zł


Jak doświadczać Bożej obecności? PRZYGOTUJ SIĘ NA SPOTKANIE Z BOGIEM, KTÓRE PRZEMIENI TWOJE ŻYCIE! Wszyscy chcemy być częścią czegoś większego niż my sami. Pragniemy doświadczać tego, że Bóg nas kocha i ma plan dla naszego życia. Czy może być lepszy sposób, niż stawać codzienne w Jego obecności i pytać? Bill Johnson stawia na pierwszym miejscu głębokie doświadczanie intymnej relacji z Bogiem. W Więcej nieba pomaga nam szukać Boga i większej miary Jego obecności w życiu. Dzięki tej książce nauczysz się: jak „urządzić zasadzkę” na Boga, zamiast tylko na Niego czekać, co to znaczy „wejść w przychylność” Jego oblicza i jak to zmienia historię, jak radzić sobie z rozproszeniami w czasie modlitwy/medytacji, jaka jest nagroda za wpatrywanie się w Błogosławiącego w trakcie sięgania po Jego błogosławieństwo, jak wyjść z miejsca stabilizacji duchowej, aby popłynąć na nadchodzącej fali przebudzenia. Bill Johnson jest bardzo popularnym mówcą i regularnie organizuje konferencje z takimi znanymi mówcami jak Mike Bickle, Randy Clark, Mario Murillo i Mahesh Chavda. Jako obiecujący nowy głos w świecie chrześcijańskich publikacji, jest autorem The Supernatural Power of a Transformed Mind i Kiedy niebo nawiedza ziemię.
Calvin i Hobbes. Dni są po prostu za krótkie T.8

29,99 zł 22,04 zł


Czy dni są za krótkie tylko zimą, kiedy szybko zapada zmrok i trzeba się wcześnie kłaść spać? Otóż nie dla Calvina każdy dzień jest za krótki, bo nigdy nie starcza mu czasu, aby pobawić się we wszystkie zabawy albo obejrzeć wszystkie filmy w telewizji. Jak zwykle bohater ma problemy z opiekunką do dzieci, rodzice zaś nie chcą go słuchać i zmuszają do odrabiania lekcji. Z kolei pani wychowawczyni nie przyjmuje do wiadomości faktu, że Calvin tak naprawdę jest Chłopcem Przeznaczenia, i czas spędzany w szkole wykorzystuje na rozmyślania o podróżach do innych galaktyk. Nieznośne jest też zachowanie Zuzi, sąsiadki Calvina, która nie chce stać się ofiarą antyfeministycznych zasadzek przygotowywanych przez klub PFUJ (Precz Fstrętnym Uciążliwym Jędzom) w składzie: Calvin i Hobbes.
Czy miałaś kiedyś rodzinę?

39,99 zł 29,39 zł


Rozpacz zamiast szczęścia Fenomenalna powieść o wartości życia, którą doceniamy w chwili niepowetowanej straty, nominowana do najważniejszych nagród literackich: Man Booker Prize i National Book Award. W przeddzień ślubu Lolly w jej rodzinnym domu wybucha pożar – w tragicznych okolicznościach giną niedoszli małżonkowie oraz Luke, partner June, matki panny młodej. Policji nie udaje się ustalić przyczyn tragedii, ale mieszkańcy miasteczka wiedzą swoje: stał za tym Luke, były skazaniec. Tylko jego matka, Lydia, jest innego zdania. Wydaje się jej podejrzane, że June jako jedyna uratowała się z pożaru, a zaraz potem w pośpiechu opuściła miasteczko... Z pomocą przychodzi Lydii pewien nieznajomy, którego zna jedynie z rozmów przez telefon. Czy może mu zaufać? I czy prawdziwa wersja wydarzeń będzie dla niej wybawieniem, czy może przeciwnie?
Potęga Bożego szeptu

34,90 zł 25,65 zł


Wielu chrześcijan doświadcza obecności Boga w swoim życiu bezpośrednio, jednak opowieści o ?Bożych szeptach? pozostają sprawą osobistą (niemal wstydliwą!) i dzielimy się nimi bardzo niechętnie. "Potęga bożego szeptu" to nie tylko opowieść o tym, w jaki sposób Bóg prowadził Billa Hybelsa ? słynnego autora książek o duchowości chrześcijańskiej i założyciela amerykańskiej wspólnoty Willow Creek ? od najmłodszych lat poprzez kolejne trudne życiowe wybory i wyzwania. Najnowsza książka autora "Zbyt zajętych, by się nie modlić" mówi przede wszystkim o tym, że Bóg chce prowadzić nas wszystkich. Chce być obecny w naszym życiu, strzec nas i pomagać nam na każdym kroku. Bóg mówi do wszystkich. Jak usłyszeć Jego szept? Hybels omawia różne rodzaje Bożych wskazówek (szepty wsparcia, ostrzeżenia i działania) oraz sposoby, w jakie możemy się przekonać, czy naprawdę mamy do czynienia z Bożym prowadzeniem. Przedstawia także poruszające świadectwa tych, dla których posłuszeństwo Bożym podszeptom okazało się największą przygodą życia.
Życie, które działa

29,00 zł 21,31 zł


Bill Hybels pokazuje, że dzięki mądrości życie może zacząć "działać" jak dobrze naoliwiony mechanizm! Życie które działa – wstęp Niektóre chwile na zawsze pozostają w naszej świadomości. Do takich należy też ta, w której zrodził się pomysł napisania tej książki. Po dziesięciu wyczerpujących miesiącach pracy duszpasterskiej, kiedy przebywałem w piętnastu krajach i brałem udział w niezliczonych konferencjach, nie wspominając o cotygodniowych wyzwaniach wynikających z kierowania kościołem w Willow Greek, w końcu pojechałem na wakacje do naszego małego, rodzinnego domku letniskowego na wschodnim wybrzeżu Jeziora Michigan. To właśnie tam, z dala od presji i ciągłej aktywności, jakiej wymaga duszpasterstwo, mogłem „naładować baterie" i na nowo ustawić mój wewnętrzny kompas. Tam też mogłem oddawać się mojej wakacyjnej i weekendowej pasji, jaką są wyścigi żaglówek, oraz cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół. Wczesnym rankiem brałem do rąk Biblię i notes i oddawałem się duchowej odnowie - dokładnie tak samo jak każdego ranka od przeszło piętnastu lat. Mając możliwość czytania Pisma Świętego bez potrzeby zaprzątania sobie głowy przygotowywaniem kazania, przerzucałem karty Biblii aż do Księgi Przysłów. Hmm, tak, na dziś to wystarczy – myślałem. Tak niewiele wówczas wiedziałem... Przyglądając się zasnutym mgłą wodom Jeziora Michigan, rozpocząłem lekturę Księgi Przysłów i zatrzymałem się dopiero po przeczytaniu wszystkich trzydziestu jeden rozdziałów. W momencie, gdy tego ranka zamknąłem Biblię, miałem poczucie, że doświadczyłem czegoś niezwykłego. Następnie otworzyłem dziennik i przez następne trzydzieści minut pisałem z pasją. Tamtego dnia byłem świadomy, czego Bóg chciał ode mnie — na czym miałem się skupić w moich badaniach w ciągu kilku następnych tygodni. Tamtego dnia wiedziałem, że mądrość płynąca z Księgi Przysłów będzie większym wyzwaniem dla mojego umysłu i serca, niż przypuszczałem. Miałem również niesamowite przeczucie, że Bóg chce, by prawdy, które odkryłem w Starym Testamencie, wywarły wpływ na całą rzeszę ludzi, nie tylko na mnie. Zanim spakowałem Biblię i dziennik, słońce było już wysoko i mgła ustąpiła krystalicznie czystemu powietrzu. Ta meteorologiczna zmiana doskonale odzwierciedlała stan mojego umysłu — moje myśli dotyczące Księgi Przysłów coraz bardziej wyostrzały się i koncentrowały; wręcz czułem, że jej mądrość zaważy na moim własnym życiu i życiu Kościoła, na którego czele stałem. Miałem rację. Kilka miesięcy później, podczas weekendowych nabożeństw w Willow Greek, rozpocząłem głoszenie serii kazań opartych na Księdze Przysłów. Kiedy rozpoczynałem to przedsięwzięcie, nie miałem pojęcia, że przyniesie lepszy skutek niż jakiekolwiek inne w ponad trzydziestoletniej historii naszego Kościoła. Setki ludzi ustawiały się w kolejkach tylko po to, by powiedzieć mi i moim współpracownikom o niesamowitym wpływie, jaki praktyczne rady zawarte w Księdze Przysłów miały na ich codzienne życie. Setki osób pisało listy opowiadające o zmianach w ich stylu życia i duchowych decyzjach wywołanych-przez cotygodniowe kazania. W pewnym momencie próbowałem zakończyć tę serię, ale niemal po buncie ze strony wiernych zdecydowałem się przedłużyć ją o kilka tygodni. Dlaczego ta Księga robiła tak ogromne wrażenie? Dlaczego trafiała we właściwą strunę u tak wielu osób? Wydaje mi się, że wszystko sprowadza się do jej praktycznej natury, do tego, że płynące z niej przesłanie można było wcielić w codzienne działania i czynności. Ta Księga na wiele sposobów głosi ważne przesłanie, które tak pociągnęło ludzi: wprowadź Bożą mądrość w życie. Da się zauważyć jednorodność przesłania płynącego z tej złożonej księgi, co jest bardzo interesujące, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że większość biblistów uważa, że Księga Przysłów jest zbiorem powiedzeń spisanych przez wielu uczonych ludzi. Zbiór ten został skompletowany głównie w okresie królów w Izraelu, kilka stuleci przed narodzeniem Chrystusa. W rzeczywistości autorstwo ponad pięciuset przysłów przypisuje się królowi Salomonowi, uważanemu przez wielu za najmędrszego człowieka, jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi. (Dla uproszczenia będę czasem w liczbie pojedynczej mówił o autorze tej Księgi, ale proszę pamiętać, że w rzeczywistości mam na myśli grupę). Przysłowia nie zostały spisane jako zbiór obietnic czy sztywnych reguł na temat życia. Jak głosi wprowadzenie do Księgi w The Student Bibie, każdy rozumny człowiek dostrzeże wyjątki od reguł zawartych w Księdze Przysłów. Na przykład: „Kto ziemię uprawia, nasyci się chlebem; kto ściga ułudę, nasyci się nędzą" (28, 19)'. Jednak ciężko pracujący rolnicy cierpią niejednokrotnie głód z powodu suszy, a marzyciele wygrywają miliony na loterii. Przysłowia jedynie wyjaśniają, jakimi drogami generalnie podąża życie. O wyjątki można się martwić dopiero wtedy, kiedy pozna się regułę. Spróbuj pokierować życiem na podstawie wyjątków, a wywołasz katastrofę. Reguła zaś jest taka, że pobożny, moralny, ciężko pracujący i mądry człowiek otrzyma wiele nagród. Przysłowia spisane są w poetyckiej formie, typowej dla hebrajskiej kultury tamtego okresu. Wiele z nich jest podanych w formie dwuwierszy (par następujących po sobie linijek), które zawierają jakieś stwierdzenie, a następnie powtarzają je w nieco innej formie, jak to jest ze zdaniami: „Karcenie moje nabądźcie, nie srebro, raczej wiedzę niż złoto najczystsze" (8, 10) i „Ucz mądrego, a będzie mądrzejszy, oświecaj prawego, a zwiększy swą umiejętność" (9, 9). Czasem pisarz wyjaśnia swój punkt widzenia przez kontrast, jak na przykład: „Nie strofuj szydercy, by Cię nie znienawidził, strofuj mądrego, a będzie Cię kochał" (9, 8). „Bywa, że hojny ciągle zyskuje, a skąpy nad miarę zmierza do nędzy" (ll, 24). Dzięki bogatemu i barwnemu językowi niektóre przysłowia tworzą niemal obrazy słowne. „Węgiel dla żaru, drwa dla ognia, a mąż kłótliwy dla wzniecania sporu" (26, 21). Przed oczyma niemal maluje się obraz osoby skłonnej do walki, zarażającej swoimi emocjami innych ludzi z taką łatwością, z jaką suche polana zajmują się buzującym ogniem. Inny przykład: „Lwem ryczącym, zgłodniałym niedźwiedziem jest bezbożny, gdy włada swym ludem" (28, 15). Niepodobna nie zauważyć, co Bóg myśli o silnych ludziach, wykorzystujących słabość osób im podległych. Z drugiej jednak strony, niektóre przysłowia są tak nieskomplikowane, że niemal niezauważalne. Weźmy pod uwagę następującą maksymę: „O bogactwo się nie ubiegaj, nie odstępuj od swojej rozwagi" (23, 4). Nie ma nic wyrafinowanego w tym wersecie, ale warto sobie uświadomić, ilu ludzi zniszczyło swoje życie (nie mówiąc już o ich rodzinach), ponieważ zignorowali tę prostą mądrość. Inny przykład: „Serce spokojne jest życiem dla duszy, zazdrość próchnicą dla kości" (14, 30). To takie krótkie, niepozorne słowo - „zazdrość" - a jednak może zniszczyć człowieka od środka. Księga Przysłów zawiera również elementy humorystyczne. „Kto rankiem głośno błogosławi bliźniego, policzą mu to za przekleństwo" (27, 14). Wyobraź sobie pobyt w akademiku. Twoi współmieszkańcy do późna w piątkową noc imprezowali. Czy myślisz, że naprawdę docenią Twoje radosne powitanie o 6 rano w sobotę? Powyższe przysłowie dotyczy właśnie Ciebie! Pomimo poetyckiej elegancji przysłowia raczej nie przebierają w słowach. „Czy schowa kto ogień w zanadrzu, tak by jego szaty się nie zajęły? Czy ktoś pójdzie po węglach ognistych, tak by swoich stóp nie sparzyć? Tak ten, kto idzie do żony bliźniego, kto jej dotknie, nie ujdzie karania" (6, 27—29). Prawdy te wydają się całkiem proste. Weźmy jednak pod uwagę następujący przykład: „Czym w ryju świni złota obrączka, tym piękna kobieta bez rozsądku" (11, 22). W porządku — piękno i rozsądek nie idą zwykle w parze. Inny przykład: „Nie stawaj często w domu przyjaciela, by mając cię dość, nie nabrał wstrętu" (25, 17). No cóż, lepiej nie być gościem zbyt długo. Czasem autor nawiązuje do raczej nieoczekiwanych kwestii: „Prawy uznaje potrzebę swych zwierząt, a serce występnych okrutne" (12, 10). Kto mógłby przypuszczać, że sposób, w jaki traktujemy nasze zwierzęta domowe, może zdradzać nasz prawdziwy charakter? Niektóre przysłowia dają nadzieję w czasie próby. „Przez swą złość pada bezbożny, a prawy przy śmierci posiada ufność" (14, 32). „Gdy wicher zawieje, nie ma grzesznika, a podstawy sprawiedliwego są wieczne" (10, 25). Inne przysłowia prowokują do myślenia, wnikając pod powierzchnię życia. „Serce i w uśmiechu się smuci, a boleść jest końcem radości" (14, 13). „Głęboką wodą jest plan w sercu, czerpie z niego człowiek roztropny" (20, 5). W tygodniach, kiedy głosiłem kazania, przenikliwa mądrość Księgi, napisanej przez starożytnych hebrajskich pisarzy ponad dwa i pół tysiąca lat temu, przeniknęła do serc naszych wiernych. Tysiące ludzi było urzeczonych praktyczną, realistyczną poezją i zawartym w niej Słowem Bożym. Przychodzi mi do głowy tylko jeden sposób, w jaki można by opisać odczucia naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu tej serii kazań — wszyscy mieliśmy świadomość, że kończyliśmy w naszym Kościele pobłogosławiony przez Boga okres nauczania. Odczuwaliśmy dziwną mieszankę radości i smutku. Kiedy pojawił się pomysł spisania tych kazań w formie książki, nie mogłem nie powrócić myślą do owego letniego poranka spędzonego nad jeziorem, kiedy to Bóg przemówił do mojego serca. Och, ależ ze mnie człowiek małej wiary - z pewnością On już od dawna to planował. W tej chwili modlę się o to, byście w trakcie czytania doświadczyli obecności Boga i by było to dla Was odkrycie, które zatrzyma czas, zmieni serce i będzie na długo zapamiętane jako kluczowy punkt w Waszej ciągłej przygodzie kroczenia z Bogiem. Życie które działa Spis Treści   Podziękowanie Wstęp 1. Szukaj mądrości 2. Przejmij inicjatywę 3. Czyń dobro 4. Mów prawdę 5. Wybieraj mądrze przyjaciół 6. Zawrzyj dobre małżeństwo 7. Walcz o dobre małżeństwo 8. Twórz silną rodzinę 9. Pielęgnuj współczucie 10. Opanuj gniew 11. Zaufaj Bogu we wszystkim Pytania do refleksji i dyskusji
Piknik z niedźwiedziami

35,90 zł 26,38 zł


Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych morderców. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie - przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść! Piknik z niedźwiedziami to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach. Na jej podstawie powstał film. Premiera już niedługo, a w rolach głównych wystąpią Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson.
Naprawdę krótka historia prawie wszystkiego w.III

49,90 zł 36,67 zł


Dzięki talentowi Billa Brysona odpowiedzi na pytania ""Jak?"" i - co równie ważne - ""Kto?"" stają się i zajmujące, i zrozumiałe dla czytelników w każdym wieku.W tym ekscytującym, nowym ilustrowanym wydaniu światowego bestsellera Krótka historia prawie wszystkiego, które zostało skrócone i zaadaptowane dla młodszych czytelników, Bill Bryson odkrywa tajemnice czasu i przestrzeni oraz wyjaśnia, w jaki sposób, wbrew wszelkim przeciwnościom, życie pojawiło się na cudownej planecie, która jest naszym domem.Poznajemy niezwykłych naukowców - geniuszy, dziwaków, łotrów, głupców - autorów ekscentrycznych teorii, które utrzymały się o wiele za długo, oraz przypadkowych odkryć, które zrewolucjonizowały naukę i zmieniły świat.
Wszędzie leżą skarby Tom 10

29,99 zł 22,04 zł


Kolejny humorystyczny album o przygodach siedmiolatka Calvina i jego pluszowego przyjaciela – tygrysa Hobbesa. Czy skarby naprawdę mogą być wszędzie? Cóż, nawet przekopując własny ogródek, można dojść do wniosku, że ich nie ma... Ale za to jakże drogocenne mogą być przygody przeżywane z ludźmi, z którymi spotyka się na co dzień! Oczywiście największym skarbem jest sam tygrys Hobbes, który w różny, czasem drastyczny sposób ukazuje ci, że życie to nie bajka. Mama żąda, abyś się mył, nie rozrabiał i sprzątał po sobie. Przepracowany tata zbywa twoje prośby o wyższe kieszonkowe wymijającymi odpowiedziami. Nauczycielka brutalnie sprowadza cię na ziemię, kiedy akurat w marzeniach jesteś kosmicznym odkrywcą Spiffem. Nawet Zuzia z sąsiedztwa potrafi tak dołożyć śnieżką, że odechciewa się zabawy! I gdzie w tym wszystkim skarby?
Bóg jest dobry

32,00 zł 23,52 zł


BÓG JEST LEPSZY, NIŻ NAM SIĘ WYDAJE... PORA WIĘC ZMIENIĆ NASZ SPOSÓB MYŚLENIA O NIM. Bóg jest dobry. W świecie strachu, chorób, kryzysu, niepewności i beznadziei to co sądzisz o Bożej dobroci pokazuje, w jaki sposób zareagujesz w czasie próby. To jak myślisz o Bogu ma wpływ na twoją rzeczywistość! BILL JOHNSON, szanowany pastor i autor bestsellerów prezentuje przełomową książkę, w której wzywa wierzących do budowania swojego życia na niezniszczalnej podstawie – na pewności, że Bóg jest dobry. Naucz się jak: - rozpoznawać różnice między wolą Bożą a planami wroga; - z przekonaniem modlić się o przełom i uwierzyć w cuda; - znaleźć ukojenie w niezmiennym charakterze Boga i docenić znaczenie tajemnicy; - odnaleźć dobroć Boga w Starym i Nowym Testamencie; - doświadczyć Jezusa Chrystusa jako Tego, który objawia Dobrego Ojca; - współpracować z Niebiosami, aby znaleźć rozwiązania w świecie pełnym chaosu. Zbuduj swoje życie na solidnym fundamencie Bożej dobroci i doświadczaj zupełnie nowych, nieznanych dotąd sposobów myślenia o Bogu, które nie tylko zbliżą cie do Niebios, ale też zmienią atmosferę wokół ciebie!
Hadisy. Sunna Mahometa

16,99 zł 15,20 zł


Koran na każdym kroku nakazuje wszystkim muzułmanom podążania za „doskonałym” przykładem Mahometa. Zbiór jego słów i działań nazywamy Sunną. Sunna Mahometa zawarta jest w tradycyjnych opowieściach z jego życia zwanych Hadisami. Muzułmanin w większym stopniu powinien podążać za wskazówkami zawartymi w Hadisach, niż tymi opisanymi w Koranie. Hadisy dostarczają nam fascynującej wiedzy na temat Mahometa. Dzięki nim dowiadujemy się, jak wyglądał, co go bawiło, co jadł i jakimi kierował się przesądami. Znamy szczegóły jego życia erotycznego, rodzinnego oraz tego, w jaki sposób sprawował władzę. Gdyby istniał tylko Koran, nie byłoby islamu. Podczas gdy w Koranie nie ma wystarczająco informacji, żeby zrozumieć islam, w Hadisach zawarte jest wszystko, co niezbędne do tego, żeby podążać za przykładem Mahometa jako ojca, przywódcy politycznego, wojownika i męża. Hadisy są doskonałym punktem wyjścia do poszerzania wiedzy na temat Mahometa i doktryny islamu.
Najlepsze dania Billa

69,99 zł 51,44 zł


Przepisy Billa Grangera na potrawy, które możemy znaleźć w jego cenionych restauracjach. Restaurator, autor książek, gospodarz kulinarnych programów telewizyjnych i opiekuńczy ojciec jest kucharzem samoukiem. Jego entuzjastyczne, radosne podejście do gotowania i doświadczenie życiowe zapewniły mu popularność, niegasnącą od wielu lat. W tej książce prezentuje 100 klasycznych przepisów na bułeczki śniadaniowe, owsiankę, naleśniki, rosół z makaronem, zupę z dyni, różne sałatki, spaghetti i sosy do nich, pieczone miesa i ryby, kruche ciasto, tartę cytrynową, zapiekane banany i wiele innych. Przypomina potrawy z dawnych lat, upraszcza techniki, eliminuje kłopotliwe składniki i nadaje swoim ulubionym daniom nowoczesny kształt. "The Times" uznał za "najlepszą jajecznicę świata" tę przygotowaną według przepisu Billa Grangera, a "The New York Times" nazwał go "mistrzem jajek z Sydney".
Sira. Życie Mahometa

16,99 zł 15,20 zł


Życie Mahometa to wyjątkowa opowieść. To historia człowieka, który z sieroty dorastającej w biedzie, wyrósł na najpotężniejszego władcę całej Arabii. Stworzył nową religię, nowe metody wojenne i nowy system polityczny i prawny zwany szariatem. Mahomet był największym wojownikiem w historii. Dlaczego? Dziś nikt już nie toczy wojen w imię Juliusza Cezara, Aleksandra Wielkiego czy Napoleona. Tymczasem każdego roku mnóstwo ludzi ginie w imię Mahometa. Po 1400 latach islam jest dużo potężniejszy niż kiedykolwiek. Mahomet powiedział kiedyś, że pewnego dnia cały świat znajdzie się pod rządami prawa islamskiego. Żeby zrozumieć islam, należy poznać biografię Mahometa. Każdy muzułmanin powinien wieść takie życie, jak jego prorok. Każde słowo, które wypowiedział, i wszystkie czyny, których dokonał, stanowią wzór do naśladowania dla muzułmanina. Każdy muzułmanin jest mahometaninem. W religii islamu nie chodzi o oddawanie czci Allahowi; chodzi o to, żeby oddawać mu cześć dokładnie w taki sposób, jaki robił to Mahomet. Książka ta jest wyjątkowa, zwięzła i jednocześnie zgodna z opinią autorytetów. Ponadto zawarte w niej odsyłacze do źródeł pozwalają na samodzielne sprawdzenie wszystkich podanych informacji.
Koran w dwie godziny

18,99 zł 16,99 zł


Na zrozumienie Koranu wystarczy tyle czasu, ile zazwyczaj poświęcamy na obejrzenie zawodów sportowych. Jak to możliwe, skoro Koran słynie z tego, że jest trudny w lekturze? Koran, który możemy kupić w księgarniach, nie jest historycznym Koranem spisanym przez Mahometa. Oryginalny Koran opowiada historię towarzyszącą Mahometowi od momentu, gdy jego życie uległo zmianie. Koran dostępny w księgarniach jest uporządkowany według długości rozdziałów, a nie chronologicznie. W tradycyjnie wydawanym Koranie nie ma ani chronologii, ani uporządkowanej biografii Mahometa, ani spójnej historii, dlatego też jego lektura w takim kształcie niewiele wyjaśnia. Dzięki zastosowaniu metod statystycznych przy wyborze wersetów "Koran w dwie godziny" porządkuje życie Mahometa w obrębie samego Koranu. W książce tej poszczególne wersety odzyskały właściwy kontekst i znaczenie. Wszystko zostało ułożone w odpowiedniej kolejności, a oryginalna historia została ponownie odtworzona.Po przeczytaniu "Koranu w dwie godziny" będziecie mogli zrozumieć treść dostępnego w księgarniach świętego dla muzułmanów tekstu.
Jak radzić sobie ze stresem. Wskazówki dla naucz.

49,00 zł 41,65 zł


Potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie ze stresem w pracy? Bill Rogers, światowej sławy ekspert w dziedzinie stresu nauczycieli oraz zarządzania zachowaniem uczniów w klasie, opisuje codzienną, stresującą rzeczywistość zawodu nauczyciela. Autor spisał doświadczenia z pracy w trudnych szkołach w Australii i Wielkiej Brytanii. W książce omówiono takie kwestie, jak trudne klasy i trudni uczniowie, kłopoty z utrzymaniem dyscypliny w klasie oraz naturalny stres, jaki w związku z tym odczuwa nauczyciel. Bill Rogers doskonale zna środowisko szkolne i zdaje sobie sprawę, jak ważna dla nauczyciela – jego możliwości radzenia sobie, jego dobrego samopoczucia i wiary w siebie – jest pomoc koleżeńska. Przedstawione w książce metody, umiejętności i podejścia sprawdziły się w wielu szkołach – dzięki nim można efektywny sposób poradzić sobie z czynnikami wywołującymi stres. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: • jak wzmacniać morale nauczycieli i budować poczucie własnej wartości, • jak nauczyciele mogą pomagać sobie nawzajem, • jak zarządzać zachowaniem uczniów w klasie, • jak kreować wspierające środowisko szkolne, • jak wprowadzać w klasie zasady dotyczące zachowania i utrzymywać dyscyplinę na lekcjach, • jak radzić sobie z ekstremalnymi zachowaniami uczniów.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka