Dobre Książki

Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci

40,00 zł 29,90 zł


Pozdrowienia z niebios Nowe badania nad życiem po śmierci Czy istnieje życie po śmierci? Czy po śmierci spotkamy się ze zmarłymi wcześniej bliskimi osobami? Czy zmarli mogą się z nami komunikować tu i teraz? Pozdrowienia z niebios! to pierwsze kompletne studium nowego, fascynującego obszaru badawczego - komunikacji pośmiertnej ADC (ang. After-Death Communication). To duchowe doświadczenie ma miejsce, kiedy zmarły krewny lub przyjaciel kontaktuje się z daną osobą spontanicznie i bezpośrednio. W czasie siedmioletnich badań autorzy, Bill i Judy Guggenheim, zgromadzili ponad 3300 osobistych relacji od 2000 osób, które wierzš, że ich zmarli bliscy skontaktowali się z nimi. Jeżeli podejdziesz do tej lektury z otwartym umysłem i sercem, możesz znacznie zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować lęk przed śmiercią. Możesz przejść wewnętrzne przeobrażenie z gąsienicy, zmuszonej do pełzania po ziemi, w motyla, który swobodnie uniesie się w przestworza. To otworzy przed tobą pełniejsze i radośniejsze życie, przepełnione głębokim spokojem. Ponad 350 wybranych relacji o komunikacji pośmiertnej zamieszczonych w tej książce zapewnia: - fascynujący, współczesny dowód istnienia życia po śmierci - pocieszenie i emocjonalne wsparcie dla pogrążonych w żalu po śmierci bliskich - nadzieję dla tych, którzy oczekują połączenia ze zmarłą, ukochaną osobą - odwagę i siłę dla zmagających się z choroba zagrażającą życiu - inspirację dla osób opiekujących się starszymi lub śmiertelnie chorymi - głębsze zrozumienie i utwierdzenie dla lękających się śmierci - wewnętrzny spokój tym, których serca i umysły czekają na te dobre wieści
Wiedźmy, tom 14

69,99 zł 52,14 zł


"Kolejny tom bestsellerowej serii Billa Willinghama. Na gruzach, które niegdyś były Baśniogrodem, złowrogi Pan Mroczny tworzy sieć strachu i zła, zagrażającą każdemu Baśniowcowi, który w nią wpadnie. Odcięci od zasobów magicznej broni, zgromadzonych w biurach dyrekcji Woodlandu, wygnani, wolni Baśniowcy muszą teraz zwrócić się po pomoc do swoich najstarszych i najpotężniejszych członków – wiedźm i czarodziejów, którzy kiedyś zajmowali trzynaste piętro magicznego biurowca. Niestety, kłótnie wewnątrz czarodziejskiej społeczności Baśniowców grożą rozpadem zjednoczonego frontu i ostateczną klęską. Seria Baśnie, licząca w USA już kilkadziesiąt tomów, niezmiennie cieszy się uznaniem czytelników i recenzentów, a magazyn 'Rolling Stone' nazwał ją arcydziełem! "
Ozdoby choinkowe RM

19,90 zł 17,81 zł


Świąteczne drzewko ozdobione własnoręcznie zrobionymi zabawkami nabiera niepowtarzalnego uroku. Wystarczą kolorowy papier, klej i nożyczki, aby wyczarować choinkowe dekoracje: łańcuchy, pudełka na prezenty, aniołki i gwiazdki. Odrobina inwencji twórczej sprawi, że dekoracja choinkowa będzie pasowała zarówno do tradycyjnie, jak i do nowocześnie przystrojonego drzewka. Być może warto powrócić do starego zwyczaju wspólnego wykonywania zabawek na choinkę?
Lekarz z telewizji

9,99 zł 8,94 zł


Lekarz z telewizji
Koleje losu

37,90 zł 28,99 zł


Bestseller jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek!W 1987 roku Miri Ammerman wraca do rodzinnego Elizabeth w stanie New Jersey, by wziąć udział w uroczystościach upamiętniających najgorszy rok w jej życiu. Trzydzieści pięć lat wcześniej, kiedy Miri była piętnastolatką i przeżywała swoją pierwszą miłość, na miasto spadają kolejne samoloty, wprowadzając w mieście atmosferę przerażenia i szoku. Na tle autentycznych wydarzeń z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podróże samolotem były czymś nowym i ekscytującym i każdy marzył, by dokądś polecieć, Judy Blume maluje żywy portret konkretnego miejsca i czasu - Unforgettable Nat King Cole'a, fryzur Elizabeth Taylor, młodzieńczych (choć wcale nie szczeniackich) miłości, burzliwych przyjaźni, atomowej histerii, plotek o groźbie komunizmu. I młodego dziennikarza, który buduje swoją sławę, opisując lotnicze katastrofy. Pośród wszystkich tych wydarzeń jedno pokolenie przypomina innym, że koleje losu są zmienne i że zmagając się z utratą, warto zacząć dostrzegać radość i dobro, które dają siłę, by żyć dalej.""Od trzydziestu lat kocham książki Judy Blume!"".John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina.
Nieśmiałość nie popłaca. 25 niezawodnych metod...

29,90 zł 25,26 zł


Czy boisz się występować publicznie? Czy na myśl o prezentacji chcesz zapaść się pod ziemię? Czy na widok audytorium zjada cię trema? Judy Apps pomoże rozwiązać wszystkie twoje problemy. Nauczy cię, jak wygłaszać przemówienia i prowadzić prelekcje z zapałem i determinacją, które zachwycą twoich słuchaczy! Dowiedz się: *Co trzeba wiedzieć,żeby podnieść samoocenę i stać się pewnym siebie. * Jak zapewnić właściwy nastrój sobie i słuchaczom. * Jak się nie znudzić własnym przemówieniem. * Co mówić i czego nie mówić, by słuchacze cię polubili i chłonęli każde twoje słowo. * Jak zapewnić sobie sukces podczas wszystkich wystąpień publicznych. „Podoba mi się elegancja, przystępność oraz przejrzystość tej książki i z pewnością będę ją polecać zarówno swoim klientom, jak i kolegom i koleżankom po fachu”. Kate Burton, trener osobisty i autorka książek „Bez względu na to, jak poważny wydaje się twój problem, ta bezcenna książka zapewni ci wszelkie metody, jakich potrzebujesz, aby stać się ujmującym i pewnym siebie prelegentem”. Carol Newland, coach i trener NLP „Jeżeli kiedykolwiek bałeś się przemawiać publicznie, musisz koniecznie przeczytać tę znakomitą książkę! Judy Apps podaje świetnie metody, dzięki którym można zostać pewnym siebie mówcą. Jej łatwa i gruntowna metoda obejmuje wszystkie aspekty wystąpień publicznych, pokazując wspaniałe przykłady, ciekawe historie oraz ćwiczenia”. Arielle Essex, autorka książki Compassionate Coaching Judy Apps jest licencjonowaną trenerką NLP i certyfikowanym coachem. Prowadzi coaching dla kadry zarządzającej, uczy jak zostać inspirującym liderem.Wspomaga także indywidualne osoby w rozwoju osobistym. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących głosu i umiejętności porozumiewania się z ludźmi.
Samo Sedno - NLP w ćwiczeniach

34,90 zł 27,74 zł


Jeśli już spotkałeś się z terminem NLP, wiesz, jak potężne i skuteczne jest stosowanie takich technik. Podziwiając ludzi, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces w wielu lub poszczególnych, a bliskich Ci płaszczyznach, zastanawiasz się: „jak oni to zrobili?”. Odpowiedź na to pytanie jest tak naprawdę prosta, w zasięgu Twojej ręki, oscyluje daleko od fartu czy nieuchwytnego szczęścia. Niniejszy poradnik nauczy Cię technik programowania neurolingwistycznego (NLP), wyjaśni, jak z nich korzystać, zaopatrzy w niezbędne narzędzia, listy kontrolne i zadania, oraz będzie towarzyszył Ci na drodze efektywnego rozwoju. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych to podstawowe założenie wszystkich zawartych w nim zagadnień. Bądź panem sytuacji, weź ster we własne ręce! Wykorzystaj nabytą wiedzę zarówno w pracy, jak i w domu. Bądź kowalem swojego losu i zawalcz o własne szczęście!
Projektowanie opakowań

89,00 zł 66,30 zł


Książka, na przykładach opakowań w możliwie najszerszym zakresie form i materiałów, wyczerpująco opisuje cykl życia opakowania - od etapu projektu i produkcji, poprzez dystrybucję i sprzedaż detaliczną, aż po jego utylizację.
Czy miałaś kiedyś rodzinę?

39,99 zł 30,59 zł


Rozpacz zamiast szczęścia Fenomenalna powieść o wartości życia, którą doceniamy w chwili niepowetowanej straty, nominowana do najważniejszych nagród literackich: Man Booker Prize i National Book Award. W przeddzień ślubu Lolly w jej rodzinnym domu wybucha pożar – w tragicznych okolicznościach giną niedoszli małżonkowie oraz Luke, partner June, matki panny młodej. Policji nie udaje się ustalić przyczyn tragedii, ale mieszkańcy miasteczka wiedzą swoje: stał za tym Luke, były skazaniec. Tylko jego matka, Lydia, jest innego zdania. Wydaje się jej podejrzane, że June jako jedyna uratowała się z pożaru, a zaraz potem w pośpiechu opuściła miasteczko... Z pomocą przychodzi Lydii pewien nieznajomy, którego zna jedynie z rozmów przez telefon. Czy może mu zaufać? I czy prawdziwa wersja wydarzeń będzie dla niej wybawieniem, czy może przeciwnie?
Wszędzie leżą skarby Tom 10

29,99 zł 25,34 zł


Kolejny humorystyczny album o przygodach siedmiolatka Calvina i jego pluszowego przyjaciela – tygrysa Hobbesa. Czy skarby naprawdę mogą być wszędzie? Cóż, nawet przekopując własny ogródek, można dojść do wniosku, że ich nie ma... Ale za to jakże drogocenne mogą być przygody przeżywane z ludźmi, z którymi spotyka się na co dzień! Oczywiście największym skarbem jest sam tygrys Hobbes, który w różny, czasem drastyczny sposób ukazuje ci, że życie to nie bajka. Mama żąda, abyś się mył, nie rozrabiał i sprzątał po sobie. Przepracowany tata zbywa twoje prośby o wyższe kieszonkowe wymijającymi odpowiedziami. Nauczycielka brutalnie sprowadza cię na ziemię, kiedy akurat w marzeniach jesteś kosmicznym odkrywcą Spiffem. Nawet Zuzia z sąsiedztwa potrafi tak dołożyć śnieżką, że odechciewa się zabawy! I gdzie w tym wszystkim skarby?
Piknik z niedźwiedziami

35,90 zł 27,46 zł


Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych morderców. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie - przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść! Piknik z niedźwiedziami to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach. Na jej podstawie powstał film. Premiera już niedługo, a w rolach głównych wystąpią Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson.
W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku

45,00 zł 33,52 zł


Historia życia domowego nie jest wyłącznie historią łóżek, sof i pieców kuchennych, jak mgliście oczekiwałem, lecz dziejami szkorbutu, guana, wieży Eiffla, pluskiew, wykradania zwłok i prawie wszystkiego innego, co się kiedykolwiek wydarzyło. Domy nie są schronieniami przed historią, lecz miejscami, gdzie historia ostatecznie trafia… „Fascynująca książka o odkrywaniu na nowo rzeczy zwyczajnych i znajdowaniu rzeczy niezwyczajnych w codziennej życiowej rutynie. W swojej genialnej Krótkiej historii prawie wszystkiego Bryson zajął się nauką. Nową książkę można by zatytułować Krótka historia prawie całej reszty". „The Times” Podczas gdy bestsellerowa Krótka historia prawie wszystkiego przedstawiała rozległą panoramę świata, uniwersum i w ogóle wszechrzeczy, W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku zagląda w życie prywatne przez mikroskop. Billa Brysona pewnego dnia zafrapowała myśl, że znacznie więcej czasu poświęcamy studiowaniu historii bitew i wojen niż tego, z czego historia naprawdę się składa: stuleci spokojnego zajmowania się przez ludzi codziennymi sprawami – jedzeniem, spaniem i próbami osiągnięcia bardziej komfortowych warunków życia. Zafrapowało go również, że większość najważniejszych odkryć ludzkości można znaleźć w czterech ścianach domów, w których mieszkamy. Zainspirowało go to do podjęcia podróży po własnym domu, starej plebanii w Norfolk - wędrował od pokoju do pokoju i zastanawiał się, jak powstały zgromadzone tam przedmioty codziennego użytku. Przy okazji przeprowadził gigantyczne badania absolutnie wszystkiego, od architektury po elektryczność, od przechowywania żywności po epidemie, od handlu przyprawami po Wieżę Eiffla, od krynolin po ubikacje. Spenetrował również genialne, twórcze i często ekscentryczne umysły, które stały za rozmaitymi wynalazkami z tych dziedzin. I odkrył, że chociaż z pozoru w naszym codziennym życiu nie ma niczego niezwykłego, w zakamarkach każdego domu kryje się mnóstwo historii, fascynujących ciekawostek, a nawet niebezpieczeństw.
Najlepsze dania Billa

69,99 zł 52,14 zł


Przepisy Billa Grangera na potrawy, które możemy znaleźć w jego cenionych restauracjach. Restaurator, autor książek, gospodarz kulinarnych programów telewizyjnych i opiekuńczy ojciec jest kucharzem samoukiem. Jego entuzjastyczne, radosne podejście do gotowania i doświadczenie życiowe zapewniły mu popularność, niegasnącą od wielu lat. W tej książce prezentuje 100 klasycznych przepisów na bułeczki śniadaniowe, owsiankę, naleśniki, rosół z makaronem, zupę z dyni, różne sałatki, spaghetti i sosy do nich, pieczone miesa i ryby, kruche ciasto, tartę cytrynową, zapiekane banany i wiele innych. Przypomina potrawy z dawnych lat, upraszcza techniki, eliminuje kłopotliwe składniki i nadaje swoim ulubionym daniom nowoczesny kształt. "The Times" uznał za "najlepszą jajecznicę świata" tę przygotowaną według przepisu Billa Grangera, a "The New York Times" nazwał go "mistrzem jajek z Sydney".
Więcej Nieba

28,90 zł 24,42 zł


Jak doświadczać Bożej obecności? PRZYGOTUJ SIĘ NA SPOTKANIE Z BOGIEM, KTÓRE PRZEMIENI TWOJE ŻYCIE! Wszyscy chcemy być częścią czegoś większego niż my sami. Pragniemy doświadczać tego, że Bóg nas kocha i ma plan dla naszego życia. Czy może być lepszy sposób, niż stawać codzienne w Jego obecności i pytać? Bill Johnson stawia na pierwszym miejscu głębokie doświadczanie intymnej relacji z Bogiem. W Więcej nieba pomaga nam szukać Boga i większej miary Jego obecności w życiu. Dzięki tej książce nauczysz się: jak „urządzić zasadzkę” na Boga, zamiast tylko na Niego czekać, co to znaczy „wejść w przychylność” Jego oblicza i jak to zmienia historię, jak radzić sobie z rozproszeniami w czasie modlitwy/medytacji, jaka jest nagroda za wpatrywanie się w Błogosławiącego w trakcie sięgania po Jego błogosławieństwo, jak wyjść z miejsca stabilizacji duchowej, aby popłynąć na nadchodzącej fali przebudzenia. Bill Johnson jest bardzo popularnym mówcą i regularnie organizuje konferencje z takimi znanymi mówcami jak Mike Bickle, Randy Clark, Mario Murillo i Mahesh Chavda. Jako obiecujący nowy głos w świecie chrześcijańskich publikacji, jest autorem The Supernatural Power of a Transformed Mind i Kiedy niebo nawiedza ziemię.
Potęga Bożego szeptu

34,90 zł 27,74 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wielu chrześcijan doświadcza obecności Boga w swoim życiu bezpośrednio, jednak opowieści o ?Bożych szeptach? pozostają sprawą osobistą (niemal wstydliwą!) i dzielimy się nimi bardzo niechętnie. "Potęga bożego szeptu" to nie tylko opowieść o tym, w jaki sposób Bóg prowadził Billa Hybelsa ? słynnego autora książek o duchowości chrześcijańskiej i założyciela amerykańskiej wspólnoty Willow Creek ? od najmłodszych lat poprzez kolejne trudne życiowe wybory i wyzwania. Najnowsza książka autora "Zbyt zajętych, by się nie modlić" mówi przede wszystkim o tym, że Bóg chce prowadzić nas wszystkich. Chce być obecny w naszym życiu, strzec nas i pomagać nam na każdym kroku. Bóg mówi do wszystkich. Jak usłyszeć Jego szept? Hybels omawia różne rodzaje Bożych wskazówek (szepty wsparcia, ostrzeżenia i działania) oraz sposoby, w jakie możemy się przekonać, czy naprawdę mamy do czynienia z Bożym prowadzeniem. Przedstawia także poruszające świadectwa tych, dla których posłuszeństwo Bożym podszeptom okazało się największą przygodą życia.
Baśnie. T.4  Marsz Drewnianych Żołnierzyków

59,90 zł 44,62 zł


Od stuleci Baśniowcy strzegą wrót między naszym doczesnym światem, a ich utraconymi, magicznymi krainami. Trwają na posterunku, wypatrując najmniejszych ruchów na granicy. Po wielu dziesięcioleciach ciszy komuś udaje się zbiec z niewoli Adwersarza. W świecie Docześniaków zjawia się Czerwony Kapturek. Jak to zwykle bywa, na początku pozory mylą. Wkrótce jednak Baśniowcy uświadamiają sobie, że opowieść uciekinierki brzmi fałszywie. Cóż, skoro nawet najbardziej czujni i nieufni nie mają pojęcia, że plan całkowitego zniszczenia Baśniogrodu jest już gotowy.
Baśnie. T.7 Arabskie noce (I Dnie)

49,90 zł 37,17 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mieszkańcy Baśniogrodu dowiedzieli się w końcu, kim jest Adwersarz. Nadszedł więc czas, by poważnie zabrać się za przygotowania do obrony ich twierdzy w docześniackim świecie. A to oznacza zawieranie aliansów z każdym, kogo nie dosięgły legiony Adwersarza. Jednak przybycie do Baśniogrodu delegacji Baśniowców z odległych Stron Arabskich dowodzi, jak trudne może być budowanie takich koalicji, zwłaszcza gdy jedna ze stron skrywa przed resztą Broń Magicznego Zniszczenia. Baśnie: Arabskie noce (i dnie) to album złożony z zeszytów 42-47 cenionej serii, stworzonej przez Billa Willinghama.
Życie, które działa

29,00 zł 24,50 zł


Bill Hybels pokazuje, że dzięki mądrości życie może zacząć "działać" jak dobrze naoliwiony mechanizm! Życie które działa – wstęp Niektóre chwile na zawsze pozostają w naszej świadomości. Do takich należy też ta, w której zrodził się pomysł napisania tej książki. Po dziesięciu wyczerpujących miesiącach pracy duszpasterskiej, kiedy przebywałem w piętnastu krajach i brałem udział w niezliczonych konferencjach, nie wspominając o cotygodniowych wyzwaniach wynikających z kierowania kościołem w Willow Greek, w końcu pojechałem na wakacje do naszego małego, rodzinnego domku letniskowego na wschodnim wybrzeżu Jeziora Michigan. To właśnie tam, z dala od presji i ciągłej aktywności, jakiej wymaga duszpasterstwo, mogłem „naładować baterie" i na nowo ustawić mój wewnętrzny kompas. Tam też mogłem oddawać się mojej wakacyjnej i weekendowej pasji, jaką są wyścigi żaglówek, oraz cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół. Wczesnym rankiem brałem do rąk Biblię i notes i oddawałem się duchowej odnowie - dokładnie tak samo jak każdego ranka od przeszło piętnastu lat. Mając możliwość czytania Pisma Świętego bez potrzeby zaprzątania sobie głowy przygotowywaniem kazania, przerzucałem karty Biblii aż do Księgi Przysłów. Hmm, tak, na dziś to wystarczy – myślałem. Tak niewiele wówczas wiedziałem... Przyglądając się zasnutym mgłą wodom Jeziora Michigan, rozpocząłem lekturę Księgi Przysłów i zatrzymałem się dopiero po przeczytaniu wszystkich trzydziestu jeden rozdziałów. W momencie, gdy tego ranka zamknąłem Biblię, miałem poczucie, że doświadczyłem czegoś niezwykłego. Następnie otworzyłem dziennik i przez następne trzydzieści minut pisałem z pasją. Tamtego dnia byłem świadomy, czego Bóg chciał ode mnie — na czym miałem się skupić w moich badaniach w ciągu kilku następnych tygodni. Tamtego dnia wiedziałem, że mądrość płynąca z Księgi Przysłów będzie większym wyzwaniem dla mojego umysłu i serca, niż przypuszczałem. Miałem również niesamowite przeczucie, że Bóg chce, by prawdy, które odkryłem w Starym Testamencie, wywarły wpływ na całą rzeszę ludzi, nie tylko na mnie. Zanim spakowałem Biblię i dziennik, słońce było już wysoko i mgła ustąpiła krystalicznie czystemu powietrzu. Ta meteorologiczna zmiana doskonale odzwierciedlała stan mojego umysłu — moje myśli dotyczące Księgi Przysłów coraz bardziej wyostrzały się i koncentrowały; wręcz czułem, że jej mądrość zaważy na moim własnym życiu i życiu Kościoła, na którego czele stałem. Miałem rację. Kilka miesięcy później, podczas weekendowych nabożeństw w Willow Greek, rozpocząłem głoszenie serii kazań opartych na Księdze Przysłów. Kiedy rozpoczynałem to przedsięwzięcie, nie miałem pojęcia, że przyniesie lepszy skutek niż jakiekolwiek inne w ponad trzydziestoletniej historii naszego Kościoła. Setki ludzi ustawiały się w kolejkach tylko po to, by powiedzieć mi i moim współpracownikom o niesamowitym wpływie, jaki praktyczne rady zawarte w Księdze Przysłów miały na ich codzienne życie. Setki osób pisało listy opowiadające o zmianach w ich stylu życia i duchowych decyzjach wywołanych-przez cotygodniowe kazania. W pewnym momencie próbowałem zakończyć tę serię, ale niemal po buncie ze strony wiernych zdecydowałem się przedłużyć ją o kilka tygodni. Dlaczego ta Księga robiła tak ogromne wrażenie? Dlaczego trafiała we właściwą strunę u tak wielu osób? Wydaje mi się, że wszystko sprowadza się do jej praktycznej natury, do tego, że płynące z niej przesłanie można było wcielić w codzienne działania i czynności. Ta Księga na wiele sposobów głosi ważne przesłanie, które tak pociągnęło ludzi: wprowadź Bożą mądrość w życie. Da się zauważyć jednorodność przesłania płynącego z tej złożonej księgi, co jest bardzo interesujące, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że większość biblistów uważa, że Księga Przysłów jest zbiorem powiedzeń spisanych przez wielu uczonych ludzi. Zbiór ten został skompletowany głównie w okresie królów w Izraelu, kilka stuleci przed narodzeniem Chrystusa. W rzeczywistości autorstwo ponad pięciuset przysłów przypisuje się królowi Salomonowi, uważanemu przez wielu za najmędrszego człowieka, jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi. (Dla uproszczenia będę czasem w liczbie pojedynczej mówił o autorze tej Księgi, ale proszę pamiętać, że w rzeczywistości mam na myśli grupę). Przysłowia nie zostały spisane jako zbiór obietnic czy sztywnych reguł na temat życia. Jak głosi wprowadzenie do Księgi w The Student Bibie, każdy rozumny człowiek dostrzeże wyjątki od reguł zawartych w Księdze Przysłów. Na przykład: „Kto ziemię uprawia, nasyci się chlebem; kto ściga ułudę, nasyci się nędzą" (28, 19)'. Jednak ciężko pracujący rolnicy cierpią niejednokrotnie głód z powodu suszy, a marzyciele wygrywają miliony na loterii. Przysłowia jedynie wyjaśniają, jakimi drogami generalnie podąża życie. O wyjątki można się martwić dopiero wtedy, kiedy pozna się regułę. Spróbuj pokierować życiem na podstawie wyjątków, a wywołasz katastrofę. Reguła zaś jest taka, że pobożny, moralny, ciężko pracujący i mądry człowiek otrzyma wiele nagród. Przysłowia spisane są w poetyckiej formie, typowej dla hebrajskiej kultury tamtego okresu. Wiele z nich jest podanych w formie dwuwierszy (par następujących po sobie linijek), które zawierają jakieś stwierdzenie, a następnie powtarzają je w nieco innej formie, jak to jest ze zdaniami: „Karcenie moje nabądźcie, nie srebro, raczej wiedzę niż złoto najczystsze" (8, 10) i „Ucz mądrego, a będzie mądrzejszy, oświecaj prawego, a zwiększy swą umiejętność" (9, 9). Czasem pisarz wyjaśnia swój punkt widzenia przez kontrast, jak na przykład: „Nie strofuj szydercy, by Cię nie znienawidził, strofuj mądrego, a będzie Cię kochał" (9, 8). „Bywa, że hojny ciągle zyskuje, a skąpy nad miarę zmierza do nędzy" (ll, 24). Dzięki bogatemu i barwnemu językowi niektóre przysłowia tworzą niemal obrazy słowne. „Węgiel dla żaru, drwa dla ognia, a mąż kłótliwy dla wzniecania sporu" (26, 21). Przed oczyma niemal maluje się obraz osoby skłonnej do walki, zarażającej swoimi emocjami innych ludzi z taką łatwością, z jaką suche polana zajmują się buzującym ogniem. Inny przykład: „Lwem ryczącym, zgłodniałym niedźwiedziem jest bezbożny, gdy włada swym ludem" (28, 15). Niepodobna nie zauważyć, co Bóg myśli o silnych ludziach, wykorzystujących słabość osób im podległych. Z drugiej jednak strony, niektóre przysłowia są tak nieskomplikowane, że niemal niezauważalne. Weźmy pod uwagę następującą maksymę: „O bogactwo się nie ubiegaj, nie odstępuj od swojej rozwagi" (23, 4). Nie ma nic wyrafinowanego w tym wersecie, ale warto sobie uświadomić, ilu ludzi zniszczyło swoje życie (nie mówiąc już o ich rodzinach), ponieważ zignorowali tę prostą mądrość. Inny przykład: „Serce spokojne jest życiem dla duszy, zazdrość próchnicą dla kości" (14, 30). To takie krótkie, niepozorne słowo - „zazdrość" - a jednak może zniszczyć człowieka od środka. Księga Przysłów zawiera również elementy humorystyczne. „Kto rankiem głośno błogosławi bliźniego, policzą mu to za przekleństwo" (27, 14). Wyobraź sobie pobyt w akademiku. Twoi współmieszkańcy do późna w piątkową noc imprezowali. Czy myślisz, że naprawdę docenią Twoje radosne powitanie o 6 rano w sobotę? Powyższe przysłowie dotyczy właśnie Ciebie! Pomimo poetyckiej elegancji przysłowia raczej nie przebierają w słowach. „Czy schowa kto ogień w zanadrzu, tak by jego szaty się nie zajęły? Czy ktoś pójdzie po węglach ognistych, tak by swoich stóp nie sparzyć? Tak ten, kto idzie do żony bliźniego, kto jej dotknie, nie ujdzie karania" (6, 27—29). Prawdy te wydają się całkiem proste. Weźmy jednak pod uwagę następujący przykład: „Czym w ryju świni złota obrączka, tym piękna kobieta bez rozsądku" (11, 22). W porządku — piękno i rozsądek nie idą zwykle w parze. Inny przykład: „Nie stawaj często w domu przyjaciela, by mając cię dość, nie nabrał wstrętu" (25, 17). No cóż, lepiej nie być gościem zbyt długo. Czasem autor nawiązuje do raczej nieoczekiwanych kwestii: „Prawy uznaje potrzebę swych zwierząt, a serce występnych okrutne" (12, 10). Kto mógłby przypuszczać, że sposób, w jaki traktujemy nasze zwierzęta domowe, może zdradzać nasz prawdziwy charakter? Niektóre przysłowia dają nadzieję w czasie próby. „Przez swą złość pada bezbożny, a prawy przy śmierci posiada ufność" (14, 32). „Gdy wicher zawieje, nie ma grzesznika, a podstawy sprawiedliwego są wieczne" (10, 25). Inne przysłowia prowokują do myślenia, wnikając pod powierzchnię życia. „Serce i w uśmiechu się smuci, a boleść jest końcem radości" (14, 13). „Głęboką wodą jest plan w sercu, czerpie z niego człowiek roztropny" (20, 5). W tygodniach, kiedy głosiłem kazania, przenikliwa mądrość Księgi, napisanej przez starożytnych hebrajskich pisarzy ponad dwa i pół tysiąca lat temu, przeniknęła do serc naszych wiernych. Tysiące ludzi było urzeczonych praktyczną, realistyczną poezją i zawartym w niej Słowem Bożym. Przychodzi mi do głowy tylko jeden sposób, w jaki można by opisać odczucia naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu tej serii kazań — wszyscy mieliśmy świadomość, że kończyliśmy w naszym Kościele pobłogosławiony przez Boga okres nauczania. Odczuwaliśmy dziwną mieszankę radości i smutku. Kiedy pojawił się pomysł spisania tych kazań w formie książki, nie mogłem nie powrócić myślą do owego letniego poranka spędzonego nad jeziorem, kiedy to Bóg przemówił do mojego serca. Och, ależ ze mnie człowiek małej wiary - z pewnością On już od dawna to planował. W tej chwili modlę się o to, byście w trakcie czytania doświadczyli obecności Boga i by było to dla Was odkrycie, które zatrzyma czas, zmieni serce i będzie na długo zapamiętane jako kluczowy punkt w Waszej ciągłej przygodzie kroczenia z Bogiem. Życie które działa Spis Treści   Podziękowanie Wstęp 1. Szukaj mądrości 2. Przejmij inicjatywę 3. Czyń dobro 4. Mów prawdę 5. Wybieraj mądrze przyjaciół 6. Zawrzyj dobre małżeństwo 7. Walcz o dobre małżeństwo 8. Twórz silną rodzinę 9. Pielęgnuj współczucie 10. Opanuj gniew 11. Zaufaj Bogu we wszystkim Pytania do refleksji i dyskusji
Baśnie Na wygnaniu

29,99 zł 25,34 zł


Pierwszy tom serii fantasy wymyślonej przez Billa Willinghama oraz wspaniale narysowanej przez Lana Medinę, Steve'a Leialohę oraz Craiga Hamiltona. W tym zbiorze czytelnik znajdzie także opowiadanie napisane i zilustrowane przez Billa Willinghama. Pomysł na serię był bardzo prosty. Willingham postanowił umieścić najpopularniejszych bohaterów bajek w świecie zwykłych ludzi. I tak Królewna Śnieżka pełni rolę prawej ręki burmistrza, a potrafiący zmieniać kształty Wilk jest detektywem. Do tak zbudowanego świata autor wprowadził brutalną zbrodnię - w pokoju Róży Czerwonej, siostry Śnieżki, znaleziono ślady walki i litry krwi rozmazane na ścianie.
Calvin i Hobbes. Dni są po prostu za krótkie T.8

29,99 zł 25,34 zł


Czy dni są za krótkie tylko zimą, kiedy szybko zapada zmrok i trzeba się wcześnie kłaść spać? Otóż nie dla Calvina każdy dzień jest za krótki, bo nigdy nie starcza mu czasu, aby pobawić się we wszystkie zabawy albo obejrzeć wszystkie filmy w telewizji. Jak zwykle bohater ma problemy z opiekunką do dzieci, rodzice zaś nie chcą go słuchać i zmuszają do odrabiania lekcji. Z kolei pani wychowawczyni nie przyjmuje do wiadomości faktu, że Calvin tak naprawdę jest Chłopcem Przeznaczenia, i czas spędzany w szkole wykorzystuje na rozmyślania o podróżach do innych galaktyk. Nieznośne jest też zachowanie Zuzi, sąsiadki Calvina, która nie chce stać się ofiarą antyfeministycznych zasadzek przygotowywanych przez klub PFUJ (Precz Fstrętnym Uciążliwym Jędzom) w składzie: Calvin i Hobbes.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka