Dobre Książki

Azyl

34,90 zł 26,18 zł


W zbombardowanym i zrytym pociskami warszawskim ogrodzie zoologicznym Jan i Antonina Żabińscy podczas niemieckiej okupacji zdołali ocalić przez śmiercią kilkadziesiąt osób, udzielając im schronienia w domu, piwnicach i pustych klatkach po zwierzętach. Skoro zaś gościom nadawano jeszcze zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona, willa Żabińskich w pełni zasługiwała na miano "domu pod zwariowaną gwiazdą". Autorka łączy fakty ze swobodnym i barwnym stylem narracji. Wprowadza nas w świat fascynującej kobiety, Antoniny Żabińskiej, zapomnianej "żony Noego", która ryzykując życiem wraz z mężem prowadziła Arkę ratującą ludzi i zwierzęta. Diane Ackerman amerykańska pisarka i poetka, której styl łączy elementy historyczne i popularnonaukowe. Autorka książek popularnonaukowych: Historia naturalna zmysłów, Historia naturalna miłości, Alchemia umysłu. Tajemnice i piękno naszego mózgu.
Księga smaków Prowansji

69,90 zł 51,37 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ta książka zaprasza w niezapomnianą podróż do najsłynniejszego regionu Francji, pachnącej lawendą Prowansji, rozciągającej się od Morza Śródziemnego na południu po Alpy na północy. Jest to urokliwa kraina o łagodnym klimacie, opiewana przed wiekami w tkliwych pieśniach trubadurów, a dziś odwiedzana przez licznych turystów z całego świata spragnionych harmonii między naturą, sztuką, historią oraz... smakami aromatycznych potraw. W ponad 130 oryginalnych przepisach kulinarnych i barwnych gawędach autorka - Diane Holuigue - maluje niepowtarzalny charakter kuchni prowansalskiej w całym jej bogactwie: od smakołyków Lazurowego Wybrzeża, poprzez potrawy typowe dla doliny Rodanu, po potrawy serwowane u stóp Alp. Wzbogacona apetycznymi zdjęciami potraw oraz ciekawymi fotografiami regionu, pięknymi akwarelami i specjalnie malowaną mapą, ta książka jest ucztą dla oczu w tym samym stopniu co dla podniebienia.
Niewierny

34,90 zł 25,65 zł


Czy można kochać dwie kobiety naraz i oba te uczucia nazywać miłością?Na kilka godzin przed wyjazdem na święta, które ma spędzić w rodzinnym gronie, pięćdziesięcioczteroletni mężczyzna, ojciec rodziny, zaszywa się w gabinecie i postanawia, że nie wyjdzie, dopóki nie uporządkuje swojego życia. Od wielu miesięcy prowadzi podwójne życie. W tygodniu mieszka u kochanki w Paryżu, zaś weekendy spędza z żoną i córką w Marsylii. . Poczucie winy staje się nieznośne, nie takiego życia pragnie Musi dokonać wyboru. Czy ma porzucić żonę i ułożyć sobie życie z młodą Alix, tak jak robi to wielu mężczyzn w jego wieku? Czy może powinien zakończyć romans, by ochronić żonę i córkę, swoje życie rodzinne, które tak bardzo ceni? Co dzieje się w głowie mężczyzny, który darzy uczuciem i swoją żonę, i kochankę, ale nie gardzi niewiernością?
Ocalenie dla świata. Cuda, które zmieniły bieg ...

39,90 zł 29,32 zł


Wojny i terroryzm naznaczyły początek naszego nowego tysiąclecia. Czy Bóg nas opuścił? Odpowiedź na to pytanie odnajdujemy właśnie w tej książce. Od pierwszych dni epoki chrześcijańskiej, w kluczowych momentach, kiedy dalsze losy naszej cywilizacji były niepewne i zagrożone, Bóg przychodził z pomocą posyłając ludzi, którzy decydująco wpływali na losy świata.
Jak Kościół katolicki ocalił cywilizację zachodnią

29,90 zł 21,97 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Znakomita publikacja o fundamentalnym wkładzie Kościoła katolickiego w budowę podstaw zachodniej cywilizacji. Autor ukazuje, jak Kościół katolicki wpłynął na ocalenie skarbów kultury antycznej, tworzenie nowych dzieł sztuki, powstanie uniwersytetów i szpitali, początki rozwoju nauki i gospodarki wolnorynkowej, humanistyczny kształt zachodniego prawodawstwa oraz inne dobra, jakie dziś oferuje nam zachodnia cywilizacja.
Carpe diem - Audiobook

27,95 zł 20,54 zł


Rosalie Heart ma dwadzieścia dwa lata, studiuje prawo, dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem – szczęśliwa młoda kobieta, czekająca na miłość. Jednak zanim zaczniecie jej zazdrościć, przemyślcie to... Rosalie zostały już niecałe dwa lata życia. Pogodziła się z tym, że umrze. Teraz tylko stara się oswoić z tym swoich najbliższych. Żyje chwilą i próbuje zrobić jak najwięcej. Nie myśli o miłości i związkach, uważa, że jest to dla niej zakazanym owocem. Po prostu trwa i czeka na ten ostatni dzień, kiedy już się nie obudzi. Ten precyzyjny plan ulega zmianie, kiedy Rosalie poznaje kogoś, z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil... Diana totalnie mnie zaskoczyła! Jej debiut to kawał naprawdę świetnego polskiego new adult, którego u nas zdecydowanie brakuje. Ta historia nie opiera się na powszechnie powielanych schematach, nie jest ckliwa, a przekaz zawarty na stronach tej książki daje do myślenia i trafia prosto w serce. „Carpe diem” wywołało we mnie huragan tych najlepszych emocji. Serdecznie polecam! K.N. Haner, autorka Niektóre historie są zbyt piękne, żeby nie były opowiedziane, i „Carpe diem” jest jedną z takich historii. Agnieszka Opolska, pisarka Powieść „Carpe diem” ma w sobie coś tak malowniczego, coś tak elektryzującego, że nie sposób o niej zapomnieć. Pomimo że tematem przewodnim jest umieranie, przepełnia ją optymizm, radość i pozytywne nastawienie do życia. Dla mnie to mądra historia o poszukiwaniu szczęścia i cieszeniu się z drobnych rzeczy w skomplikowanym świecie. Sylwia Trojanowska, autorka „Szkoły latania”, „Blisko chmur”, „Szeptu wiatru”
W słusznej sprawie

38,00 zł 27,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę...Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją?Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przyszłość kobiety, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają ""lepszym"" prawo do ubezwłasnowolnienia ""gorszej"" jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem?
Módl się, ufaj, nie martw się

34,90 zł 25,65 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jedna z najlepszych i najbardziej inspirujących książek o o. Pio, jakie istnieją! Książka Diane Allen to niezwykły zbiór historii o życiu świętego z Pietrelciny. Opowiada je 40 świadków, którzy spotkali się osobiście z O. Pio, widzieli jego życie, pracowali lub mieszkali obok niego, doświadczali cudów i uzdrowień. Autorka wraz z mężem przebyła setki kilometrów, gromadząc ich relacje i świadectwa, by stworzyć opowieść o świętym, jakiej jeszcze nie było. Módl się, ufaj, nie martw się to zupełnie nowe spojrzenie na życie i duchowość św. o Pio z Pietrelciny, który nazywany był też największym mistykiem XX wieku. Jego życie, posługa i wiara wywarły wpływ na niezliczone rzesze ludzi. Jeśli czytałeś już biografię o. Pio lub myślisz, że wiesz o nim już wszystko, sięgnij po ten wyjątkowy zbiór opowieści tych, którzy spotkali go naprawdę.
Módl się ufaj i nie martw się 2

36,90 zł 27,12 zł


Kolejne cudowne i inspirujące opowieści o św. Ojcu Pio! Kiedy katolicka dziennikarka, Diane Allen, zbierała do swojej książki Módl się, ufaj i nie martw się opowieści o Ojcu Pio, była przekonana, że dotarła do wszystkich świadków jego życia. Bardzo szybko jednak się okazało, że Święty z Pietrelciny jeszcze nie odkrył przed nią swoich tajemnic. Kolejne cuda, uzdrowienia i poruszające historie spotkań, opisane przez nią nowe opowieści o Ojcu Pio pokazują, jak wielkim darem jest dla nas ten pokorny Sługa Boga. Zawsze, gdy czytam świadectwa o Ojcu Pio, zastanawiam się, o ile straszniejszy byłby XX wiek, gdyby nie jego pokorna ofiara. Lekarze, którzy się nim opiekowali, oceniali, że każdego dnia z jego pięciu stygmatów wypływała filiżanka krwi... A przecież tak cierpiąc, jednocześnie był dowcipny, radosny, zwyczajny, o czym świadczą opowieści tysięcy osób, które go spotkały. Ich historie są dowodem na żywe i konkretne działanie Boga, który wszelkimi sposobami pragnie przybliżyć nas do Siebie. Jolanta Winiarska, „Dobry Tydzień” W XX wieku, epoce coraz powszechniejszego ateizmu oraz kultu „postępu” i cielesności, Pan Bóg w specyficzny sposób zadrwił z ludzkiej pychy, zsyłając Ojca Pio – świętego w stylu średniowiecznym, o którym zapewne słyszeliśmy albo czytaliśmy nie raz. Książka Diane Allen daje nam jednak coś więcej. Jest tu krew, pot i łzy, ale też uśmiech; słodycz obok goryczy i bólu; a nade wszystko mocna Wiara, słodka Nadzieja i piękna, wszechogarniająca Miłość! Po tej lekturze trudno przejść obojętnie nie tylko obok tej świętej postaci, ale też „wymigiwać się” od wiary w Boga. Autorka wykonała potężną pracę. Ku większej chwale Boga i w trosce o zbawienie dusz! Bogusław Bajor, redaktor naczelny „Przymierza z Maryją”
Światło nie może zgasnąć

38,00 zł 27,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy warto strzec tajemnic za wszelką cenę? Czy zemsta przynosi ulgę? Czy można wybaczyć zdradę? Doktor Olivia Simon kończy właśnie dyżur na pogotowiu. Mąż czeka na nią ze świąteczną kolacją. Od miesięcy między nimi się nie układa. Ona stara się ratować swoje małżeństwo, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystką Annie O’Neill. Olivię zatrzymuje jednak w pracy nagły przypadek. Kobieta postrzelona w klatkę piersiową, w której lekarka rozpoznaje piękną Annie O’Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje się na natychmiastową operację. Mimo to Annie umiera. Czy Olivia zrobiła wszystko, by ją uratować? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta ją także Alec O’Neill, który widział w Annie idealną żonę i matkę. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara się podążać śladami swojej rywalki, by zrozumieć fascynację swojego męża. Annie dopiero po śmierci pozwala bliskim zrozumieć, jaka była naprawdę. Poznają jej pilnie strzeżone tajemnice, które odmienią ich życie na zawsze. Miłośnicy powieści Jodi Picoult z przyjemnością przeczytają misternie skonstruowaną historię rodzinną, z mistrzowsko sportretowanymi postaciami oraz zaskakującymi zwrotami akcji, które do samego końca trzymają czytelnika w niepewności. "Stylist" Autorka o wyjątkowym talencie. Każda jej powieść to perełka. "Literary Times" Obowiązkowa lektura dla wielbicieli Jodi Picoult. "Daily Mail" Powieść urzeka zaskakującą fabułą, aż chciałoby się ją przeczytać jednym tchem. "Candis" Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym "Sekretnego życia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Północnej.
Kobiety dyktatorów 2

39,90 zł 29,32 zł


Marita nienawidziła kubańskiego dyktatora z całego serca. Porzucił ją i skazał na śmierć ich dziecko. Więc za dwa miliony dolarów zgodziła się go otruć. Kiedy ujrzała Fidela, wybuchnęła jednak płaczem, spędziła z nim ostatnią noc i wróciła, nie wykonawszy zadania. Długie nogi Yun Hye-yong przyniosły jej nieszczęście. Kim Dzong Il wypatrzył ją podczas scenicznego występu i nie zamierzał przyjąć do wiadomości, że ma narzeczonego. Razem z ukochanym rzuciła się z dachu budynku – nie było innej drogi ucieczki. „Gdybyś mnie nie poznał, zostałbyś co najwyżej piekarzem” – wyrzucała Slobodanowi Mira. Negocjując z prezydentem USA pokój na Bałkanach, dzwonił do niej co chwilę, upewniając się, czy nie poczynił zbyt dużych ustępstw. Pokochały zbrodniarzy z pierwszych stron gazet – Sadama Husajna, Osamę bin Ladena, Fidela Castro, Slobodana Miloševicia, Kim Dzongila, Chomejniego. Kobiety dyktatorów. 100.000 sprzedanych egzemplarzy pierwszej części! Kolejna książka z bestsellerowej serii!
Kłamstwa

32,00 zł 23,52 zł


wyd. Prószyński i s-ka
Jak gdybyś tańczyła

39,90 zł 25,94 zł


Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą? Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką, i zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość. Diane Chamberlain w swojej pełnej empatii, poruszającej i intrygującej powieści odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, przypomina o tym, jak złożonym i kruchym tworem jest rodzina i jak bardzo zawikłane i niszczące może być kłamstwo. Wzruszająca historia. „Woman and Home” Bardzo poruszająca historia, która będzie trzymać czytelnika w napięciu do ostatniej strony. RT Book Reviews "Jak gdybyś tańczyła" to wielowarstwowa, wzruszająca powieść. Chamberlain mistrzowsko pisze ze znawstwem o problemach rodzinnych, o miłości i stracie, szacunku i nieprzewidywalności naszego życia. „Booklist” Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym „Sekretnego życia CeeCee Wilkes” i „Prawa matki”. Mieszka w Karolinie Północnej.
Latarnia z Kiss River

39,90 zł 29,32 zł


Lata 40. XX wieku. Czternastoletnia Elizabeth Poor, córka latarników z Kiss River, zakochuje się w Sandym, żołnierzu ze Straży Wybrzeża. Na świecie panuje wojna, w Kiss River działa niemiecki szpieg. Bess wpada na jego trop – a później znika. Współcześnie. Nauczycielka Gina Higgins przemierza setki kilometrów, by dotrzeć do Kiss River. Na miejscu z rozpaczą przekonuje się, że latarnię przed laty zniszczył sztorm, a jej imponującą soczewkę pochłonął ocean. Zawiedzioną Ginę, która podaje się za badaczkę zabytkowych latarni morskich, przyjmują pod swój dach Lacey i jej brat Clay. Gina nagłaśnia akcję wydobycia soczewki z dna oceanu, pod pozorem przywrócenia Kiss River ważnego dziedzictwa. Zataja przed wszystkimi, że w soczewce latarni ukryty jest skarb… Gdy jednak zakocha się w Clayu, przekona się, że jej brak szczerości może zniszczyć kiełkującą miłość. Ich relacja, złożona i niełatwa, przypomina romans Bess z Sandym. Ale nie tylko skłonność do trudnych związków łączy te dwie kobiety. Jest coś jeszcze… Diane Chamberlain z właściwą sobie lekkością połączyła dwie na pozór odrębne opowieści. Diane Chamberlain z właściwą sobie lekkością splata ich losy w drugiej części trylogii o Kiss River i kontynuacji powieści "Światło nie może zgasnąć", wyjaśnia tajemnicę zniknięcia córki latarniczki, odsłania dalsze losy rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach Anne O’Neil, i wprowadza na scenę nowych bohaterów, z którymi równie szybko się zaprzyjaźnimy. Miłośnicy powieści Jodi Picoult z przyjemnością przeczytają misternie skonstruowaną historię rodzinną, z mistrzowsko sportretowanymi postaciami oraz zaskakującymi zwrotami akcji, które do samego końca trzymają czytelnika w niepewności. "Stylist" Autorka o wyjątkowym talencie. Każda jej powieść to perełka. "Literary Times" Obowiązkowa lektura dla wielbicieli Jodi Picoult. "Daily Mail" Powieść urzeka zaskakującą fabułą, aż chciałoby się ją przeczytać jednym tchem. "Candis" Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym "Sekretnego życia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Północnej.
Trzynasta opowieść

34,80 zł 25,57 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Powieść o tych, którzy kochają książki, dla tych, którzy kochają książki. Obie są samotne. Obie skrywają bolesną tajemnicę swoich narodzin. Obie zamknęły się w świecie książek. Margaret Lea – zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha książki niż ludzi, i Vida Winter – największa pisarka naszych czasów, żyjąca z dala od świata, tajemnicza legenda łącząca siłę starożytnej bogini i czarownicy. Vida Winter nie ma prawdziwego nazwiska, za to ma setki biografii. Żadna nie jest prawdą. Wszystkie są zmyśleniem. Teraz – ponaglana śmiertelną chorobą – chce wreszcie wyjawić prawdę. Prawdę, która prześladowała ją przez całe życie. Wybiera Margaret – dlaczego? Skąd wie, że tylko ta dziewczyna ją zrozumie? Rozpoczyna się walka z prawdą i o prawdę. Ożywają wielkie uczucia, grzeszne namiętności, przeklęte i tragiczne postaci, duchy przeszłości. Porywa nas magia urzekającej opowieści. Trzynasta opowieść Diane Setterfield to niezwykła proza. Ma nastrój, piękno i siłę oraz wyjątkowość i prawdziwość największej literatury XIX wieku, a emocjonalność i magię narracji poruszającą do głębi współczesnego czytelnika. Debiut angielskiej czterdziestokilkuletniej nauczycielki akademickiej, wykładającej XX-wieczną literaturę francuską, okrzyknięto klasyką. O prawa do publikacji Trzynastej opowieści walczyły w zażartych aukcjach największe wydawnictwa z 32 krajów. Tuż po wydaniu powieść Diane Setterfield okazała się sensacją literacką w USA i przez dwa kolejne tygodnie królowałą na pierwszym miejscu list bestsellerów „The New York Times” i „Publishers Weekly”. Ukazały się dziesiątki recenzji. Czytelnicy wymieniali się entuzjastycznymi wrażeniami w setkach blogów. Wszyscy powtarzali, że od tej powieści nie można się oderwać.
Chcę Cię usłyszeć

36,00 zł 26,46 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Życzenie umierającego ojca.Szokujące samobójstwo męża.Niewytłumaczalne milczenie córki.Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc. Mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia... Czy prawda nas wyzwoli?Czy zawsze dotrzymujesz obietnic?A ty co być zrobiła aby pomóc swojemu dziecku?Diane Chamberlain jest południową Jodi Picoult. Mary Alice Monroe, autorka powieści z listy bestsellów „New York Timesa” „Chcę Cię usłyszeć” oferuje napięcie i intrygujące psychologiczne obserwacje. „Publishers Weekly”Jedna z najlepszych współczesnych pisarek.„RT Books Reviews”Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot.„Literary Times”Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca.„Publishers Weekly”Chamberlain z wielkim talentem prowadzi akcję... Bogata narracja, która zasługuje na ważne miejsce w plażowej torbie.„Kirkus Reviews”Odznacza się dramatyzmem i nagłością pociągu, nad którym stracono kontrolę.„Chicago Tribune”
Człowiek którego prześladował czas / Trzynasta opowieść

59,90 zł 44,02 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Pakiet dwóch książek Wielka współczesna klasyka autorki publikowanej w 40 krajach! Trzynasta opowieść Powieść, jakiej nie doczekał się XX wiek, sprzedana w ponad 3 000 000 egzemplarzy, w Polsce – w 40 000 egzemplarzy. Obie są samotne. Obie skrywają tajemnicę swoich narodzin. Obie zamknęły się w świecie książek. Margaret Lea – zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha książki niż ludzi, i Vida Winter – największa pisarka naszych czasów, żyjąca z dala od świata, tajemnicza legenda łącząca siłę starożytnej bogini i czarownicy. Vida Winter nie ma prawdziwego nazwiska, za to ma setki biografi i. Żadna nie jest prawdą. Wszystkie są zmyśleniem. Teraz, ponaglana śmiertelną chorobą, chce wreszcie wyjawić prawdę. Prawdę, która prześladowała ją przez całe życie. Wybiera Margaret – dlaczego? Skąd wie, że tylko ta dziewczyna ją zrozumie? Rozpoczyna się walka z prawdą i o prawdę. Margaret poddaje się magii urzekającej opowieści. Ożywają wielkie uczucia, grzeszne namiętności, przeklęte i tragiczne postaci, duchy przeszłości. Człowiek, którego prześladował czas Chłopiec celuje z procy do kruka. Koledzy patrzą z niedowierzaniem, jak ptak spada na ziemię. Tak po raz pierwszy śmierć wkracza w życie dziesięcioletniego Willa Bellmana. Śmierć, która już go nie opuści… Na kolejnych pogrzebach będzie się pojawiać tajemniczy człowiek w czerni. Aż wreszcie zawrze z nim przerażający pakt… DIANE SETTERFIELD Trzynastą opowieścią zawładnęła wyobraźnią milionów miłośników Cienia wiatru. Trzynasta opowieść ma nastrój, piękno i siłę oraz wyjątkowość i prawdziwość największej literatury XIX wieku, a emocjonalność i magia narracji poruszają do głębi współczesnego czytelnika. Została zekranizowana przez brytyjską telewizję z Vanessą Redgrave. Człowiek, którego prześladował czas to pełna zadumy nad ludzkim losem metaforyczna opowieść o czasie i pamięci.
Cud metaboliczny. Dieta, którą pokochasz.

34,90 zł 25,65 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Istnieje powód, dla którego wręcz ludzie liczący każdą kalorię, uprawiający ćwiczenia fizyczne i trzymający się zaleceń tradycyjnych diet nie mogą zrzucić trwale ani kilograma...Dieta, którą pokochasz. 3 proste kroki do uzyskania szczupłej sylwetki. Pysznie. Zdrowo. Na zawsze. Istnieje powód, dla którego wręcz ludzie liczący każdą kalorię, uprawiający ćwiczenia fizyczne i trzymający się zaleceń tradycyjnych diet nie mogą zrzucić trwale ani kilograma. Czy zauważasz, że pomimo wysiłków twoja figura nie poprawia się? Czy Twoi przyjaciele i znajomi jedzą więcej, a wciąż są szczuplejsi? Mimo że dużo śpisz, wciąż jesteś pozbawiony energii? To nie Twoja wina. Zwyczajnie Twój metabolizm pracuje całkiem inaczej. Rewolucyjna metoda Diane Kress pozwoli zupełnie przeorganizować przeróbkę materii Twojego organizmu. Dzięki niej ustabilizujesz poziom cukru we krwi, opanujesz osobiste kwestie z nadciśnieniem i przestawisz osobiste ciało na wyuzdane – wreszcie! – zrzucanie kilogramów. Zdrowo. Trwale. Bez liczenia kalorii. Cud metaboliczny to coś więcej niż dieta. To kompleksowo opracowany przyszłościowy program, który pomoże Kobiety i mężczyźni cieszyć się pełnią zdrowia i zdobyć sylwetkę, o jakiej marzysz. Diane Kress, opierając swoją metodę na dwudziestoletnim doświadczeniu w pracy jako dietetyk, oddaje Kobiety i mężczyźni klucz do lepszego, zdrowszego, szczuplejszego „ja”. Odważ się. Nie waż się. Cud metaboliczny Diane Kress to: - bestseller „New York Timesa”; - najlepiej sprzedająca się w Stanach Zjednoczonych książka o dietach (źródło: Amazon.com, lipiec 2009); - najlepiej sprzedająca się książka o zrzucaniu wagi w Anglii (źródło: Amazon.co.uk, styczeń 2010) Cud Metaboliczny – fragment Zrozum odmienność własnego metabolizmu Chcę cię zapewnić, że Cud Metaboliczny nie jest kolejną dietą niskowęglowodanową. Wszystkie inne diety niskowęglowoda-nowe ułożono z myślą o tym, aby każdy mógł schudnąć, a być może także obniżyć stężenie lipidów we krwi. Nigdy jednak nie można trwale schudnąć, stosując typową dietę niskowęglowodanową, w której ilości, rodzaje i pory spożywania węglowodanów ustala się przypadkowo. Standardowe diety niskowęglowodanowe stosowane przez osoby z metabolizmem B prowadzą do tego, że przybieramy na wadze, gdy tylko ponownie zaczniemy spożywać węglowodany. W przeciwieństwie do innych diet niskowęglowodanowych, trzy etapy Cudu Metabolicznego opracowano w tym celu, aby ponownie nauczyć organizm trawienia węglowodanów normalnie, zamiast reakcji nadmiernej. Zanim rozpoczniesz ten program, przydatne okaże się zrozumienie, co odróżnia twój metabolizm i co powoduje, że musisz walczyć z nadwagą i wynikającymi z niej problemami. Pomyśl, że nadwaga i wszelkie wynikające z niej problemy zdrowotne są wschodzącym chwastem. Jeśli zajmiesz się tylko częściami wystającymi nad ziemię, wprowadzając ograniczenia dietetyczne i leki, a nie dotrzesz do korzeni, roślina odżyje, czasami nawet mocniejsza. Przez metabolizm B nadmiernie reagujesz na węglowodany, gdyż organizm wydziela zbyt duże ilości insuliny, hormonu powodującego wzrost stężenia tłuszczów we krwi (w postaci cholesterolu i trójglicerydów) oraz ich ilości w całym organizmie (w postaci tłuszczu odkładanego w fałdzie na brzuchu). Za nadwagę i wynikające z niej problemy odpowiadają między innymi wydzielanie nadmiernych ilości insuliny, odporność na własną insulinę oraz nadmierna reakcja na poziom glukozy we krwi. Gdy zniszczy się korzeń, wschodzące odnogi chwastu — nadwaga oraz problemy wynikające z cholesterolu, nadciśnienia i wysokiego poziomu glukozy we krwi — ustąpią i nie powrócą. Niepotrzebne będą leki. Wprawdzie na krótką metę inne diety mogą zapewnić wyniki, ale nie pozwalają ich utrzymać, ponieważ nie wpływają na to, jak organizm reaguje na węglowodany. Cud Metaboliczny natomiast opracowano po to, aby zwalczyć korzenie i umożliwić organizmowi normalne trawienie węglowodanów. Wiedza o tym, co odróżnia twój organizm, to połowa sukcesu. Reszta to nauka, jak sobie z tą odmiennością radzić. Tu wkracza na scenę Cud Metaboliczny, który pozwala ci współpracować z własnym organizmem, zamiast z nim walczyć. Rogalik a metabolizm A i B Aby zrozumieć, jak na węglowodany reaguje organizm osoby z metabolizmem B, przyjrzyjmy się pewnemu przykładowi. Z osobą z metabolizmem A udajesz się na zakupy. Zmierzając do centrum handlowego, postanawiacie wpaść na kawę i słodkiego rogalika. Rogalik zawiera węglowodany, które w procesie trawienia rozpadają się na glukozę trafiającą do układu krwionośnego. Zwiększenie ilości glukozy we krwi powoduje, że mózg wysyła sygnał, aby trzustka zwiększyła ilości wydzielanej insuliny, by poziom glukozy spadł do normalnego. Nadmiar glukozy zostanie wykorzystany do zapełnienia magazynów glikogenowych w komórkach mięśniowych (wykorzystuje się je do poruszania się, ćwiczenia, a nawet oddychania) oraz komórek tłuszczowych (rezerwy te spalamy, gdy zużyte zostaną zasoby mięśniowe i wątrobowe). Wyobraź sobie, że insulina to klucz otwierający drzwi komórek, aby mogła się tam dostać glukoza. Ponieważ towarzysząca ci osoba ma metabolizm A, jej trzustka wydzieliła właściwą ilość insuliny, dzięki czemu stężenie glukozy we krwi spada do normalnego, komórki wątroby i mięśni zostają napełnione, a nadmiar zostaje zmagazynowany w komórkach tłuszczowych. Po zjedzeniu rogalika osoba z metabolizmem A czuje się nasycona i pozostanie tak przez cztery, pięć godzin, których potrzeba do strawienia ciastka. Twoja trzustka jednak, z powodu metabolizmu B, wydziela nadmierne ilości insuliny w reakcji na zwiększenie ilości glukozy we krwi po zjedzeniu rogalika. Napełnione zostaną magazyny gli-kogenowe w komórkach mięśni i wątroby, ale nadmiar hormonu spowoduje, że otwartych zostanie zbyt wiele komórek tłuszczowych. Aby zapewnić im substancje odżywcze, ilość glukozy we krwi zostanie zmniejszona tak, że spadnie poniżej normalnego poziomu, przez co będziesz mieć za mało energii i nie odczujesz nasycenia. Ilość glukozy spadła poniżej normalnego poziomu. I tak oto po zjedzeniu tego samego posiłku osoba z metabolizmem B będzie „grubsza" od osoby z metabolizmem A, a poza tym z mniejszą ilością glukozy we krwi. Mózg wykrywa niski poziom glukozy i zaczynasz czuć znużenie i głód. Dzieje się to już dwie godziny po posiłku. Spoglądasz na przyjaciółkę. Czuje się świetnie, nie odczuwa zmęczenia ani głodu. Co za kobieta! Teraz masz ogromną ochotę na czekoladowego batona. Przez sygnały wysyłane przez mózg czujesz głód węglowodanów, jedynego pokarmu, który szybko przywraca normalny poziom glukozy we krwi. Zaczyna ci się nieco kręcić w głowie, czujesz się pusty i skłonny do irytacji. A przyjaciółka w świetnym nastroju robi zakupy. Cud metaboliczny Spis Treści Wprowadzenie: Program dla ciała MASZ ODMIENNY METABOLIZM Program, który zmieni twoje życie Czy to się odnosi do ciebie? Zrozum odmienność własnego metabolizmu Co się stało? „Inne diety przynosiły efekty" trzyetapowy program utraty nadwagi na stałe Etap pierwszy — program odwyku węglowodanowego: osiem tygodni drogi do nowego życia Etap drugi — okres przejściowy: zdrowa droga do węglowodanów Etap trzeci — utrzymanie upragnionej wagi do końca życia Zasady rozkwitu Zasadniczy element: ćwiczenia fizyczne Pomiary: jak oceniać postępy bez wagi Uzupełnienie: wegetarianie, jedzenie w lokalach, zdrowe produkty do kupowania na etapie pierwszym kwestie zdrowotne i życiowe Problemy cukrzycowe Przemiany: historie z życia wzięte Potęga pozytywnego myślenia przepisy Śniadanie Przekąski i dodatki Zupy i sałatki Przystawki Dodatki Wypieki i inne słodkości Słowniczek Podziękowania O autorce Indeks
Dom gier

14,99 zł 13,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rhys jest nieślubnym dzieckiem lorda Westleigh. Odrzucony przez całe życie zabiega o akceptację ojca. Kiedy więc może pomóc w naprawie rodzinnych finansów, nie waha się. Aby zdobyć odpowiednią kwotę, otwiera dom gier dla dam z towarzystwa. Jego najczęstszym gościem staje się Madame Fortune, a Rhys wkrótce wdaje się z nią w romans. Nie wie, że Madame Fortune naprawdę nazywa się Celia Gale, a jej ojciec został zabity przez Westleigha w pojedynku…
Dar morza

36,00 zł 26,46 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię.Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego 'daru morza', zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany – ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory – nie jest przygotowany. Prawda zawsze zmienia przyszłość.Czy chciałabyś poznać prawdę?Co byś zrobiła?Diane Chamberlain jest południową Jodi Picoult. Mary Alice Monroe, autorka powieści z listy bestsellów 'New York Timesa'Chamberlain w swoim ostatnim romantycznym dreszczowcu stosuje przeskoki chronologiczne, które są eleganckie i mają doskonałe tempo... absorbujące. 'Publishers Weekly o Before the Storm'Powieść z toczącą się wartko akcją, która bada psychologiczną złożoność rodziny doprowadzonej na skraj wytrzymałości.'Booklist o Secrets She Left Behind'Niezwykle utalentowana pisarka Diane Chamberlain odznacza się prawdziwie mistrzowskim sposobem konstruowania frapujących, wielowątkowych opowieści, bogatych w dramatyzm i uczucie.'RT Book Reviews'Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot.'Literary Times'Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca.'Publishers Weekly'Chamberlain z wielkim talentem prowadzi akcję... Bogata narracja, która zasługuje na ważne miejsce w plażowej torbie.'Kirkus Reviews'W tej powieści, podobnie jak w poprzednich, Chamberlain tworzy wciągającą historię, zaludnioną niezwykłymi bohaterami.'Publishers Weekly'

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka